Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Sony dowiezie konsole samolotami, bo statki są za wolne

Wszystko aby zadowolić potrzeby graczy i nie przegrać z konkurencją.

Ten rok nie jest najlepszym na start nowej konsoli - epidemia spowodowała przestój fabryk w których tworzone są sprzęty ( Przez urlopy w chińskich fabrykach, gry i akcesoria mogą być opóźniane), a ograniczenia zwane "lockdownem" w poszczególnych krajach paraliżowały spotkania czy wydarzenia które pomagają w promocji gier. Już widzę te nagłówki, gdy po nocnych premierach sprzętu nie będą przestrzegane zasady higieny gdyż gracze tłumem nawiedzą sklepy (zwłaszcza, że są plotki o niskiej dostępności sprzętu i zarówno Sony jak i Microsoft rekomendują preorder). Oby była to jednak tylko domena brukowej prasy a nas graczy nie przedstawiono w świetle gorszym niż faktycznie.

Daniel Ahmad, analityk azjatyckiej firmy Niko Partners poinformował dziś na twitterze, że dotarł do informacji o tym jak Sony planuje sobie poradzić z dostarczeniem konsol na premierę. Zazwyczaj sprzęt z fabryk płynie na każdy z kontynentów statkami w kontenerach - to zajmuje jednak od 30 do 40 dni podróży poprzez oceany i morza, co oznaczałoby, że konsole powinny wypłynąć za miesiąc aby zdążyć na premierę. Sony postawowiło więc końcówkę dostaw po terminie granicznym dostarczyć... samolotami. Mimo, że to znacznie droższy sposób wysyłki, to zajmuje raptem 1 dzień. Wiadomo też, że Sony zapłaciło za transport w aż 60 samolotach - nie wiadomo jedynie, czy wypchanych po brzegi, czy jedynie w jakimś procencie i polecą nimi też inne towary.

Mam nadzieję, żę taki wybór to chęć zwiększenia ilości produktu na rynku, a nie chwytanie się brzytwy z powodu zbyt małej liczby sztuk. Przypominam, że cenę i datę premiery PlayStation 5 poznamy prawdopodobnie w środę, o 22:00 ( Konkrety o PlayStation 5 już w środę - zobaczymy PlayStation 5 Showcase). Data premiery spodziewana jest między 13 a 20 listopada, a cena w granicach 499$ (~2249zł dodając podatki, czyli w tej samej cenie co Xbox Series X).

Najnowsza reklama PlayStation 5, prawdopodobnie ostatnia bez dwóch brakujących informacji:

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 41 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
FIFA 21 na next-genach wyraźnie lepsza - Wczoraj, 17:21
Promocje na koniec roku w PS Store - 02.12.2020 10:54
Red Dead Online jako osobna gra - 02.12.2020 10:30
PS5 dostało przynajmniej 3 różne modele wiatraków - 30.11.2020 13:07
Cyberpunk 2077 niemal bez bugów. Multiplayer jako osobna gra - 26.11.2020 22:54
Niedawno pisaliśmy też o...

FIFA 21 kolejną grą "o północy w paczkomacie"

arrow-right
arrow-right

Polski Warsaw wyjdzie na konsole pod koniec miesiąca

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
80 dni temu

Tylko uwaga na brzozy Sony!!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: