Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 297646 razy)

0 użytkowników i 45 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #600 dnia: Lipca 21, 2011, 19:05:16 pm »
@ becet

Ja się nie napinam, daję materiały. To ty cały czas siedzisz spięty. Poziom wyższy niż twój, zapomniałeś dodać, poziom takiego prostactwa i polskiej bylejakości nigdy dosyć w tym kraju. :troll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #601 dnia: Lipca 21, 2011, 19:07:12 pm »
W jednej kwestii becetol ma racje...photomode=bullshot.

Problem polega na tym, że becetol pomylił screeny z gameplay'u nazywając je bullshot'ami.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #602 dnia: Lipca 21, 2011, 19:07:36 pm »
@ becet
Poziom wyższy niż twój, zapomniałeś dodać, poziom takiego prostactwa i polskiej bylejakości nigdy dosyć w tym kraju. :troll:
Jesteś na pewno bardzo sympatycznym chłopakiem, ale mierz siły na zamiary.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #603 dnia: Lipca 21, 2011, 19:09:48 pm »
@ becet
Poziom wyższy niż twój, zapomniałeś dodać, poziom takiego prostactwa i polskiej bylejakości nigdy dosyć w tym kraju. :troll:
Jesteś na pewno bardzo sympatycznym chłopakiem, ale mierz siły na zamiary.

Zawsze musisz wtrącić swoje 3 grosze<zakończę to zdanie w stylu Mrocza, dwukropkiem>..

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #604 dnia: Lipca 21, 2011, 19:11:44 pm »
Ps. Tak jak mówiłem najlepsze porównanie to zrobić zdjęcia podczas replayu. Bo filmiki Direct Feed już mamy(ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości..):

F40 zdecydowanie lepiej wymodelowane w GT5.
Gallardo to juz kwestia dyskusyjna (lepsze nadkola w fm :P )....glowna roznica przemawiajaca na korzysc GT na tym filmiku to oswietlenie ktore daje  bardziej naturalny wyglad. Z drugiej strony sama tsukuba ma ma wiecej detali w FM.
Tu kolejne porownanie


Zreszta najlepsze porownanie to robic zdjecia podczas gameplayu a nie replayu.


el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #605 dnia: Lipca 21, 2011, 19:14:27 pm »
W jednej kwestii becetol ma racje...photomode=bullshot.

Problem polega na tym, że becetol pomylił screeny z gameplay'u nazywając je bullshot'ami.
||
\/
Bullshot - screen który z gameplayem nie ma nic wspólnego. Np. taki screen...



Faktycznie, pomyliłem, bo ta felga jest z gameplayu  :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #606 dnia: Lipca 21, 2011, 19:18:04 pm »
@ Magik

Gallardo, nie wiem czy taka dyskusyjna, nadkola może i lepsze w FM3, ale kokpit, kierowca, refelektory(spójrz jak hamuję), koła-felgi - to wszystko przemawia za GT5. Odnośnie detali, PD odwzorowuję tory tak jak widzi, nie upiększa je na siłę i dobrze. Turn 10 ma inną szkołę przedstawiania tras, trochę je upiększa kosztem realizmu.

Można tak porównywać, tylko akurat w wypadku FM3 trzeba omijać Photomode. Dlatego Replaye są wg. mnie bardziej obiektywne.

@ Becet

Ta felga jest z Photo Travel.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 20:24:18 pm wysłana przez Unlimited »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #607 dnia: Lipca 21, 2011, 19:18:56 pm »
@ becet
Poziom wyższy niż twój, zapomniałeś dodać, poziom takiego prostactwa i polskiej bylejakości nigdy dosyć w tym kraju. :troll:
Jesteś na pewno bardzo sympatycznym chłopakiem, ale mierz siły na zamiary.

Zawsze musisz wtrącić swoje 3 grosze<zakończę to zdanie w stylu Mrocza, dwukropkiem>..

DWUKROPEK

 :lol: :lol:



Wiadomość scalona: Lipca 21, 2011, 19:20:01 pm
Jesteś na pewno bardzo sympatycznym chłopakiem, ale mierz siły na zamiary.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #608 dnia: Lipca 21, 2011, 19:20:40 pm »
W jednej kwestii becetol ma racje...photomode=bullshot.

Problem polega na tym, że becetol pomylił screeny z gameplay'u nazywając je bullshot'ami.
||
\/
Bullshot - screen który z gameplayem nie ma nic wspólnego. Np. taki screen...



Faktycznie, pomyliłem, bo ta felga jest z gameplayu  :lol:

 :lol: :lol: :lol:

Kolejna nieudana próba odwracania kota ogonem? Wiadome, że mowa o tym FAI'Lu, który przysadziłeś na 11 stronie tego tematu:

Tu taki małe przypomnienie kiedy el becetol nazwał screen z gry bullshotem:

Łap zoom'a.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode czy menu od producenta.
 

Próbuj dalej, może ktoś głupi da się nabrać na twoje ściemy.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #609 dnia: Lipca 21, 2011, 19:23:25 pm »
Czekaj - mówimy wszyscy o screenie z felgą, ty nagle wlatujesz w temat i wypisujesz że to pomyliłem screen z gameplayu z bullshotem, kiedy się okazuje że kłamałeś to nagle zmieniasz wersje i twoim zdaniem mówimy o czymś sprzed kilku stron. :lol: Ale ok, zostawmy twoją wtopę gdzie screen z phototravel próbowałeś nam wcisnąć jako gameplay i wróćmy do tego niby direct feeda - A więc mówisz że ten bullshot spreparowany w photoshopie czy gimpie to direct feed z gameplayu tak?  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 19:29:27 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #610 dnia: Lipca 21, 2011, 19:23:45 pm »
Ps. Tak jak mówiłem najlepsze porównanie to zrobić zdjęcia podczas replayu. Bo filmiki Direct Feed już mamy(ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości..):

F40 zdecydowanie lepiej wymodelowane w GT5.
Gallardo to juz kwestia dyskusyjna (lepsze nadkola w fm :P )....glowna roznica przemawiajaca na korzysc GT na tym filmiku to oswietlenie ktore daje  bardziej naturalny wyglad. Z drugiej strony sama tsukuba ma ma wiecej detali w FM.
Tu kolejne porownanie


Zreszta najlepsze porownanie to robic zdjecia podczas gameplayu a nie replayu.



Do tej pory nie potrafię zrozumieć czemu PD całkiem nie wypieprzyło tych migających cieni. Mogli po prostu darować sobie ten efekt całkowicie. W GT5:P było ok w tym temacie, to musieli spieprzyć sprawę.

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 21, 2011, 19:25:40 pm[/time]
A więc mówisz że ten bullshot spreparowany w photoshopie czy gimpie to direct feed z gameplayu tak?  :lol:

Zoom BMK'i to nie bullshot. Lepiej będzie jak w końcu przyjmiesz to do wiadomości.

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 21, 2011, 19:34:38 pm[/time]
Czekaj - mówimy wszyscy o screenie z felgą, ty nagle wlatujesz w temat i wypisujesz że to pomyliłem screen z gameplayu z bullshotem, kiedy się okazuje że kłamałeś to nagle zmieniasz wersje i twoim zdaniem mówimy o czymś sprzed kilku stron. :lol: Ale ok, zostawmy twoją wtopę gdzie screen z phototravel próbowałeś nam wcisnąć jako gameplay i wróćmy do tego niby direct feeda - A więc mówisz że ten bullshot spreparowany w photoshopie czy gimpie to direct feed z gameplayu tak?  :lol:

Oki usuwam spoiler, bo widzę, że naprawdę ciężko ci idzie.

Tu taki małe przypomnienie kiedy el becetol nazwał screen z gry bullshotem:

Łap zoom'a.



LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode czy menu od producenta.
  

Ten screen z zoom'em BMK'i nazwałeś bullshot'em lub menu producenta. To oczywiście wierutna bzdura i pokazałeś tym, że nie masz zielonego pojęcia o czym gadasz skoro myli ci się gameplay z bullshotami z photo travel. Teraz będziesz próbował wciskać, że wszyscy gadają o feldze BBS, ale tak naprawdę ty tylko o niej gadasz, bo próbujesz odwrócić uwagę od faila jaki przyje**łeś na 11 stornie tego tematu.

Btw. Możesz mi pokazać gdzie ja próbowałem komuś wcisnąć, że screen z photo travel to gameplay? Bardzo bym był wdzięczy. No chyba, że to kolejna twoja marna ściema, którą próbujesz odwracać uwagę od swoich wpadek.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 19:36:55 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #611 dnia: Lipca 21, 2011, 19:46:13 pm »
Tak, rozmawiam dziś normalnie z kim innym o tym screenie z felgą, a ty nagle wpadasz do tematu wrzeszcząc jak dziki że nie rozmawiamy wcale o screenie z felgą, tylko o screenie sprzed pięciu dni. A po tym dajesz ten cytat sprzed pięciu dni, tego niby twojego direct feeda pokazującego prawdziwy gameplay, a okazuje się że to zwykły bullshot po retuszu w programie graficznym. Ja pier**le, Boban...  :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #612 dnia: Lipca 21, 2011, 19:53:04 pm »
Tak, rozmawiam dziś normalnie z kim innym o tym screenie z felgą, a ty nagle wpadasz do tematu wrzeszcząc jak dziki że nie rozmawiamy wcale o screenie z felgą, tylko o screenie sprzed pięciu dni. A po tym dajesz ten cytat sprzed pięciu dni, tego niby twojego direct feeda pokazującego prawdziwy gameplay, a okazuje się że to zwykły bullshot po retuszu w programie graficznym. Ja pier**le, Boban...  :roll:


Lolkurwawut??? To chyba powinno zakończyć dyskusję w tym temacie. Ty nadal nie wierzysz, że to BMW na Eigerze jest zdjęciem złapanym przy robieniu zoom'ów podczas replay'ów. Takich samych jak np. te:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Robi sie to w ten sposób:



Mam nadzieję, że teraz każdy widzi z kim tu mamy do czynienia. Becet naprawdę powinieneś wiedzieć, że nic nie da twoje brnięcie w zaparte. Ludzie widzą jakie są fakty i choćbyś nie wiem jak bardzo próbował to odkręcać, to nie uda ci się naprawić twojej pomyłki.

PS. Doczekam się gdzie ja niby wciskam komuś, że screen z photo travel to gameplay?
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 19:54:58 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #613 dnia: Lipca 21, 2011, 20:12:46 pm »
Tak, rozmawiam dziś normalnie z kim innym o tym screenie z felgą, a ty nagle wpadasz do tematu wrzeszcząc jak dziki że nie rozmawiamy wcale o screenie z felgą, tylko o screenie sprzed pięciu dni. A po tym dajesz ten cytat sprzed pięciu dni, tego niby twojego direct feeda pokazującego prawdziwy gameplay, a okazuje się że to zwykły bullshot po retuszu w programie graficznym. Ja pier**le, Boban...  :roll:


Lolkurwawut???  <płakanie przez pół strony a4 że się myle i że to jest direct feed nie ruszany w żadnym programie graficznym>

Bębny.



Dobranoc.

Wiem że nie przyznasz się do błędu i dalej będziesz udawać idiotę na różne sposoby, tak jak po moim skrinie z felga powiedziałeś że pomyliłem skrin z gameplayu z bullshotem a teraz udajesz że nic takiego nie było. Biorę popcorn i patrzę jak się miotasz. Nie zapomnij o rzece tekstu i wielu emotikonach.


« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 20:16:13 pm wysłana przez el becetol »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #614 dnia: Lipca 21, 2011, 20:15:35 pm »
EXIF HAXXORZ

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #615 dnia: Lipca 21, 2011, 20:26:51 pm »
[Do tej pory nie potrafię zrozumieć czemu PD całkiem nie wypieprzyło tych migających cieni. Mogli po prostu darować sobie ten efekt całkowicie. W GT5:P było ok w tym temacie, to musieli spieprzyć sprawę.
 
Brak czasu...na takiej Tsukubie cienie sa OK. po tylu latach czekania byl z pewnoscia spory nacisk na date premiery. Podejrzewam ze gdyby dali in jeszcze troche czasu to zalatwiliby problem.
@ Magik
Gallardo, nie wiem czy taka dyskusyjna, nadkola może i lepsze w FM3, ale kokpit, kierowca, refelektory(spójrz jak hamuję), koła-felgi - to wszystko przemawia za GT5. Odnośnie detali, PD odwzorowuję tory tak jak widzi, nie upiększa je na siłę i dobrze. Turn 10 ma inną szkołę przedstawiania tras, trochę je upiększa kosztem realizmu.
Nawet nie chodzi mi o te FM3 ma ladniejsze samochody czy cos...bron Boze. Bardziej o fakt ze roznice w samym modelingu wcale nie sa tak duze jak niektorzy mowia. Dlatego razi mnie pieprzenie ze fury z Fm3 wygladaja jak standardy.
Co do tych wnetrz to jeden z buildow FM4 pokazywal oswietlone wnetrza...jak bedzie w pelniaku to cholera wie :D
Mowiac o detalach toru wcale nie mialem na mysli sztucznych upiekszaczy ale takie rzeczy jak tekstury czy trawa.
Generalnie tory w Fm wygladaja na bardziej "objezdzone".

