Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Zapowiedziano remaster System Shock 2

Jedna z najlepszych gier wszech czasów powróci w nowoczesnej formie już niebawem!

System Shock 2 to tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie, a każdy, kto w niego grał, na pewno zapamiętał to doświadczenie na wiele lat. Produkcja Looking Glass Studios debiutując w 1999 roku, zaszokowała przepiękną jak na te czasy grafiką, świetnymi mechanikami rozgrywki i klimatem wprost wylewającym się z ekranu. Wielokrotnie nagradzana, zajęła prestiżowe 35 miejsce na liście najlepszych gier PC wszech czasów, zaraz obok ikon pecetowego gejmingu jak Warcraft 3 czy Quake.

W grze wcielaliśmy się w hakera, który musi stawić czoło mającemu kompleks wyższości, zbuntowanej SI – SHODAN, mordującego załogantów statku kosmicznego Von Braun. Odosobniony gdzieś w przestrzeni kosmicznej okręt oprócz problemu z głównym komputerem, którego SHODAN sobie podporządkowała, trawi tajemnicza zaraza, prowadząca ostatecznie do rozległego kryzysu na pokładzie. Przemierzając opuszczone korytarze statku i walcząc z potwornie zmutowanym personelem przy akompaniamencie jednej z najlepszych ścieżek dźwiękowych stworzonych kiedykolwiek, szybko orientujemy się, że sprawa nie jest tak prosta, jak nam się na początku wydawało, a uszkodzona SI może nie odpowiadać za wszystkie mroczne wydarzenia.

Dziś, wielu młodszych graczy wychowanych na konsolach może tego wybitnego dzieła nie znać, wszak gra nie opuściła nigdy popularnych wtedy „blaszaków”, a i z poznaniem tytułu mogłyby być problemy, gdyż zdążył się już zestarzeć. Na szczęście w tej sprawie pojawił się promyczek nadziei. Nightdive Studios ogłosiło właśnie, że pracuje nad remasterem kultowego tytułu, a on sam ma zadebiutować cyt.: „Już wkrótce”, dzięki czemu nowe pokolenie będzie mogło się z tą klasyczną perełką zapoznać.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna przygoda Nightdive Studios z marką System Shock. We wrześniu 2015 roku zremasterowali oni pierwowzór tytułowej produkcji, wydając System Shock: Enhanced Edition na PC obsługujące teraz wyższe rozdzielczości oraz dodające możliwość grania myszką (w końcu!). Brak rozwiązanej w sensowny sposób obsługi myszy przez lata skutecznie odstraszał wielu fanów drugiej części gry przed sięgnieciem po poprzedniczkę. Niestety produkt, z racji topornego sterowania i przestarzałej grafiki trafił jedynie na PC. Jeśli chcecie prowadzić zabawę na konsoli lub w dalszym ciągu odstrasza was oprawa wizualna System Shock: Enhanced Edition, a chcielibyście poznać historię uniwersum gry, to zapewne ucieszy was fakt, iż ten sam deweloper przygotowuje całkowity remake gry na nowym silniku, który ma zadebiutować już w 2020 roku na wszystkich wiodących platformach tj. PC, PS4, Xbox One.

Miłośników konsol może ucieszyć fakt, iż amerykański deweloper ma w swoim portfolio również zremasterowane wersje Turok, które wydał na konsole obecnej generacji. Wskazuje to na możliwość premiery System Shock 2: enhanced nie tylko na PC, ale również PS4, Xbox One, a może nawet Nintendo Switch. Na szczegóły pozostaje nam czekać niestety nieokreśloną jeszcze ilość czasu.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowy Need For Speed zostanie zapowiedziany w środę

arrow-right
arrow-right

Destiny 2 z nowym dodatkiem zajmie ponad 150GB!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.