News

Wyciekł gameplay i pliki skasowanego Starcraft: Ghost. Tytuł zapowiedziano aż 18 lat temu

Wygląda na to, że fani doczekali w końcu szansy na ogranie produkcji.

Choć Blizzard w ostatnich latach skupia się głównie na rozwoju swoich najsilniejszych marek jak Diablo czy Warcraft, to o kultowym Starcrafcie nigdy nie zapomniał. Studio nadal wspiera zarówno pierwszą jak i drugą część serii, które to do dziś ogrywane są przez dziesiątki graczy na całym świecie. Wciąż organizuje się nawet jej międzynarodowe turnieje, w których najsprawniejsi stratedzy walczą o tytuł najlepszego gracza Starcraft.

Seria zawsze opierała się na strategiach, ale dawno temu ujrzeć światło dzienne miał spin-off marki pt. Starcraft: Ghost, który był w założeniach kompletnie inny. Tytuł zamiast być typowym RTS-em projektowany był od początku jako strzelanina z trzeciej osoby, a jego docelowymi platformami były PlayStation 2, Xbox oraz Gamecube. Grę zapowiedziano w 2002 roku, ale nigdy nie doczekała się debiutu w sklepach. Datę premiery wielokrotnie przekładano, aż w końcu o produkcji zrobiło się cicho, co znaczyło, iż najprawdopodobniej została ona anulowana.

Teraz gra wraca jednak na nowym gameplayu. Jeden z użytkowników rzekomo posiadających devkit konsoli Xbox (a co bardziej prawdopodobne, zmodyfikowanego X360) zdecydował się podzielić nagraniem z grywalnej wersji tytułu. Wideo zostało szybko usunięte, ale w internecie nic nie ginie, inna osoba podzieliła się kolejnym filmikiem, dzięki czemu produkcję wciąż możemy podziwiać w (prototypowej) pełnej krasie.

Na materiale zobaczyć możemy początkowe poziomy gry, gdzie kierując seksowną agentką, przedzieramy się przez hordy zergów. Widać, że tytuł nie został w pełni ukończony, gdyż sterowanie wydaje się nieco niedopracowane, celowanie niedokładne, a sam autor wideo stwierdził, że nie działają również dwie pierwsze misje produkcji. Mimo to wideo to prawdziwa gratka dla fanów, którzy pokładali swego czasu w tytule spore nadzieje.

Co ważne wyciekł nie tylko sam gameplay produkcji. Przez krótki czas w internecie pod oryginalnym materiałem były dostępne pliki gry, które zostały już wielokrotnie pobrane i reuploadowane na kolejne serwisy hostingowe. Fani uruchomili już nawet produkcję za pośrednictwem emulatora konsoli, choć trudno powiedzieć, w jakim stopniu było to legalne działanie.

Choć tytuł się uruchomił i działał w miarę poprawnie, to prowadzący zabawę użytkownik forum ResetEra był świadkiem kilku błędów i przekłamań graficznych wynikających z niedopracowania samego emulatora. Jeśli akcja nie spotka się z wyraźnym sprzeciwem Blizzard, to można oczekiwać, iż deweloperzy programu szybko poradzą sobie z bugami i zainteresowani grę uruchomią poprzez emulator bez przeszkód już niedługo.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 8 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gdzie podział się MadBox?

arrow-right
arrow-right

Frostpunk trafi na telefony. 11 Bit Studios chce budować wieloplatformową markę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: