News

Minecraft: Bedrock Edition na PS4 oficjalnie ujawniony. Posiadacze starej wersji gry otrzymają aktualizację

Crossplay w pikselowym świecie nareszcie na PS4.

Patch wprowadzający crossplay do Minecraft na PlayStation 4 to prawdziwa kość niezgody pomiędzy dwoma korporacjami. Sony dotychczas jednoznacznie przeciwne formule wspólnej gry pomiędzy użytkownikami różnych konsol, dało w końcu rozwiązaniu zielone światło. Pojawienie się takowej aktualizacji było już więc praktycznie kwestią czasu i rzeczywiście najpierw informowaliśmy Was o „cichym wejściu” nowej edycji Minecrafta na PS4 w artykule —  Minecraft: Bedrock Edition wkracza po cichu na PS4. Gra ma wsparcie Xbox Live, a teraz mamy już tego potwierdzenie.

Mojang nieco wyprzedzając dzisiejsze wydarzenie State of Play, na którym jak mniemamy produkcja miała zostać początkowo ujawniona, zdecydował się zaprezentować nową edycję gry poprzez oficjalne konto na Twitterze:

Najnowsze wydanie ma nosić nazwę Minecraft: Bedrock Edition i zawierać upragnionego przez niebieskich miłośników pikselowego świata patcha wprowadzającego crossplay. I właśnie w kwestii tego ostatniego doszło do dość niecodziennej sytuacji w której, jak możemy przeczytać na opakowaniu z grą, do funkcji crossplay'u będzie potrzebne... konto Microsoft.

Choć przytoczony zapis sugeruje, iż samo konto na platformie Amerykanów będzie wymagane jedynie do funkcji crossplay, to nie wiemy jak będzie wyglądała w takim razie kwestia multiplayera, ponieważ ten w wersji gry Bedrock Edition jest z natury cross-platformowy, a więc posiadacze Minecraft na Androidzie mogą transparentnie z kolegami z PC czy Xbox One grać. Nie wiemy, czy wersja na PS4 otrzyma przełącznik umożliwiający zablokowanie tej funkcji, co pozwoliłoby założenia konta Microsoft uniknąć, czy też opcja ta będzie wymuszona, a rozgrywka wieloosobowa stanie się od logowania na konto Amerykanów wymagana.

Na szczęście posiadacze dotychczasowych kopii Minecraft nie będa musieli zakupywać jeszcze raz gry, by z nowej funkcji skorzystać. Ta zostanie dodana w sporej, darmowej aktualizacji w najbliższym czasie. Należy jednak pamiętać, iż właściciele starszych, niezaktualizowanych kopii produkcji zabawę będą mogli prowadzić jedynie z osobami, które takowej również nie zaktualizują, gdyż wspomniany update w dużej mierze zmienia silnik gry.

Pełną okładkę wraz z dość niecodziennym widokiem, jakim jest istnienie obok siebie log SIE oraz Xbox Game Studios, możecie obejrzeć tutaj:

Produkcja ma zadebiutować dziś zarówno fizycznie w sklepach, jak i w formie cyfrowej na PS Store. W tym ostatnim pojawie się zapewne po stosownej aktualizacji, jaką przewidujemy w godzinach wieczornych. Cena nie została ujawniona.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ghost of Tsushima - nowy teaser, więcej w piątek

arrow-right
arrow-right

State of Play dziś o 15:00 - oglądaj stream

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: