Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 282213 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #280 dnia: Lipca 03, 2011, 17:52:59 pm »
Nominacja jest, z drugiego miejsca i tak był shitstorm, ale i tak często na jakiś mniejszych portalach GT5 było numero uno.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #281 dnia: Lipca 03, 2011, 17:54:06 pm »
Bo ta gra nie jest dla wszystkich jak poprzednie GT, PD poszło w innym kierunku i bardzo dobrze. Dla wszystkich jest teraz FM.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #282 dnia: Lipca 03, 2011, 18:02:02 pm »
:lol: GT5 nie dla wszystkich, wiec dlaczego kupilo go juz 6mln ludzi?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #283 dnia: Lipca 03, 2011, 18:04:13 pm »
:lol: GT5 nie dla wszystkich, wiec dlaczego kupilo go juz 6mln ludzi?

W porównaniu do liczby sprzedanych PS3 (około 50mln), to nie jest duża liczba. Dlatego też spokojnie można napisać, że GT5 nie jest grą dla wszystkich, co udowadnia jej sprzedaż.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #284 dnia: Lipca 03, 2011, 18:09:40 pm »
To ze GT5 byl pod pewnymi wzgledami rozczarowaniem, wcale nie oznacza ze gra byla slaba.
Oznacza to tylko tyle ze gra miala ogromne oczekiwania ktore nie do konca spelnila...co nie zmienia faktu ze to jeden z najlepszych racerow na konsole.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #285 dnia: Lipca 03, 2011, 18:15:11 pm »
Cytuj
W porównaniu do liczby sprzedanych PS3 (około 50mln), to nie jest duża liczba.

to ogormna liczba znajac sprzedaz exow na ps3. do tej pory najlepszy chyba byl mgs4 ze swoimi 4-5 milionami. nieduza liczba? starych gran turismo sprzedawalo sie po ok 10mln a konsol jest ponad 100 milionow, proporcje sie zgadzaja.

takze teksty o tym ze gra nie dla kazdego mozna miedzy bajki wlozyc, jak widac zarowno entuzjastom symulacji jak i casualom gra odpowiada.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #286 dnia: Lipca 03, 2011, 18:25:31 pm »
Cytuj
W porównaniu do liczby sprzedanych PS3 (około 50mln), to nie jest duża liczba.

to ogormna liczba znajac sprzedaz exow na ps3. do tej pory najlepszy chyba byl mgs4 ze swoimi 4-5 milionami. nieduza liczba? starych gran turismo sprzedawalo sie po ok 10mln a konsol jest ponad 100 milionow, proporcje sie zgadzaja.

takze teksty o tym ze gra nie dla kazdego mozna miedzy bajki wlozyc, jak widac zarowno entuzjastom symulacji jak i casualom gra odpowiada.

Porównując do ex'ów to liczba duża, ale porównując do liczby sprzedanych konsol już nie. Także to faktycznie nie jest gra dla każdego. Czy tego chcesz czy nie, to tak właśnie jest. A najlepiej pokazują to reakcje casuali do Forzy, którzy w GT5 gubili sie straszliwie i gra okazywała sie być zbyt trudna dla nich. Teraz właśnie tacy jak oni wylewają żale na forach, bo ich GT5 przerosło.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #287 dnia: Lipca 03, 2011, 18:50:52 pm »
Szczególnie potwierdzali to redaktorzy którzy o ile w FM3 jakość sobie radzili na kierownicy, tak w GT5 latali po bandach.. :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #288 dnia: Lipca 03, 2011, 18:54:28 pm »
A najlepiej pokazują to reakcje casuali do Forzy, którzy w GT5 gubili sie straszliwie i gra okazywała sie być zbyt trudna dla nich. Teraz właśnie tacy jak oni wylewają żale na forach, bo ich GT5 przerosło.

Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #289 dnia: Lipca 03, 2011, 19:02:34 pm »
Widać jak grasz w racery :roll:

Cytuj
"GT5 jest banalnie prostym arcadem"

Jeszcze może jest autofire. :lol:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #290 dnia: Lipca 03, 2011, 19:04:25 pm »
A najlepiej pokazują to reakcje casuali do Forzy, którzy w GT5 gubili sie straszliwie i gra okazywała sie być zbyt trudna dla nich. Teraz właśnie tacy jak oni wylewają żale na forach, bo ich GT5 przerosło.

Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.

Khe? Chyba grało się bez uszkodzeń, co nie? :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #291 dnia: Lipca 03, 2011, 19:06:54 pm »
No tak gram że ukończyłem bez problemu GT5 w obu trybach, a także ukończyłem Forze więc potrafię obiektywnie stwierdzić która jest trudniejsza.

Jeszcze może jest autofire. :lol:

Jest za to autorace, tryb gdzie konsola sama przechodzi grę, a ty tylko odbierasz nagrody. Jeszcze nie spotkałem drugiej tak casualowej gry. Nawet grać nie trzeba. Więc jak można będąc fanem tego casualowego samograja twierdzić że Forza jest mniej wymagająca?

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #292 dnia: Lipca 03, 2011, 19:08:07 pm »
czyli rozumiem ze w gt5 nie ma opcji wlaczenia asyst, wylaczenia uszkodzen itp utrudnien zeby latwiej bylo jezdzic? tak?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #293 dnia: Lipca 03, 2011, 19:10:00 pm »
@ Becet

Nie wiem jak B-SPEC, mnie nie jara ten tryb, nawet go nie odpaliłem.

W karierze jeździłeś stockowymi furami na porównywalnym poziomie czy przechodziłeś grę na łebka? A jak tam licencje i zawody specjalne(zdałeś na złoto)?

Ps. Jeździłeś bez asyst?


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #294 dnia: Lipca 03, 2011, 19:11:23 pm »
Cytuj
W porównaniu do liczby sprzedanych PS3 (około 50mln), to nie jest duża liczba.

to ogormna liczba znajac sprzedaz exow na ps3. do tej pory najlepszy chyba byl mgs4 ze swoimi 4-5 milionami. nieduza liczba? starych gran turismo sprzedawalo sie po ok 10mln a konsol jest ponad 100 milionow, proporcje sie zgadzaja.

takze teksty o tym ze gra nie dla kazdego mozna miedzy bajki wlozyc, jak widac zarowno entuzjastom symulacji jak i casualom gra odpowiada.

Po prostu wśród posiadaczy PS3 jest większy odsetek graczy pro ;)

A do b-spec nie ma co się czepiać, to jeden z tych dziwnych japońskich smaczków - wyścigowy rpg. Tak jak jakiś football manager, tyle że na jednym krążku z racer'em.



Natomiast otoczka FM faktycznie jest casualowa, szczególnie FM3, kolorowe trailery z fikuśną muzyczką, o 4 jak na razie jestem zdania, że to takie troche motoryzacyjne show pod mniej lub bardziej określoną publikę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #295 dnia: Lipca 03, 2011, 19:12:29 pm »
czyli rozumiem ze w gt5 nie ma opcji wlaczenia asyst, wylaczenia uszkodzen itp utrudnien zeby latwiej bylo jezdzic? tak?

Są i widocznie becetol miał wyłączone uszkodzenia skoro jeżdżąc po bandach ukończył GT5.

Swoją drogą ukończyć GT5 to nie lada sztuka. Gratulacje becetol, bo nawet ja nie miałem na tyle samozaparcia żeby jechać wyścigi wytrzymałościowe. W takim razie jesteś chyba jedyny po użytkowniku Prart, który tego dokonał.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #296 dnia: Lipca 03, 2011, 19:13:23 pm »
Khe? Chyba grało się bez uszkodzeń, co nie? :lol:

W wersje sklepową grałem, takich frykasków tam nie uświadczyłem. A co, dodali to co w Forzy jest standardem w którymś z dziesiątków patchów łatających to dziurawe GT?  :lol:

Cytuj
Ps. Jeździłeś bez asyst?

Ustawienia standardowe, tak jak Polyphony chciało żebyśmy grę przechodzili.

Ps. Powiedziałem że ukończyłem nie scalakowalem prawda?
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2011, 19:15:07 pm wysłana przez el becetol »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #297 dnia: Lipca 03, 2011, 19:15:07 pm »
Aha..widzę że nie mamy o czym rozmawiać w tym wątku. :roll:

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #298 dnia: Lipca 03, 2011, 19:20:09 pm »
Aha..widzę że nie mamy o czym rozmawiać w tym wątku. :roll:
:lol:

Haha, becet odwrócił argumenty i nagle nie ma o czym gadać.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #299 dnia: Lipca 03, 2011, 19:25:03 pm »
Klasyk, za każdym razem ta sama śpiewka gdy zabiera się im grunt spod nóg.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #300 dnia: Lipca 03, 2011, 19:26:14 pm »
Khe? Chyba grało się bez uszkodzeń, co nie? :lol:

W wersje sklepową grałem, takich frykasków tam nie uświadczyłem. A co, dodali to co w Forzy jest standardem w którymś z dziesiątków patchów łatających to dziurawe GT?  :lol:

Czyli wszystko jasne. Było od razu mówić, że jeździłeś ze wszystkim na "on" i bez uszkodzeń.

Ustawienia standardowe, tak jak Polyphony chciało żebyśmy grę przechodzili.

Nie rozumiem? Czyli opcje, które są w grze dodane są po to, aby ich nie dotykać? Swoją drogą jeśli już tak bardzo posłusznie słuchasz rad producentów gier, to powinieneś wiedzieć, że Kaz radził wszystkim, którzy chcą poczuć realizm w grze (względem stockowych aut) jeździć na oponach S3/N1. Do tego też się stosowałeś?

Ps. Powiedziałem że ukończyłem nie scalakowalem prawda?

Ahhh ta dzisiejsza generacja i dzisiejsi gracze. Wybacz zapomniałem, że teraz ukończyć grę, to już nie to samo co kiedyś. Napisy końcowe ja też widziałem, ale w życiu nie śmiałbym się postawić przez to obok ludzi, którzy faktycznie ukończyli Gran Turismo 5.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #301 dnia: Lipca 03, 2011, 19:30:20 pm »
Ahhh ta dzisiejsza generacja i dzisiejsi gracze. Wybacz zapomniałem, że teraz ukończyć grę, to już nie to samo co kiedyś. Napisy końcowe ja też widziałem, ale w życiu nie śmiałbym się postawić przez to obok ludzi, którzy faktycznie ukończyli Gran Turismo 5.

Ahh ta dzisiejsza generacja niecalakująca gier, ubolewa Boban - zero platyn.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #302 dnia: Lipca 03, 2011, 19:33:39 pm »
Ahhh ta dzisiejsza generacja i dzisiejsi gracze. Wybacz zapomniałem, że teraz ukończyć grę, to już nie to samo co kiedyś. Napisy końcowe ja też widziałem, ale w życiu nie śmiałbym się postawić przez to obok ludzi, którzy faktycznie ukończyli Gran Turismo 5.

Ahh ta dzisiejsza generacja, powiedział Boban - zero platyn. Czyli twoją logiką żadnej gry jeszcze nie ukończyłeś - a skoro ukończyć grę to widać podstawa żeby się wypowiadać to co ty właściwie robisz na tym forum? Ahh ta generacja  :lol:

Już kiedyś "popisałeś" się zaglądaniem w moje trofea oraz stawianiem podobnych tez, więc lepiej tym razem sobie daruj, bo znowu wyjdzie tak jak wtedy i po co ci to. Kto powiedział, że aby się o danej grze wypowiadać to trzeba ją ukończyć? Chyba tylko ty mogłeś coś podobnego wymyślić.

Wiadomość scalona: Lipca 03, 2011, 19:35:34 pm
Lol...zmienił posta. :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2011, 19:35:34 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #303 dnia: Lipca 03, 2011, 19:45:02 pm »
Jeszcze troche i zrobicie panowie z GT5  Ninja Gaiden racerow jesli chodzi o poziom trudnosci :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2011, 19:47:06 pm wysłana przez _ReD_ »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #304 dnia: Lipca 03, 2011, 19:50:02 pm »
xD

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #305 dnia: Lipca 03, 2011, 20:07:39 pm »
Jeszcze troche i zrobicie panowie z GT5  Ninja Gaiden racerow jesli chodzi o poziom trudnosci :)

Hmmm... Jeśli mam być szczery to trochę tak jest... Bardziej porównałbym to jednak do Demons Souls wśród racerów ;)

Bo jednak model jazdy jest bardzo wymagający :) Choć to zależy od samochodu :) (Już pomijam poziom trudności niektórych wyzwań... o_O )

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #306 dnia: Lipca 03, 2011, 20:15:22 pm »
Dobra...widzę, że będę musiał znowu łopatologicznie tłumaczyć, bo dla kogoś postawienie tak rozbudowanego tytułu jakim jest GT5 obok gierek gdzie platyna polega na lizaniu ścian nie jest niczym niepoważnym.

W jednej grze zdobycie platyny, to pozbieranie wszelakich ukrytych pierdółek, zrobienie kilku fikołków więcej i ustrzelenie 3 headshotów za jednym strzałem. Z GT5 jest o tyle inaczej, że aby w pełni ukończyć grę, trzeba wystartować w wyścigach wytrzymałościowych, a to już zupełnie inny rodzaj zawodów niż to co wystarczy aby zobaczyć napisy końcowe.

Dlatego też np. takie gry jak Uncharted/Tomb Rider/Resistance (podkreślam, że to tylko przykłady) można powiedzieć, że się ukończyło jeśli poznało się cała fabułę i pokonało ostatniego bossa. Platyna wymaga od gracza zadań, które wykona on podczas przechodzenia tej samej linii fabularnej (często tej samej ścieżki). W GT5, aby w pełni ukończyć grę (nie mówię już o platynie) należy przystąpić do wyścigów, które maja całkowicie inny charakter i są czymś z czym do tej pory gracz się nie mierzył. Dla mnie gracz, który ukończył GT5 to taki, który wygrał wszystkie wyścigi (minimum podium) w każdej klasie. Nie musi to być ktoś kto ma platynę, bo ta wymaga robienia złota w licencjach i wyścigach (chyba, bo szczerze to gówno mnie interesuje co w danej grze jest wymagane do zdobycia wirtualnego pucharka i w przypadku GT5 też nie wiem co dokładnie trzeba zrobić aby to osiągnąć). Także pisanie, że się ukończyło GT5, bo zobaczyło się napisy końcowe to kpina.

Dlatego też nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby napisać iż ktoś nie ukończył danej gry ponieważ nie zdobył platyny. To bzdura totalna. A jeszcze do tego pisać, że jak ktoś nie ukończył gry, to nie może się na jej temat wypowiadać. W takiego Dirta 2 grałem miesiącami. W online mam wysoki stosunek wygranych/przegranych wyścigów (na moją korzyść), ale gry nie ukończyłem. I teraz według logiki takiego "znawcy" ja nie mogę wypowiadać się o Dirt 2, bo jej nie ukończyłem. Smut jak stąd do Japonii.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #307 dnia: Lipca 03, 2011, 20:20:16 pm »
Najbiedniejsze to jest rozumowanie niektórych, wypowiadanie się o modelu jazdy i trudności na wł. asystach. Choć dla mnie też jest failem to że PD dało dwa razy filmik końcowy w połowie gry. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #308 dnia: Lipca 03, 2011, 20:28:05 pm »
Najbiedniejsze to jest rozumowanie niektórych, wypowiadanie się o modelu jazdy i trudności na wł. asystach. Choć dla mnie też jest failem to że PD dało dwa razy filmik końcowy w połowie gry. ;)

Egzakli! A potem ktoś myśli, że grę ukończył. Swoją drogą, to sam jestem ciekaw czemu właśnie wtedy postanowili odblokować napisy. Może przewidzieli, że niewielu dotrwa do prawdziwego końca (czyt. ukończenia klasy wytrzymałościowej).

Btw. A tak naprawdę, to można powiedzieć, że GT5 nie ma końca, bo non stop dochodzą nowe zawody sezonowe. Także według logiki jednego z użytkowników nikt nie może wypowiadać się o GT5, bo tak naprawdę nikt jej nie ukończył. :P

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #309 dnia: Lipca 03, 2011, 20:43:00 pm »
Najbiedniejsze to jest rozumowanie niektórych, wypowiadanie się o modelu jazdy i trudności na wł. asystach. Choć dla mnie też jest failem to że PD dało dwa razy filmik końcowy w połowie gry. ;)
Ty się wypowiadasz o tym ultra symulacyjnym modelu jazdy grając na padzie?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #310 dnia: Lipca 03, 2011, 21:20:43 pm »
Najbiedniejsze to jest rozumowanie niektórych, wypowiadanie się o modelu jazdy i trudności na wł. asystach. Choć dla mnie też jest failem to że PD dało dwa razy filmik końcowy w połowie gry. ;)
Ty się wypowiadasz o tym ultra symulacyjnym modelu jazdy grając na padzie?

Ale też na kierownicy :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #311 dnia: Lipca 04, 2011, 00:29:10 am »
Ja rozumiem, że wszyscy tutaj wzięli sobie za cel GT 5 i robienie z niej kupy głównie by ostudzić te "idealistyczne" stwierdzenia na temat tej gry... Ale niektórzy srogo tutaj przesadzają... Jeszcze trochę a dowiem się, że Hot Pursuit czy inny Burnout ma bardziej symulacyjny model jazdy.

GT 5 ma genialny model jazdy, jest trudny i wymagający. Zgadzam się w tej kwestii w pełni z Bobanem, bo to wasze "rzekome" ukończenie gry to nawet nie jest połowa imho. Przecież do zrobienia jest masę innych zawodów, licencji, wyzwań... O multi nawet już nie wspomnę... Dla mnie droga do ujrzenia tych "napisów końcowych" to bardziej tutorial niż autentyczna część gry.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #312 dnia: Lipca 04, 2011, 04:24:56 am »
Także pisanie, że się ukończyło GT5, bo zobaczyło się napisy końcowe to kpina.

Dlatego też nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby napisać iż ktoś nie ukończył danej gry ponieważ nie zdobył platyny. To bzdura totalna. A jeszcze do tego pisać, że jak ktoś nie ukończył gry, to nie może się na jej temat wypowiadać.

No to o co ci właściwie Boban chodzi? Raz wypisujesz że nie ukończyłem GT bo nie ukończyłem jej na 100%, a w następnym zdaniu że to bzdura twierdzić coś takiego co właśnie napisałeś. :lol: Ukończyłem GT tak jak i Forze w takim samym stopniu, czytaj - do napisów końcowych i trochę dalej. W obu przypadkach stanowi to kilkadziesiąt godzin. W obu przypadkach nie jest to ukończenie wszystkiego, ale w przeciwieństwie do fanbojów jednej z marek mogę obiektywnie wypowiedzieć się na temat poziomu trudności obu tytułów bo z obiema grami spędziłem podobny okres czasu (mam nadzieje że Tarniak się nie doczepi o ten pleonazm, ale o tej godzinie nie mogę nic innego wymyślić). A u was jak? Jesteście w stanie pokazać Gametaga z achiwmentem za przejście kariery w Forzie 2 lub 3? Czy jak to w końcu jest - o GT można się wypowiadać dopiero jak się przejedzie wszystkie wyścigi endurance, a o Forzie to wystarczy jak się obejrzy filmiki na youtubie albo chwile zagra w sklepie? Hipokryzja aż w oczy szczypie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 04:41:29 am wysłana przez el becetol »

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #313 dnia: Lipca 04, 2011, 05:15:16 am »
:lol: GT5 nie dla wszystkich, wiec dlaczego kupilo go juz 6mln ludzi?

W porównaniu do liczby sprzedanych PS3 (około 50mln), to nie jest duża liczba. Dlatego też spokojnie można napisać, że GT5 nie jest grą dla wszystkich, co udowadnia jej sprzedaż.

ciekawa teoria, w takim razie gt5 jest bardziej dla wszystkich niż fm3  5mln sprzedanych i ok. 55mln konsol

Najbiedniejsze to jest rozumowanie niektórych, wypowiadanie się o modelu jazdy i trudności na wł. asystach. Choć dla mnie też jest failem to że PD dało dwa razy filmik końcowy w połowie gry. ;)
Ty się wypowiadasz o tym ultra symulacyjnym modelu jazdy grając na padzie?

Ale też na kierownicy :P

niezłe jaja, czyli unlimited w większości gra na padzie w gt5, chyba coś w temacie fm4 płakałeś że tak na XO grają


Szczególnie potwierdzali to redaktorzy którzy o ile w FM3 jakość sobie radzili na kierownicy, tak w GT5 latali po bandach.. :lol:

no bo przy fizyce gt5 jak walniesz w bandę czy samochód to już do końca wyścigu odbijasz się jak piłeczka ,,Realistyczna Symulacja Piłeczek'' dlatego takie stwierdzenie ,,latali po bandach''.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #314 dnia: Lipca 04, 2011, 09:07:14 am »
@ BD

Z tobą nie ma co rozmawiać, bo

a) nie rozumiesz pojęć, widać nie nauczyli cię co to w szkole jest m.in fizyka.

b) nie znasz innego tonu niż pyskówka, ale tu się nie ma co dziwić, jak na Xboxonlie, jak wkleiłem że Alan Wake jest w subHD to wszyscy podnieśli krzyk(ty szczególnie, że co to za wykresy..), po prostu jak brak argumentów to zaczynasz wymyślać sobie te wszystkie przedszkolne hasła(widać jaki wiek, jaki rozum, takie myślenie).

c) przecież na tobie nawet God of War 3 nie robi wrażenia..polecam zainteresowanym poczytać te cuda na xboxonline.pl w dziale PS3.

d) w odróżnieniu od ciebie potrafię utrzymać tempo BoBaNa, a nie lądować na pierwszym zakręcie na poboczu..

e) z takim poziom merytorycznym długo na tym forum nie pociągniesz(szczególnie że udzielasz się w 2 tematach :lol: )

@ Becet

Wybacz, ale nie możesz mówić o poziomie trudności, nie zasmakowawszy jej. :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 09:13:32 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #315 dnia: Lipca 04, 2011, 09:16:22 am »
@Becetol
Nie chodzi o to czy o GT5 można się wypowiadać dopiero jak ukończy się endurance, bo ja wcale tak nie twierdzę. Ja tylko pisałem co uważam za ukończenie GT5, a to ty dopisałeś twierdzenie, że jak ktoś nie ukończył gry to nie może się o niej wypowiadać. W tej całej dyskusji rozchodzi się o to co napisałeś w tym poście:

A najlepiej pokazują to reakcje casuali do Forzy, którzy w GT5 gubili sie straszliwie i gra okazywała sie być zbyt trudna dla nich. Teraz właśnie tacy jak oni wylewają żale na forach, bo ich GT5 przerosło.

Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.

Osobiście nie wierzę, że w ten sposób doszedłeś do napisów końcowych w GT5. Ten post to według mnie prowokacja. Bo nawet jeśli jeździłeś ze wszystkimi wspomagaczami i wyłączonymi uszkodzeniami, to niemożliwe jest zdobywanie podiów w ten sposób (np. na torach otwartych od band się nie odbijesz).

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 04, 2011, 09:18:08 am[/time]
no bo przy fizyce gt5 jak walniesz w bandę czy samochód to już do końca wyścigu odbijasz się jak piłeczka ,,Realistyczna Symulacja Piłeczek'' dlatego takie stwierdzenie ,,latali po bandach''.

Chłopie ty lepiej nic nie pisz o realizmie, bo zagrywasz się w Forza:Sands of Time i cieszysz michę. Nie lubisz GT5, bo po dzwonie nie możesz cofnąć czasu i cię to wkurza. :P

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 04, 2011, 09:21:05 am[/time]
Ja rozumiem, że wszyscy tutaj wzięli sobie za cel GT 5 i robienie z niej kupy głównie by ostudzić te "idealistyczne" stwierdzenia na temat tej gry... Ale niektórzy srogo tutaj przesadzają... Jeszcze trochę a dowiem się, że Hot Pursuit czy inny Burnout ma bardziej symulacyjny model jazdy.

GT 5 ma genialny model jazdy, jest trudny i wymagający. Zgadzam się w tej kwestii w pełni z Bobanem, bo to wasze "rzekome" ukończenie gry to nawet nie jest połowa imho. Przecież do zrobienia jest masę innych zawodów, licencji, wyzwań... O multi nawet już nie wspomnę... Dla mnie droga do ujrzenia tych "napisów końcowych" to bardziej tutorial niż autentyczna część gry.

To jest warte podkreślenia. Multi w tej grze pokazuje jej całkiem nowe oblicze. Długodystansowe wyścigi przy zmiennych warunkach i porze dnia z przeciwnikami, którzy prezentują wysoki poziom, tworzy z GT5 grę, która zbliża się najbardziej ze wszystkich wyścigów na konsolach do prawdziwej rywalizacji na torze.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 09:25:40 am wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #316 dnia: Lipca 04, 2011, 11:32:47 am »
Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.
W tym poście wszystko jest błędne.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #317 dnia: Lipca 04, 2011, 11:47:20 am »
Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.
W tym poście wszystko jest błędne.
Raczej zakłamane

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #318 dnia: Lipca 04, 2011, 14:08:31 pm »
Bez przesady z tym. GT5 jest banalnie prostym arcadem, gdzie zakręty najlepiej pokonywać pełną pizdą wjeżdzając w rywali bądź bandy, a każdy wyścig do końcowych napisów pęka bez problemu. W Forzy to nie do pomyślenia, tam samochody nie odbijają się od band jak kartoniki. Jeśli któraś z tych gier jest casualowa, to właśnie GT5 gdzie oprócz mario karton mamy jeszcze cały tryb b-spec, gdzie gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać. To dopiero ukłon w stronę casuali.
W tym poście wszystko jest błędne.
Raczej zakłamane

To znaczy że GT nie ma trybu B-Spec? To może w jakąś inną grę grałem?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #319 dnia: Lipca 04, 2011, 14:41:01 pm »
Nie wiem czemu z tej "krytyki" wybrałeś akurat część o B-Spec ale wyprostuję Ci to.
Tryb B-Spec w GT jest już od czwartej części, nie jest nowością w serii. Nie stanowi nawet połowy gry i uzupełnia A-Spec - odrębne nagrody (samochody), kasa (której przed patchami było cholernie mało z A-Speca) czy kierowcy, których później można wykorzystać do zdalnych wyścigów. To wszystko są integralne komponenty GT5, które układają się w kompletną grę. Ocenianie GT5 po trybie B-Spec jest po prostu błędne delikatnie rzecz ujmując - jesteś uprzedzony albo za wszelką cenę chcesz pojeździć po GT5.
Stwierdzenie "gra przechodzi się sama i nawet pada nie trzeba dotykać" to już czystej wody pierdolenie - nawet jeśli wybierałeś wszędzie gdzie się da X2010 (o ile go zdobyłeś) to i tak są wyścigi, gdzie nie można nim "pojechać" i cały czas trzeba pilnować swoich kierowców - jeśli mają wygrać.

PS - nie bronię tu trybu B-Spec, bo akurat w GT5 jest słabiej zrobiony niż w GT4 (w GT4 można było przyśpieszać wyścig czy pojechać endurance w A-Spec na zmianę ze swoim kierowcą). Ale nie widzę też powodu do bulwersa, że w GT5 jest taki tryb.