Autor Wątek: Czego słuchacie?- barany ;)  (Przeczytany 955483 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1960 dnia: Maja 05, 2006, 22:51:27 pm »
A ja aktualnie Homo-Twist. Kto nie zna... niech pozna ;).

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1961 dnia: Maja 05, 2006, 23:20:27 pm »
Cytat: "blancio_"
covery?

nie.
ale trzeba przyznać że te covery w GH są ekstremalnie bliskie orginałom.
Cytat: "Tarniak"
Pewnie po prostu jakiś mastah internetowy ścieżki oryginalnych kawałków z edonkeya pościągał i spakował do jednego pliku .

nie, kupiłem w sklepie płytę każdego z tych zespołów :wink:

najlepszy utwór z Guitar Hero to Bad Religion- Infected i Ozzy Ousborne- Bark at The Moon.
Zajebista muzyka.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1962 dnia: Maja 05, 2006, 23:21:02 pm »
Sikth - The Trees Are Dead & Dried Out

http://myspace.com/sikth

Polecam kapelke chodź muza ostro pokręcona i nie każdemu przypadnie do gustu :P

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1963 dnia: Maja 06, 2006, 00:42:39 am »
Cytat: "djprodigy"
Co Ty kuźwa pindolisz, nagłośnienie było masakryczne, wszęęęęędzieee!!!

A gdzie stales? Na plycie czy na trybunach? Czytalem opinie (na innym forum) ludzi stojacych na trybunach, ze naglosnienie bylo tak kiepskie, ze aby skumac co to za piosenka, trzeba bylo czekac na jakis tekst.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1964 dnia: Maja 06, 2006, 12:30:21 pm »
To chyba jacyś niedzielni fani od siedmiu boleści...

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1965 dnia: Maja 06, 2006, 20:26:45 pm »
Aktualnie słucham Sinead O'Connor (jakaś tam ostatnia płyta) i "By the way" Red Hotów.
Cały czas gra mi oczywiście Metallica "S&M" oraz soundtrack z Silen Hill 3.
Poza tym muszę skołować sobie nowy album RHCP- "Stadium Arcadium"


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1966 dnia: Maja 07, 2006, 13:12:13 pm »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1967 dnia: Maja 09, 2006, 19:45:47 pm »
Jeaaaa!!! Wreszcie dopadłem ponownie moją ulubioną płytkę "The Best" (nieszczęśliwie zaginioną dawno temu :D ) moich ukochanych The Police'ów! Jestem wniebowzięty :mrgreen:

A poza tym kręcą się teraz u mnie:

-Polucjanci "Tak Po Prostu" (hubba, hubba, hubba- it's funky! :D )

-Wojtek Pilichowski Band "Jazzga Live- 2004" ( :shock: fak, ale ten koleś zapier**la na tym basie...)

-Dave Matthews Band "Before This Crowded Streets" (nie tak dobre jak "Gravedigger", ale daje radę  :wink: )


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1968 dnia: Maja 10, 2006, 18:09:03 pm »
Obecnie sie obija po uszach:

Celtic Legacy - Resurrection - dobry album heavy metalowy, jednakze dosc inny od stylu Ironow (i bardzo dobrze, bo ile juz bylo Irons-wannabies? od groma i jeszcze troche), szczegolne wyroznienie nalezy sie dla zakonczen kilku ostatnich kawalkow - folk jak sie patrzy!

Epica - Consign To Oblivion - kuwa, co za moc! Potezna orkiestra polaczona z doskonalym glosem kobiecym [czasem czuje sie jak w operze :o] i pieknymi melodiami! Must hear dla kazdego fana dobrej i lepszej muzyki!

Darkthrone - Soulside Journey i A Blaze In The Northern Sky - dwa zupelnie odmienne style muzyczne, oba zreszta udane, jesli chodzi o posluchanie jak tlo do robienia czegos - zaglebiac sie w taka muzyke nie mam zamiaru, ot przyjemny wypelniacz ucha :)

Pain Of Salvation - Be - bardzo progresywny album, bardzo eksperymentalny zarazem... ciekawe doswiadczenie muzyczne, bardzo milo sie tego slucha, ale moim zdaniem plyta ta jest nieco zbyt przeciagnieta [trwa prawie 76 minut] ;)

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1969 dnia: Maja 10, 2006, 18:15:27 pm »
Post Regiment - Demo 88
Analogs - Trucizna
Operation Ivy - Energy
Misfits - Walk Among Us

takie to bardziej pozytywne po długotrwałej sesji z Rse Against i Beatsteaksami.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1970 dnia: Maja 13, 2006, 12:31:26 pm »
Tylko theme z SuperSmashBrothers Brawl... swietny jest.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

oscyp

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1971 dnia: Maja 13, 2006, 12:39:13 pm »
Cytat: "Tarniak"
Post Regiment - Demo 88
Analogs - Trucizna
Operation Ivy - Energy
Misfits - Walk Among Us

takie to bardziej pozytywne po długotrwałej sesji z Rse Against i Beatsteaksami.


Nika z Regimentu to moja siostra cioteczna :D... (kur** lubie sie tym chwalic  :roll: ) ja aktualnie słucham Hi Standard - California Dreaming (cover), na przemian z Mamas And Papas - California Dreaming (orgin). masakrator ten cover

Tytek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-02-2005
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1972 dnia: Maja 13, 2006, 15:23:55 pm »
SOAD
Linkin Park
The Mortimers

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1973 dnia: Maja 13, 2006, 18:11:49 pm »
Madness - Complete Madness
Arka Taty Marka
Podwórkowi Chuligani

w skrócie: SKA!!!

Własnie jestem po koncercie 2 ostatnich kapel i pozostaję pod ogromnym wrażeniem. Po PC można się było spodziewać świetnego występu, ale Arka Taty Marka dała niesamowitego czadu!!! Mają świetnego, charyzmatycznego wokalistę... ogólnie był klimat genialny pomimo mnogości szelek, ogolonych głów i glanów :D - takie koncerty po prostu ludzi łączą!  :!:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1974 dnia: Maja 14, 2006, 05:38:29 am »
Kult :) Siostra podesłała kilka płytek z PL. Obecnie katuję płytkę "Muj Wydafca" ależ ja dawno tego nie słyszałem :D

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1975 dnia: Maja 14, 2006, 11:27:08 am »
Cytuj
Kult Smile Siostra podesłała kilka płytek z PL. Obecnie katuję płytkę "Muj Wydafca" ależ ja dawno tego nie słyszałem Very Happy


Kult, klasyk ! Uwielbiam ten zespół jak i Kazika solo.
Ostatnio moja ulubioną piosenką stała się "krew boga" no wiadomo że wszyskie są wspaniałe ale ta szczegulnie przypadła mi do gustu.
Poza tym męcze płytke Billy Talent (coś wspaniałego)
Dzięki Tarniak


Red ile ci ta paczka szła z polski do Usa? 8)

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1976 dnia: Maja 14, 2006, 17:59:50 pm »
Rise Against - Sufferer and The Witness - po przesłuchaniu stwierdzam, że nawet masterowania to nie wymaga, niech to zostawią do 4 lipca w takim stanie, to będzie dobrze. 8)

No jednak mimo wszystko najgorsza płyta w dorobku RA, taka leciutka, jednym susem "myknąłem całą" i nawet nie zwróciłem uwagi. Dużo lżejsza, taka w klimacie telewizyjnych singli, które wypuszczali, nic pokroju "1000 Good Intensions" czy "Dead Ringer" tu nie znajdziemy.

Operation Ivy - "Energy" - ta płyta zawsze będzie "debeściakiem" i wciąż po 16 latach robi ogromne wrażenie. A kto lubi klimaty punk/ska/skacore i nie zna tego wydawnictwa Armstronga i spółki jest naprawdę leszczem, tym bardziej, że lwia część dyskografii zespołu jest dostępna za frajer w internecie. Jeśli to słaba rekomendacja, to dodam, że gitarzysta Tim "Lint" Armstrong jest wokalistą Rancida (w którym śpiewanie notabene uratowało go przed zachlaniem się na śmierć) i Transplants (gitara).

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1977 dnia: Maja 15, 2006, 13:50:10 pm »
Ja słucham Coheed And Combria, a dokładniej to wszystkie wersje odlotowego kawałka jakim jest A Favor House Atlantic. Normalnie Ta piosenka jest cudna! Słucham non-stop.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1978 dnia: Maja 15, 2006, 13:54:01 pm »
Anti-flag i billy talent miesznina czegoś wspaniałego. Do tego dorwałem pare klipów z koncetów tych kapel. Co za moc!

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1979 dnia: Maja 15, 2006, 19:32:06 pm »


Tak tak, już możecie zazdrościć, że w moim mieście gra Madball :D.

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1980 dnia: Maja 15, 2006, 23:53:56 pm »
teraz dopiero  o tym koncercie się dowiedziałes??

w sumie.....czy ja wiem czy jest czego zazdrościc? smetni są już trochę, poszli by na emeryturę :) ziomy z minority rozwalą scene :D
prędzej bielsku powinno sie zazdrościc deadmosh festiwal (foto-relacja w moim podpisie) ;)

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1981 dnia: Maja 16, 2006, 12:44:32 pm »
Nie był ooficjalnego info od RudeBoy'a to poczekać wolałem, a neistety w zeszłym roku koncert mnie ominął (i H2O :() wiec nadrobię :]. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem panów z NYC, ale miło w swoim "nie-tak-wielkim" mieście mieć taką imprezę :]. Jakby kogoś interesowało to są zdjęcia z urodzin Rudeboya i Kultu w BB na http://teodork.info (ur rudeboy'a Arka Taty Marka, Podwórkowi Chuligani, AQQ, On Yer Bike [hihi])

_invictus: może się pojawisz i porobisz fotki? :]

CasperSKI: jakbyś uciął w nazwisku "a" to by lepiej zabrzmiało :D.
[CasperSKI:  To był celowy zabieg   8) ]

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1982 dnia: Maja 16, 2006, 13:55:38 pm »
Ja na Madball'a się wybieram, bo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć na żywo. Tarnawa'SKI - oczekuj mnie u siebie w mieście 2 lipca ;).

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1983 dnia: Maja 16, 2006, 14:47:43 pm »
Cytat: "Tarniak"
_invictus: może się pojawisz i porobisz fotki?


pewnie będę, z ramienia national geographic :) robić fotki do cyklu "życie dzikich plemion słowiańskich"

nie no , chyba jednak się zdecyduję, tak doborowe towarzystwo forumowe nie poznać to wstyd :D


tylko ta cena biletu :/

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1984 dnia: Maja 18, 2006, 15:15:16 pm »
No tak, ale jeśli odłożysz z majowej pensji 20 zł a następnie z czerwcowej 20 (ewentualnie zaliczkę z niej :P) to masz na koncert i jeszcze bilety z/do Oświęcimia :)

Tak sobie siedziałem i 'wymóżdżyłem', że możnaby rozwinąć ten płytowy TOP, który swego czasu zapodał Desser i kilka słów napisać, co w tych płytach jest super i dlaczego :).

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1985 dnia: Maja 18, 2006, 15:42:24 pm »
Cytat: "Tarniak"
No tak, ale jeśli odłożysz z majowej pensji 20 zł a następnie z czerwcowej 20 (ewentualnie zaliczkę z niej Razz) to masz na koncert i jeszcze bilety z/do Oświęcimia


Ty to masz łeb na karku....   :shock:  ale z żoną to już 70pln wyjdzie + paliwoto z 85pln trzeba wyłożyc


Cytat: "Tarniak"
Tak sobie siedziałem i 'wymóżdżyłem', że możnaby rozwinąć ten płytowy TOP, który swego czasu zapodał Desser i kilka słów napisać, co w tych płytach jest super i dlaczego



Desser to ma łeb na karku...... :shock:  jestem za, ale żeby były opisywane 85% obiektywizmu / 15% subiektywnych wrażeń :) bo fakt faktem, dziwny kurs obrał ten topic - ludzie piszą co aktualnie leci u nich w winampie (czy innym odtwarzaczu) - hmmm ja co - średnio - 20 minut słucham czegoś innego, jak miałbym co chwile pisac co aktualnie słucham to bym bana dostał :) widział bym to tak, jak napisałeś Tarniak - opis płyty - wrazenia, ocena jej , jakies odniesienie do innych kapel, moze wklejenie okładki, a nie "a slucham teraz xxxxxxx" a za 2 godziny kolejny post "no teraz słucham yyyyyy jest gorsze od xxxxx, ale jeszcze sciągnąlem zzzzzz, więc jak posłucham, to za 5 minut opisze"  :)

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1986 dnia: Maja 18, 2006, 21:27:19 pm »
Rise_Against-Swing Life Away
         


Coś pięknego, prze prze zaj*bisty jest ten kawałek. Polecam i jescze raz polecam.

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1987 dnia: Maja 19, 2006, 16:51:16 pm »
Cytat: "_invictus"
ale z żoną to już 70pln wyjdzie + paliwoto z 85pln trzeba wyłożyc

Nie no to ja nie wiedziałem, że zaobrączkowany jesteś :) u mnie chłodna kalkulacja nie zawiera "czynnika ludzkiego". :wink:

No to ja zaczynam, są to płyty, które naprawdę wiele dla mnie znaczą :) [kolejność przypadkowa, wybór "z głowy")

Operation Ivy - Energy
gatunek: skacore
Tak naprawdę to o tej płycie mógłbym mówić godzinami, ale chyba ograniczę się do krótkiego, acz dość konkretnego sformułowania - "wykur*ista". Tim Armstrong (tak tak, ten z Rancida) i spółka stworzyli coś nieprawdopodobnego, co jest inspiracją wielu artystów nowej fali punka i ska. Zdecydowanie płyta (wydana w 89 r. chociaż polecam reedycję z 91 z piosenkami z wcześniejszych 2 EPek) przełomowa, która wyznaczyła nowe standardy w muzyce. Materiał nie poraża jakością, jednakże jest pozycją obowiązkową dla każdego.

Rancid - ...And Out Come The Wolves
gatunek: punk
Rancid uratował Armstronga przed alkoholizmem... mam nadzieję, że jesłi dojdę do takiego stanu kapela pokroju Rancida też mnie uratuje :wink:. Długo zastanawiałem się czy dać Life Won't Wait czy tę płytę. Ostatecznie zdecydowałem się na AOCTW, bo... tak naprawdę większej ilości osób przypadłaby do gustu. Rancid podobnie jak Operation Ivy łączy style, jest troche oldskulowago brzmienia punk 77, jest trochę nowo-falowego grania, trochę ska, trochę reggae. To także jeden z tych zespołów, które mogą przekonać do słuchania punku. Taki kompromis między oldschoolem, a newschoolem. Gut szyt.

Voodoo Glow Skulls - "Firme"
gatunek: ska punk
Typowo "nieimprezowe" ska. Zdrowe napieprzanie + sekcja dęta. Nie sposób uniknąć porównań do Pennywise. Początkujący słuchacz, moze nie odróżniać płyt od siebie, wokal dość podobny... Mój pierwszy kontakt ze ska to Madness, ale wtedy nie doceniałem gatunku tak bardzo jak po przesłuchanu płyty Firme VGSów. Ten zespół to rpzede wszystkim dynamika, świetna bardzo "organiczna" sekcja rytmiczna perka + bas. Naprawdę polecam każdemu kto ska lubi.

Misfits - Walk Among Us
gatunek: horror punk :)
Chyba najbardziej oldskulowo brzmiąca płyta w zestawieniu. Bardzo lubię płytę 'American Psycho' lecz ta jest już bez Danziga (wokalisty). Wokal wybitnie nie-punkowy w połączeniu z taką muzyką tworzy lekko kontrastowy nastrój, tak samo zresztą jak image zespołu ;). Takie piosenki jak Astro Zombies czy 20 eyes to esencja dokonań grupy. Tematyka piosenek co prawda jednolita, a jednak słucha się tego świetnie, jest bardzo melodyjnie głównie dzięki Danzigowi właśnie. Polecam tym, którzy lubią punk i to nie wyłącznie nowofalowy jak Rise Against czy Billy Talent, bo mogą się rozczarować :).

At The Drive-in - Republic of Command
gatunek: hmmm?
ATDI - ile ja już kłótni stoczyłem na temat jaki to jest gatunek muzyki :]. Płyta to geniusz sam w sobie. Najlepsze strony Mars Volty i Sparty w jednym (ta formacja była prekursorem dokonań obok wymienionych grup). Dzwięki lekko chaotyczne, którym nadano tak ogromną dozę logiki i duszy tworzą niepowtarzalny klimat. Tak naprawdę to jedyny long-play grupy mający już 6 lat. Po 6 latach płyta wciaż kosztuje przeszło 60 zł. Twórczości zespołu nie sposób porównać do dokonań jakiejkolwiek innej grupy. Czysty geniusz, kto nie słyszał ten traci wieeeeeeeele.

Nirvana - Nevermind
gatunek: grunge
Po Nirvanie jadą wszyscy, młodzi, starzy to nie ma znaczenia. Nieliczni jednak zauważają, że Nirvana zapoczątkowała nowy etap w muzyce. uzyka Cobaina i spółki była inspiracją dla wielu zespołów, które z poglądami Kurta nie miały nic wspólnego. Świetne kompozycje, niepowtarzalne riffy (kto nie kojarzy Smells Like Teen Spirit) sprawiły, że jest to wydawnctwo wybitne pod wieloma względami. Znacznie różni się od płyty debiutanckiej, jest bardzo mainstream'owa, lecz wciąż nie-do-zdarcia. Drain You i wszystko jasne. Definicja dobrego grunge.


The Clash - Combat Rock
gatunek: punk 77
Gdyby nie The Clash, nie byłoby połowy zespołów których słucha się teraz. Na tej płycie wychowała się większość artystów, których dziś słuchamy. Zdecydowanie pionierskie kompozycje. To ta lżejsza odmiana punka, kompromis między prostotą Ramonesów i brudem Pistolsów. Płytę dorwałem za bagatela 10 zł :) i jest to jedna z najlepiej wydanych "dyszek" w moim życiu. Dzięki Clash'om widać jak na przestrzeni lat zmieniła się definicja słowa punk. Brakuje już takich eksperymentów... tak udawnych tym bardziej. Ironiczny manifest w Know Your Rights, prywata w najbardziej znanym szlagierze "Should I Stay or Should I go", elementy funku - nieśmiertelne Rock The Casbah, które "wszyscy kojarzą, a nikt nie potrafi nazwać". Jedna z płyt wszechczasów.

No to pierwsza część za mną. Jeszcze tylko Death By Stereo, Sex Pistols, Propagandhi, Dezerter, Analogs, Mars Volta i Beatsteaks. Ale to innym razem :P

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1988 dnia: Maja 19, 2006, 17:52:48 pm »
Cytat: "Tarniak"
Nie no to ja nie wiedziałem, że zaobrączkowany jesteś

.......życie.......... :)   relacja   z wydarzenia: ja i mój band ;)

fajnie opisane, Tarniak, tak właśnie od początku widziałem ten temat; w najbliższym czasie i ja coś wrzucę

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1989 dnia: Maja 19, 2006, 18:11:28 pm »
Cytuj
No to ja zaczynam, są to płyty, które naprawdę wiele dla mnie znaczą Smile [kolejność przypadkowa, wybór "z głowy")

 :shock: Jest więcej gatunków punku niż mrówków w lesie :shock:


Łooo! Stara płytka, ale jara. Słuchałem ją już kilka lat temu, niedawno do niej powróciłem (kilka miesięcy temu), by znów wróciła do łask. Kurna fak, dają czadu chłopaki z Brazylii, jest szybko jak cholera, mocno jak diabli, wszystkie piosenki mają ten ogień. Trochę zalatuję tutaj schizą, w nocy po kilku browarkach, w ciemnym lesie wolałbym tego nie słuchać. Płytę zaczyna ryk schizophrenia (od tyłu), potem jazda na całego by w Inquisition Symphony lekko zwolnić, ale nie na długo - wspaniały kawałek instrumentalny. Apogeum płytka osiąga w Rest In Pain... Można nie lubić sepultury, ale powiedzieć, że kompakt Schizophrenia jest słaby to prawie, że profanacja:)

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1990 dnia: Maja 19, 2006, 22:35:26 pm »

Oto i przedstawiciele (hmm jedyni :wink:) nurtu gypsy-punk :D. Gogol Bordello znany szerzej jako słowiańska odpowiedź na Manu Chao, to cygańsko-ukraiński folk-punk :D. Historia wokalisty Eugena jest obfita i warto tylko powiedzieć, ze wypełnia etos rock n' rollowca w pełni :). Muzyka jest pełna motywów cygańskich zawierajac przy tym ogromny power punk-rocka. Polecam wszystkim, których nudzą powielane schematy. Nie wyobrażam sobie imprezy w "znajomym gronie" bez Gogol Bordello :)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1991 dnia: Maja 20, 2006, 14:46:46 pm »
Guano Apes - Open Your Eyes
Kalwi & Remi - Explosion

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1992 dnia: Maja 20, 2006, 14:54:41 pm »
Benassi Bros - Hit my heart (plus teledysk ofkoz) :D
Alizee - La Isla Bonita
Nocturne OST

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1993 dnia: Maja 20, 2006, 20:02:41 pm »
RHCP - Stadium Arcadium.

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1994 dnia: Maja 20, 2006, 22:18:39 pm »
Widzisz Invictus, to nie ma sensu... :cry:

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1995 dnia: Maja 20, 2006, 22:24:08 pm »
Płyty które coś dla mnie znaczą? Z pewnością mogę podać The Wall.
Po prostu, płyta jest niesamowita. IMO najlepsza płyta w dziejach. Spójność całej płyty jest świetna, a utwory takie jak Another Brick in the Wall (wszystkie trzy), Empty Spaces czy Comfortably Numb naprawdę miażdżą. Mogę ich słuchać dosłownie w nieskończoność. A zwłaszcza tej trzeciej, która jest jedną z moich ukochoanych piosenek (pierwsze miejsce zajmuje Stiarway to Heaven).

Witos

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1996 dnia: Maja 20, 2006, 23:58:43 pm »
Podpisuje się pod powyższym, najlepsze wrażenie płytka robi jako całość oczywiście.
Matka natura jest suką

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1997 dnia: Maja 21, 2006, 12:18:39 pm »
MINOR THREAT "First 2 7"s " (+cała cyskografia)



tak się tworzyła historia ruchu straight edge...tymi tylko słowami można by  opisac tę płytę (i zespół?). Czysta esencja starej szkoły hardcore. Zespół, który chciał pokazać zgnuśniałej i zaćpanej hippie-młodzieży amerykańskiej, że można pięknie się bawić i grać, bez urzywek, w pełni świadomie swoich czynów. Oficjalnie uważa się utwór pt "straight edge" za początek ruchu straight edge, i po dziś dzień, wiele kapel ze sceny hc gra jego cover. Numery krótkie, proste, a przez to bezlitośnie wbijają się w podświadomość, wypłacając nam kopa.



INSIDE OUT "no spiritual surrender" -'90



Pewnie niewielu ludzi zna jedną pierwszych kapel Zacaríasa Manuela "Zack" de la Rocha [tak, wokalisty RATM] - zespół inside out (wcześniej grał w hardstance - później nazwany farside - cudo!), prekursorów krishna'core (obok shelter'a) Bardzo zaangarzowane teksty, dotyczące wiary (krishna) w połączeniu z dobrym technicznym graniem, daje niesamowicie energetyczne połączenie. Płyta wydana w '90r na siedmiocalówce.



BATTERY "until the end"



Najbardziej znana płyta tego old school'owego zespołu, którego członkowie wywodzą się z takich kapel, jak: Worlds Collide, Damnation, Ashes - co jest wystaczającym powodem, by zainteresować się BATTERY. Kapela straight edge, o czym świadczą dobitnie teksty. Genialnie zagrany na tej płycie cover 7seconds, pt. "young till i die" uważam do dzisiaj za hymn straightXedge kids ;) daje kopa swoją energią, i utwierdza  w tym, że to co robię jest dobre dla mnie i moich przyjaciół. Oprócz tej płyty, wydali jeszcze „Only the Diehard Remain” (również genialny cover 7seconds pt. "we're gonna fight" - pure energy!!). Dla osób chcących zagłębić się bezboleśnie w muzykę hc, to to jest must hear ;) ...a potem to już pozstanie Wam błagać, o kolejny zastrzyk energii :)


@Tarniak, olej, ja i tak bede tak przedstawiał ;) btw, jakoś "śpiąco" się zrobiło na tej stronie..Twój avatar, okładka MxT:) hmmm

Miriam Mirtail

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1998 dnia: Maja 21, 2006, 17:02:32 pm »
Dostałam niedawno masę płyt z j-music, więc minie z tydzień zanim zdążę je wszystkie przesłuchać, heh.

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #1999 dnia: Maja 22, 2006, 16:19:54 pm »
Post Regiment - Czarzły
gatunek: punk rock

Myślę, że najlepiej określić to wydawnictwo "Dezerter z damskim wokalem". Tak naprawdę muzyka Post Regimentu, to przepełniony autentyzmem i mocą materiał, który trafia nawet w najbardziej ograniczone umysły skłaniając do refleksji. Świetny głos Niki wspomagany przez Matere z Dezertera w kawałku "Shit & Show" tworzy wybuchową mieszankę. Czarzły to melodyjny punk, demo (notabene ma tyle lat co ja :P) było takim miksem, natomiast "Tragedię..." można zaliczyć do hc. Nie każdy zespół może poszczycić się taką różnorodnością. Swoją drogą nie jestem w stanie zliczyć kapel, w których podobieństwo do PR jest uderzajace.

PS. Ci ktorzy uważają, ze Dezerter zeszmacił się po odejsciu Skandala niech sie pier%$#@ :P. Ale to tak baj de łej.