News

Minecraft: Bedrock Edition wkracza po cichu na PS4. Gra ma wsparcie Xbox Live

Czy do rozgrywki będzie wymagane zalogowanie się na konto Microsoft?

Minecraft, choć ma już na karku kilka lat to wciąż jest jedną z najpopularniejszych gier na rynku. Niemała w tym zasługa właścicieli Mojang Microsoftu, który na bieżąco wydaje aktualizacje i portuje popularną produkcję na kolejne platformy.

Teraz bez żadnej zapowiedzi ze strony wydawcy na stronie sklepu BestBuy pojawił się Minecraft: Bedrock Edition w wersji na PS4, co zauważył jeden z użytkowników Twittera:

Wstawka mogłaby być oczywiście pomyłką, ale wydaje się, że coś jest na rzeczy, gdyż produkt został szybko ze strony sklepu usunięty, a na zapisanym przez twitterowicza screenie możemy zobaczyć w pełni profesjonalne okładki tytułu. Co ciekawe data premiery wskazuje na 10 grudnia (czyli jutro), co jednoznacznie sugeruje związek z mającym się odbyć w dniu jutrzejszym wydarzeniu State of Play — organizowanym co jakiś przez Sony czas ewentem skupionym wokół PlayStation. Bardzo możliwe, iż nastąpił po prostu wyciek, a sama gra miała być na imprezie zapowiedziana. O premierze tytułu mówiło się już od kilku miesięcy, gdy gracze odkryli, iż do wersji Bedrock Edition ukradkiem trafiły pliki gry przeznaczone na konsolę Sony.

Innemu użytkownikowi udało się podejrzeć wydania fizyczne omawianego tytułu, na którym z tyłu znajduje się informacja o konieczności założenia konta Microsoft w przypadku chęci korzystania z funkcji crossplay:

Choć omawiany zapis sugeruje, iż samo konto na Amerykańskiej platformie nie będzie do rozgrywki jednoosobowej wymagane, to nie wiemy jak zostanie rozwiązana kwestia multiplayera, gdyż ten w wersji gry Bedrock Edition jest z natury cross-platformowy, a więc posiadacze Minecraft na Androidzie mogą bez problemów grać z kolegami z PC czy Xbox One. Zagadką pozostaje kwestia czy funkcję da się w wersji na PS4 wyłączyć i rozgrywkę prowadzić jedynie z graczami obecnymi na platformie Sony tym samym unikając przymusu założenia konta Microsoft, czy też opcja ta będzie wymuszona, a rozgrywka wieloosobowa stanie się od logowania na konto Amerykanów wymagana.

Warto wspomnieć, iż samo pojęcie Minecraft na różnych platformach jest dość mylące, gdyż tytuły debiutujące pod tą nazwą potrafią się między sobą diametralnie rożnić. Wszystko przez to, że przez lata co do ich tworzenia brakowało spójnego planu, a każda wersja była przystosowywana pod konkretny sprzęt. Postępująca fragmentacja gry, gdzie niektóre (czasem ważne) funkcje były dostępne jedynie na dwóch z ośmiu platform mogła zawrócić w głowie. Lekarstwem na to miała być nowa wersja gry — Bedrock Edition ujednolicająca zawartość na (niemal) każdym ze sprzętów.

Microsoft podjął już jedną nieudaną próbę wprowadzenia semi Bedrock Edition na PS4 poprzez patch zwany Better Together. Na przeszkodzie aktualizacji stanęło Sony, które wówczas ostro sprzeciwiało się implementacji crossplay'u, przez co w kwestii konsol stacjonarnych wspomniana łatka trafiła jedynie na Xbox One oraz Switch. Teraz gdy Japończycy zluzowali swoje restrykcje o czym informowaliśmy w artykule —  Sony po cichu zezwala na Crossplay. Funkcja wyszła z wersji beta, wprowadzenie takiej wersji gry było wielce prawdopodobne.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Czyżby zmierzał do nas nowy Crash Bandicoot?

arrow-right
arrow-right

State of Play zapowiedziane. Ghost of Tsushima i Resident 3 ?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: