News

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na prawie 30-sto minutowym gameplayu

Czy sequel niezwykle cenionego tytułu sprosta oczekiwaniom fanów?

Podczas trwających targów Gamescom 2019, ekipie IGN udało się zagrać w wyczekiwaną przez fanów wampirów produkcję, czego owocem jest niemal półgodzinny zapis wideo z gry:

Na omawianym materiale poznać możemy przebieg jednej z misji, jakiej podejmie się nasz bohater w finalnej wersji gry. Zaprowadzi nas ona do osobnej lokacji, Dżungli, gdzie podejmiemy się próby znalezienia jednego z „cienkokrwistych”, słabszej odmiany wampirów prześladowanych przez swoich potężniejszych pobratymców. Dzięki filmikowi możemy sprawdzić, jak prezentuje się produkcja na obecnym etapie powstawania, a także poznać kilka głównych postaci i rozwiązań zawartych w grze.

Wrażenie robi niesamowity klimat tworzony przez grę świateł oraz oprawę wizualną produktu, co gracz ma szansę dostrzec szczególnie podczas przemierzania ulic brudnego i skąpanego w mroku Seattle. Z gameplayu dowiedzieć się również możemy o rozbudowanych opcjach dialogowych, jakie znajdą się w tytule i umiejętnościach mających na nie wpływ.

W najnowszej odsłonie serii nie zabraknie również potężnych broni i umiejętności ofensywnych, które pozwolą nam podporządkować lub wyeliminować przeciwników. Rozgrywka będzie często oscylować wokół aspektów eksploracyjnych i skradankowych, gdzie przydadzą nam się umiejętności planowania, a także supernaturalne „skille” ułatwiające nam pozostanie w cieniu.

Vampire: The Masquerade to stara marka fabularnych gier RPG, której na przeniesienie na komputery osobiste zdecydowało się jeszcze przed 2000 rokiem studio Nihilistic Games. Produkt okazał się znakomity i został wysoko oceniony zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Niedługo wkrótce później zapowiedziano nową grę w uniwersum pod nazwą Vampire: The Masquerade – Bloodlines, która ostatecznie ukazała się w 2004 roku, a za jej produkcję odpowiadali twórcy oryginalnego Fallouta, Troika Games. Poprawa niedociągnięć poprzedniczki oraz transformacja formy zabawy na bardziej nowoczesną formę trzecioosobowego RPG przyniosła oczekiwany skutek i wkrótce produkcja zagościła wśród najlepszych tytułów wszech czasów. Po tym wydarzeniu seria pozostawała w „zamrażarce” przez wiele lat, aż do wykupu praw do marki przez Paradox Interactive i zapowiedzi omawianej części na konferencji GDC 2019.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zadebiutuje w przyszłym roku na wiodących platformach tj. PS4, Xbox One oraz PC.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

DevKit PlayStation 5 wygląda kosmicznie. Czy sama konsola też zaskoczy wyglądem?

arrow-right
arrow-right

MudRunner 2 zmieni nazwę. Studio prezentuje nowy trailer

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: