News

Sony rejestruje w Europie znak towarowy PlayStation 5. Prezentacja konsoli już niedługo?

Miał być gorący luty, a coraz cieplejszy robi się już nawet styczeń. ;)

O tym, że PS5 to produkt bardzo wyczekiwany nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu. Hajp na konsolę nowej generacji od Sony jest wprost niebotyczny, co widać, chociażby po gigantycznej ilości lajków samego loga konsoli na Instragramie Logo PS5 bije rekordy na Instagramie. Post ma już 5 milionów lajków. Wszyscy czekają na „bomby”, jakie mają spaść na branżę w lutym, gdyż coraz bardziej prawdopodobny jest pokaz PS5 właśnie w przyszłym miesiącu —  PlayStation 5 zobaczymy już w lutym? Twórca God of War: został mniej niż miesiąc do pokazu.

Oliwy do niemałego już ognia dodał fakt zarejestrowania przez Sony znaku towarowego PlayStation 5 w szwajcarskim urzędzie patentowym w dniu wczorajszym, o czym jako pierwsza doniosła znana już, chociażby z trafnych przecieków wyglądu devkitu PS5 — redakcja LetsGoDigital .

Sony oczywiście nie rejestruje znaku PS5 pierwszy raz, ten został już „zabezpieczony” w Japonii w 2006 roku, po prostu na podobny krok zdecydowano się teraz w Szwajcarii. Korporacja ma w swoim posiadaniu prawa do znaków PS6,PS7, PS8, a nawet PS9 i PS10, które zarejestrowała w ubiegłym roku, kierując się całkiem słuszną metodą — na zapas, prawdopodobnie, by uniknąć sytuacji, gdzie ktoś mógłby takowy zarejestrować przed Japończykami w celu uzyskania z tego tytułu przychodu.

Sam fakt rejestracji znaku towarowego nie daje oczywiście pewności, iż za chwilę nastąpi prezentacja nowej konsoli, ale w połączeniu z innymi faktami takimi jak wspomniana już wiadomość od jednego z deweloperów God of War czy wielokrotne potwierdzane z różnych źródeł plotki o nadchodzącym PlayStation Meeting staje się coraz bardziej prawdopodobna.

PlayStation 5 — co wiemy do tej pory?

Konsola ma mieć bardzo potężne podzespoły, mocą porównywalne z wysokiej wydajności pecetami. Jako procesor zadebiutuje jednostka w archiekturze AMD Zen 2, znacznie wydajniejszej i nowocześniejsza niż procesory Ryzen pierwszej generacji. GPU będzie stanowił potężny układ oparty na AMD Navi, wraz z obsługą Ray-Tracingu (wbudowane w układ lub przez osobny chip).

Interfejs devkitu PS5

Nowy kontroler będzie wyposażony w haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery (pozwalające na przykład na odskok triggera przy strzale) co zmieni doświadczenia z rozgrywki w wielu tytułach. Wisienkę na torcie będzie stanowił bardzo szybki dysk SSD, który, według architekta systemu — Marka Cerny'ego ma przebić nawet superszybkie dyski stosowane obecnie w pecetach.

To czy urządzenie będzie nieco potężniejsze, czy też słabsze od konkurencji stanowi na razie zagadkę, podawana specyfikacja układu graficznego i procesora zmienia się bowiem w zależności od informatora, ukazując raz jedno, raz drugie urządzenie w lepszym świetle. Nie powinniśmy się jednak spodziewać znaczących różnic, gdyż jak stwierdził Jason Schreier — znany i szanowany informator, nowe konsole będą do siebie w specyfikacji bardzo podobne, czy to się komuś podoba, czy nie.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Tekken nauczy cię lepiej grać

arrow-right
arrow-right

Patapon 2 Remastered zmierza na PS4

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1571 dni temu

Będzie, jak będzie. Po co się śpieszyć ...

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1571 dni temu

Nie gadaj, że się nie napaliłeś :D?

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1570 dni temu

Na serio: jak dla mnie prezentacja może być 2 dni przed oficjalną premierą. MAM W CO GRAĆ i wiele osób, które znam też :)

odpowiedz
...
89.25.***.*** • #4
~someone
1570 dni temu

Juz tyle o tym gadania, jak o cyberpunku. Każdy już jest przesycony tym...

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: