News

GreedFall zadebiutował dziś w sklepach. Tytuł zbiera pozytywne opinie graczy

Sukces oczywiście jest, choć wielu liczyło na jeszcze więcej

Kilka dni temu informowaliśmy o rychłej premierze oraz trailerze GreedFall w artykule — Greedfall na premierowym zwiastunie. Produkcja trafi do sklepów już za kilka dni. Gra trafiła dziś do sklepów dzięki czemu możemy sprawdzić jak kształtują się jej pierwsze recenzje.

Obecnie w serwisie Metacritic ocena ogólna utrzymuje się na poziomie 75, natomiast średnia z opinii użytkowników jest delikatnie wyższa i wynosi 7,8. Wynik jest więc całkiem niezły, choć na pewno niektórzy liczyli na trochę więcej. Z pewnością widać jednak progres względem poprzednich gier studia, które osiągały oceny w granicach 60-65 oczek.

Recenzenci zgodnie chwalą przede wszystkim intrygującą i niesztampową warstwę fabularną oraz zadania, lecz krytykują niesatysfakcjonującą walkę i powolny, nużący rozwój postaci. Głodni wciągającej historii i ciekawych zadań gracze powinni więc być zadowoleni, ale osoby lubujące się w rozmaitych taktykach i planowaniu umiejętności bohatera poczują się nieco zawiedzeni.

Wygląda na to, że deweloper tym razem przyłożył się również do oprawy wizualnej tytułu, z czym ewidentnie miał problem w swoich ostatnich produkcjach. W GreedFall stoi ona na satysfakcjonującym poziomie, choć nie można powiedzieć by specjalnie wyróżniała się z tłumu. Warto jednak pamiętać, iż francuskie studio nie grzeszy nadmiarem pracowników, których jest zaledwie około 20-stu, toteż taki wynik w tej materii wydaje się co najmniej dobry.

Szczególnie mocną stroną tytułu ma być także wpływ gracza na otaczający go świat oraz samą fabułę, a także rozbudowane i dogłębne relacje zarówno pomiędzy członkami naszej drużyny, jak i innymi postaciami. Twórcy rzeczywiście zaoferowali wiele różnych zakończeń, które w znaczący sposób różnią się od siebie, a na ich wybór pracujemy przez cały okres naszej wędrówki.

W poprzednich artykułach wspominaliśmy także o podobieństwie najnowszego dzieła studia Spiders do serii Dragon Age i okazuje się, że nie byliśmy jedyni, którzy takową zauważyli. Wielu ekspertów w swoich tekstach donosi, iż twórcy rzeczywiście czerpali z dorobku upadającego BioWare całymi garściami, a podobieństwa są czasami wręcz uderzające. O ile w przypadku rywalizacji pomiędzy studiami tak silna „inspiracja” nie jest zbyt chwalebna, to w obecnej sytuacji fani marki ze smokiem w tle powinni się cieszyć, iż uwielbiane przez nich mechaniki nie zostały jeszcze zapomniane.

Tytuł jest dostępny w sprzedaży na platformach PS4, Xbox One oraz PC w cenie 209 zł (PS Store) , 199,99 zł (Microsoft Store) , 199,99 zł (Steam) . Za polskie wydanie wraz z tłumaczeniem odpowiada CDP.

Jeśli chcecie sprawdzić jak tytuł wygląda w praktyce, to rzućcie okiem na poniższy gameplay:

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 24 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Promocja w PS Store - popularne w Japonii

arrow-right
arrow-right

Switch z firmware 9.00

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: