News

Kena dostanie nową zawartość i polską lokalizację

Takie urodziny uwielbiamy! Pozostaje tylko czekać na wersję dla Xboxów...

Im człowiek starszy, tym czas zasuwa szybciej - nie wiem czy też to czujecie, ale ja mam wrażenie, że Kena: Bridge of Spirits została zapowiedziana raptem kilka miesięcy temu, kupiłem ją dosłownie przedwczoraj, a tu już rok od premiery... Nie wspominając o tym, że pierwsze zapowiedzi pamiętają jeszcze czasy sprzed premiery PS5 - i mimo, że to produkcja niezależna i o mniejszej skali niż gry AAA, od razu mówiono o niej, że wygląda lepiej niż filmy Pixara, mimo, że była wyświetlana w czasie rzeczywistym a nie pre-renderowana. Oczywiście sporą zasługę miała zmniejszona liczba klatek na sekundę w cutscenkach, co nadawało kinowy klimat, ale i tak grze nie da się zarzucić złego wyglądu.

Z okazji rocznicy od wydania gra częściowo traci swoją ekskluzywność i trafi na PCty. Piszę "częściowo" bowiem Sony i tak wydaje swoje gry od PS Studios na PC, więc wydanie exa od firmy trzeciej to już w ogóle żadne wydarzenie. Wcale byśmy się nie zdziwili (a posiadacze konsoli nie pogniewali) gdyby gra trafiła też na Xboxy. Twórcy postanowili jednak, że aby zachęcić graczy PCtowych należy dodać jakąś zawartość, a skoro dodać - to czemu nie na wszystkich platformach? Dzięki temu otrzymamy na PS4/PS5 chociażby popularny w ostatnich latach tryb nowa gra+, w który zagramy wraz z odblokowanymi zdolnościami, co ułatwi i skróci przygodę, oraz pozwoli obejrzeć cutscenki w innych strojach bohaterki.

Pojawi się też tryb wyzwań, a poza tym, żeby nie nudziło nam się grając w NG+ (ale i przy pierwszym przejściu, jeśli dopiero zaczniecie przygodę), pojawią się też specjalne kamienie, które pozwolą wpływać na statystyki tytułowej bohaterki.

Dla graczy konsolowych ciekawszą informacją może być jednak fakt, że wg. danych ze Steam, gra dostanie polską lokalizację (bez dubbingu), której bardzo brakowało oryginałowi.

Premiera na PC już 27 września i zapewne tę datę można uznać za datę aktualizacji na konsolach PlayStation, ale nie jest powiedziane, że nie nastąpi ona wcześniej - jeśli więc macie grę dna dysku, warto co jakiś czas sprawdzić czy patch nie jest już dostępny.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 54 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kena: Bridge of Spirits na zwiastunie premierowym - 20.09.2021 23:12
PlayStation Showcase w następny czwartek! - 02.09.2021 15:52
Plotka: FF7 Ever Crisis lub Kena:BoS w marcowym PS+ - 25.02.2021 13:01
Niedawno pisaliśmy też o...

Project CARS i CARS 2 znikną ze sprzedaży

arrow-right
arrow-right

Sony przygotowało streszczenie fabuły God of War

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
553 dni temu

Według mnie każda ale to każda gra powinna w Polsce mieć chociażby napisy w naszym języku. Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Portugalia mają w każdej grze swój język. Dubbingu nie musi być ale napisy owszem. Od wielu gier odbiłem poprzez brak napisów. Np. Fallout 3 był przetłumaczony, Fallout New Vegas już nie i dlatego nawet nie zagrałem. Może na PC jest więcej gier PL ale ja mam konsole i wiele gier nie zakupiłem przez brak tłumaczenia, a język angielski znam dobrze.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: