News

Frostpunk trafi na telefony. 11 Bit Studios chce budować wieloplatformową markę

Zarządzanie setkami zmarzniętych kolonistów na telefonie? Take my money!

Frostpunk to najnowszy produkt warszawskiego 11 Bit Studios. Studio znane z popularnego indyka This War of Mine tym razem spróbowało swoich sił w gatunku gier strategicznych i była to próba jak najbardziej udana. Tytuł osiągnął spory sukces sprzedażowy (1,4 mln kopii we wrześniu 2019) i po początkowym debiucie jedynie na PC trafił również na konsole, a ostatecznie znalazł się również w abonamencie Game Pass.

Teraz polski deweloper w komunikacie giełdowym ogłosił, iż grę ma zamiar wydać... na telefony.

Zarząd 11 bit studios S.A. informuje, że 11 bit studios S.A. podpisało umowę z wiodącą, światową spółką branży growej z sektora mobilnego na produkcję gry Frostpunk (dalej gra ) w wersji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Gra zachowa wszystkie elementy meaningful entertainment . Jest to kolejny krok w budowaniu Frostpunka jako wieloplatformowej globalnej marki. Bliższe szczegóły umowy, w tym nazwa partnera i data premiery gry, zostaną ujawnione w terminie późniejszym.

Produkcja miałaby zostać wydana na najważniejsze platformy mobilne, czyli Android oraz iOS. By ten plan zrealizować, przedsiębiorstwo nawiązało współpracę z „wiodącą, światową spółką z branży growej”, która prawdopodobnie ma zająć się portem gry. Niestety nie ujawniono, o którą firmę tak naprawdę chodzi.

Choć o takowych planach przebąkiwano już jakiś czas temu to i tak decyzja studia wydaje się sporym zaskoczeniem. Już samo przeportowanie tytułu na konsole i dostosowanie sterowania do pada zajęło sporo czasu, a na platformach mobilnych możliwości w sterowaniu są jeszcze bardziej ograniczone. To czy gra zostanie uproszczona, by zarządzanie kolonistami było łatwiejsze do zrealizowania w przypadku telefonu, czy też otrzymamy pełny produkt ze wszystkimi funkcjami, pozostaje w sferze domysłów.

Firma w swoim komunikacie zapewnia co prawda, że gra zachowa wszystkie elementy „meaningful entertainment”, lecz nie wiadomo co tak naprawdę ma to oznaczać, gdyż sama definicja tego wyrazu podawana przez prezesa studia jest nieco zawiła:

Definiujemy się jako studio tworzące tzw. meaningful entertainment, czyli rozrywkę z drugim dnem, znaczeniem, pogłębioną treścią [...] Chcemy być alternatywą dla growego Hollywoodu, czyli takich produkcji jak „Grand Theft Auto” czy „Wiedźmin”. Oferować rozrywkę na najwyższym poziomie, ale eksperymentalną, taką, w której gracz odnajdzie coś więc oprócz zabawy.

"Grzegorz Miechowski"

Frostpunk zadebiutował 24 kwietnia 2018 na PC w polskiej wersji językowej. Nieco później gra trafiła również na konsole obecnej generacji. 21 stycznia miało premierę najnowsze rozszerzenie do gry — The Last Autumn.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 7 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wyciekł gameplay i pliki skasowanego Starcraft: Ghost. Tytuł zapowiedziano aż 18 lat temu

arrow-right
arrow-right

Square prezentuje opening z Final Fantasy VII Remake. Sprawdźcie porównanie z oryginałem

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: