News

Nie będzie już nowych wariantów 3DSów, ale Nintendo nie zamierza zatrzymać ich produkcji

Przy okazji zapowiedzi Switcha Lite padły pytania, czy kolejne wcielenie Nintendowej konsoli zatrzyma produkcję poprzedniej generacji. Doug Bowser mówi, że nic z tego.

Doug Bowser, prezes Nintendo America wypowiedział się w temacie Switcha Lite dla serwisu CNET. Oczwiście nic nie powiedział o Switchu Pro, ale każdy wie, że ta konsola prędzej czy później wyjdzie, bo tego wymagają konwersje tytułów ze stacjonarek - a kolejna generacja już za rok.

Jeśli chodzi o konsolę 3DS/2DS, której ostatnia wersja wyszła w 2017 roku, Nintendo nie zamierza zrezygnować z jej produkcji (chociaż w Europie oficjalnie dostępna jest już tylko wersja 2DS/2DS XL). Powodem jest... ciągłe zainteresowanie sprzętem i sprzedaż powyżej minimalnego poziomu, przy którym zamyka się produkcję. Aż dziw bierze, że mimo obecności Switcha na rynku od dwóch lat, 2DS/3DS nadal radzi sobie tak dobrze. Niektórzy od razu wieścili koniec tejże konsoli, gdyś Switch Lite jest bardzo podobny designem właśnie do 2DSów.

Brzmi to nieco dziwnie, bowiem w tym roku wyszły raptem 4 nowe gry na 3DSa, a wielu nie da się już kupić z pierwszej ręki w sklepach, lub osiągają kosmiczne ceny.

Gry które wyszły na 3DS w tym roku:

- Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey
- Persona Q2: New Cinema Labyrinth
- Etrian Odyssey Nexus
- Yo-kai Watch 3
- Kirby's Extra Epic Yarn

Czas czytania: 2 minut, 5 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Psychonauts 2 opóźnione. Microsoft będzie wydawcą na PS4

arrow-right
arrow-right

Switch Lite zapowiedziany! Bez stacji dokującej do TV i wysuwanych JoyConów

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: