News

Wieści z prezentacji Nintendo - nowy GamePad i możliwości

Na dość oszczędnej w formie prezentacji, prezes Nintendo, Satoru Iwata przedstawił nam nowy wygląd Wii U GamePada (to nazwa oficjalna), tradycyjny kontroler do Wii U oraz szereg możliwości społecznościowych najnowszego dziecka Big N. Szczegóły znajdziecie w środku newsa.

Nagrana wcześniej prezentacja z próbującym brzmieć profesjonalnie po angielsku Satoru trwała pół godziny i na wstępie wszystkich uspokoję - to co najważniejsze zostało, mam nadzieję, na wtorkową dużą konferencję. Jednak znalazło się miejsce na kilka istotnych informacji. Pierwsza z nich to nowy design głównego kontrolera konsoli - Wii U GamePad. Iwata wspomniał, że przy jego projektowaniu twórcy wzorowali się na klasycznym kontrolerze do NESa. Rozmieszczono nieco inaczej przyciski, tak aby obsługa była bardziej komfortowa. Przemodelowano także miejsca, w których trzymać będziemy kontroler. Z ciekawostek należy wspomnieć, że GamePad ma służyć również jako pilot do telewizora (sic!), niezależnie od podłączenia konsoli.

Drugą ważną informacją jest prezentacją Wii U Pro Controllera, czyli po prostu tradycyjnego pada, który z wyglądu przypomina doskonale znany nam pad do Xbox`a 360.

Dalsza część prezentacji dotyczyła możliwości społecznościowych nowej konsoli. W każdym momencie w trakcie gry, za pomocą przycisku Home będziemy mogli przejść do Nintendowego facebooka, w którym dowiemy się jak skończyć dany etap gry lub po prostu z kimś pogadamy. Pisać będziemy za pomocą dotykowego ekranu GamePada. Możliwe będą również wideorozmowy przy pomocy kamery w kontrolerze.

Nintendo mocno skupiło się również na pomyśle zwanym Miiverse. Jest to rozwinięcie Miiplaza z Wii. Polegać ma to na tym, że w menu konsoli avatary będą zbierać się wokół ikonek z grami oraz aplikacjami aktualnie używanymi i w ten sposób toczyć się będą dyskusję.

Co ważniejsze, w trakcie tej prezentacji pokazane zostało dosłownie parę chwil z nową grą z Mario w roli głównej. Wygląda to jak New Super Mario Bros 2. Czekamy na więcej na E3.

Poniżej również prezentacja w formie wideo:

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 34 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Big Daddy i Nathan Drake w PlayStation All Stars: Battle Royale

arrow-right
arrow-right

Świeżutkie screeny z Tomb Raider

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: