Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 282233 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #320 dnia: Lipca 04, 2011, 14:48:22 pm »
Nie wiem czemu z tej "krytyki" wybrałeś akurat część o B-Spec ale wyprostuję Ci to.
Tryb B-Spec w GT jest już od czwartej części, nie jest nowością w serii. Nie stanowi nawet połowy gry i uzupełnia A-Spec - odrębne nagrody (samochody), kasa (której przed patchami było cholernie mało z A-Speca) czy kierowcy, których później można wykorzystać do zdalnych wyścigów. To wszystko są integralne komponenty GT5, które układają się w kompletną grę. Ocenianie GT5 po trybie B-Spec jest po prostu błędne delikatnie rzecz ujmując - jesteś uprzedzony albo za wszelką cenę chcesz pojeździć po GT5.
Stwierdzenie "gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać" to już czystej wody pierdolenie - nawet jeśli wybierałeś wszędzie gdzie się da X2010 (o ile go zdobyłeś) to i tak są wyścigi, gdzie nie można nim "pojechać" i cały czas trzeba pilnować swoich kierowców - jeśli mają wygrać.

PS - nie bronię tu trybu B-Spec, bo akurat w GT5 jest słabiej zrobiony niż w GT4 (w GT4 można było przyśpieszać wyścig czy pojechać endurance w A-Spec na zmianę ze swoim kierowcą). Ale nie widzę też powodu do bulwersa, że w GT5 jest taki tryb.

Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time". Czy cofanie czasu to 100% że można się tego czepiać czy tylko niewielki dodatek? B-Spec to samograj którym można przejść całą grę nie dotykając pada, więc jakim kur** cudem nie można o tym wspomnieć bo to "uprzedzenie", a o cofaniu czasu w Forzy można swobodnie jechać? Typowa dla was hipokryzja.

Cały czas czekam na wasze gamertagi z waszym postępem w Forzy. Ciekawe czy macie wystarczające doświadczenie w obu tytułach żeby się wypowiadać w tym temacie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #321 dnia: Lipca 04, 2011, 14:51:22 pm »
Taki sam jak na PS3..

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #322 dnia: Lipca 04, 2011, 15:03:59 pm »
Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time". Czy cofanie czasu to 100% że można się tego czepiać czy tylko niewielki dodatek? B-Spec to samograj którym można przejść całą grę nie dotykając pada, więc jakim kur** cudem nie można o tym wspomnieć bo to "uprzedzenie", a o cofaniu czasu w Forzy można swobodnie jechać? Typowa dla was hipokryzja.
Dla "nas"? To znaczy dla kogo, bo nie wiem czy mam jakiegoś szykować facepalm.jpg.
B-Speca nie przejść bez dotykania pada i nie brnij już w to dalej, bo znowu się "zabrniesz" jak kilka razy w "Polityce".
Nie zauważyłeś, że nie uczestniczę w tej wielce rozrywkowej dyskusji? To właśnie m.in. z powodu niedostatecznego ogrania Forzy. Ale Twój post przekroczył stężenie tej "rozrywkowości".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #323 dnia: Lipca 04, 2011, 15:09:54 pm »
Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time".

Aaa to o to ci chodzi. Chłopie zluzuj trochę, bo te sands of time to sobie pisałem w odpowiedzi na durne zarzuty bigdaddyego, który wymyśla jakieś pierdoły o GT5 i wkleja tutaj myśląc, że to xboxonline i mu ktoś będzie brawo klaskał.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #324 dnia: Lipca 04, 2011, 15:21:26 pm »
Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time". Czy cofanie czasu to 100% że można się tego czepiać czy tylko niewielki dodatek? B-Spec to samograj którym można przejść całą grę nie dotykając pada, więc jakim kur** cudem nie można o tym wspomnieć bo to "uprzedzenie", a o cofaniu czasu w Forzy można swobodnie jechać? Typowa dla was hipokryzja.
Dla "nas"? To znaczy dla kogo, bo nie wiem czy mam jakiegoś szykować facepalm.jpg.
B-Speca nie przejść bez dotykania pada i nie brnij już w to dalej

Dla forumowych fanbojów GT. B-Speca przeszedłem nie dotykając pada właśnie (w tym kilka wytrzymałościówek na złoto, co jak pisał Boban świadczy o dogłębnym poznaniu tajników gry). Każdy z tych uber wymagających wyścigów wyglądał tak, że odpalałem konsole i wychodziłem z pokoju i wracałem za jakiś czas odebrać nagrodę, więc nie pisz że jest inaczej - jak myślisz że poświęciłbym kilka godzin na wgapianie się i ciągłe pilnowanie jak samochodzik jedzie endurance to zdecydowanie nie doceniasz mojego lenistwa!  8) Jak B-Spec to nie jest samograj to niby co nim jest? Nie ma większego samograja na tej generacji konsol.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #325 dnia: Lipca 04, 2011, 15:32:09 pm »
Dla forumowych fanbojów GT. B-Speca przeszedłem nie dotykając pada właśnie (w tym kilka wytrzymałościówek na złoto, co jak pisał Boban świadczy o dogłębnym poznaniu tajników gry).

Kurde becetol, ja naprawdę myślałem, że tak proste rzeczy to ty rozumiesz. Mowa była o wyścigach wytrzymałościowych w A-Spec kiedy pisałem o jak ty to określiłeś "poznaniu tajników gry". To było w odpowiedzi na ten post:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


A potem na to:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Bo tak jak pisałem, dla mnie ukończyć GT5, to ukończyć wszystkie wyścigi, włącznie z tymi z klasy wytrzymałościowej.

Wiadomość scalona: Lipca 04, 2011, 15:33:54 pm
Jak B-Spec to nie jest samograj to niby co nim jest? Nie ma większego samograja na tej generacji konsol.

Dobra, skoro już się tak przypierdalamy to powiedzmy sobie w wprost. GT5 przynajmniej ma taki tryb jak B-Spec, co powoduje, że jest tytułem w cholerę bardziej rozbudowanym niż taka Forza, która nie posiada odpowiednika B-Spec.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 15:33:54 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #326 dnia: Lipca 04, 2011, 15:39:12 pm »


Wsłuchajcie się w fragment od 5:00. Dan mówi że realizm to nie jest główny powód dla jakiego powstaje ta gra. Czyli definitywnie się potwierdza to o czym mówiłem Turn 10 idzie w innym kierunku niż szło wcześniej(FM i następca FM2), i innym niż Polyphony Digital. Andryush dobrze to wcześniej określił. 8)

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #327 dnia: Lipca 04, 2011, 15:54:16 pm »
Dobra, skoro już się tak przypierdalamy to powiedzmy sobie w wprost. GT5 przynajmniej ma taki tryb jak B-Spec, co powoduje, że jest tytułem w cholerę bardziej rozbudowanym niż taka Forza, która nie posiada odpowiednika B-Spec.

Dobra, skoro już się tak przypierdalamy to powiedzmy sobie w wprost. Forza przynajmniej ma taką opcje jak cofanie czasu, co powoduje, że jest tytułem w cholerę bardziej rozbudowanym niż takie GT, która nie posiada odpowiednika cofania czasu.

 8)

Przy okazji - wychodzi po raz kolejny to że nie masz pojecia o Forzie. Tam jest odpowiednik b-spec, już w F2 można było wynajmować kierowców i mielismy wtedy swoisty tryb b-spec. Z tym że tam kierowcom trzeba było płacić kasę za przejeżdżanie wyścigów, co ostatecznie było wyjątkowo nieopłacalne i przejść tak grę może by i się dało, ale jak 90% nagrody dostaje dobry kierowca, to zarobienie w ten sposób na cokolwiek jak i ukończenie gry było tak czasochłonne, że praktycznie niemożliwe - eliminowało to problem samoprzechodzącej się gry. Chociaż tryb wyglądał identycznie, to był tylko niewielką opcją, a nie prawie połową gry jak w GT.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 16:10:31 pm wysłana przez el becetol »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #328 dnia: Lipca 04, 2011, 16:05:54 pm »
Becet, a Ty w dziedzinie wyścigów taki ograny jak w jrpg?

http://us.playstation.com/publictrophy/index.htm?onlinename=becetbreak


Jak się ma na koncie TYLKO  FFXIII to nie dziwne,  że jakieś szmiry z klocka wydają się tymi najlepszymi w tej generacji, rotfl.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #329 dnia: Lipca 04, 2011, 16:16:35 pm »
Temat GT vs Forza, a ten z jrpg wyjeżdza.  :lol:

A jak tam twoje pucharki w GT5 i Forzy że zabrałeś tu głos?

« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 16:23:02 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #330 dnia: Lipca 04, 2011, 16:26:11 pm »
Dobra, skoro już się tak przypierdalamy to powiedzmy sobie w wprost. GT5 przynajmniej ma taki tryb jak B-Spec, co powoduje, że jest tytułem w cholerę bardziej rozbudowanym niż taka Forza, która nie posiada odpowiednika B-Spec.

Dobra, skoro już się tak przypierdalamy to powiedzmy sobie w wprost. Forza przynajmniej ma taką opcje jak cofanie czasu, co powoduje, że jest tytułem w cholerę bardziej rozbudowanym niż takie GT, która nie posiada odpowiednika cofania czasu.

 8)

Hell Yeah!!! Nie ma to jak porównać OPCJĘ (dosłowniekurwajednąopcję) do calego, rozbudowanego TRYBU gry. Cały el becetol.

Przy okazji - wychodzi po raz kolejny to że nie masz pojecia o Forzie. Tam jest odpowiednik b-spec, już w F2 można było wynajmować kierowców i mielismy wtedy swoisty tryb b-spec. Z tym że tam kierowcom trzeba było płacić kasę za przejeżdżanie wyścigów, co ostatecznie było wyjątkowo nieopłacalne i przejść tak grę może by i się dało, ale jak 90% nagrody dostaje dobry kierowca, to zarobienie w ten sposób na cokolwiek jak i ukończenie gry było tak czasochłonne, że praktycznie niemożliwe - eliminowało to problem samoprzechodzącej się gry. Chociaż tryb wyglądał identycznie, to był tylko niewielką opcją, a nie prawie połową gry jak w GT.

Aha...czyli to źle, że w GT5 jest osobny tryb zwany B-Spec. Lepiej byłoby gdyby wcale tego nie dali, lub ewentualnie udostępnili w okrojonej wersji. Co tam, że A-Spec i tak swoim rozbudowaniem miażdży sp z Forzy. Najważniejsze, że w GT5 B-Spec jest zbyt duży i to ci przeszkadza. Bo najważniejsze są pucharki i niedopuszczalna jest bezczelność PD, które swoimi rozbudowanymi trybami A-Spec i B-Spec utrudnia zdobycie platyny. TO chu**!

Chłopie jeśli mnie nazywasz fanbojem GT, to ty zdecydowanie zasługujesz na miano fanboja Forzy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #331 dnia: Lipca 04, 2011, 16:34:57 pm »
Zaraz zaraz! Forza jest banalnie prostą gierką, w której nawet laik nie ma problemów z wygrywaniem wyścigów, a na dodatek całą grę całość można przejść wirtualnym kierowcą, ale to GT5 jest samograjem, bo ma do tego osobny tryb? lol I specjalnie dla beceta: gamertag Iras PL, w FM2 950 GS, w FM3 nie grałem, bo gówna nie tykam.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #332 dnia: Lipca 04, 2011, 16:37:28 pm »
Hell Yeah!!! Nie ma to jak porównać OPCJĘ (dosłowniekurwajednąopcję) do calego, rozbudowanego TRYBU gry. Cały el becetol.

Haha, no dokładnie mała opcja ale ryczałeś miesiącami że przez tą dosłowniekurwajednąopcję Forza to samograj. A jak w GT masz caly rozbudowany tryb w ktorym gra przechodzi się sama, to to już nie jest żadne ułatwianie. Cały boban.

Tak dodając tryb samograja w którym gra przejdzie się sama PD faktycznie cokolwiek utrudnili  :lol:

Zastanów się najpierw czy ułatwiacze są dobre czy złe, bo tak ci przeszkadzało cofanie czasu i płakałeś że to ukłon w strone casuali, a już GT w którym konsola sama ci grę przejdzie to juz jest świetna opcja. To jest właśnie fanbojstwo - mały ułatwiacz u konkurencji to wada, a już ogromny samograj w w swojej ukochanej serii to świetna opcja i dobrze że jest.

Zawsze mówiłem że wolę GT od Forzy więc nie wciskaj mi tu fanboja tej drugiej bo po raz kolejny wychodzisz na głupca. Ja po prostu ograłem obie serie i obiektywnie widzę wady obu.



Wiadomość scalona: [time]Lipiec 04, 2011, 16:45:29 pm[/time]
Forza jest banalnie prostą gierką, w której nawet laik nie ma problemów z wygrywaniem wyścigów, a na dodatek całą grę całość można przejść wirtualnym kierowcą

O to tak jak w GT. (No nie do końca - Forze przejść wynajmowany kierowcą to jednak wyczyn przez kary za stosowanie tego ułatwiacza, w GT nie ma żadnych kar za nie jechanie samodzielnie) A reszta taka sama jak w GT - chociaż laicy mają łatwiej niż w Forzy przez brak zniszczeń (mówię o wersji sklepowej, kompletnej a nie zmienione przez ściąganie modów z neta) - więc czemu Boban zaczął ten temat, chociaż sam żadnej Forzy nie ukończył?
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 16:47:49 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #333 dnia: Lipca 04, 2011, 16:49:47 pm »
Hell Yeah!!! Nie ma to jak porównać OPCJĘ (dosłowniekurwajednąopcję) do calego, rozbudowanego TRYBU gry. Cały el becetol.

Haha, no dokładnie mała opcja ale ryczałeś miesiącami że przez tą dosłowniekurwajednąopcję Forza to samograj.

No to teraz poproszę o jedenkurwacytat, w którym to ja twierdzę, że przez cofanie czasu Forza jest samograjem.

Tak dodając tryb samograja w którym gra przejdzie się sama PD faktycznie cokolwiek utrudnili  :lol:

Widocznie tak skoro aż tak bardzo o to płaczesz.

Zastanów się najpierw czy ułatwiacze są dobre czy złe, bo tak ci przeszkadzało cofanie czasu i płakałeś że to ukłon w strone casuali, a już GT w którym konsola sama ci grę przejdzie to juz jest świetna opcja. To jest właśnie fanbojstwo - mały ułatwiacz u konkurencji to wada, a już ogromny samograj w w swojej ukochanej serii to świetna opcja i dobrze że jest.

O czym ty kur** człowieku pier**lisz, bo mam wrażenie, że nie masz pojęcia czym jest B-Spec w GT5. Jak niby B-Spec sam przechodzi grę? Przecież to osobny tryb, który daje osobne nagrody i osobna kasę (nijak to się ma do postępów w A-Spec). Jak to można porównać do opcji cofania czasu, której używa się w Forzie w podstawowym trybie? WTF?

Zawsze mówiłem że wolę GT od Forzy więc nie wciskaj mi tu fanboja tej drugiej bo po raz kolejny wychodzisz na głupca. Ja po prostu ograłem obie serie i obiektywnie widzę wady obu.

Uhahahaha to żeś teraz zajebał ładnie. Ktoś kto porównuje jedną opcję (cofanie czasu) do całego trybu z gry (B-Spec) jest zajebiście obiektywnym kolesiem. I jeszcze mi tu piszesz, że to ja wychodzę na głupca.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #334 dnia: Lipca 04, 2011, 16:53:36 pm »
Uhahahaha to żeś teraz zajebał ładnie. Ktoś kto porównuje jedną opcję (cofanie czasu) do całego trybu z gry (B-Spec) jest zajebiście obiektywnym kolesiem. I jeszcze mi tu piszesz, że to ja wychodzę na głupca.

No ty z jednej małej opcji zrobiłeś całą grę
Cytat: BoBaN
Chłopie ty lepiej nic nie pisz o realizmie, bo zagrywasz się w Forza:Sands of Time i cieszysz michę

 :lol: :lol: :lol:

Hipokryzja ja zwykle.
Dasz w końcu tego gt ze swoim postępem w Forzy?
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 16:55:17 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #335 dnia: Lipca 04, 2011, 17:18:28 pm »
A ty dasz cytat gdzie ja napisałem, że Forza 3 przez cofanie czasu jest samograjem?

Wiadomość scalona: Lipca 04, 2011, 17:21:29 pm
Uhahahaha to żeś teraz zajebał ładnie. Ktoś kto porównuje jedną opcję (cofanie czasu) do całego trybu z gry (B-Spec) jest zajebiście obiektywnym kolesiem. I jeszcze mi tu piszesz, że to ja wychodzę na głupca.

No ty z jednej małej opcji zrobiłeś całą grę
Cytat: BoBaN
Chłopie ty lepiej nic nie pisz o realizmie, bo zagrywasz się w Forza:Sands of Time i cieszysz michę

 :lol: :lol: :lol:

Hipokryzja ja zwykle.

Muszę powtórzyć, bo chyba przeoczyłeś.

Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time".

Aaa to o to ci chodzi. Chłopie zluzuj trochę, bo te sands of time to sobie pisałem w odpowiedzi na durne zarzuty bigdaddyego, który wymyśla jakieś pierdoły o GT5 i wkleja tutaj myśląc, że to xboxonline i mu ktoś będzie brawo klaskał.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 17:21:29 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #336 dnia: Lipca 04, 2011, 17:40:42 pm »
A, czyli jednak pisałeś. Co mnie obchodzi dlaczego? Cała główna jest pełna twojego pierdolenia o "sands of time" i forzy co niby sama skręca, wybierz sobie jeden dowolny cytat z tego szamba zamiast się idiotycznie udawać że nic o sands of time ani samograju nie pisałeś - ale może zamiast tego weź wreszcie podaj swój gamertag na którym będzie widać że przeszedłeś Forze 2 lub 3. Dopóki tego nie zrobisz nie masz żadnych kompetencji żeby zabierać głos w tym temacie. Powtarzam to już któryś raz a ty dalej udajesz że nie widzisz.

Wiadomość scalona: Lipca 04, 2011, 17:46:19 pm
Z cyklu "co było strasznie istotne w Forzie i trzeba się było do tego dopierdalać, ale jak wyszło GT5 to nagle się o tych elementach zapomina i nagle stają się kompletnie nieistotne".

Czemu dachowanie jest takie drętwe?

 :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 17:46:19 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #337 dnia: Lipca 04, 2011, 18:13:55 pm »
:lol: :lol: :lol:

Tymi wpisami udowadniasz tylko, że piszesz w tym temacie jedynie po to by się dennie dopie**olić. Inna sprawa, że znowu słabo ci to wychodzi i zostałeś naprostowany przez pozostałych.

Powtarzam pytanie. Masz ten cytat gdzie ja piszę, że FM3 przez cofanie czasu jest samograjem, czy nadal będziesz udawał głupa i unikał odpowiedzi? CZEKAM! Jak nie znajdziesz to STFU!

Co do dachowania to nigdy nie pisałem, że jest to istotny element. No chyba, że znowu pier**lisz farmazony i twierdzisz, że kiedykolwiek tak stwierdziłem. W takim razie poproszę o cytaty. To, że dachowanie w FM3 jest drętwe nie oznacza, że uznałem ten element za bardzo istotny, co znowu próbujesz nieudolnie ludziom wcisnąć.

Btw. Dachowanie w GT5 też uważam za drętwe i chyba nawet kiedyś o tym pisałem.

PS. Ja też mógłbym napisać, że nie masz żadnych kompetencji do oceniania GT5, ponieważ robisz to tylko przez pryzmat wersji bez patch'y i jeździłeś na wspomagaczach. Ja wielokrotnie pisałem, że np. o modelu jazdy w FM3 się wypowiadać nie mogę, bo grałem krótko i padem (kilkukrotnie o tym pisałem). Jednak jeśli już tak bardzo lubisz zaglądać w czyjeś trophycard/gamertag, to co powiesz na fakt, że Unli, Iras, Piter_neo, którzy grali zarówno w GT5 i FM3 oceniają ja podobnie do mnie? Przypadek, czy może faktycznie gra znika w świetle GT5.

PS2. Posiłkowanie się tekstami z głównej też dobitnie pokazuje co uprawiasz w tym temacie.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #338 dnia: Lipca 04, 2011, 18:42:28 pm »
@ BD

Z tobą nie ma co rozmawiać, bo

a) nie rozumiesz pojęć, widać nie nauczyli cię co to w szkole jest m.in fizyka.

b) nie znasz innego tonu niż pyskówka, ale tu się nie ma co dziwić, jak na Xboxonlie, jak wkleiłem że Alan Wake jest w subHD to wszyscy podnieśli krzyk(ty szczególnie, że co to za wykresy..), po prostu jak brak argumentów to zaczynasz wymyślać sobie te wszystkie przedszkolne hasła(widać jaki wiek, jaki rozum, takie myślenie).

c) przecież na tobie nawet God of War 3 nie robi wrażenia..polecam zainteresowanym poczytać te cuda na xboxonline.pl w dziale PS3.

d) w odróżnieniu od ciebie potrafię utrzymać tempo BoBaNa, a nie lądować na pierwszym zakręcie na poboczu..

e) z takim poziom merytorycznym długo na tym forum nie pociągniesz(szczególnie że udzielasz się w 2 tematach :lol: )

@ Becet

Wybacz, ale nie możesz mówić o poziomie trudności, nie zasmakowawszy jej. :P

a) no wiem że ciebie nie nauczyli, unlimited fizyka hulajnogi to nie samochody
b) dokładnie po tobie widać  twój wiek, serio ty chyba masz 12 lat.  :lol:  ,,Na XO'' może w końcu ogarniesz że to forum xboxa, chociaż czego ja oczekuje po tobie...
c) na wielu nie robi
d) no...bobanowi w trollowaniu dotrzyma kroku tylko jego uczeń
e) jak ty już 3 lata ze swoim żenującym poziomem dajesz radę to każdy da.

EOT

Może przeczytaj sobie co wcześniej było pisane o Forzy że to samograj i "sands of time".

Aaa to o to ci chodzi. Chłopie zluzuj trochę, bo te sands of time to sobie pisałem w odpowiedzi na durne zarzuty bigdaddyego, który wymyśla jakieś pierdoły o GT5 i wkleja tutaj myśląc, że to xboxonline i mu ktoś będzie brawo klaskał.

co ty chcesz, nie moja wina że arcade-owy samograj GT4 w HD zawiódł    fm3 92%  gt5 84%  w końcu ty tak się podniecasz ocenami i nagrodami   :P    

jedziesz po FM a później płacz że ktoś jedzie po gt5, wyolbrzymianie wad FM i pomijanie GT, pewnie bobuś grałeś przynajmniej kilka godzin na kierownicy w fm3 na swoim x360 że tak legalnie hejtujesz.  

Dla mnie gt5 8/10  fm3 9-/10 więc nie jest tak źle jak sobie wyobrażasz.

Czekam do GC 2011 lub innego dużego info o fm4 bo nic ciekawego w temacie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 18:44:17 pm wysłana przez bigdaddy »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #339 dnia: Lipca 04, 2011, 18:49:56 pm »
Dla mnie gt5 8/10  fm3 9-/10 więc nie jest tak źle jak sobie wyobrażasz.

Tyyy, ale co mnie obchodzi ocena jakiejś lamki, która nie potrafiła sobie poradzić na kierownicy kiedy powyłączano systemy kontroli? Pewnie podobni "fani" gier sim oceniali w IGN itp. GT5 i płakali, że nie mogą nic wygrać, to wystawiali niskie oceny.

Dobra ja kończę w tym temacie.

PS. Szkoda, że Forza nie była obecna na tegorocznym Nurb 24h. Może fani serii dostaliby wreszcie coś co przypomina wyścigi. :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 18:51:38 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #340 dnia: Lipca 04, 2011, 19:11:07 pm »
Przeciez Forza byla na Nurbie, wlasnie tam pokazano nowe BMW i gameplay z NGP.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #341 dnia: Lipca 04, 2011, 19:13:06 pm »
No to jest szansa, że coś z tego wyjdzie. ;)

Musiałem przeoczyć jak oglądałem relację, bo wszędzie było logo Gran Turismo. :P

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #342 dnia: Lipca 04, 2011, 19:16:40 pm »
Byli, ale byli w cieniu machiny GT5 która była na torze niemal wszędzie, do tego jak wiemy PD brało udział w samym wyścigu i wygrali. ;)

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #343 dnia: Lipca 04, 2011, 19:54:28 pm »
Pewnie podobni "fani" gier sim oceniali w IGN itp. GT5 i płakali, że nie mogą nic wygrać, to wystawiali niskie oceny.
Wystarczy przeczytać.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #344 dnia: Lipca 04, 2011, 21:10:31 pm »
Niektórzy mocno płaczą nad standardami, niektórzy ubolewają nad otoczeniem, dla niektórych real timowe oświetlenie jest niepotrzebne, tak samo jak wolumetryczny dym i parę innych detali. Powiem Wam jedno - BZDURA, bo bez tego nie można było by robić tak genialnych zdjęć(na dwóch z nich widzimy standard cary).















« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 21:20:10 pm wysłana przez Unlimited »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #345 dnia: Lipca 04, 2011, 21:13:27 pm »
Walić standady i ich wygląd czemu tylko w premiumach jest kokpit ? Tego nie mogę przeboleć, ponad 1000 samochód, a 800 mimo że niektóre aż proszą się o kupno, nie chce mi się nimi jeździć bo nie lubię ze zderzaka i zza samochodu. To jest nie do pomyślenia ! Tak jakby w Gearsach czy tam w Uncharted co by nie było, że faworyzuje Marcus,Drake mogli celować z biodra a sully i cole nie. WTF ?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #346 dnia: Lipca 04, 2011, 21:18:01 pm »
Kwestia techniczna, nie zdążyli by w 5 lat. No chyba że zatrudnili by tyle samo osób co mają teraz. Inaczej gra powstawał by z 10 lat. ;) Ja też żałuję, ale to da nam stopniowo albo DLC albo GT6. Poza tym wiele z tych samochodów to rarytasy, nie ma ich w żadnej innej grze. Do tego ja także lubię czytać ciekawostki o tych samochodach. 8)

Ps. Kolesie z PD na pewno teraz robią po cichu Premiumy(mogę się założyć). Szczególnie że Premiumy mogą być spokojnie wykorzystane w przyszłej generacji. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 21:21:51 pm wysłana przez Unlimited »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #347 dnia: Lipca 05, 2011, 00:20:22 am »
Myślę, że przez fury premium premiera gt5 tak bardzo się opóźniła... Japońce zrobili tak dojebane modele fur, że z drobnymi modyfikacjami będą mogły byc wykorzystane na przyszłej generacji konsol. Tak czy inaczej to nie jest usprawiedliwienie dla wielu upierdliwych niedociągnięć jakimi gt5 jest wypełnione. Ale co by nie mówić, nie ma lepszej ścigałgi na obecną chwilę. Mam nadzieję, że forza 4 to zmieni, a później gt6 i tak dalej... No bo przecież o to chodzi - ciągły postęp spowodowany przez konkurencję!
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2011, 00:22:49 am wysłana przez szafa »
Fryty tyty dotknij pyty

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #348 dnia: Lipca 05, 2011, 08:35:55 am »
Dla forumowych fanbojów GT. B-Speca przeszedłem nie dotykając pada właśnie (w tym kilka wytrzymałościówek na złoto, co jak pisał Boban świadczy o dogłębnym poznaniu tajników gry). Każdy z tych uber wymagających wyścigów wyglądał tak, że odpalałem konsole i wychodziłem z pokoju i wracałem za jakiś czas odebrać nagrodę, więc nie pisz że jest inaczej - jak myślisz że poświęciłbym kilka godzin na wgapianie się i ciągłe pilnowanie jak samochodzik jedzie endurance to zdecydowanie nie doceniasz mojego lenistwa!  8) Jak B-Spec to nie jest samograj to niby co nim jest? Nie ma większego samograja na tej generacji konsol.
Jestem teraz fanboyem GT, bo wskazuję Ci brak racji odnośnie GT5 czy dlatego, że mam platynę? Serio, nie kumam.
Z całym GT5 (i z A-Spec i B-Spec) jest tak, że gra jest uber trudna albo uber łatwa. To zależy tylko od gracza. Można dojebać najlepszy dopuszczony samochód, dopakować go na maxa, jeszcze ustawić, założyć najlepsze opony, włączyć wszystkie wspomagacze i napier**lać złoto za złotem jedną ręką obserwując akcję jednym, zaspanym okiem. To samo jest w B-Spec - można podejść do niego w ten sam sposób. ALE nawet z takim podejściem, nie zrobisz wszędzie złota "bez dotykania pada". Z pamięci mogę wymienić: mistrzostwa formuły GT (A-Spec) i mistrzostwa historycznych samochodów (B-Spec).
Jeśli definiujesz "samograj" w ten sposób, że gra jedzie sama (wyścig przejeżdża się sam), to jest to zarzut nietrafiony: z w/w powodu jak i z tego, że generalnie taka jest istota tego trybu i tak już było w poprzedniej części. Menedżery piłkarskie to też samograje?

Pomijam już kwestię grania z włączonymi wszystkimi ułatwiaczami i przepakowanymi samochodami - GT5 w innej konfiguracji pokazuje swoją moc. Tak jakby grać w Mortala w arcade najbardziej przypakowaną postacią, z najniższym poziomem trudności, 1 rundą i najkrótszym jej czasem.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #349 dnia: Lipca 05, 2011, 09:52:10 am »
O co w ogóle ta afera z b-spec?
Oddzielny tryb gry i kropka. Chcesz jeździć sam - jeździsz w a spec, chcesz się pobawić trochę w stylu RPG - kierujesz poczynaniami kierowcy w b spec. Tak trudno to zrozumieć? I wbrew pozorom wcale nie takie to wszystko proste, bo kierowca debil jest, szczegolnie na poczatku jego kariery i nie raz przychodzi się kontrolowac go do konca wyścigu.

To nie cofanie czasu, jak w FM3 gdzie jezdzisz sam, naciskasz przycisk "back" i robisz powrót do przeszłości.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #350 dnia: Lipca 05, 2011, 09:55:44 am »
Dla forumowych fanbojów GT. B-Speca przeszedłem nie dotykając pada właśnie (w tym kilka wytrzymałościówek na złoto, co jak pisał Boban świadczy o dogłębnym poznaniu tajników gry). Każdy z tych uber wymagających wyścigów wyglądał tak, że odpalałem konsole i wychodziłem z pokoju i wracałem za jakiś czas odebrać nagrodę, więc nie pisz że jest inaczej - jak myślisz że poświęciłbym kilka godzin na wgapianie się i ciągłe pilnowanie jak samochodzik jedzie endurance to zdecydowanie nie doceniasz mojego lenistwa!  8) Jak B-Spec to nie jest samograj to niby co nim jest? Nie ma większego samograja na tej generacji konsol.
Jestem teraz fanboyem GT, bo wskazuję Ci brak racji odnośnie GT5 czy dlatego, że mam platynę? Serio, nie kumam.
Z całym GT5 (i z A-Spec i B-Spec) jest tak, że gra jest uber trudna albo uber łatwa. To zależy tylko od gracza. Można dojebać najlepszy dopuszczony samochód, dopakować go na maxa, jeszcze ustawić, założyć najlepsze opony, włączyć wszystkie wspomagacze i napier**lać złoto za złotem jedną ręką obserwując akcję jednym, zaspanym okiem. To samo jest w B-Spec - można podejść do niego w ten sam sposób.

Fajnie, ale zdajesz sobie sprawę że to samo jest Forzy? A teraz wróć na początek dyskusji i zobacz na co ja odpowiadałem - czasem nie na wrzuty Bobana o tym że Forza jest prosta, a GT wymagająca i bajdurzenie Unli że jak ktoś się z Forzy przesiądzie na GT to lata po bandach bo taka ta gra wymagająca? Forza z wyłączonymi wspomagaczami, najgorszymi oponami i stockowymi samochodami jest tak samo trudna do ukończenia jak GT, jeśli nie trudniejsza (wypadek=koniec wyścigu, a nie kartonowe odbicie od bandy bez kary jak w wersji sklepowej GT5). A jak obstajesz przy zdaniu Bobana i Unli (Forza - arcade w stylu NFS, GT - symulator, wielokrotnie wypisywane na głównej) którego tak bronisz przed moimi kontrargumentami to jesteś takim samym fanbojem jak oni.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #351 dnia: Lipca 05, 2011, 10:00:31 am »
 :lol:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #352 dnia: Lipca 05, 2011, 10:02:28 am »
Fajnie, ale zdajesz sobie sprawę że to samo jest Forzy? A teraz wróć na początek dyskusji i zobacz na co ja odpowiadałem - czasem nie na wrzuty Bobana o tym że Forza jest prosta, a GT wymagająca i bajdurzenie Unli że jak ktoś się z Forzy przesiądzie na GT to lata po bandach bo taka ta gra wymagająca? Forza z wyłączonymi wspomagaczami, najgorszymi oponami i stockowymi samochodami jest tak samo trudna do ukończenia jak GT, jeśli nie trudniejsza (wypadek=koniec wyścigu, a nie kartonowe odbicie od bandy bez kary jak w wersji sklepowej GT5). A jak obstajesz przy zdaniu Bobana i Unli (Forza - arcade w stylu NFS, GT - symulator, wielokrotnie wypisywane na głównej) którego tak bronisz przed moimi kontrargumentami to jesteś takim samym fanbojem jak oni.
Znowu wchodzisz w swój schemat becet. Nie bronię zdania kolegów tylko swojego.

Co uznajesz za trudność w tym przypadku - dojechanie na pierwszym miejscu czy opanowanie samochodu?

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #353 dnia: Lipca 05, 2011, 10:26:07 am »
Znowu wchodzisz w swój schemat becet. Nie bronię zdania kolegów tylko swojego.

Oj przestań pie**olić - zobacz nazwę tematu. Forza vs GT, tak czy nie? To tak jakbyś wleciał do tematu o II Wojnie Światowej i zaczął się dopierdalać że Alianci strzelali do ludzi, pomijając kompletnie to co robiła druga strona, a potem się oburzał że nie stajesz po żadnej ze stron. Argumenty nie wiszą w próżni tylko są częścią dyskusji, którą definiuje nazwa tematu.

Co uznajesz za trudność w tym przypadku - dojechanie na pierwszym miejscu czy opanowanie samochodu? 

W którym przypadku? Ja tylko odbijam argument fanbojów GT, jakoby Forza była prostym arcadem w którym odnajdzie się każdy laik, a GT symulatorem gdzie laik co najwyżej będzie odbijał się od band i narzekał na wygórowany poziom trudność. To jest oczywista bzdura - na kilku przykładach pokazałem że w GT laik tez może bez problemu ukończyć i może nie mieć żadnych problemów z opanowaniem samochodu - a może nawet ukończyć grę każąc kierować konsoli. Swoje powiedziałem, fanbojów i tak nie przekonam, bo tu już leciały takie teksty że standardy są praktycznie ładniejsze od premium, a długie loadingi są świetne, bo w czasie długiego ładowania gry można się np. czegoś napić - polemizować z takim fanatyzmem sensu dalszego nie ma. 

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #354 dnia: Lipca 05, 2011, 10:31:56 am »
bla bla bla W którym przypadku? bla bla bla
W przypadku gier wyścigowych kierujących się w stronę symulacji (nie arcade).

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #355 dnia: Lipca 05, 2011, 10:51:12 am »
Poziom trudności w dojechaniu na pierwszym miejscu związany z poziomem AI jest przecież czymś innym niż wymagający model jazdy. O co ty pytasz, jak mam wybrać jedną opcję? To tak jakbyś spytał czy za poziom trudności walki w rpgu decydują wyłącznie skille twojej postaci czy poziom przeciwników.

I najważniejsze - jak to się ma do tematu? :lol:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #356 dnia: Lipca 05, 2011, 11:06:33 am »
Forza z wyłączonymi wspomagaczami, najgorszymi oponami i stockowymi samochodami jest tak samo trudna do ukończenia jak GT, jeśli nie trudniejsza (wypadek=koniec wyścigu, a nie kartonowe odbicie od bandy bez kary jak w wersji sklepowej GT5).
O to pytam.
Jak podejdziesz do takiego symulatora jak należy (czyli ze wszelkimi wspomagaczami na off), to GT5 jest bardziej wymagającą grą i lepiej spełniającą swoją symulacyjną rolę.
Pomijając B-Spec, standardy, trasy z ps2 czy ch** wie co tam Ci się jeszcze nie podoba.
No i GT5 nie przejdziesz "każąc konsoli kierować" - tej mantry już nie skończysz prawda?

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #357 dnia: Lipca 05, 2011, 11:16:22 am »
Jak podejdziesz do takiego symulatora jak należy (czyli ze wszelkimi wspomagaczami na off), to GT5 jest bardziej wymagającą grą i lepiej spełniającą swoją symulacyjną rolę.

No przed chwilą pisałeś że nie będziesz się zabierał za porównywanie przez to że nie ograłeś Forzy, ale widzę że wraz z temperaturą dyskusji upadają kolejne założenia. :lol: Ale skoro już przy tym jesteśmy i nagle okazuje się że masz kompetencje do oceny Forzy - to może zamiast kręcić się w kółko odpowiesz wprost czy uważasz tak jak forumowi fanatycy, że Forza to prosty arcade w stylu NFS dla laików, którzy w GT przy tych samych ustawieniach będą co najwyżej latać po bandach? Bo ja wziąłem udział w tej 'dyskusji' tylko po to żeby zaprzeczyć takim głupotom pisanym przez fanbojów GT.

No i GT5 nie przejdziesz "każąc konsoli kierować"

Ja przeszedłem. I co mi zrobisz?  :lol:
Nawet się dobrze bawiłem. Chociaż brakuje przyspieszenia czasu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2011, 11:20:37 am wysłana przez el becetol »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #358 dnia: Lipca 05, 2011, 11:35:33 am »
No przed chwilą pisałeś że nie będziesz się zabierał za porównywanie przez to że nie ograłeś Forzy, ale widzę że wraz z temperaturą dyskusji upadają kolejne założenia. :lol: Ale skoro już przy tym jesteśmy i nagle okazuje się że masz kompetencje do oceny Forzy - to może zamiast kręcić się w kółko odpowiesz wprost czy uważasz tak jak forumowi fanatycy, że Forza to prosty arcade w stylu NFS dla laików, którzy w GT przy tych samych ustawieniach będą co najwyżej latać po bandach? Bo ja wziąłem udział w tej 'dyskusji' tylko po to żeby zaprzeczyć takim głupotom pisanym przez fanbojów GT.
Nie ograłem jedynki, dwójki. Czwórki też nie. Grałem w trójkę, ale ograniem tego nie nazwę. Uznałem to za niewystarczające kompetencje do dyskusji o Forza sensu largo, ale chciałem Cię naprowadzić na element dotyczący symulacyjnych aspektów tj. modelu jazdy.
Cytuj
Ja przeszedłem. I co mi zrobisz?  :lol:
Nie wiem co z tym zrobić. Zgłoszę do freak show? Napiszę do Kaza? Zignoruję szczeniacką zaczepkę?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #359 dnia: Lipca 05, 2011, 11:50:48 am »
@ Becet

Jak grałeś w FM2 i FM3, to wiesz która gra ma bardziej wymagający model jazdy..podpowiem że jest to część z parzystą cyfrą :P

Ps. Ani FM2, ani FM3 nie ma tak wymagającego modelu jazdy jak GT5. Było już tu dawane setki argumentów, poczytaj sobie wcześniejsze strony(Mowa o wył. wszelkich asystach).