News

Sony pokazuje wnętrze PlayStation 5. Zapowiada też zmiany w działaniu trofeów

Na nieco miesiąc przed premierą swojej konsoli Sony zaczyna aktualizację wspólnych systemów i dokumentów, oraz pokazuje coś, co zwykle robią dopiero gracze - wnętrze konsoli.

Dziś przez cały dzień każdy z was na pewno dostał aktualizację umów dotyczących PlayStation Network i korzystania z konsol firmy Sony. Głównie dodano tam wpisy dodające na listę konsol PlayStation 5, ale pojawiła się też ważna zmiana dotycząca podwyżek abonamentów. Od teraz jeśli Sony będzie chciało zmienić cenę PlayStation Plus, będzie musiało poinformować o tym 60 dni wcześniej, dając prawo do rezygnacji (a więc wyłączenia automatycznego odnowienia). Co prawda do tej pory też nie robili tego z dnia na dzień, ale teraz dodano minimalny termin - zapewne wymagała tego jakaś organizacja konsumencka w którymś z krajów.

Dowiedzieliśmy się też, że zmianie ulegnie sposób działania trofeów. Do tej pory istniało 100 poziomów które dało się zdobyć za kolejne zdobycze - od teraz poziomów będzie aż 999 a te dotychczasowe zostaną przeniesione na nowy system. Za przykład Sony podało osoby które mają dziś 12 level - po zmianach będą gdzieś w okolicach... poziomu 200. To znaczne przyspieszenie. Każdy z przedziałów poziomów dostanie też własną ikonę.

Przed zmianą...
Oraz po premierze PS5

Zmiany mają działać na wszystkich konsolach (wygląda, że również na PS Vicie i PS3, chociaż nie wiadomo czy i tam pojawią się nowe ikony), już od jutra.

Najlepsze zostawiłem oczywiście na koniec - to co zwykle dzieje się już po premierze sprzętu, czyli rozebranie go do ostatniej śrubki, pokazało nam dziś oficjalnie samo Sony. To o tyle ciekawe, że wciąż nie wiemy nawet co zobaczymy na ekranie po podłączeniu konsoli, a poznajemy już najintymniejsze detale.

PS5 będzie miało ogromne wentylatory, co powinno zapewnić cichą pracę (będą potrzebne niższe obroty niż w PS4), do tego dojdzie też ogromy radiator (większy chyba niż PS2 Slim). Dysk SSD będzie składał się z 3 kości rozmiaru karty SD i nawet jego kontroler będzie od nich większy, nie mówiąc o procesorze. Ten zaś, korzysta z architektury AMD RDNA 2, czyli najnowszej dostępnej, ale nie najnowszej wśród tych zapowiedzianych.
Pamiętajcie, aby nie rozbierać tak konsoli po zakupie - w 3:10 zdejmowana jest nalepka, której uszkodzenie automatycznie zakańcza naszą gwarancję na sprzęt ;)

Ach, gdybyście nie mogli zlokalizować otworu na dodatkowy dysk SSD, jest on tutaj:

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 2 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

NBA 2K21 na PS5 jako pierwsza gra pokazuje pełną moc next-genów

arrow-right
arrow-right

Fabularny zwiastun Watch Dogs Legion

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: