News

Znamy polskie ceny PS+ Premium i Extra

Nowe ceny są nieco niższe, niż wynika to z kursu dolara i żadna nie przekracza dwukrotności obecnego abonamentu.

Polski oddział PlayStation w końcu ujawnił ceny nowych abonamnetów Sony, które będą dostępne od 22 czerwca. Jak już wspominałem w zeszłym tygodniu, nasz kraj rzutem na taśmę tego samego dnia załapie się też do usługi grania w chmurze, znanej wcześniej jako PS Now.
Z jednej strony to fajnie, bo nie ominą nas gry z PS3, a w chmurze zagramy też w starsze pozycje - z drugiej strony oznacza to, że najwyższy pakiet będzie u nas w droższej wersji. Ale też nie bez przesady - drugie tyle za 700 gier to chyba nie jest jakaś przesada.

PS Now trafi do nas na premierę PS+ Extra/Premium!

Martwiliście się brakiem gier z PS3 w ulepszonym abonamencie PS+? Już nie musicie. Wiemy też kiedy usługi wystartują.

Czytaj dalej »

Nowy cennik prezentuje się następująco:

PlayStation Plus Essential (czyli usługa którą mamy obecnie, bez zmian)
Cena za rok - 240zł (3 miesiące za 100zł i 1 miesiąc za 37zł).

PlayStation Plus Extra (+ 400 gier PS4 i PS5 do pobrania)
Cena za rok - 400zł (3 miesiące za 165zł i 1 miesiąc za 58zł). Pakiet zawiera PS+ Essential (zatem jest o 160zł droższy)

PlayStation Plus Premium (+ 340 gier z PSX, PS2, PSP i PS3 - ostatnia platforma tylko w chmurze, pozostałe w chmurze i do pobrania)
Cena za rok - 480zł (3 miesiące za 200zł i 1 miesiąc za 70zł). Pakiet zawiera PS+ Essential i PlayStation Plus Extra (zatem jest o 240zł droższy niż podstawowy).

Wydaje się więc oczywiste, że przy takich cenach, nie warto się w ogóle interesować pakietem Extra i lepiej dopłacić te 80zł za cały rok za dodatkowe 340 gier. Z jednej strony 480zł to sporo kasy, z drugiej, przy cenach gier 300-320 zł, a wersjach Deluxe za ponad 400zł - dostajemy dostęp do 740 gier w cenie dwóch mniejszych pozycji lub jednej dużej i jednego indyka - przez 12 miesięcy.

Jeśli nie graliście we wszystkie hity ostatnich lat, warto się wstrzymać z kupowaniem gier przez dwa miesiące, bowiem może się opłacać zainwestować w abonament. Nie ma jeszcze oficjalnej pełnej listy gier, ale Sony podało jako przykładowe tytuły w pakiecie Extra i Premium Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 i Returnal, i dla mnie już sam Morales i Returnal, które pominąłem, mogą okazać się atrakcyjniejsze w abonamencie - a wśród pozostałych 734 gier na pewno znajdą się kolejne pozycje.

Nie zapominajmy też, że mimo roku od startu bety, wciąż tylko Polska w ramach podstawowego PS+ ma dostęp do PS+ Video Pass. Może nie ma tam zbyt wielu tytułów, ale darowanemu koniowi...

Czekamy jeszcze na informację, czy będzie się dało zwiększyć proporcjonalnie do pozostałych miesięcy posiadany już pakiet.
W e-mailu który wieczorem Sony rozesłało do wszystkich graczy jest informacja, że będzie można podnieść obecny abonament proporcjonalnie do pozostałych miesięcy.


Rozumiem przez to, że jeśli mamy abonament aktywny jeszcze 5 miesięcy, to za przejście z PS+ na PS+ Premium zapłacimy 100zł (20zł za każdy pozostały miesiąc). Problem będą miały zapewne osoby które wykupiły abonament na 2-3 lata w przód na różnych promocjach - o tym, czy da się aktywować Extra i Premium tylko na kilka miesięcy, dowiemy się zapewne dopiero gdy usługa wystartuje.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 58 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Xbox i Bethesda zapraszają na czerwcowy pokaz gier

arrow-right
arrow-right

VRR w końcu na PlayStation 5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: