Autor Wątek: Kącik Melomana  (Przeczytany 165886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #600 dnia: Września 09, 2014, 20:49:51 pm »
Definitywnie polecam, jak dla mnie najlepsze PC AUDIO. Co ważne zawsze można je mieć pod ręką w formie USB Sticka. 

http://www.daphile.com/
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #601 dnia: Września 16, 2014, 14:43:28 pm »
Szukam używanej wieży za 500-800 zł. Wiek nie gra roli w zasadzie, szukałem po Technicsach, Harmanach Kardonach i Denonach, ale... od zajebania tego wyszło w ciągu ostatnich 20 lat. W zestawie przydałby mi się Cd player, tuner radiowy, amplituner i niewielkie kolumny. Miłym dodatkiem byłby dock do starych ipodów, ale to już chyba nierealne w tak małym hajsiku.
SW-5606-3156-4802

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #602 dnia: Września 16, 2014, 19:49:21 pm »
W tej cenie możliwości jakieś są, masz dwa wyjścia kupno takiego budżetowego mini hifi zestawu w tej cenie jak np.:

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-e400-w-idealnym-stanie-i4597873145.html

http://allegro.pl/miniwieza-denon-d-m39-fv-gw-fm-usb-apple-wyprzedaz-i4609359877.html

http://allegro.pl/e-18-denon-d-m39-zestaw-hi-fi-cd-usb-fv-i4561920695.html

http://allegro.pl/miniwieza-kenwood-k-531-cd-usb-bluetooth-i4573968563.html

Lub postawienie na PC AUDIO, rozumiem że masz w domu lapka lub jakiś inny cichy komp. Do niego potrzebujesz DAC, zestaw kolumn aktywnych i dobrego playera, opcjonalnie smartphone'a lub tableta do sterownia zestawem na odległość.

Jeśli zainteresowała Cię druga opcja to w kolejności:

DAC:

Na przykład taki:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&price_from=80&price_to=250&string=hifiman+hm-101&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&price_enabled=1&bmatch=seng-v6-p-3-e-0904

lub taka zewnętrzna karta dźwiękowa:

http://asus.strefamarek.allegro.pl/karta-dzwiekowa-asus-xonar-u3-usb-u3-uad-b-a.html

Komplet aktywnych, niewiekich, ładnie grających i obsługujących bluetooth(do mp3 spokojnie się nadaje) kolumn głośnikowych:

W pierszej kolejności przyszły mi do głowy te:

https://www.google.co.uk/search?q=microlab+h21+speakers&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=2XYYVOrCO-uq8wf07YLYAQ

Pod Windows polecam Jriver do odsłuchu muzyki w trybie Wasapi lub Aimp3 który potrafi to samo, ale brzmi mniej muzykalnie niż Jriver.

Alternatywa to Daphile do którego możesz nawet użyć cichego serwera z zew. dyskiem twardym koszt do 300zł spokojnie, jeśli nie chcesz używać swojego kompa.

;)
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 20:00:56 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #603 dnia: Września 16, 2014, 20:14:22 pm »
Ja w tej cenie bym wybrał zestaw monitory aktywne (np Yamaha), laptop i dac....

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #604 dnia: Września 16, 2014, 20:18:51 pm »
Tyle że monitory studyjne nie zawsze brzmią tak jak słuchacz chce, nie każdemu odpowiada taka plaska charakterystyka dźwięku, szczególnie na początku obcowania z lepszym, pełniejszym dźwiękiem. Dlatego delikatne podkolorowanie przy naturalnym dźwięku przy kolumnach aktywnych jest bezpieczniejsze stąd poleciłem np. te Microlaby.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 20:25:36 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #605 dnia: Września 16, 2014, 23:30:45 pm »
Dzięki za pomoc. PC Audio odpada, bo zawsze chciałem mieć wieżę i przy moim PC, który odpala się prawie 7 minut (do zniknięcia klepsydry) robi się to niewygodne. Poza tym, być może zabrzmi to śmiesznie, uważam że zgrabna wieża może być ozdobą wnętrza. Dlatego podoba mi się dosyć ten Pianocraft, o którym zresztą kiedyś już słyszałem, prawdopodobnie gdzieś tutaj na forum. Zgłębię trochę temat, może uda mi się wyhaczyć coś starszego i fajnego w większym rozmiarze. Najwyżej lepsze kolumny dokupię z czasem.
SW-5606-3156-4802

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #606 dnia: Września 17, 2014, 08:22:35 am »
Nic lepszego z mini wiez w tej cenie nie kupisz, poza tym co dalem mozesz jeszcze zapolowac na Denona 102 lub 107. Wszelkie technicsy zagraja sporo gorzej. Jesli chcesz miec mini hifi to ta Yamaha lub dolozenie do Denona dm39 ktory swietnie gra, ma port usb etc. Ja bym tak zrobil. :)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #607 dnia: Grudnia 02, 2014, 21:25:05 pm »
Małe jest piękne - Test dwóch niepozornych kolumn multimedialnych.
Dziś naszymi bohaterami są dwa zbliżone do siebie zestawy kolumn multimedialnych renomowanych producentów. Jeden z nich skrywa przed Nami wszelkie parametry techniczne powołując się, po pierwsze na swoje dziedzictwo badawcze z zakresu akustyki. Powód drugi, najważniejsza jest i tak zawsze muzyka i jej jakość odtwarzania, a suche fakty i tak przeciętnemu Kowalskiemu nic nie powiedzą. Drugi producent, stosunkowo młody, wdarł się na masowe salony oferując bardzo dobrze opakowane, zaprojektowane i na ogół świetnie brzmiące zestawy. Klasyka, chciało by się rzec, tyle że pochodząca z Chin. Zaczynamy porównanie dwóch zestawów: Bose Companion 2 serries II oraz Edifier Luna Eclipse. Wszelkie detale techniczne są dostępne w internecie, u sprzedawców, bla bla bla...daruje je sobie. Skupię się na najważniejszych punktach.




Budowa oraz funkcjonalność:
Opakowanie Bose obejmuje komplet przewodów sygnałowych (z wtyczką RCA oraz minijack) o długości 120cm, zasilacz sieciowy, instrukcję obsługi oraz same kolumny. Opakowanie Luna Eclipse zawiera zaś także zasilacz sieciowy, 6 pinowe kable do podłączenia kolumn o sporej długości, kabel minijack do podłączenia kolumn, bardzo płaski podręczny pilot, szmatkę do przecierania kurzu, oraz same kolumny. Regulacja w Bose odbywa się za pomocą przedniego potencjometru, za pomocą którego także przełączamy kolumny w stan uśpienia, pod spodem mamy gniazdo słuchawkowe. Edifier idzie w modny dotyk dzięki któremu możemy zestawy włączyć i uśpić kolumny, manipulować głośnością czy przeskakiwać na kolejny utwór w trybie BT. Innych gniazd brak. Na przodzie znajdziemy także diode powiadomień która świeci na czerowo gdy odtwarzamy muzykę poprzez kabel, oraz na niebiesko gdy słuchamy muzyki za pomocą technologii bluetooth, niestety brak wsparcia dla technologii aptX, niemniej jeśli ktoś słucha w telefonie, odtwarzaczu muzyki głównie mp3 to różnicy nie odczuje.

Wymiary Bose to: 19cm wysokości, 8cm szerokości oraz 15cm głębokości. Waga jednej kolumny to 1kg. Obudowa wykonana z dość mocnego sztucznego tworzywa, front to metalowa maskownica która podnosi prestiż kolumn i skutecznie je chroni przed uszkodzeniami. Minimalizm, prosta forma, nie razi, ale i też nie szokuje. Spasowanie elementów jak to u Bose, stoi na wysokim poziomie.

Wymiary Edifier to: 22cm wysokości, 12cm szerokości oraz 21cm głębokości. Waga pojedynczej  kolumny to 2kg. Obudowa wykonana jest także z tworzywa sztucznego, front pokryty jest gumowanym materiałem, głośniki nie są chronione maskownicą, jedynie przetwornik wysokotonowy jest chroniony walcowatym elementem który także pełni role rozpraszacza. To co zachwyca to kształt kolumn, finezja obłości. Mimowolnie przychodzą skojarznia z znacznie droższymi kolumnami marki „Eclipse”.

Zastosowane technologie i głośniki są skrajnie różne. Bose idzie w kierunku 3 calowego głośnika szerokopasmowego oraz portu Bass Reflex z tyłu obudowy. Edifier postawił na klasyczny zestaw  ¾ calowa kopułka wysokotonowa oraz 3 calowy głośnik nisko-średniotowny, napędza to wzmacniacz z systemem bi-ampingu, a do tego każdy głośnik wysokotonowy i niskotonowy ma elektroniczny crossover. Egzotykę z kolei mamy z tyłu, gdyż zamiast portu Bass Reflex są dwie membrany pasywne skierowane prostopadle do siebie. Które rozwiązanie jest lepsze i jakie są tego plusy i minusy, tu już zapraszam Was do know-how Audio. Poradników w internecie jest wiele.


Brzmienie:
Zacznę od tego że oba zestawy oferują wysoką jakość dźwięku w stosunku do ceny i wielkości  zestawów jaką sobą prezentują. Wybór brzmienia to kwestia indywidualna gdyż każdy z tych zestawów brzmi trochę inaczej, dzięki Bogu, gdyż mamy w czym wybierać. Dobrze, czas na fakty.

Bose gra dość ciepłym, przyjemnym, muzykalnym dźwiękiem, z zarysowaną, choć lekko przydmymioną średnicą. To ona gra pierwsze skrzypce w charakterystyce dźwięku. Wyższego basu jest tyle, ile z tańszych multimedialnych zestawów 2.1. Jest on dość masywny, choć nie do końca szybki. Wysokie tony zostały bardzo ładnie wplecione, na tyle na ile pozwala głośnik szerokopasmowy, nie odczujemy ich niedostatku, po prostu nie mają wykończenia, oddechu. Scena jest w szeroka, kolumy zachowują poprawną sperację dźwięków. Głośność wystarczająca dla niewielkiego pokoju, jeśli zaś słuchamy z bliskiego pola, sprawdzą się wszędzie. Magia Bose działa, bo dzwięk jest zaskakująco większy niż się spodziewamy z tak niewielkich kolumn. Niestety mały minus to ciągły biały szum, którego co prawda z odległości 2-3 metrów nie usłyszymy, ale przy bliskim odsłuchu przy braku odtwarzanej muzyki już tak.

Edifier gra równie muzykalnie, z tym że podaje muzyke bardziej na chłodno, średnica nie jest tak nasycona, choć bardziej otwarta niż w Bose. Wysokie tony to bajka jak za tą cenę. Mają oddech, witalność, detal, są co prawda lekko zapiaszczone, ale które nie są, w kolumnach z tego i ciut wyższego progu cenowego. Mały minus jest taki, że mimo wszystko są wysunięte w mixie, niemniej nigdy nie zbliżają się do granicy agresywności i kłujących uszu, nawet przy dłuższych odsłuchach muzycznych. Bas, jest bardzo dobry jak za tą cenę, szybki, jest go w niższej średnicy więcej niż w Bose, jest bardziej zróżnicowany niż u konkurencji. Scena jest dość szeroka, dźwięki są dobrze ulokowane w przestrzeni. Patrząc na te maleństwa, nie spodziewamy się takiego dźwięku, to samo jak przy Bose.  Całościowo i biorąc pod uwage każdy element dźwięku z osobna półka wyżej niż u konkurencji.


Konkulzja:
Nie mogę dowierzyć że w tej cenie możemy już kupić tak niewielkie zestawy głośnikowe które w połączeniu z dobrym źródłem, grają tak ciekawie i dobrze muzykę, a ponadto spokojnie nagłośnią pokój 12-14m2. Z tego porównania zwycięsko wychodzą kolumny marki Edifier, nie mają wad Bose, dodają od siebie swoje plusy – przyp. Odtwarzania bluetooth, pilot, wygląd, bardziej zdefiniowany dźwięk. Jeśli jednak zależy Wam przede wszystkim na średnicy, niewielkich gabarytach, nie przeszkadza wam „biały szum” to zdecydowanie warto zapoznać się z Bose Companion 2 która jak dla mnie ma najlepszy stosunek cena/jakość w katalogu kolumn multimedialncyh marki Bose. Szukając całokształu brzmienia, zdecydowanie warto posłuchać Luny - Edifier’a, gdyż ma więcej do zaoferowania.

Post subiektywnej recenzji dwa słowa: Mówiąc o cenie i klasie kolumn, mam na myśli kupno BC2 do 300zł. Zaś Edifiery do 600zł. Zdaje sobie sprawę że ceny oficjalne są wyższe o 100-200zł. Jednak jak się dobrze poszuka, to można znaleźć w cenie którą podałem jako kryterium lub niższej.

Foty:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 21:26:47 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #608 dnia: Stycznia 16, 2015, 14:50:23 pm »
Po dluzyszym uzytkowaniu Edifierow stwierdzam ze warto do nich dokupic cieplo brzmiacego DAC'a.

Z nowosci ktore zas ukazaly sie na rynku warto zapoznac sie z tymi malenstwami, ktore zdecydowanie graja jak kompaktowy zestaw hifi.

POLK AUDIO: http://blog.pclab.pl/violator/Polk.Audio.Hampden-kr%C3%B3tki.test,514

Definitive Technology: http://hd-opinie.pl/23815,audio,definitive-technology-incline-kolumny-niby-komputerowe-niby-nasz-test.html lub http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-definitive-technology-incline/2/

Te drugie latwiej podpiac pod np. PS4. Gdyz maja gniazdo cyfrowe. 8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #609 dnia: Listopada 19, 2015, 21:41:16 pm »
Jako ze od czasu do czasu sa zapytania jaki kupic zestaw audio, ktory bylby w miare uniwersalny, czyli tez do gier czy filmow. Moja odpowiedz to Bose Companion 3, uzywki w bardzo dobrym stanie mozna juz kupic za 700zl. W tej cenie z cala pewnoscia nie kupimy niczego lepszego. Moja rekomendacja.

(sluchac w sluchawkach i najlepiej w 1080P)

« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2015, 21:43:24 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #610 dnia: Lutego 16, 2016, 13:27:37 pm »
Najdrozsze sluchawki na swiecie, w tym podobno najlepiej brzmiace:



'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #611 dnia: Marca 03, 2016, 13:40:27 pm »
Teraz mozna je wyrwac w dobrej cenie, szczegolnie na Amazon. Mozna szczerze polecic.

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #612 dnia: Marca 03, 2016, 22:42:48 pm »
Co myślicie o słuchawkach SoundMagic E10S, ktoś może używał? Opinie mają bardzo dobre, jest coś jeszcze wartego uwagi w tym przedziale cenowym, czyli do 200zł?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #613 dnia: Marca 03, 2016, 23:38:34 pm »
Miałem E10M i były świetne. E10S są bardziej uniwersalne, mają mocniejszy kabel i podobno nawet grają odrobinę lepiej. Ja bym się nie zastanawiał.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #614 dnia: Maja 15, 2016, 13:26:27 pm »
Lepsze będzie wyjście dźwiku w transmiterze BT AUX czy RCA, czy nie ma to znaczenia?

Taki mi się podoba i jest relatywnie tani (NFC, BT 4.0, zasięg 20m):
https://www.morele.net/adapter-tp-link-ha100-bluetooth-ha100-767379/

https://www.morele.net/adapter-logitech-bluetooth-audio-980-000912-641453/
Jednak ten ma wyjście RCA i chyba pozwala to na lepszą jakość przesyłu dźwięku niż aux? Niestety BT 3.0 i tylko 15m zasięg.

 Chociaż w sumie dobre słuchawki za 1000zł mają wyjście AUX i dźwięk jest klawy, to moze ten tańszy lepszy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #615 dnia: Maja 15, 2016, 13:36:48 pm »
Przez co, i z czego chces puszczac dzwiek?
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #616 dnia: Maja 15, 2016, 13:39:30 pm »
Z telefonu do mojej wieżyczki Hi-FI. Przez BT, a przez co skoro dałem transmitery BT? ;p

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #617 dnia: Maja 15, 2016, 13:42:41 pm »
Obojetnie jakie ma gniazda, najwazniejsze by byl BT aptX. Jesli go nie ma, im taniej tym lepiej dla Ciebie. Przejsciowka AUX-RCA to nie problem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #618 dnia: Maja 15, 2016, 13:47:51 pm »
Podstawowe urządzenia z których by leciała muza to Samsung Galaxy S6, Macbook Pro 13, Surface Pro 4, Galaxy Note PRO 12.2. Możliwe, że obsługują takie cuda jak BT aptX, ale nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić xd W specyfikacji?

 Skoro aux nie ma znaczenia no to gites. Kupuje tego tplinka.

Patrzę na storne tego aptX i Apple taki zajebisty, iTunes itp. a nie używają tego xd żenada.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 13:51:11 pm wysłana przez Master_666 »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #619 dnia: Maja 15, 2016, 13:51:11 pm »
SGS6 i galaxy note pro powinny miec wsparcie aptX. Sprzet Appla tez dziala poprzez BT, choc najlepszy dzwiek przesyla poprzez AIRPLAY. :)
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2016, 13:53:15 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #620 dnia: Maja 15, 2016, 13:54:47 pm »
AIRPLAY


Oczywiście Apple musiało wyskoczyc z jakimś własnym dziadostwem, by nie dało się mieć kompatybilnych, jednolitych urządzeń. Dzięki Ci apple.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #621 dnia: Maja 25, 2016, 15:29:23 pm »
Od paru dni używam tego Tp-Link HA100 i urządzenie jest genialne  :angel:

Zero szumów, jakość dźwięku jak po kablu aux zarówno z lapka, jak i telefonu. Jak ktoś ma dobrą starą wieżę i nie chce jej wymieniać, by cieszyć się brakiem kabli w przypadku słuchania muzyki z głośników (zwłąszcza, że teraz spotify itp są bardzo popularne) to polecam!

Dla bardziej wymagających można kupić takiego Philipsa z wyjściem BT-optyk, to wtedy jest jakość studyjna :P Tylko zamiast 90zł wydacie 200.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #622 dnia: Sierpnia 31, 2016, 22:48:32 pm »
Ciagle nie moge wyjsc z podziwu jak to gra (mozna bylo posluchac chocby na targach w Bristolu), jaka tam technologia siedzi.
 :o

Kupic takie dwa (by stworzyc baze stereo, co zreszta Tworcy zalecaja) i mozna zapomniec o jakimkolwiek kupowaniu nowego audio do konca swojego zywota na ziemi. ;)



Szkoda ze taki dzwiek i technologia musza tyle kosztowac.

Tu recka:

http://www.stevehuffphoto.com/2016/08/29/hifi-review-devialet-phantom-silver-stereo-pair-review-the-future-of-serious-hifi-is-here/
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Odtwarzacze DVD/Blu-Ray
« Odpowiedź #623 dnia: Listopada 14, 2016, 15:15:38 pm »
Witam szukam jakiegoś dobrego kina domowego w przedziale cenowym do 1500 zł, nie wiem czy coś sensowego będzie, dobrze by było żeby miało wejście HDMI, z tego co się orientuje nie każde ma, bardzo proszę o wypowiedz osoby która się zna na sprzęcie.     
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Odp: Odtwarzacze DVD/Blu-Ray
« Odpowiedź #624 dnia: Listopada 14, 2016, 15:19:22 pm »
Masz na myśli urządzenie do nagrywania programów tv?


Jeśli nie, to najlepszy odtwarzacz BD na rynku:

http://www.euro.com.pl/konsole-playstation-4/sony-playstation-4-pro.bhtml

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Odp: Odtwarzacze DVD/Blu-Ray
« Odpowiedź #625 dnia: Listopada 14, 2016, 15:31:47 pm »

Chodziło mi o coś takiego http://archiwum.allegro.pl/oferta/glosniki-od-sony-bdv-n9200-nowe-fv-gw-5-1-i5978947348.html tylko nie wiem na ile jest wiarygodna cena ? 
Masz na myśli urządzenie do nagrywania programów tv?


Jeśli nie, to najlepszy odtwarzacz BD na rynku:

http://www.euro.com.pl/konsole-playstation-4/sony-playstation-4-pro.bhtml
A PS4 już posiadam wiec nie mam potrzeby kupowania Pro.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #626 dnia: Listopada 14, 2016, 19:12:16 pm »
Rozumiem ze zestaw ma byc glownie pod gry I filmy niz do sluchania muzyki, bo jesli odwrotnie to lepiej pojsc w stereo, ew. 2.1 lub 3.1.

Ps. Napisz jak duzy pokoj, jak chcesz miec to ustawione. Rozumiem ze maja byc same kolumny, czy zestaw z ampli/wzmacniaczem. Cos znajde. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 19:27:56 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #627 dnia: Listopada 14, 2016, 19:51:32 pm »
Nie znajac zadnych danych chwilke poszperalem i tak, z zestawow KD 5.1/5.0 + ampli:

http://allegro.pl/yamaha-htr-2067-jamo-s426-hcs3-kino-domowe-2kolory-i6590473157.html

http://allegro.pl/yamaha-htr-2067-5-0-taga-harmony-tav-406-v-2-i5546278171.html

http://allegro.pl/yamaha-yht-298-i5631523589.html#thumb/2

Nic lepszego nie widzialem na PL allegro.

Jako alternatywa, pare zestawow stereo (dzwiekowo wyzsza polka niz to co powyzej):

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-940-blu-ray-ipod-ns-bp300-i6599529534.html#thumb/5

http://allegro.pl/denon-d-m40-mikro-system-hifi-warszawa-i6558564461.html

http://allegro.pl/denon-d-f109-amplituner-cd-i6353496684.html

http://allegro.pl/miniwieza-yamaha-piano-craft-r-840-cd640-z-usb-i6602415133.html + jakies kolumny za reszte kwoty, np. MA, Qacoustics czy Tannoye. 8)

Ps. Jesli masz juz ampli, i potrzebujesz tylko samych kolumn to ew. poszukamy na nowo. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 19:53:21 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #628 dnia: Listopada 14, 2016, 20:15:11 pm »
w przedziale cenowym do 1500 zł
A w linkach jeden zestaw za 500 zl a reszta grubo powyżej.  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #629 dnia: Listopada 14, 2016, 20:19:15 pm »
o tym "dokładasz stówkę i masz lepiej" ostatnio z kumplem gadałem, że to jest niezła pułapka. no bo dodasz kolejną i masz znowu lepiej, kolejną i już w ogóle będzie pięknie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #630 dnia: Listopada 14, 2016, 20:29:02 pm »
Zalezy w jaki kwocie. Zreszta te oferty to glownie z salonow audio lub osoby prywatne, zawsze mozna ponegocjowac telefonicznie lub osobiscie. Z tymi stowkami to bym nie przesadzal. Raczej sztywne ramy do pewnej kwoty, plus zaleznosci sprzet uzywany czy nowy, oraz KD czy stereo.

Nieskromnie dodam ze udalo mi sie skompletowac zestaw stereo za niecale 600 funtow ktory brzmieniowo do 5K zl nie ma sie czego wstydzic. Z czasem nabywa sie wiedzy jaki dzwiek chce sie miec oraz co kupic by go osiagnac.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #631 dnia: Listopada 15, 2016, 14:18:30 pm »

Chodziło mi o coś takiego http://archiwum.allegro.pl/oferta/glosniki-od-sony-bdv-n9200-nowe-fv-gw-5-1-i5978947348.html tylko nie wiem na ile jest wiarygodna cena ?
Teraz właśnie zauważyłem ze sprzedawane są same głośniki.

Nie znajac zadnych danych chwilke poszperalem i tak, z zestawow KD 5.1/5.0 + ampli:

http://allegro.pl/yamaha-htr-2067-jamo-s426-hcs3-kino-domowe-2kolory-i6590473157.html

http://allegro.pl/yamaha-htr-2067-5-0-taga-harmony-tav-406-v-2-i5546278171.html

http://allegro.pl/yamaha-yht-298-i5631523589.html#thumb/2

Nic lepszego nie widzialem na PL allegro.

Jako alternatywa, pare zestawow stereo (dzwiekowo wyzsza polka niz to co powyzej):

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-940-blu-ray-ipod-ns-bp300-i6599529534.html#thumb/5

http://allegro.pl/denon-d-m40-mikro-system-hifi-warszawa-i6558564461.html

http://allegro.pl/denon-d-f109-amplituner-cd-i6353496684.html

http://allegro.pl/miniwieza-yamaha-piano-craft-r-840-cd640-z-usb-i6602415133.html + jakies kolumny za reszte kwoty, np. MA, Qacoustics czy Tannoye. 8)

Ps. Jesli masz juz ampli, i potrzebujesz tylko samych kolumn to ew. poszukamy na nowo. :)
Tak przeglądam twoje propozycje ale niestety większość nie w moim guście, dobrze by było żeby były w kolorze białym.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #633 dnia: Listopada 16, 2016, 13:53:46 pm »
Odnośnie tych zestawów to lepiej złożyć czy ewentualnie kupić coś w komplecie, dlatego iż zastanawiam się nad jakimś kinem domowym jak powyżej, patrz głośniki, oczywiście interesuje mnie wersja w kolorze białym, a z tego co widzę to mało producentów oferuje taką kolorystykę.

A co myślisz o tym zestawie jest on wart swojej ceny ?    
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 16:06:16 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #634 dnia: Listopada 16, 2016, 18:23:10 pm »
Pod wzgledem dzwieku nie umywa sie do zadnego ktory dalem. Za biala kolorystyke placisz zawsze wiecej. Wiec z kompaktowych zestawow jak np. ta Yamaha.

http://allegro.pl/yamaha-yht-298-i5631523589.html#thumb/2

Musial bys dac minimum 500zl wiecej by dostac cos podobnego w wersji bialej. Jednak z tego co widze na allegro, to wersje biale zaczynaja sie od prawie 3,5K zl.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 20:27:45 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #635 dnia: Listopada 19, 2016, 13:38:42 pm »
W dalszym ciągu zastanawiam się nad tym produktem Sony BDV-N7100WW, bądź SONY BDV-N9100W tutaj opinia tegoż zestawu https://hdtvpolska.com/forum/topic/30763-test-kino-domowe-3d-4k-upscal-sony-bdv-n9100w-bia%C5%82e/ już byłbym skłony dać więcej skoro mówisz iż pod względem dźwięku jest zdecydowanie lepiej, także jak juz wspomniałem jest znacznie więcej wejść HDMI 2/1 to akurat wystarczająca ilość pod TV i konsole, miałbym jeszcze pytanie odnośnie formatów które czyta a mianowicie XviD HD 1080 / WMV9 / MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 AVC / AVCHD i tu moje pytanie oglądam Anime w wysokiej rozdzielczości większość są to pliki MKV czy będą chodzić ? Ogólnie to dobrze byłoby mieć odtwarzacz który czyta wszystko.

W dalszym ciągu drażę ten temat, mógłby ktoś się wypowiedzieć co myśli o tej listwie Yamaha YAS 103 czy jest ona warta swojej ceny, i jak to wogule zagra, opłaca się ?  http://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/yamaha-yas-103-bialy.bhtml           
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 13:29:20 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #636 dnia: Grudnia 04, 2017, 22:15:42 pm »
Jesli ktos ma ochote to sprzedaje swoje Monitor Audio RX1 w dosc okazyjnej cenie. Stan jak nowy, jedynie kartonu brak. Cena to 200 funtow. Sprzedaje poniewaz chce sprobowac Sonus Fabera.

Recka:

http://www.highfidelity.pl/@main-359&lang=
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #637 dnia: Lutego 11, 2019, 19:21:46 pm »
Nie wiedziałem do jakiego tematu to dać i piszę tutaj. Może to i głupi problem ale dla mnie problem. Mam dwie konsole - PS3 i PS4. Posiadam kino domowe z jednym wejściem optycznym. Dość często gram na zmianę na obydwu, i pytanie moje jest takie: czy nie ma jakichś rozgałęziaczy, aby wpiąć dwa kable optyczne na raz? Od razu odpowiadam - za stare kino domowe i nie mam HDMI. Po prostu wkurza mnie przepinanie kabla. Jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny.


Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #639 dnia: Lutego 11, 2019, 20:05:03 pm »
No i w temacie :) Druchal - leci plusik :)  ale kurde... znalazłem na necie jeszcze coś takiego



Mi chodzi aby wpiąć dwa kable i żeby na zmianę działały, a z tego produktu co mi wyłałeś jest na opisie tak:

Cytuj
Wejście: 1x TOSLINK męskie
Wyjście: 2x TOSLINK żeńskie
Kierunek: z 1x TOSLINK na 2x TOSLINK
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 20:29:38 pm wysłana przez Kopersztyk »