News

PSVR2 z obsługą na PC! Sony stworzyło wyczekiwany adapter

I tak, dobrze widzicie, Half-Life Alyx!

Posiadacie gogle PlayStation VR 2? Pewnie nie, bo choć sprzęt ten został pozytywnie oceniony na całym świecie i wciąż zbiera pochlebstwa, to jego sprzedaż jak do tej pory nie napawała specjalnie optymizmem. Sony od jakiegoś czasu szuka pomysłu jak zachęcić klientów do zakupu tego drogiego urządzenia. Teraz jesteśmy świadkami kolejnej próby.

Japończycy ogłosili bowiem właśnie, że ich gogle PS VR2 już niebawem zaczną działać na komputerach osobistych, gdzie do tej pory próżno było prosić o wsparcie. Potrzebny do tego będzie specjalny adapter (płatny, ponad 240 zł), który podłączymy do komputera przy użyciu portu USB, a następnie do niego podłączymy także kabel DisplayPort.

Następnie potrzebne nam będą dwie aplikacje: Playstation VR2 oraz Steam VR. Po konfiguracji w obydwu będziemy mogli już używać gogli na PC. Jest jednak pewno ale... nie wszystkie ficzery dostępne na PS5 będą działać na komputerze, a szczerze mówiąc, to większość nie będzie. Producent tłumaczy, że najlepsze doświadczenie uzyskamy jedynie podłączając gogle pod plejkę.

Na PC zabraknie:

  • Obsługi HDR
  • Haptycznej wibracji
  • Adaptacyjnych triggerów
  • Śledzenia oczu

Czyli w sumie większości funkcji, z których gogle słyną. Dlaczego tego wszystkiego zabraknie? Prawdopodobnie rozchodzi się tutaj o interfejsy programistyczne na PC, które albo nie są zgodne z tymi z PlayStation, albo brakuje im funkcji, albo jedno i drugie. Czy jednak PS VR2 bez tych funkcji ma szansę na walkę ze śmiało poczynającym sobie na PC Meta Quest 3? Czas pokaże.

Adapter umożliwiający podłączenie gogli na PC pojawi się na rynku już 7 sierpnia. Nie mamy na razie informacji o możliwej dostępności urządzenia w Polsce, ale raczej jest to prawdopodobne. Urządzenie będzie kosztować powyżej 240 zł (60 €).

Źródło:
  • Informacja prasowa
Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 34 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: MultiVersus

arrow-right
arrow-right

Kena: Bridge of Spirits trafi na Xbox!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: