News

Koniec produkcji PS4 Pro i większości PS4

Chyba nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko i cięcia dotkną każdego poza jednym modelem.

Normą jest, że gdy nowe konsole wchodzą na rynek, stare przestaje się po jakimś czasie produkować, ale przez długi czas produkcje zazębiają się. Produkcję PlayStation 2 skończono dopiero w styczniu 2013 roku (trafiała ona już jedynie na biedniejsze rynki jak Chiny czy Brazylia), raptem 10 miesięcy przed premierą PlayStation 4, z kolei PlayStation 3 podobny los spotkał dopiero w 2017 roku, rok po premierze PS4 Pro.

Teraz okazuje się, że Sony kończy z produkcją droższego modelu PlayStation 4 i większości podstawowych. Co ciekawe, taki ruch owszem ma sens, gdy po sprzedaży widać, że konsola zalegać będzie jeszcze długie miesiące na półkach i ostatnie dostawy starczą jeszcze na długo. Brak PlayStation 5 w sklepach spowodował jednak, że... z półek zniknęły też PS4 Pro i to do tego stopnia, że ich cenę wywindowano z 1500zł, do niemal 1950zł, co sprawia, że lepszy model PS4 jest o niemal 100zł droższy niż PlayStation 5 Digital (bez napędu).

W produkcji zostanie już jedynie podstawowe PS4 Slim w kolorze Jet Black z dyskiem 500GB, a wszystkie inne wariacje pojemności dysków czy kolorów również zostały wycofane. Dlaczego Sony nie pozostało przy wersji 1TB pozostaje zagadką, ale widocznie chodziło o maksymalne cięcie kosztów produkcji, a w założeniu do konsoli i tak można podpiąć niemal każdy dysk na USB 3.

Wygląda więc, że nie doczekamy też cięcia cen na żadną z wersji PS4 - zwłaszcza w sytuacji, gdy obecnie wersje PRO sprzedawane są powyżej ceny rekomendowanej. Przypomnę, że w ramach Black Friday w tym roku dało się kupić PS4 Pro nawet za 1350zł, czyli aż o 600zł taniej niż obecnie. Oczywiście gdy PS5 wróci na półki ceny pewnie spadną do czarnopiątkowego poziomu, jeśli jednak konsole będą sprzedawane taniej, to już tylko w ramach czyszczenia półek w sklepach i "po kosztach". Jedyna obniżka której można ewentualnie się spodziewać, to wspomniane PS4 Slim 500GB, ale i tutaj nie spodziewam się wyprzedaży poniżej 799-699zł, która jakby nie patrzeć będzie i tak świetną ceną za poprzednią generację.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 50 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gracze wierzą w zapowiedź GTA 6 w tym roku

arrow-right
arrow-right

Nowe zestawy LEGO Mario znikają jak ciepłe bułki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: