News

Project CARS i CARS 2 znikną ze sprzedaży

Jedne z najtrudniejszych "ścigałek" staną się równie trudne do nabycia.

Jeszcze 20 lat temu byłoby to nie do pomyślenia, z dekadę temu może było to skrajnym przypadkiem, ale dziś powoli staje się normą - gry znikają, bo wygasają pewne licencje, a twórcom albo nie chce się inwestować w ich przedłużenie, albo to oryginalni licencjodawcy odmawiają dalszej współpracy.

To jednak nie zmienia faktu, że sensu działania licencji nie rozumie chyba nikt. Z jednej strony - gdy gra trafi w pudełku do sklepów, licencja na prawdziwe produkty czy nagrania w które w niej są nie wygasa, tak samo jak nasza licencja na użytkowanie tej gry. Gdy jednak sprzedawana jest ona w wersji cyfrowej, takie prawa już wygasają... ale tylko w sprzedaży detalicznej - w naszej cyfrowej kopii jakimś cudem nie znikają nagle postaci, samochody, muzyka. No chyba, że ktoś wypuści jakąś wersję zremasterowaną i zmusi nas do aktualizacji - jak w przypadku GTA Trilogy.

Niezbadane są więc ścieżki tego co i kiedy wygasa, oraz dlaczego tylko w wybrany sposób, ale dwie z trzech gier z serii Project CARS znikną z cyfrowej dystrybucji. Winą jest wygaśnięcie licencji na niektóre pojazdy i tory. Tu właśnie następuje ten absurd. w którym nadal będziemy mogli grać w pozycję, a nawet robić to przez sieć, nie znikną nam też z gry żadne trasy - po prostu nie będzie można już ani Project CARS ani CARS 2 kupić. No chyba, że nowe, w pudełku, lub używane w serwisach z ogłoszeniami...

CARS 3, które zostało wydane w 2020 roku na razie to nie dotyczy, ale pewnie i tę grę to spotka, gdyż na razie nie słyszy się o planach na rozwój serii. Gracze nie byli jednak zadowoleni z kierunku rozwoju, gdyż każda kolejna część miała coraz gorszą grafikę i coraz słabszą fizykę jazdy (z drugiej strony w jedynkę grać na padzie było arcytrudne). Dodatkowo rozwój serii utrudnia fakt, że firmę kupiło jakiś czas temu Codemasters, które zostało kupione przez EA Games i to o grach tej drugiej ciągle słyszymy (GRID, DIRT, F1). Warto jednak przypomnieć, że Slightly Mad Studios odpowiada za dwie części bardziej symulacyjnego NFS Shift, kto więc wie, czy nie dłubią właśnie nad czymś podobnym - bardziej "ulicznym" i nielegalnym niż GRID, ale nie w otwartym świecie jak NFS, a na znanych torach wyścigowych. Czas pokaże.

CARS 2 zniknie z rynku 21 września, a pierwsza - najlepsza ale i najtrudniejsza część - w sprzedaży dostępna będzie do 3 października. Jednego konkurenta Forzy i Gran Turismo mniej. Nie, żeby było ich jakoś wiele, ale po pierwszym CARS spodziewaliśmy się, że ta seria może tego dokonać - cóż, chyba jednak się pomylilśmy.

Czas czytania: 3 minut, 23 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Lies of P oraz Dune wygrywają Gamescomowe otwarcie

arrow-right
arrow-right

Kena dostanie nową zawartość i polską lokalizację

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: