News

Remaster Saints Row: The Third momentami wygląda jak remake

Żeby każdy tak traktował swoje odgrzewane kotlety...

Dziś na PS4 i Xboxa trafiła zremasterowana wersja trzeciej części gry będącej w pewnym sensie parodią GTA (i podobnych) - Saints Row: The Third. Ta utrzymana w luźnym humorze gra o napadach co prawda ma już swoje lata (2011 rok), ale to i tak jedna z najlepiej sprzedających się gier będących w pewnym sensie konkurencją dla hitu Rockstara. Zresztą, ponad 6 milionów sprzedanych kopii mówi samo za siebie (a gra była też np. za darmo lub za grosze PS+ czy Humble Bundle).

Twórcy jednak nie poszli na łatwiznę i zamiast zaoferować jedynie tę samą grę z podciągniętą rozdzielczością (co dla grafiki 3D problemu nie stanowi, bo po prostu samo się wszystko przeskalowuje), to jednak do produkcji się przyłożono. Począwszy od tego, że wszystkie elementy interfejsu zrobiono na nowo w 4K, poprzez totalną zmianę systemów świateł, shaderów, dodanie nowych drzew i lepszej trawy, a na wymianie modeli postaci kończąc. Zwłaszcza ta ostatnia rzecz jest naprawdę spektakularna, bo mimo niewielkich zmian w tle - nowe twarze i lepsze światło sprawiają, że gra wygląda jak remake zrobiony od zera, a nie tylko remaster.

DigitalFoundry wzięło całość na warszat, co można zobaczyć poniżej. Gra hula na PS4/XOne w 1080p oraz na Pro/OneX w 1440p (wszystko w 30 FPS, chociaż XOX pozwala na opcjonalne 60FPS - na własną odpowiedzialność).

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wyciekł kod źródłowy systemu pierwszego Xboxa. Microsoft prowadzi dochodzenie

arrow-right
arrow-right

Remaster Mafii 2 to festiwal bugów i błędów. Gracze narzekają na port

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: