Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Sony wyjaśnia sytuację związaną ze wsteczną kompatybilnością PS5

Jednak nowa konsola Sony obsłuży więcej gier z PS4.

Podczas niedawnej prezentacji dotyczącej PlayStation 5 główny architekt urządzenia - Mark Cerny - zaznaczył, że na start wsparcie dostanie 100 najpopularniejszych gier z poprzedniej platformy. Mogło to zmylić wiele osób myślących, że najnowsza konsola Sony zaoferuje wsteczną kompatybilność tylko dla tej ilości gier. Firma postanowiła sprecyzować informacje przedstawione przez głównego inżyniera.

Cerny wspomniał o takiej ilości tytułów, by zobrazować starania korporacji w zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń podczas korzystania z kompatybilności wstecznej. Każdy z nich miał być przez Japończyków przetestowany w celu eliminacji ewentualnych błędów związanych z tą funkcją. Na oficjalnym blogu PlayStation zapewniono, że konsola uruchomi większość z ponad 4000 tytułów z PlayStation 4. Istnieje zatem szansa, że część produkcji nie będzie można odpalić na nowej konsoli Sony. Dla porównania Xbox Series X będzie oferował wszystkie tytuły z Xbox One, a także wybrane tytuły z Xbox 360 i pierwszego Xboksa.

Wierzymy, że zdecydowaną większość spośród ponad 4 tysięcy tytułów z PS4 będzie można uruchomić na PS5

Hideaki Nishino

Ponadto firma ma nadzieję, że dzięki większej mocy obliczeniowej sprzętu gry obecnej generacji uruchomimy z dodatkowymi ulepszeniami jak wyższa rozdzielczość czy zwiększona liczba klatek na sekundę Dzięki temu rozwiązaniu nasze doświadczenia z rozgrywki mogą się znacząco polepszyć nawet przy zabawie w dokładnie ten sam, często mający wiele lat na karku tytuł.

Oczekujemy, że kompatybilne wstecznie gry będą korzystać ze zwiększonej wydajności PS5, aby mogły działać z wyższą lub bardziej stabilną liczbą klatek i potencjalnie wyższą rozdzielczością

Hideaki Nishino

Więcej informacji o wstecznej kompatybilności powinniśmy poznać w ciągu najbliższych miesięcy. Konsola zadebiutuje w okresie świątecznym tego roku.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintendo żąda usunięcia projektów Mario w Dreams

arrow-right
arrow-right

Final Fantasy VII może się u niektórych spóźnić

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: