News

Napływają kolejne oceny konsolowego Frostpunk. Dzieło polaków okazuje się hitem

Konsolowe wydanie jest jak najbardziej pełnoprawną wersją debiutującej na pecetach produkcji.

Strategia na konsoli? Jeszcze kilka lat temu takie określenie byłoby niemal abstrakcją, lecz przez ten czas naprawdę sporo się zmieniło. Kolejne tytuły z tego gatunku nierzadko portowane wprost z pecetów, a czasem projektowane od początku z myślą o konsolach pojawiają się w sklepach, a prawdziwy boom w tej materii może dopiero nadejść. Polacy z 11 bit Studios po ciepłym przyjęciu swojej strategii na pecetach postanowili również uszczknąć kawałek konsolowego tortu i 10 października zadebiutowała wersja gry przeznaczona na PS4 oraz Xbox One.

Dziś, 4 dni po premierze mamy już absolutną pewność, że tytuł okazał się hitem, zachwycając zarówno ekspertów, jak i graczy. Produkcja w wersji na PS4 może pochwalić się na portalu Metacritic wysoką oceną na poziomie aż 88/100 punktów, co plasuje ją w ścisłej czołówce najlepszych strategii na konsole, pokonując tym samym nawet kultowe Halo Wars, jakie zdobyło „jedynie” 82 oczka. Średnia z ocen użytkowników jest nieco niższa i wynosi obecnie 7,6 w przypadku wersji na konsolę Sony, choć warto pamiętać, iż oddano do tej pory zaledwie 20 głosów, toteż wynik może być mocno niemiarodajny.

Recenzenci zgodnie chwalą tytuł za dobrze zaprojektowane sterowanie i świetną grywalność wytykając tytułowi jedynie pomniejsze minusy takie jak nieco słabsza grafika oraz mało rozbudowany samouczek. Tytuł uruchomiony na PS4 lub Xbox One nie traci więc niemal żadnych aspektów pecetowego wydania, a jego konsolowa edycja jest jak najbardziej pełnoprawnym portem w przeciwieństwie na przykład do wydanego niedawno Stellaris: Console Edition, który zasłynął brakiem całego mnóstwa zawartości, jakie było obecne w edycji na komputery osobiste.

W grze wcielamy się w burmistrza jednego z ostatnich miast na Ziemi, która poprzez niespodziewane nadejście epoki lodowcowej zmieniła się w mroźne nienadające się do życia pustkowie, a ostatni ludzie kłębią się przy jedynych pozostałych jeszcze źródłach ciepła. Akcja toczy się w XIX wieku, a naszym zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom osady bezpieczeństwa oraz warunków do przeżycia w niegościnnym postapokaliptycznym świecie. Okazyjnie będziemy musieli też podejmować trudne moralnie decyzje dotyczące poszczególnych mieszkańców miasteczka, a te, choć początkowo wydają się trywialne, mogą mieć wpływ nawet na całą społeczność.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza gra warszawskiego studia, jaka doczekała się premiery na konsolach. Deweloperzy mający w swoim portfolio m.in. ciepło przyjęte This War of Mine mieli już okazję projektować gry zarówno na konsole obecnej, ale też poprzedniej generacji i jak widać, doświadczenie to zaprocentowało przy wydaniu na ten sprzęt ich najnowszej strategii.

Frostpunk: Console Editon zadebiutował 10 października 2019 roku i jest dostępny w sprzedaży w cenie 124zł (PS4) oraz 119 zł (Xbox One) . Za polską wersję językową odpowiada Cenega.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 26 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deals with Gold - promocje od 15 października

arrow-right
arrow-right

Halo Infinite traci producenta wykonawczego. Internet huczy od plotek na temat przyczyn odejścia

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: