News

Kalendarz Premier — Styczeń 2024

Sprawdź, w co będziemy grać w styczniu! Oto lista najważniejszych premier na nadchodzący miesiąc.

No i zaczynamy 2024 rok! Pierwsze miesiące zawsze stoją pod znakiem japońskich deweloperów i tym razem twórcy również nie zawodzą. Na graczy czekają powroty uwielbianych marek takich jak Like a Dragon, Tekken, Ace Attorney i więcej. Dla fanów gier z bardziej zachodnią stylistyką również się coś znajdzie? Co powiecie na The Last of Us i Księcia Persji?

War Hospital

11 stycznia | PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC

Jako gracze jesteśmy przyzwyczajeni do gier umieszczonych w okresie pierwszej wojny światowej. Takie doświadczenie jednak to w większości przypadków wyłącznie strzelanki. A gdyby tak spojrzeć na ten okres z innej strony? W War Hospital życie trzeba ratować, a nie je odbierać. Gracze będą więc zarządzać szpitalem polowym w trudnych warunkach. Po grze powinniśmy spodziewać się wielu moralnych zagwozdek, oraz sytuacji bez idealnego wyjścia.

Bulletstorm VR

18 stycznia | PlayStation 5, PC, Quest

Klasyk od polskiego People Can Fly powraca w całkowicie nowej formie. Brutalna, pierwszoosobowa strzelanka tym razem w goglach wirtualnej rzeczywistości. Sterowanie w grze zostało przeprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać funkcje gogli VR, a na chętnych czeka szybka wymiana ognia, w stylu, jakiego do tej pory nie znali.

Prince of Persia: The Lost Crown

18 stycznia | PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch, PC

Seria Prince of Persia od czasu debiutu pierwszej części Assassin’s Creed nie miała lekko. Na lata zapominana marka powraca, ale w trochę innym stylu niż oczekiwaliby tego gracze. Zaginiona Korona sięga początków serii i szczególnie zainteresuje fanów gatunku gier platformowych 2,5D. Twórcy zdecydowali się na klasyczne podejście do serii i już za kilkanaście dni zaprezentują swoją najnowszą przygodę pełną sekretów i zagadek logicznych.

The Last of Us Part II Remastered

19 stycznia | PlayStation 5

Od kilku lat nieustannie przypomina nam się o serii The Last of Us. Niedawno obserwowaliśmy premierę kontrowersyjnego odświeżenia pierwszej części, a rok 2023 rozpoczął się premierą świetnie ocenianego serialu. Już w styczniu zagramy w zremasterowaną wersję The Last of Us, która oprócz ulepszonej grafiki zaoferuje kilka nowości. Na graczy czekają trzy dodatkowe, niedokończone podczas tworzenia gry poziomy oraz całkowicie nowy tryb przetrwania zainspirowany gatunkiem roguelite. Posiadacze gry w wersji na PS4 będą mogli ulepszyć swoją grę do nowej edycji za około 40 zł.

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy

25 stycznia | PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC

Kolekcja trzech gier, w których dołączymy do adwokata Apolla Justice’a i jego mentora Phoenix'a Wrighta. Zaoferowany zestaw zawiera 14 odcinków z gier Apollo Justice: Ace Attorney, Phoenix Wright: Ace Attorney: Dual Destinies oraz Pheonix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice. W pakiecie dostępne będą również dwa odcinki specjalne dostępne wcześniej wyłącznie w formie dodatków. Sala sądowa czeka na was.

Tekken 8

26 stycznia | PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC

Styczeń to również miesiąc, w którym swój powrót zaliczy legendarna seria bijatyk, czyli oczywiście Tekken. Najnowsza odsłona ma wykorzystać możliwości nowej generacji konsol i przedstawi 32 wojowników w kompletnie przeprojektowanej wersji. Modele postaci zostały przygotowane od podstaw. Żywe otoczenie i plansze, które można zniszczyć to świetne poczucie immersji i kompletnie nowe doświadczenie płynące z gry.

Like a Dragon: Infinite Wealth

26 stycznia | PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC

Kolejna odsłona serii Yakuza debiutuje na rynku z kompletnie nową nazwą. Like a Dragon: Infinite Wealth to ósma odsłona cyklu. Fabula gry toczy się po wydarzeniach z siódmej odsłony a bohaterem ponownie zostaje Ichiban Kasuga. Gracze będą mieli również możliwość kolejny raz pokierować uwielbianym Kazumą Kiryu.

Nie ma wątpliwości, że styczeń zapowiada się bardzo syto. Być może już w tym miesiącu poznamy chociaż jednego kandydata do nagrody Gry Roku? Nachodzące miesiące zapowiadają się bardzo solidnie, także nic nie jest przesądzone! A w co wy będziecie grać w styczniu? Kupujecie nowe gry, czy może czas wypróbować świąteczne prezenty?

Czas czytania: 4 minut, 26 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Luty 2024 - 01.02.2024 09:00
Recenzja: The Last of Us Part II Remastered - 29.01.2024 17:00
Recenzja: Prince of Persia: The Lost Crown - 16.01.2024 17:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Starfield z nagrodą na platformie Steam

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Avatar: Frontiers of Pandora

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: