Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Sony patentuje projekt... kartridża. Czy ma to związek z następcą PS Vity?

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

Redakcja LetsGoDigital, serwisu znanego z dawnego przecieku najprawdpodobniej prawdziwej informacji na temat devkitów PS5 co opisaliśmy w artykułach  DevKit PlayStation 5 wygląda kosmicznie. Czy sama konsola też zaskoczy wyglądem? oraz  Plotka: Wyciekło real-foto devkitu PlayStation 5 ma dla nas nowe informacje. Tym razem dziennikarze dokopali się do zapisów brazylijskiego urzędu patentowego, w których można zobaczyć... kartridż.

Co ciekawe patent zarejestrowano w czerwcu, ale dopiero teraz informacja ta wypłynęła na światło dzienne. Dotychczas w przypadku prototypów Japończyków mieliśmy do czynienia raczej z wariacjami Dualshocka i nowego PS Move, toteż pojawienie się takiego projektu jest dość niezwykłe. Przeciek ten wywołał w internecie całą masę spekulacji, gdyż kartridże są na ogół używane w konsolach przenośnych takich jak porzucona niedawno PS Vita czy niezwykle popularny Nintendo Switch, a nie stacjonarnych jak PlayStation 4. Informacja ta, jeśli okaże się prawdziwa, może wskazywać, iż Sony nie postawiło na konsolkach mobilnych jeszcze krzyżyka, co dotychczas sugerowała większość analityków.

Ostatnie przenośne PlayStation pod nazwą Vita zadebiutowało w Europie w 2012 roku. Sprzęt nie powtórzył sukcesu poprzednika — PSP (PlayStation Portable) osiągając wynik zaledwie 15-16 milionów sprzedanych kopii przy ponad 80 milionach urządzeń PSP, jakie trafiły do klientów. Produkcję gier powoli wygaszano, aż zostały na niej praktycznie jedynie rodzime, japońskie tytuły, choć nawet to nie uchroniło konsoli przed zakończeniem produkcji, jaki oficjalnie nastąpił 1 marca 2019 roku.

Fanów przenośnej konsoli od Sony jest z pewnością wielu, lecz mimo wszystko wydaje się mało prawdopodobne, by japoński gigant zadomowiony na rynku konsol stacjonarnych miał teraz wchodzić na niemal całkowicie zdominowany przez inną japońską firmę — Nintendo, rynek mobilny. Ryzyko porażki takiego przedsięwzięcia byłoby niezwykle duże, a sam projekt mógłby odbić się również na planowanej na przyszły rok premierze następcy PS4, która stanowi obecnie dla Sony ogromne źródło przychodu.

Jak w przypadku wszystkich „rewelacji” pochodzących z nieoficjalnych źródeł, informacje eo należy traktować z dużą dozą ostrożności. Szczególnie, gdyż podobna sytuacja również dotycząca rejestracji przez Sony patentu kartridża miała już miejsce w 2018 roku. Wtedy też spekulowano o możliwym następcu PS Vity, a koniec końców okazało się, iż projekt został wykorzystany w zabawce dla dzieci — Sony Toio . Niewykluczone, iż patent ma też na celu zmylenie konkurencji. Wybieg tego rodzaju korporacje od czasu do czasu stosują, rejestrując prototypy, jakie z góry nie miały nigdy szans na realizację.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 14 sekund

Ujawniono tytuły startowe Google Stadia. Lista prezentuje się dość ubogo

arrow-right
arrow-right

Miała oduczać złych nawyków, a jest plagiatem Gris

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.