Fabulous: Daily Motivation od firmy TheFabulous miało być zwykłą aplikacją, która pomaga śledzić nasze codzienne nawyki, walczyć z tymi złymi, a proponować nam te lepsze, czy przypominać o naszych postanowieniach. Wszystko fajnie, dostali nawet jakieś nagrody, ale z aplikacją jest pewien problem. Szata graficzna.

Jeśli graliście w wydanego rok temu indyka Gris, jedną z najładniej narysowanych i zaanimowanych gier 2D w historii naszej branży, to nie potrzebowalibyście nawet filmu z porównaniem, żeby w ułamek sekundy zauważyć podobieństwa. Wydawca gry, Devolver Digital, aby nikt nie miał jednak wątpliwości, sporządził porównanie fragmentów które są tak zerżnięte, że aż bolą zęby patrząc na to jak nisko posunął się ktoś, projektujący aplikację:

Jak stwierdzili autorzy aplikacji, "jeden z artystów, fleenancerów, być może faktycznie trochę zainspirował się grą którą lubi". Zdaje mi się jednak, że ten grafik nie tyle inspirował się, co po prostu wykorzystał Gris jak w rotoskopie którego używał niegdyś Walt Disney, gdzie źródłowy materiał wyświetlało się od tyłu na blacie roboczym z płótnem, aby odrysować aktora w animowanej wersji.

Podobno firmy są w kontakcie aby rozwiązać tę sprawę polubownie, co i tak nie jest najgorszą sytuacją - mam jednak nadzieję, że Devoler znajdzie jakiś sposób, aby owego grafika "oduczyć złych nawyków". I to wcale nie jakąś kosmiczną karą finansową, ale skoro znani są z niekonwencjonalnych metod marketingu, może i tym razem wykażą się kreatywnością.