News

Gratulacje i przycinki z okazji premiery PS5 w polskiej sieci

Gdy jedne firmy potrafią pogratulować startu, inne nie szczędzą sobie uszczypliwości, bądź żartobliwych reklam...

Minęły już ponad 24 godziny od kiedy oficjalnie można było odebrać swoje PlayStation 5 i mamy za sobą nową generację konsol.

Z tej okazji, oficjalny polski profil Xboxowy pogratulował konkurencji startu, co oczywiście jest bardzo ładnym gestem, zwłaszcza że marka od lat jest w naszym kraju od lat na nieco słabszej (acz ciągle rosnącej) pozycji i tydzień wcześniej podobnych gratulacji nie otrzymali.

Sielanka jednak nie trwała długo, bo już dziś polski oddział PlayStation wrzucił na swoim kanale youtube film, w którym ewidentnie podśmiewa się z Xboxa, którego kształt wielu graczy porównało do lodówki. Na materiale możemy zobaczyć, że gry na PS5 wczytują się szybciej niż "lodówka" zapala światło. Szkoda, że ma to mało wspólnego z rzeczywistością, bo widzimy jednie powrót do gry a nie jej prawdziwe ładowanie i takie coś potrafiła już poprzednia generacja...

A jeśli już przy szydzeniu jesteśmy, to akurat poniższa cyniczna wymiana zdań między x-komem a Media Expert na pewno rozbawi wszystkich tych, których x-kom oszukał przy okazji premiery PS5, której to konsoli nigdy nawet nie mieli zakontraktowanej do sprzedaży. Co więcej, nawet niektórzy gracze zamawiający tam Xboxy Series nie dostali sprzętu, chociaż w innych sklepach stoi on na półkach i go nie brakuje...


Oby była to nauczka dla innych firm, że nie warto oszukiwać swoich klientów, bo oferowanie towaru którego się nie ma byle tylko klient wszedł na stronę, a potem proponowanie zamienników to niestety plaga wielu sklepów internetowych.

Mam nadzieję, że wy żadnych problemów nie mieliście, ja swoją konsolę bezpiecznie dowiozłem do domu, trafiłem chyba na dobry egzemplarz, bo wbrew niektórym głosom w internecie jeszcze mi się nic nie zawiesiło, a historia błędów jest jak na razie pusta (oby jak najdłużej). Wczoraj poumierałem trochę w Demon's Souls, a dziś siadam do sprawdzenia działania gier z PS4 na nowej konsoli (z SSD), i mam nadzieję jeszcze w weekend opublikować jakąś opinię. Wstępna jest taka, że DualSense jest nie do przebicia i o ile można się spierać o różne rzeczy na obu konsolach, tak możliwości tego pada są bezkonkurencyjne.


Czas czytania: 2 minut, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

GTA V dostanie nową wyspę

arrow-right
arrow-right

Cyberpunk z nowym zwiastunem i polskim dubbingiem

Komentarze
...
176.113.***.*** • #1
~Rufik
1200 dni temu

Myślę że krytyka jest nie potrzebna. Nie mam powiązania z żadnym sklepem ani firmą . Ale ta praktyka jest znana od powstania internetu czy allegro każdy chce zarobić i każdy liczy w dobie pandemi na szybki zysk choćby niewielki . Uważam że plagą są Janusze biznesu sprzedający na allegro konsole po 100% - 300% zysku i nienormalni gracze którzy to coś licytują w tej kwocie.

Co do PS5 gratuluję że udało ci się to zakupić jest potencjał i popyt nie ukrywam że też bym chciał. Masa sklepów dała ciała sprzedając preordery i nie realizując ale taka rzeczywistość.

Co napędza ten popyt moim zdaniem gry i wygląd. Exclusive nawet 2 gier powodują że warto poczekać na sony , wygląd - ooo tak , marka ooo tak nadal wielu uważa że sony to sony, i ostatnie akcesoria to przebija wszystko wykończenie dbałość o detale no i google kto nie założył nie wie o czym mówimy...

Jak się doda 2 razy to sorry ale mam problem żeby się tu dodawały komentarze...

odpowiedz
...
95.90.***.*** • #2
Darek79
1198 dni temu

Trochę niesmak, że Sony nie dostarczyło, bo ilość konsol na premierę nie zaspokoiła zapotrzebowania pewnie nawet w 10%. Ale na spokojnie się poczeka na normalne dostawy i zakupy w sklepie, jak biały człowiek.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: