W październiku na półkach sklepowych zarówno tych fizycznych, jak i wirtualnych pojawił się dość nieoczekiwany Wiedźmin 3 w edycji na Nintendo Switch. Szybko okrzyknięto, iż deweloperzy z Saber Interactive, jacy zajmowali się omawianym portem, dokonali niemal niemożliwego i mającą spore wymagania sprzętowe grę zoptymalizowali tak, że działała na konsoli przenośnej całkiem przyzwoicie.

Choć bez ogromnych cięć w jakości i rozdzielczości się nie obeszło, to polska produkcja w edycji na Switch ostatecznie sprzedała się w zadowalającym producenta nakładzie, o czym informował wiceprezes CDP REDPiotr Nielubowicz kilka miesięcy temu. Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania samego przedsięwzięcia, było to niezwykle trudne zadanie, a sukces pozycji spopularyzował w internecie oprócz oczywiście samego CD Projektu również twórców portu — Saber Interactive.

Fani pstryka mogą teraz zacierać ręce, bo omawiane studio szykuje się do kolejnej premiery. Dyrektor kreatywny przedsiębiorstwa — Tim Willits w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu portalowi Gamereactor stwierdził:

Nie mogę na razie niczego ogłosić, lecz wiedzcie, że uwielbiamy Switcha i tworzymy kilka nowych gier, jakie na nim zadebiutują.

Niestety pracownik nie ujawnił więcej informacji, toteż nad tym, jakie będą to produkcje i kiedy możemy się ich spodziewać, możemy jedynie gdybać. Warto zauważyć, że, choć mężczyzna w ww. wypowiedzi użył zwrotu „kilka nowych gier”, to równie dobrze może to oznaczać stworzenie portów znanych produkcji na Switch, gdyż de facto na tej platformie pojawią się one pierwszy raz.

Deweloperzy z Saber Interactive poza wspomnianym Wiedźminem odpowiadają za porty wielu gier na Switch. W ich portfolio znajdują się między innymi edycje Vampyr czy Call of Cthulhu na konsolę Nintendo. Oprócz tego studio od czasu do czasu tworzy własne produkcje jak ceniony przez fanów Spintires: Mudrunner, gdzie wcielamy się w kierowcę sowieckiej ciężarówki przewożącym towary po bezdrożach dalekiego wschodu Rosji.

Będziemy Was informować o rozwoju sytuacji, gdy tylko pojawią się nowe informacje.