News

Halo Infinite traci producenta wykonawczego. Internet huczy od plotek na temat przyczyn odejścia

To nie pierwsze odejście z 343 Industries związane z najnowszym Halo.

Halo Infinite to prawdziwe oczko w głowie Microsoftu. Seria, która niegdyś bijąc rekordy sprzedaży była motorem napędowym najpierw pierwszego Xbox, a później bardzo udanego Xbox 360 mocno podupadła po zmianie głównego dewelopera. 343 Industries, jakie przejęło projekt od Bungie, zajmującego się teraz swoim MMO shooterem Destiny , ewidentnie nie potrafiło poradzić sobie z fenomenem serii, przez co autorskie części nowego dewelopera określono jako najgorsze z cyklu. Z najnowszą częścią pt. Halo Infinite ma być inaczej, choć napływające właśnie informacje raczej nie nastrajają publiki optymistycznie.

Najnowszy projekt 343 Industries stracił właśnie producenta wykonawczego gry — Mary Olson. Po ponad 7 latach spędzonych w firmie, podczas których pani producent pięła się po stanowiskach, awansując ze stopnia producenta audio, aż do stanowiska producenta wykonawczego pracownica zdecydowała się zakończyć współpracę z korporacją. Powody odejścia nie są znane, lecz internet huczy od spekulacji jakoby miało to związek z ewentualnym przełożeniem premiery nowego Xbox i tym samym opóźnionym debiutem samej gry, jaka miała być tytułem startowym nowej konsoli.

Co ciekawe początkowo Amerykanie nie wystosowali nawet oficjalnego oświadczenia w związku z odejściem Mary, a o całej sprawie dowiedzieliśmy się przypadkiem, gdy pewien użytkownik forum ResetEra zauważył nagłą zmianę stanowiska wspomnianej pracownicy na portalu LinkedIn. Dodaje to sytuacji nieco pikanterii i rodzi kolejne teorie spiskowe, choć należy pamiętać, iż praktyka nieinformowania o odejściach nawet kluczowych pracowników nie jest niczym nowym, a podobne przypadki można zauważyć niemal w każdej dużej korporacji. Kobieta przeniosła się do Midwinter Entertainment, gdzie pełni obecnie rolę dyrektora ds. produkcji zajmując się najnowszym projektem studia — sieciowym shooterem Scavengers.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze odejście z 343 Industries, jakie mogliśmy obserwować w ostatnim czasie. W sierpniu studio opuścił także producent kreatywny Tim Longo związany z firmą od 2013 odpowiadający między innymi za tworzenie Halo 5: Guardians.

W tym miejscu należy również skorygować błędne informacje podawane na innych portalach jakoby Mary Olson zastąpiła TIma Longo na stanowisku dyrektora kreatywnego i po tym zdecydowała się odejść, co wprowadzało czytających w błąd, dając do zrozumienia, że z pracy zrezygnowało dwóch pracowników na tym samym stanowisku jeden po drugim. Z fake newsami zdecydował się skonfrontować menadżer PR John Junyszek w poście umieszczonym na Reddit , w którym wyjaśnił, iż Mary Olson była producentem wykonawczym, a nie kreatywnym, a jej posada znacznie różniła się od stanowiska poprzednio zwolnionego pracownika.

Halo Infinite zadebiutuje w 2020 roku na Xbox One oraz PC.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 18 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Zagrajmy w: Halo Infinite #1 - 30.07.2023 15:30
Wideorecenzja: Halo Infinite - 28.12.2022 13:18
2 nowe mapy w 2 sezonie Halo Infinite - 15.04.2022 22:23
Halo Infinite z nową datą premiery. Dzisiejszą - 15.11.2021 22:58
Gameplay z singla Halo Infinite. Dodatkowy czas pomógł grze - 25.10.2021 23:33
Niedawno pisaliśmy też o...

Napływają kolejne oceny konsolowego Frostpunk. Dzieło polaków okazuje się hitem

arrow-right
arrow-right

Najchętniej pobierane gry z PS Store we wrześniu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: