Sony nareszcie zdecydowało się ujawnić gameplay ze swojego nowego sieciowego shootera sygnowanego znaną marką. Pierwszą prezentację rozgrywki wpleciono pomiędzy pokazy większych hitów na targach Gamescom 2019, co zapewniło wysoką oglądalność i z pewnością kosztowało Japończyków sporo jenów. Z materiału dowiedzieliśmy się między innymi o formie zabawy, która prowadzona będzie w asynchronicznych drużynach. Jedną stanowić ma tytułowy Predator, kosmiczny drapieżnik z zamiłowaniem do brutalnego łowiectwa znany z filmowego hitu z Arnoldem Schwarzeneggerem. Stanie on samotnie naprzeciw ekipie składającej się z czterech graczy współpracujących ze sobą, by nie dać się pozaziemskiej istocie upolować.

Oczywiście tak jak znamy to z filmowego dzieła z 87 roku, nasz niezwykle groźny kosmita będzie dysponował wysoce zaawansowanymi technicznie gadżetami mającymi wyrównać szanse walki z liczniejszą grupą czterech ludzkich komandosów. W arsenale znajdzie miejsce na się między innymi nadgarstkowe ostrze idealne na bliskie odległości czy naramienne działko umożliwiające atak z dystansu. Nie mogło zabraknąć również charakterystycznego system kamuflażu pozwalający wtopić się w otoczenie i zaatakować niczego niespodziewających się przeciwników z zaskoczenia. Po przeciwnej stronie otrzymamy dostęp do najnowszych zdobyczy techniki oraz wielu rodzajów broni jak strzelby, tradycyjne automaty i karabiny snajperskie.

Cała rozgrywka oscyluje wokół elementów skradankowych oraz sprawnie zastawianych przez Predatora sideł czyhających na oponentów. Wygrana drapieżnika bądź drużyny komandosów zależeć będzie od wielu czynników i umiejętności wykorzystania atutów swojej postaci przez graczy. Przybysz z kosmosu z łatwością da sobie radę z jednym przeciwnikiem, jednak obecność kilku wrogów może skończyć się dla niego porażką, o czym liczniejsza strona powinna zawsze pamiętać. Nie bez znaczenia będzie również komunikacja i wzajemne osłanianie się żołnierzy, by w razie ataku szybko zlokalizować napastnika.

Niestety charakter gry i zastosowane mechaniki wykluczają kampanię singlową, toteż zabawę będziemy prowadzić jedynie w trybie wieloosobowym. Za produkcję odpowiada studio Illfonic Games znane min. z przygotowania Friday the 13th: The Game, także nastawionego na zabawę w multiplayerze.

Tytuł zadebiutuje w przyszłym roku ekskluzywnie na PS4.