News

Sony patentuje kolejnego pada. Kontroler ma dwa dodatkowe przyciski

Ale można być raczej pewnym tego, że nie ma to związku z PlayStation 5.

Zaledwie półtora miesiąca temu informowaliśmy Was o nowym patencie Sony związanym z nowym kontrolerem w artykule —  Sony rejestruje patent nowego kontrolera. Czy tak będzie wyglądał DualShock 5?. Wygląda na to, że Japończycy przez ostatnie miesiące nie zwalniali tempa, bo na jaw wyszedł właśnie kolejny patent, również dotyczący pada.

Kilka dni po wigilii tj. 26 grudnia na stronie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) pojawił się wniosek Sony o rejestrację nowego patentu, co pierwsza zauważyła redakcja Polygon . Z informacji na stronie wynika, iż sam fakt złożenia dokumentów nastąpił jeszcze w czerwcu 2019 roku, a teraz sam wniosek został jedynie odtajniony. Zaprezentowany w nim kontroler mocno przypomina DualShocka 4, jednak z jedną ważną zmianą — dwoma dodatkowymi przyciskami z tyłu urządzenia:

Same przyciski zapewne miałyby być oczywiście programowalne i co ciekawe — można by zmieniać ich położenie, by lepiej dostosować je pod indywidualnego użytkownika. Nie da się ukryć, że są one nieco podobne do przycisków stosowanych w zapowiedzianej zaledwie kilka tygodni temu nakładce na oficjalnego pada do PS4 Oficjalna przystawka do Dualshocka 4 pozwoli zduplikować dowolny przycisk. Być może korporacja zastanawiała się wcześniej nad wprowadzeniem nowego kontrolera, lecz ostatecznie Sony zdecydowało się na dodatkowe akcesorium do DualShocka 4.

Na to, że nie jest to pad nowej generacji, jednoznacznie wskazuje brak USB typu C, jakie miało być w nowym kontrolerze używane, a także obecność paska świetlnego, jaki był w poprzednim patencie, przypuszczalnie opisującym prototyp DS5, obecny —  Sony rejestruje patent nowego kontrolera. Czy tak będzie wyglądał DualShock 5?. Oczywiście może się okazać, że to właśnie ten ostatni patent był swoistą zmyłką, a funkcja paska świetlnego w urządzeniu pozostanie, choć zważając na dość negatywne opinie klientów na jego temat, wydaje się to mało prawdopodobne.

Na pierwszy rzut oka ciężko to zauważyć, ale przedstawiony kontroler nie posiada w ogóle... przycisku PS pomiędzy analogami, co może wskazywać na to, iż wcale nie musi być on przeznaczony do konsoli. Być może chodzi tutaj o jakieś inne urządzenie Japończyków jak na przykład Sony Toio, dla którego przeznaczone były również głośne swego czasu i łączone z premierą nowej PS Vity nowoczesne kartridże Sony patentuje projekt... kartridża. Czy ma to związek z następcą PS Vity?

Jak zawsze w przypadku informacji dotyczących nowych patentów, zalecamy podchodzić do nich ze sporą dawką ostrożności. W przeszłości bowiem wielokrotnie zdarzało się, iż korporacje rejestrowały całą masę patentów, z czego wykorzystano zaledwie kilka, a pozostałe były nie do końca udanymi projektami, bądź nawet specjalnie zaprojektowanymi fejkami, jakie miały wprowadzić zamieszanie w szeregach konkurencji.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 25 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Oficjalna przystawka do Dualshocka 4 pozwoli zduplikować dowolny przycisk - 17.12.2019 17:10
Niedawno pisaliśmy też o...

Twórcy Wiedźmina 3 na Switch pracują nad kolejnymi grami

arrow-right
arrow-right

W Final Fantasy XIV założono już 18 milionów kont

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: