News

Twórcy TimeSplitters zostaną zamknięci jeszcze w grudniu? CEO Embracer Group wypowiada się o stanie zespołu

Embracer Group wciąż zmierza się z restrukturyzacją. Twórcy klasycznego TimeSplitters muszą liczyć się z potencjalnym zamknięciem studia.

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie słyszeliśmy już o problemach, z jakimi zmaga się Embracer Group. Liczne inwestycje w zakupy kolejnych studiów oraz niedoszła w skutku umowa na wysoką skalę doprowadziły do kryzysu w spółce, który wciąż zbiera kolejne ofiary. W sierpniu tego roku zdecydowano się zamknąć Volition Games, twórców serii Saints Row.

Przechodząc przez proces konsultacji i stojąc w obliczu potencjalnego zamknięcia Free Radical Design 11 grudnia 2023 r., chcę wyrazić wdzięczność za wasze zaangażowanie i niezwykłą pracę, którą wykonaliście i nadal wykonujecie.

Istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze przed świętami z pracą pożegnają się pracownicy Free Radical Design. Jak informuje VGC, liczne źródła dają znać o wiadomości przesłanej przez CEO firmy Larsa Wingeforsa. W treści znaleźć miałaby się informacja o potencjalnym zamknięciu zespołu w dniu 11 grudnia.

Jest to trudny czas dla nas wszystkich, ale szczególnie dla was, a naszym celem jest wspieranie was tak bardzo, jak tylko możemy w tym okresie przejściowym.

Na początku listopada poinformowano nas, że w wyniku restrukturyzacji wewnątrz Embracer Group zwolniono ponad 900 pracowników i widocznie, na tym nie koniec. Wciąż przeprowadzana jest wewnętrzna analiza gier i tworzących je zespołów. Kilka miesięcy temu mogliśmy usłyszeć między innymi o pomyśle na odsprzedaż innemu wydawcy całego Gearbox Software (seria Borderlands).

Seria Timesplitters zdecydowanie nie ma szczęścia. Ostatnia pełnoprawna odsłona pojawiła się na rynku w 2005 roku, a o czwartej części mówi się już od 16 lat. Według licznych plotek to właśnie nad Timesplitters 4 miał pracować zespół. Jeżeli informacje na temat zamknięcia się potwierdzą, to szanse na powrót lubianej serii staną pod znakiem zapytania.

Graliście w Timesplitters? Uważacie, że seria powinna powrócić w całkowicie nowej formie, czy wystarczy drobne odświeżenie. Dajcie znać w komentarzach, jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Źródło:
  • VGC
Czas czytania: 2 minut, 41 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Klasyczny RTS Last Train Home debiutuje na PC

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Gothic Classic (2023)

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: