Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Miała oduczać złych nawyków, a jest plagiatem Gris

Oto aplikacja na komórki, której twórcy chyba nie wzięli sobie do serca głównego jej założenia.

Fabulous: Daily Motivation od firmy TheFabulous miało być zwykłą aplikacją, która pomaga śledzić nasze codzienne nawyki, walczyć z tymi złymi, a proponować nam te lepsze, czy przypominać o naszych postanowieniach. Wszystko fajnie, dostali nawet jakieś nagrody, ale z aplikacją jest pewien problem. Szata graficzna.

Jeśli graliście w wydanego rok temu indyka Gris, jedną z najładniej narysowanych i zaanimowanych gier 2D w historii naszej branży, to nie potrzebowalibyście nawet filmu z porównaniem, żeby w ułamek sekundy zauważyć podobieństwa. Wydawca gry, Devolver Digital, aby nikt nie miał jednak wątpliwości, sporządził porównanie fragmentów które są tak zerżnięte, że aż bolą zęby patrząc na to jak nisko posunął się ktoś, projektujący aplikację:

Jak stwierdzili autorzy aplikacji, "jeden z artystów, fleenancerów, być może faktycznie trochę zainspirował się grą którą lubi". Zdaje mi się jednak, że ten grafik nie tyle inspirował się, co po prostu wykorzystał Gris jak w rotoskopie którego używał niegdyś Walt Disney, gdzie źródłowy materiał wyświetlało się od tyłu na blacie roboczym z płótnem, aby odrysować aktora w animowanej wersji.

Podobno firmy są w kontakcie aby rozwiązać tę sprawę polubownie, co i tak nie jest najgorszą sytuacją - mam jednak nadzieję, że Devoler znajdzie jakiś sposób, aby owego grafika "oduczyć złych nawyków". I to wcale nie jakąś kosmiczną karą finansową, ale skoro znani są z niekonwencjonalnych metod marketingu, może i tym razem wykażą się kreatywnością.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 19 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
17 minutowy gameplay z Shadow Warrior 3 już dostępny - 22.07.2020 07:52
Zaprezentowano gameplay z Shadow Warrior 3. Czeka nas niezła siekanka - 13.07.2020 14:04
Zapowiedziano Shadow Warrior 3 - 08.07.2020 20:56
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony patentuje projekt... kartridża. Czy ma to związek z następcą PS Vity?

arrow-right
arrow-right

Premiera Pokemonów Sword / Shield już w ten piątek

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.