News

Klasyczny RTS Last Train Home debiutuje na PC

Wsiądź do pociągu... apokaliptycznego!

To już ten czas drodzy czytelnicy — Last Train Home debiutuje w sklepach, na razie jedynie na platformie PC. Deweloperzy z Ashborne Games po latach dewelopingu dali w końcu zielone światło całkiem ciekawemu RTS-owi. Poniżej znajdziecie trailer.

W Last Train Home osadzonym w czasach I wojny światowej wcielamy się grupę Czechosłowaków starających się wrócić do domu. Pomoże im w tym tytułowy pociąg pancerny, ale nawet dysponując taką machiną, trzeba się mieć na baczności, bo droga do domu wiedzie przez tereny Związku Radzieckiego pogrążonego w wojnie domowej. Walczące o wpływy dwie główne frakcje w postaci Armii Czerwonej oraz Armii Białej nie mają zamiaru wstrzymywać walk czy oszczędzać cywili.

Co ciekawe zaprezentowana w grze historia nie jest jedynie fikcją, a została oparta na historycznych faktach. Twórcy całymi garściami czerpali z dziejów Legionu Czechosłowackiego i jego mężnej walki w imieniu Ententy podczas I wojny światowej, co pozwoliło dodać rozgrywce unikalnego historycznego charakteru.

Do naszych zadań będzie należało między innymi dbanie o naszych wojaków i personel, ulepszanie naszego pancernego wehikułu oraz staranne planowanie kolejnych akcji. By wyrwać się ze zrujnowanej wojną Syberii, trzeba się będzie jednak wspiąć na wyżyny taktyki wojennej, a nawet wtedy może się okazać, że niektórych podopiecznych trzeba będzie poświęcić, by grupa mogła przetrwać.

Jeśli jesteście zainteresowani tytułem, to na mroźne Syberyjskie równiny możecie wskoczyć już dziś na Steam . Last Train Home zakupicie za około 184,99 zł. Na razie nie ma informacji o potencjalnym wydaniu na konsole.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 24 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dragon's Dogma 2 na nowym zwiastunie. Capcom potwierdza datę premiery

arrow-right
arrow-right

Twórcy TimeSplitters zostaną zamknięci jeszcze w grudniu? CEO Embracer Group wypowiada się o stanie zespołu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: