Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Lego Mario z fizycznym klockowym DLC

Ceny dodatków są równie wysokie jak usługi hydrauliczne. Gotowi na ciuszki dla Mariana?

LEGO niedawno zapowiedziało zestawy z Super Mario stworzone we współpracy z Nintendo. Premiera pierwszego z nich odbędzie się 1 sierpnia, a kolejne dwa mają dołączyć później (m. in. zamek Bowsera jako boss -  Cena i zestawy startowe Lego Mario ujawnione). Tymczasem jednak, dostaliśmy zapowiedź czterech zupełnie innych zestawów.

O ile za zestaw podstawowy (zawierający klocki do budowy etapu wraz ze znacznikami, oraz figurkę Mario z ekranem LCD, bluetooth, żyroskopem, akcelerometrem i czytnikiem NFC) LEGO woła sobie 250zł i jak na klocki nie jest to wiele, tak za nowe zestawy "dodatki" woła sobie po 45 złotych od sztuki. Tyle, że zestawy te zawierają raptem 11 klocków (zestaw startowy: 231), z czego dwa stanowią spodnie i czapka dla marianka.

Custom image
95% mniej klocków i żadnej elektroniki za niemal 1/5 ceny zestawu startowego...

Trzeba przyznać, że LEGO niczym rasowi wydawcy gier "dodatkami" zrobiło niezły skok na portfele klientów. Oczywiście nowe kostiumy wprowadzają nowe możliwości, obawiam się jednak, że wszystkie one są już wgrane w zestawie startowym i jeśli korzystają z NFC bądź jakiegoś kodu kreskowego który odczytuje główna figurka, zapewne uda się odblokować specjalne zdolności Mario za kilka złotych chałupniczą metodą.
Myślę, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby w tej cenie dać wszystkie cztery kostiumy, już bez dodatkowych klocków i wyszło by to znacznie lepiej, a tak jest lekki niesmak.

Zestawy dodają głównie nowe dźwięki oraz ewentualnie wykrywają nowe specjalne rodzaje ruchów figurki wąsatego hydraulika (dzięki żyroskopom i akcelerometrowi). Sprawdzicie je na zwiastunie poniżej:

Wszystkie zestawy można zobaczyć tutaj - https://www.lego.com/pl-pl/themes/super-mario . Ja na pewno na ten podstawowy się skuszę i go zrecenzuję, natomiast zakupu dokonam pewnie w jakimś innym niż oficjalny sklep, bo zazwyczaj tak wychodzi nieco taniej.

Czekamy więc na informacje o kolejnych zestawach, księżniczkę w innym zamku oraz zapewne dodatkową aplikację skoro Mario ma bluetootha. LEGO Mario to mimo wszystko najlepszy jak na razie pomysł duńskiej firmy na symbiozę ze świata gier (po serii Overwatch i Hidden Side).

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 48 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Oficjalny zestaw LEGO NES ze skaczącym Mario i ruchomym etapem - 14.07.2020 23:54
Lego Mario z kolejnymi rozszerzeniami - 16.06.2020 23:21
Cena i zestawy startowe Lego Mario ujawnione - 08.04.2020 15:02
Lego wprowadza zestawy z Super Mario - 12.03.2020 16:18
Niedawno pisaliśmy też o...

Dodatek z Schumacherem nie pozwala nie kupić F1 2020

arrow-right
arrow-right

Wyciekł gameplay z Call of Duty: Cold War. Tytuł doczeka się niewielkich zmian

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: