News

Plotka: Tytuły startowe PS5 nie będą cross-genowe. Na PS4 możemy nie zagrać w nowe exy

Chcesz zagrać w nowość z PS5? Zapraszamy po zakup nowej konsoli.

Tytuły startowej na konsolach Japończyków nigdy nie były szczególnie udane. Pamiętny Lair debiutujący wraz z premierą PS3 czy krytykowany Killzone: Shadow Fall, jaki był dostępny na PS4, mogły dowodzić, iż korporacja ma w tej kwestii po prostu pecha. Wielu użytkowników zastanawia się, czy ta sama reguła potwierdzi się przy premierze next-genowego PlayStation 5. Fani mogli przypuszczać iż firma zapewni dwie wersje wymienionych tytułów — na nową konsolę, a także PS4 i tu mogą się oni zawieść.

Znany już wielu użytkownikom za sprawą ostatnich doniesień o PS5 czy Xbox Scarlett redaktor KotakuJason Schreier podczas ostatniego podcastu zaskoczył fanów Sony nowymi informacjami, jakoby tytuły startowe PS5 miały trafić wyłącznie na konsolę następnej generacji omijając PlayStation 4. Stanowiłoby to niejako zachętę do kupna nowego sprzętu, gdyż korporacja doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej silnej pozycji i w odpływ użytkowników do konkurencji spowodowany takim zagraniem po prostu nie wierzy.

Japończycy zachowaliby się w ten sposób całkowicie odmiennie do Microsoftu, który (według informatora) swoje nowe tytuły planuje wydać zarówno na Xbox One, jak i dopiero mającym zadebiutować — Xbox Scarlett. Sony zmuszając swoich użytkowników do wymiany sprzętu w celu zagrania w nowe gry dałaby jasny przekaz, iż koncentruje się wyłącznie na next-genowej wersji gry, a więc mogą oni oczekiwać prawdziwie oszałamiającej grafiki. To z pewnością ucieszy wielu graczy, lecz użytkownicy PS4 mający mniej zasobne portfele mogą poczuć się jednocześnie nieco rozczarowani.

Niestety kwestia, o jakie konkretnie produkcje chodzi pozostaje zagadką. Schreier nie powiedział czy chodzi o tytuły ekskluzywne, czy multiplatformowe, ani także czy do tego grona zaliczymy zapowiadane na PS4 głośne produkcje jak Ghost of Tsushima czy The Last of Us Part 2. Cały zapis rozmowy jest dostępny tutaj (dyskusja o next-genach rozpoczyna się około 25 minuty)

Zawsze już przy okazji wypływania podobnych „rewelacji” zalecamy podchodzić do nich z dużą dożą ostrożności, gdyż nawet sprawdzone źródło może się czasami mylić. O tym jak będzie naprawdę przekonamy się już pod koniec przyszłego roku, kiedy premierą będą miały obie konsole nowej generacji. Więcej o ich specyfikacji i cenie możecie dowiedzieć się z artykułu —  Wypływają kolejne zdjęcia devkitu PlayStation 5. Teraz możemy zobaczyć również pada.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: Helldivers 2 - 13.02.2024 11:55
Recenzja: Marvel's Spider-Man 2 - 12.11.2023 15:00
Zagrajmy w: Ghost of Tsushima #3 - 20.08.2023 10:05
Spider-Man: Miles Morales to samodzielna produkcja - 15.06.2020 23:21
Zapowiedziano remake Demon's Souls - 12.06.2020 14:07
Niedawno pisaliśmy też o...

Książka "From Mother Base With Love" dostępna za darmo

arrow-right
arrow-right

Czyżby zmierzał do nas nowy Crash Bandicoot?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: