News

Resident Evil Village z datą premiery i wersją demo

Gra wyjdzie już na wiosnę, a demo można sprawdzić już od dziś.

Capcom dzisiaj zdecydowanie pozytywnie zaskoczył fanów serii Resident Evil. Nie dość, że poznaliśmy datę premiery 8 części gry o podtytule Village (gdzie pierwsze trzy litery stylizowane są na rzymskie VIII), to zobaczyliśmy ją w akcji - i jak się okazuje, posiadacze jednej z konsol będą mogli sprawdzić jakość gry na własnej skórze.

RE:VIII to kolejna gra która stety lub niestety ukaże się także na poprzedniej generacji. O ile więc lepiej będzie wyglądać na nowych sprzętach, o tyle zapewne nie wykorzysta ich pełnej mocy i dostajemy kolejną pozycję, która nie rozwinie w pełni skrzydeł. Cóż, skoro to gra o nieumarłych, to i poprzednia generacja konsol jak widać w zaświaty się nie wybiera...

Sama seria zaczyna natomiast ewidentnie skręcać - to już nie gra o bezmyślnym klepaniu zombie, a ósma część przypomina raczej przygody których można by się spodziewać na zamku hrabiego Draculi, niż pamiętne wybijanie zombiaków za czasów Umbrelli. W grze pojawi się nawet crafting. Oglądając trailer mam wręcz wrażenie, że Capcom szykuje dla nas wręcz jakąś mieszankę swoich Residentów, z produkcjami From Software i PT/Silent Hills od Hideo Kojimy.

Na pozycję wcale nie trzeba będzie długo czekać - jej premiera nastąpi już 7 maja 2021. Demo, czy może raczej interaktywny pokaz trafi jedynie na PS5 i nie pokierujemy w nim głównym bohaterem, ale pozwoli nam zwiedzić zamek który pojawi się w grze i sprawdzić poziom graficzny oraz wczuć w klimat. Demo dostępne jest w PS Store zarówno w wersji przeglądarkowej jak i na konsoli. Warto też dodać, że sama gra ma kosztować standardowe 289zł typowe dla poprzedniej generacji, zamiast 329zł które ma stać się nowym standardem. Wszystkie wersje będą też zawierać w sobie RE:Verse, czyli sieciowy tryb multiplayer z postaciami znanymi z poprzednich części i rozgrywką która na pierwszy rzut oka przypomina tryb hordy.

Czas czytania: 2 minut, 41 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 2077 z nowym patchem

arrow-right
arrow-right

Two Point Hospital doczeka się wersji Jumbo

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: