News

Nintendo żąda usunięcia projektów Mario w Dreams

Dreams po raz kolejny pojawiło się na pierwszych stronach portali branżowych. Tym razem jednak nie za sprawą kolejnych fascynujących kreacji artystów ale.... prośby Nintendo o usunięcie powiązanego z Mario kontent jednego z twórców.

Dreams jest jedną z najgorętszych premier tego roku. Produkcja Media Molecule zdobyła serca wielu recenzentów i graczy na całym świecie, a o popularności tytułu wśród tych ostatnich świadczy ogromna ilość kreacji społeczności.

Wygląda na to, że wielka swoboda i wolność twórcza w Dreams zaczęła przeszkadzać ,,Wielkiemu N". Firma zażądała o usunięcie projektów z modelem Mario. Informacją postanowił podzielić się jeden z graczy o pseudonimie Piece of Craft na swoim Twitterze.

Chłopaki, chyba byliśmy zbyt ambitni. Duża firma z branży gier wideo, której nazwy z oczywistych przyczyn nie przytoczę, zdecydowanie nie przeczytała mojego opisu w Dreams, by (do kreacji - przyp.red) "podejść na luzie". Nie martwcie się, mam plan awaryjny. Na razie projekty Mario w Dreams są wstrzymane, dopóki nie wprowadzę w życie tego planu.

Piece of Craft

Nie trudno zgadnąć, że chodzi tutaj o Nintendo. W kolejnym poście użytkownik poinformował, że dostał wiadomość od Sony, w której została wyjaśniona przyczyna usunięcia jego pracy.

Wiadomość dotarła na mój adres przypisany do PSN i pochodziła z działu prawnego Sony Interactive Entertainment Europe. Przekazali, że samo Nintendo sprzeciwiło się mojego wykorzystania IP Super Mario w Dreams.

Piece of Craft

Firmie nie podoba się, że ktoś bezkarnie używa jej ikonicznej postaci. Nie jest to dobra wiadomość, gdyż za Nintendo mogą podążyć inni wydawcy oburzeni bezprawnym wykorzystaniem ich postaci. Pozostaje to już tylko kwestią czasu, kiedy zaczną ,,prosić" Sony o usuwanie treści należących do nich.

Warto zaznaczyć, że ,,Wielkie N" od zawsze było bardzo przewrażliwione na punkcie licencyjnym. Przez działania twórców włoskiego hydraulika zamknięto kanały zajmujące się zamieszczaniem ścieżek dźwiękowych z ich gier oraz strony udostępniające klasyczne gry w formie ROM-ów np. LoveRETRO czy Emuparadise.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 37 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Rząd obejmuje graczy... Grarantanną

arrow-right
arrow-right

Sony wyjaśnia sytuację związaną ze wsteczną kompatybilnością PS5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: