Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Wyciekło 8 godzin Gears of War 3 na... PlayStation 3

Kto Epicowi zabroni testowania Xboxowego exa na konsoli konkurencji?

W roku 2011 przez pewien czas pojawiały się plotki, że Gears Of War od Epic Games zrobi skok w bok i trafi w końcu na PlayStation. Oczywiście fanboje z jednej i drugiej strony dostawali wtedy gorączki (jedni z radości, drudzy wręcz przeciwnie), ostatecznie jednak Microsoft wytaczał od zaplecza działa które skutecznie blokowały takowy ruch (obstawiam, że to odpowiednia kwota pieniężna).
Co nie znaczy, że w celu ulepszania silnika Unreal Engine, Epic nie testował gry pokryjomu na konsoli konkurencji (a może chciał też Microsoft przymusić do lepszych efektów rozmów).

Mike Capps (szef Epic 2002 - 2012), mówił w marcu 2011:

Za każdym razem, kiedy przychodzi nam rozmyślać nt. przyszłości serii, siadamy z Microsoftem i oni dają nam naprawdę dobre i ważne powody, abyśmy pracowali z nimi ponownie.

Gra miała kilka błędów, nie da się też przejść przez etapy 3-3 i 5-2, ale zapewne jako "proof of concept" i demo tego jak Unreal pozwala przenieść łatwo grę na inną platformę działa nadzwyczaj dobrze. Niektóre gry taki poziom osiągają dopiero w becie (zapewne nikt nad wersją na PS3 wiele nie dłubał, tylko odpalono ją "byle działała").

Jak Unreal Engine działać będzie na PlayStation 5 można sprawdzić tutaj, tymczasem 9 lat temu port Gears of War 3 wyglądałby na PS3 tak:

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 10 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Mafia 1 w sierpniu, pozostałe kupisz/zaktualizujesz już dziś

arrow-right
arrow-right

Kolejne firmy z bonusami dla polskich posiadaczy abonamentu PS+

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
5 dni temu

Nadal cieknie? Zalało już Was? ;p

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.