News

Greedfall na premierowym zwiastunie. Produkcja trafi do sklepów już za kilka dni

Za 3 dni dowiemy się, czy autorzy Technomancera pokazali w końcu, na co ich stać.

Całkiem niedawno mieliśmy okazję oglądać gameplay najnowszej produkcji francuskiego studia Spiders  Greedfall na nowym gameplayu. Gra będzie gratką dla fanów Dragon Age. Teraz wydawca tytułu — Focus Home Interactive zdecydował się na wyemitowanie nowego trailera mającego za zadanie pobudzić apetyty graczy:

Wideo pozwala zainteresowanym na zagłębienie się w samo uniwersum gry oraz powierzchowne poznanie warstwy fabularnej, oraz sytuacji politycznej w tytule. Materiał zrealizowano w całości w formie CGI, toteż widoków bezpośrednio z silnika gry na nim nie zobaczymy. Niestety filmik nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Ci czytelnicy znający angielski język, chociaż częściowo mogą dla ułatwienia zrozumienia trailera włączyć napisy.

Oceny wcześniejszych gier Spiders oscylowały wokół poziomu całkiem dobrych średniaków, toteż wiele osób oczekuje, iż ich najnowsze dzieło będzie mogło pochwalić się podobnymi opiniami, a może nawet przewyższy oczekiwania fanów. Nie bez znaczenia będzie tu fakt, iż Francuzi tworzyli już produkcje z tego gatunku, a zdobyte dzięki temu doświadczenie może teraz zaprocentować.

W poprzednim artykule opisującym gameplay Greedfall wspomnieliśmy o podobieństwie mechaniki gry do znanej i lubianej serii — Dragon Age, która ostatnimi czasy ku niezadowoleniu fanów stacza się w otchłań. Choć dla tej ostatniej nie ma już zapewne ratunku, to prezentowane dzieło Francuzów ma wiele predyspozycji by wielką lukę pozostałą po tytułach ze smokiem w tle, wypełnić. Czy tak się stanie? Dowiemy się już niebawem.

Greedfall to tradycyjna gra RPG, w której wcielamy się w bohatera mającego za zadanie znaleźć antidotum na szalejąca w Starym Świecie zarazę. Cała akcja rozgrywa się w stylizowanym na XVII wiek uniwersum, gdzie przemierzając pełną skarbów, tajemnic i zadań wyspę powoli odkrywamy co tak naprawdę trawi ludzkość. Wytyczona przez nas ścieżka i decyzje, jakie podejmiemy, będą miały duży wpływ nie tylko na samych bohaterów, ale także sytuację geopolityczną świata. Do naszej dyspozycji oprócz całego arsenału broni białej i palnej pozostaje również potężna magia, której użycie niejednokrotnie zmieni losy niemal przegranej już bitwy.

Tytuł zadebiutuje 10 września na PS4, Xbox One oraz PC i jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie 209 zł (PS Store) , 199,99 zł (Microsoft Store) , 199,99 zł (Steam) . Za polskie wydanie wraz z tłumaczeniem odpowiada CDP.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dreamcast – 20 lat legendy

arrow-right
arrow-right

Death Stranding z ponad godziną nowego gameplay'u na TGS 2019

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: