News

Plotka: PlayStation 5 Pro może zadebiutować wraz z PS5. Konsola dorówna mocą XSX

Kolejny dzień, kolejne przecieki, tylko czy tym razem wiarygodne?

Niedawno informowaliśmy Was o szczegółach nowego Xboxa Series X Microsoft podał szczegóły na temat nowego Xboxa. Moc konsoli ma plasować się na poziomie aż 12 Teraflopów, czyli dwa razy więcej niż „wyciska” Xbox One X, a sam system pozwoli, chociażby na wznawianie wielu gier, czy rozgrywkę w nawet 120 FPS. Ze wcześniejszych prezentacji znamy też wygląd samej konsoli, jaki stał się częstym obiektem żartów internautów, szczególnie tych stawiających się raczej po niebieskiej stronie mocy.

Tymczasem o wydajności PlayStation 5 wiemy wciąż bardzo niewiele. Przez całe miesiące mieliśmy do czynienia ze sprzecznymi raportami informatorów na temat konsoli Sony. Raz była przedstawiana jako urządzenie potężniejsze od konkurencji, następnie słabsze, a kilka tygodni później znowu mocniejsze. Nie wiadomo więc tak naprawdę w co wierzyć, a wątpliwości mogłoby rozwiać jedynie samo Sony, które do tego się raczej nie kwapi, gdyż z przygotowywanego rzekomo na luty ewentu, na którym temat PS5 miał zostać poruszony, ostatecznie nic nie wyszło.

Teraz oliwy do ognia dolał jeden z użytkowników forum NeoGAF o pseudonimie VFXVeteran. Choć doniesienia anonimowego bywalca forum mogą wydawać się niewiarygodne, to należy zaznaczyć, iż omawiana persona ma na forum status „Branżowy specjalista”, co pozwala sądzić, iż w jego wypowiedzi może znajdować się ziarno prawdy.

Wersja deweloperska konsoli

Mężczyzna słyszał, że deweloperzy posiadają dwie wersje konsol na studio, standardową oraz ulepszoną. Potwierdził także informacje na temat nieujawnionego jeszcze, choć omawianego już na łamach naszego portalu Xbox Lockhart, który debiutując wraz z Xbox Series X, będzie skierowany do klientów z mniej zasobnymi portfelami.

I tutaj zaczyna się robić ciekawie, gdyż Sony miałoby zdecydować się na dokładnie taki sam krok jak konkurencja i jednocześnie wydać PS5 o wydajności 9 TF, a także PS5 Pro dorównujące mocą produktowi Microsoftu. Zamiast odświeżać sprzęt w połowie cyklu jak z PS4 Pro obie wersje będą dostępne na starcie, dzięki czemu sprzęt będzie mógł zapewnić wysoką jakość gier przez całe 7 lat cyklu. Niestety potężniejsze wersje konsol miałyby być też horrendalnie drogie z ceną opiewającą na nawet 600 dolarów.

Jako że informacje te są nieoficjalne, to jak zawsze, radzimy podejść do nich z pewną dozą ostrożności. Miejmy nadzieję, że Sony spuści zasłonę milczenia jak najszybciej i wszelkie wątpliwości co do sprzętu zostaną rozwiane.

PlayStation 5 ma zadebiutować pod koniec obecnego roku i od razu nawiąże walkę z mającym mieć premierę w tym samym okresie Xbox Series X Microsoftu.

Czas czytania: 3 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cenega zostanie dystrybutorem Cyberpunka 2077

arrow-right
arrow-right

Demo Final Fantasy 7 Remake już na PS Store. Fani mogą zdobyć ekskluzywny motyw

Komentarze
...
176.221.***.*** • #1
~
1463 dni temu

Jeżeli faktycznie konsola poradzi sobie świetnie przez 7 lat i nie wyskoczą z jeszcze ulepszonymi konsolami w trakcie to cena niech jest wysoka pogodzę się z tym

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #2
gnysek
1463 dni temu

Ten rynek chyba za bardzo idzie do przodu, żeby aż 7 lat wytrzymać.

odpowiedz
...
95.90.***.*** • #3
Darek79
1463 dni temu

Jeśli konsole obsłużą HDR, 4K i skalowalne 8K, to na horyzoncie nie ma niczego, co zaskoczyło by nas w połowie generacji.

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #4
skalariX
1462 dni temu

A co chcesz od grafiki w "ostatnich produkcjach" np. Death Stranding, Uncharted4, GoW4 - przecież gry z takimi wizualiami mogłyby spokojnie jeszcze z 2lata być, a nowe konsole też później niż w tym roku!

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #5
gnysek
1462 dni temu

Bez przesady, w DS z bliższej odległości tekstury były baaaaardzo średnie.

odpowiedz
...
79.163.***.*** • #6
~klaus
1462 dni temu

nazwa ps5 pro to grubo na wyrost - pewnie chodzi o podniesienie ceny konsoli

ale prawda taka że sony by wydało PS5 i PS5 lite

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: