Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Patapon 2 Remastered zmierza na PS4

Zupełnie niespodziewanie gra zawita w konsolowym sklepie już za kilka dni.

Jeśli na PSP wyszły jakieś naprawdę oryginalne gry, których ze świecą szukać - to wskazałbym Lumines, LocoRoco i Patapon. Każda z nich mimo ogólnej prostoty, potrafiła wciągnąć na długie godziny. Do dwóch ostatnich prawo ma Sony, więc gdy tylko nadeszła moda na odświeżanie starych kotletów w wersji remastered ktoś wpadł na pomysł, że tanim kosztem można by odświeżyć oba tytuły - zwłaszcza, że nie grzeszą skomplikowaną grafiką więc nie trzeba zbyt wielu ludzi do przerysowania ich w wersji HD. Zaprzęgnięto więc kilka osób na krzyż (dosłownie - LocoRoco w creditsach wymienia jednego nowego programistę...) i stworzono odświeżone wersje na PS4. Wadą obu jest to, że są zbyt wierne oryginałom - ot chociażby nie zapisują się automatycznie. Mimo to, z sentymentu kupiło je dużo osób, a LocoRoco doczekało się nawet drugiej remasterowanej części. Po wydaniu w sierpniu 2017 pierwszej części Pataponów, o drugiej (z trzech) części słuch jednak zaginął - a po problemach z input lagiem których nikt nie raczył naprawić wielu graczy stwierdziło, że Sony zwyczajnie nie ma już ochoty pchać forsy w kolejne remastery z PSP.


Tu jednak miła niespodzianka - Patapon 2 Remastered pojawi się na PS4 już 30 stycznia (czwartek). Musimy jednak poczekać na wrażenia pierwszych graczy aby potwierdzić czy input lag tym razem poprawiono, czy Sony jest głuche na narzekania fanów i wypuściło tanim kosztem kolejny remaster żerując jedynie na sentymencie, zamiast dać drobne poprawki, dostosowujące grę pod dzisiejsze telewizory, a nie jedynie pod ekran PSP.

Jeśli nie graliście w Patapon - to gra rytmiczna, gdzie każdy z przycisków geometrycznych odpowiada za jeden z czterech dźwięków-okrzyków, a my jako bóstwo możemy w ten sposób sterować małymi Pataponami. Do przemieszczania się, atakowania czy polowań na stwory służą konkretne kombinacje, zazwyczaj wbijane po cztery, które należy wybić zgodnie z rytmem, aby nasze stworki reagowały. Jeśli rytmu nie złapiemy - zaczną się przewracać i nie będą przeć na przód. Ze świecą szukać drugiej gry z takim sterowaniem.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony rejestruje w Europie znak towarowy PlayStation 5. Prezentacja konsoli już niedługo?

arrow-right
arrow-right

NFS Heat otrzyma w aktualizacji mikrotransakcje. Na szczęście obejdzie się bez lootboksów

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
239 dni temu

Poczekam na to na ps5 w 8K ;p

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
239 dni temu

Zuch, prawilny plejer :D

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #3
gnysek
239 dni temu

Jak przerobili grafikę na wektorową, to i w 16K by poszło ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.