News

Greedfall na nowym gameplayu. Gra będzie gratką dla fanów Dragon Age

To wszystko już w grach RPG widzieliśmy, ale ciągle chcemy więcej.

Greedfall to kolejna po Technomancer i Bound by Flame produkcja francuskiego studia Spiders. Deweloperzy wspólnie z wydawcą zdecydowali uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować ponad 13-minutowy film przedstawiających gameplay najnowszego tytułu:

Na materiale widać, iż studio specjalizujące się w RPG-ach nie miało zamiaru przesadnie eksperymentować z obecną już w wielu grach formułą i postawiło na sprawdzone rozwiązania. Czy to źle? Absolutnie nie, ponieważ jak pokazał, chociażby Wiedźmin 3 gracze wciąż pragną gier stawiających właśnie na tradycyjne i nawet może nieco skostniałe zasady.

Podczas rozgrywki będziemy wykonywać zadania, podejmować decyzje i oczywiście mierzyć się z przeciwnikami. Do dyspozycji mamy również bogaty system ekwipunku oraz aktywną pauzę, która pozwoli nam na taktyczne rozplanowanie akcji podczas ciężkiej bitwy. Produkcja zamiast na samotne podróżowanie stawia na prowadzenie walk i eksploracji wraz z drużyną oddanych kompanów.

Całość od razu przywodzi na myśl cenioną serię Dragon Age, która jak pisaliśmy w artykule -  Kolejni pracownicy opuszczają studio BioWare, jest już niestety prawdopodobnie martwa. Choć na przejęcie pałeczki przez Spiders z racji kompletnie innego uniwersum nie możemy raczej liczyć, to jeśli inne elementy gry nie zawiodą, będzie ona znakomitym prezentem na otarcie łez fanów marki ze smokami w tle.

Poprzednie gry Francuzów, choć otrzymały w większości pozytywne oceny, to nie powodowały tak upragnionego przez graczy efektu „wow”, który sprawia, iż od takiej produkcji nie można się oderwać. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej, a coraz bardziej doświadczone studio pokaże w końcu, na co je stać tworząc prawdziwe dzieło sztuki, które na wiele lat zapadnie nam w pamięć.

Greedfall to tradycyjna gra RPG, w której wcielamy się w bohatera mającego za zadanie znaleźć antidotum na szalejąca w Starym Świecie zarazę. Cała akcja rozgrywa się w stylizowanym na XVII wiek uniwersum, gdzie przemierzając pełną skarbów, tajemnic i zadań wyspę powoli odkrywamy co tak naprawdę trawi ludzkość. Wytyczona przez nas ścieżka i decyzje, jakie podejmiemy, będą miały duży wpływ nie tylko na samych bohaterów, ale także sytuację geopolityczną świata. Do naszej dyspozycji oprócz całego arsenału broni białej i palnej pozostaje również potężna magia, której użycie niejednokrotnie zmieni losy niemal przegranej już bitwy.

Tytuł zadebiutuje 10 września na PS4, Xbox One oraz PC i jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 209 zł (PS Store) , 199,99 zł (Microsoft Store) , 199,99 zł (Steam) . Za polskie wydanie wraz z tłumaczeniem odpowiada CDP.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 14 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: Lego Hidden Side - zbuduj zestaw a potem zagraj nim na swojej komórce

arrow-right
arrow-right

Gameplay z Cyberpunk 2077 już jutro o 20:00

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: