News

Vampire Survivors trafi w końcu na PlayStation i to z DLC

I to nie tylko na PS5, ale także starszego brata — PS4.

Znacie Vampire Survivors? Pewnie większość z Was jak najbardziej, ale jeśli komuś udało się o tym tytule nie słyszeć, to jak najszybciej polecamy nadrobić zaległości. Jest to jeden z tzw. Czarnych Koni branży, który już dwa lata temu dosłownie rozbił bank.

Niepozorny rogalik kosztujący zaledwie kilkanaście złotych już w pierwszy miesiąc swojej premiery wygenerował niemal 7 milionów dolarów przychodu angażując w zabawę setki tysięcy graczy jednocześnie — przyznajcie sami, że to robi wrażenie. 😉

I do tej pory Vampire Survivors był dostępny prawie wszędzie. Na Switchu, na Xboxie, na Androidzie i na PC... ALE nie było go na PlayStation... aż do teraz. Studio Poncle zapowiedziało właśnie, że wampirzy hit trafi na konsole Sony w postaci PS5 i PS4 już latem tego roku, choć nie sprecyzowano konkretnej daty.

Oprócz tego studio zapowiedziało także nowe DLC do gry i oczywiście będzie ono dostępne także na innych platformach. Nosi ono nazwę Operation Guns i co ciekawe ma być swoistym crossoverem z inną marką gier — Contra. Zgodnie z duchem tej drugiej produkcji, w wersji Vampire Survivors z DLC znajdziemy chociażby pojazdy czy karabiny i mechy.

Vampire Survivors różni się znacznie od innych gier na rynku. Jest to gra roguelite, gdzie gracz wybiera jedną z wielu startowych postaci mających różnorakie bonusy i startowe bronie. Tutaj podobieństwa do innych tytułów się kończą. W Vampire Survivors bowiem postać automatycznie atakuje przeciwników w postaci całych hord przerażających monstrów, a celem zabawy jest przetrwanie jak najdłużej. W tym celu gracz musi bezustannie ulepszać swój ekwipunek i starannie dobierać taktykę w taki sposób, by żaden z potworów nie zdołał do niego dotrzeć i mu zagrozić. Wypełniając dodatkowe cele można także zbudować tzw. super bronie znacznie ułatwiające zabawę.

Czas czytania: 2 minut, 39 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Hi-Fi Rush z ostatnią aktualizacją - 16.05.2024 08:39
Assassin's Creed Shadows z pierwszym trailerem. Gra zadebiutuje w listopadzie - 15.05.2024 18:41
Niedawno pisaliśmy też o...

Never Alone 2 błyszczy na nowym gameplayu

arrow-right
arrow-right

Slay the Spire 2 zapowiedziany. Hit doczeka się kontynuacji!

Komentarze
...
83.11.***.*** • #1
maniekmaniu
37 dni temu

Nienawidzę tej gry. Zabrała mi z życia 50 godzin. Gra jak z pegazusa, a tak wciąga, że nawet gry AAA nie mają startu.

odpowiedz
...
146.70.***.*** • #2
GoDlike
37 dni temu

I to wszystko za parenaście złotych, aż dziwne. 🤔

odpowiedz
...
83.11.***.*** • #3
maniekmaniu
36 dni temu

Ano właśnie. Liczy się pomysł, a nie jak większość pakuje tylko grafikę.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: