Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Aktualizacja: System Shock 3 może być już martwy. Prawa do domeny przejmuje Tencent

To smutny dzień dla fanów nie tylko samej serii, ale i pecetowego gamingu.

Aktualizacja: Deweloper oficjalnie poinformował o transferze praw do marki System Shock 3 chińskiej korporacji:

Jesteśmy podekscytowani faktem ogłoszenia transferu marki System Shock do Tencent.

Jako mniejszemu studiu Indie było nam bardzo trudno pracować nad takim projektem samodzielnie. Wierzymy, że doświadczenie i możliwości jakie daje nam współpraca z Tencent, pozwolą wzbić markę na zupełnie nowy poziom.

-----

Zaledwie w lutym mieliśmy okazję poinformować Was o problemach zespołu deweloperskiego tworzącego System Shock 3 Zwolnienia w OtherSide Entertainment. System Shock 3 może nigdy nie powstać, a dziś coraz więcej wskazuje na to, że tytuł, przynajmniej w dotychczasowej formie może być już martwy.

Wczoraj redakcja serwisu VGC odkryła, iż domeny systemshock3.com oraz systemshock4.com zmieniły swojego właściciela. Dotychczas pieczę nad nimi sprawował jeden z pracowników studia tworzącego grę — OtherSide Entertainment, a nowym właścicielem został... Tencent — chiński gigant znany z przejmowania marek i czynienia z nich maszynek do zarabiania pieniędzy za wszelką cenę.

Informacja ta oczywiście nie spodobała się fanom, którzy zaczęli wylewać swe żale w komentarzach na serwisach społecznościowych i trudno im się w końcu dziwić. Gracze z utęsknieniem czekali na kolejną część opowieści o zbuntowanej AI i hakerze, posiłkując się jedynie szczątkowymi informacjami udostępnianymi co kilka miesięcy przez studio, a nagle okazało się, że bez żadnego komunikatu ich ukochany projekt mógł zostać przekazany stronie trzeciej, w dodatku o koszmarnej reputacji wśród samych zainteresowanych.

Warto wspomnieć, iż problemy z System Shock 3 nie mają wpływu na tworzenie zarówno remake'u System Shock System Shock. Twórcy udostępnili niemal 1,5-godzinny gameplay z dema produkcji, jak i remastera System Shock 2 Zapowiedziano remaster System Shock 2, gdyż za projekty te odpowiada inny deweloper — NightDive Studios.

Przyczyn takiego transferu należy się najprawdopodobniej doszukiwać we wspomnianych już problemach finansowych studia. Deweloperzy od czasu katastrofalnego pogorszenia się sytuacji rynkowej dotychczasowego wydawcy gry — Starbreeze (znanego, chociażby z Payday 2) poszukiwali nowego inwestora. Bardzo możliwe, że oparcie znaleźli w chińskim gigancie Tencent, który to zgodził się finansować produkcję. Bacząc jednak na poprzednie działania tej firmy, można przypuszczać, iż projekt nie zadebiutuje w oryginalnej formie, a doczeka się sporych zmian i to zapewne niezbyt pożądanych przez graczy. Pozostaje nam nadzieja, że tak się nie stanie, a o System Shock 3 jeszcze usłyszymy.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Serious Sam 4 z czasową ekskluzywnością dla Stadia. Konsolowe wersje zaliczą opóźnienie

arrow-right
arrow-right

Konami wrzuciło muzykę z Castlevani na Spotify

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
75 dni temu

Bedzie MMO-System Shock ;p

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
75 dni temu

Koniecznie z MTX :D

odpowiedz
...
37.248.***.*** • #3
Evo24
72 dni temu

Pewnie wyjdzie z doczepionym online i mikrotransakcjami na siłę

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.