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #616 dnia: Lipca 21, 2011, 20:31:29 pm »
Tak, rozmawiam dziś normalnie z kim innym o tym screenie z felgą, a ty nagle wpadasz do tematu wrzeszcząc jak dziki że nie rozmawiamy wcale o screenie z felgą, tylko o screenie sprzed pięciu dni. A po tym dajesz ten cytat sprzed pięciu dni, tego niby twojego direct feeda pokazującego prawdziwy gameplay, a okazuje się że to zwykły bullshot po retuszu w programie graficznym. Ja pier**le, Boban...  :roll:


Lolkurwawut???  <płakanie przez pół strony a4 że się myle i że to jest direct feed nie ruszany w żadnym programie graficznym>

Bębny.



Dobranoc.

Wiem że nie przyznasz się do błędu i dalej będziesz udawać idiotę na różne sposoby, tak jak po moim skrinie z felga powiedziałeś że pomyliłem skrin z gameplayu z bullshotem a teraz udajesz że nic takiego nie było. Biorę popcorn i patrzę jak się miotasz. Nie zapomnij o rzece tekstu i wielu emotikonach.




:o :o :o

O JA PIER DO LĘ!!! Nie wierzę w to co widzę. Nie sądziłem, że jesteś aż tak mało inteligentny, żeby stwierdzić, że jeśli coś jest zapisane w programie do obróbki zdjęć, to oznacza iż zostało zmodyfikowane. Ja np. wszystkie swoje fotki otwieram w Photo Filtre i czasem przycinam kadr, więc potem we właściwościach wiadome, że będzie wzmianka o PF, co zupełnie nie oznacza, że coś retuszowałem lub przerabiałem. Chłopie ja na twoim miejscu wstydziłbym się nawet takie rzeczy pisać. Tym bardziej, że w jakiś tam sposób zajmujesz się fotografią. No ale jak to zatwardziały zwolennik pewnej partii, nigdy nie będziesz potrafił przyznać się do błędu.

Jeśli natomiast nadal twierdzisz, że to zdjęcie BMK'i jest retuszowane, to NAPISZ CO ZOSTAŁO PODDANE RETUSZOWI. Czekam na odpowiedź. No chyba, że nie masz nic do powiedzenia, bo sam wpadłeś w dołek, który wykopałeś. Przy okazji napisz co z kolej na tym screenie jest retuszowane:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Bo pewnie według ciebie jest skoro plik został zapisany w PhotoShopie. Na tym zdjęciu widać tv, więc jestem ciekaw co tym razem wymyślisz kłamczuszku.

Po prostu gdybyś kiedykolwiek zagrał w GT5:P, które miało opcję przybliżania trójkątem podczas powtórek, to nie pisałbyś tych bzdur, że to retusz. Zrobiłeś z siebie skończonego błazna becet. Dalej nie ma sensu tego ciągnąć, bo i tak nigdy nie przyznasz się do tego mega faila, który popełniłeś i w dodatku dalej w niego brnąłeś.

Btw. Nadal nie doczekałem się wyjaśnienia w sprawie twojego bezczelnego kłamstwa. Nie udawaj, że nie tego nie widzisz. Mowa o tym, że ja gdzieś komuś wciskałem iż fota z photo travel to gameplay.

PS. Swoją drogą zastanawiam się gdzie są teraz ci wszyscy obrońcy prawdy z forum (np. Mrocz). Przecież tutaj becet ewidentnie ciśnie ściemę i pierdoli głupoty, a żadnej reakcji nie ma. Zabawne.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 20:50:06 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #617 dnia: Lipca 21, 2011, 20:44:39 pm »
@ Magik

Mi się wydaję że problem z cieniami to brak optymalizacji real time'owego oświetlenia, prosty przykład to Suzuka, wybierz sobie tą z pre renderowanym oświetleniem(coś ala ten z GT5P), a wybierz sobie tą z real time'owym oświetleniem. Poza mniejszymi problemami z cieniami, wersja bez real timowego oświetlenia ma także ciut więcej detali, np. ruchoma trawa. Do tego potwierdza to ten filmik, pewny build gry który wyszedł niedługo przed wydaniem pełnoprawnego GT5. Nie ma żadnych problemów z cieniami:



Odnośnie modeli samochodów, bez jaj:

« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 20:48:58 pm wysłana przez Unlimited »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #618 dnia: Lipca 21, 2011, 20:51:40 pm »
Boban nie zawiodłeś mnie - wyborne spięcie pupki i odwracanie kota ogonem.
Napisałem wprost że skrin przeszedł przez program graficzny, co nawet powiększyłeś i w odpowiedzi napisałeś że się mylę (no dobra napisałeś "lolkurwawut?"), więc ci wklejam dowód że ja mam rację, na co nagle mamy typowe bobanowe zamydlanie oczu "eee yyy hhh no może i został eeeeee ale pewnie nic nie przerabiali yyyy tak mi się wydaje eeee tak."  :lol:

Dwa razy kłamałeś. Dwa razy zostałeś na tym złapany.
Idź spać, to wyraźnie nie jest twój dzień.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #619 dnia: Lipca 21, 2011, 20:55:40 pm »
Czyli jednak się zesrałeś i nie potrafisz odpowiedzieć na pytania, które obnażają twoje kłamstwa. Typowe dla ludzi twojego pokroju. Zrobiłeś z siebie totalnego błazna i wykazałeś się po raz kolejny kompletną nieznajomością tematu. Dobranoc...chociaż ta noc zapewne nie będzie dla ciebie zbyt dobra, bo się straszliwie ośmieszyłeś.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #620 dnia: Lipca 21, 2011, 20:56:31 pm »
Boban, ja bym nie brnął:

Retusz oznacza poprawianie fotografii, poprzez jej odnowienie, zmianę barwną fotografii, wykadrowanie, poprawę szczegółów, a także zmiany poza obszarem kadru np. dodanie ramki. Retuszem jest również wykreowanie fotografii na styl dawnych fotografii.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #621 dnia: Lipca 21, 2011, 20:59:14 pm »
Dziwne że materiały video umykają uwadze Beceta.. :roll: Nie ma ich jak podważyć to lepiej je ignorować. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #622 dnia: Lipca 21, 2011, 21:01:52 pm »
Napisałem wprost że skrin przeszedł przez program graficzny, co nawet powiększyłeś i w odpowiedzi napisałeś że się mylę...

Przy okazji wychodzi kolejne twoje oszczerstwo i oblicze łgarza. Otóż wcale nie napisałeś, że screen przeszedł przez program graficzny. Napisałeś, że został w nim retuszowany:

Tak, rozmawiam dziś normalnie z kim innym o tym screenie z felgą, a ty nagle wpadasz do tematu wrzeszcząc jak dziki że nie rozmawiamy wcale o screenie z felgą, tylko o screenie sprzed pięciu dni. A po tym dajesz ten cytat sprzed pięciu dni, tego niby twojego direct feeda pokazującego prawdziwy gameplay, a okazuje się że to zwykły bullshot po retuszu w programie graficznym. Ja pier**le, Boban...  :roll:

Także jak widać znowu kłamiesz. Uważasz, że to bullshot i skrin został poddany retuszowi. Pytam więc co zostało poddane retuszowi, że ten screen według ciebie jest bullshotem. Odpowiedz, albo zamilcz na wieku, bo już naprawdę pogrążasz się maksymalnie.

@Tarniak
Wiem, że będziesz bronił kolegi, ale daruj sobie. No chyba, że potrafisz odpowiedzieć za becetola dlaczego ten screen to bullshot. Chętnie przeczytam.

« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:10:17 pm wysłana przez BoBaN »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #623 dnia: Lipca 21, 2011, 21:09:34 pm »
Ale o ch** Ci chodzi? Czepiasz się, że napisał "retuszowany", a kadrowanie to też retusz. Nie mam co go bronić, po prostu ma rację. A wrzucanie offscreenów to trochę dla mnie beka. Na offscrenie to nawet gry z PS2 mogą wyglądać oszałamiająco. Skoro nikt nie ma problemu z wklejaniem 10 razy listy LOD z F3 albo wciska kit, że w GT5 zawsze jest ten sam model nawet jak samochód przeciwnika jest ledwo widoczny to ja w takie beczki się nie bawię.

EDIT: Czy ja napisałem coś o bullshocie? Unlimited wrzuca felgę z Photo Travel, które jest praktycznie odpowiednikiem Autovisty i pisze, że GT5 jest piękne. Na tej zasadzie to F4 jest równie dokurwione i nie ma o czym gadać, gdyż samochody z Autovisty wyglądają mega.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:13:10 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #624 dnia: Lipca 21, 2011, 21:14:20 pm »
Tarniak przypomnę Ci co oznacza słowo bullshot:

Bullshot -A screenshot fabricated by a company to misrepresent the graphics of a game.

Także jeśli potrafisz mi wyjaśnić (bo pewnie od becetola sie tego nie doczekam) dlaczego ten screen BMK'i jest bullshotem, to ja naprawdę bardzo chętnie się dowiem. No chyba, że twierdzisz iż obcięcie kadru powoduje, że ten screen staje się bullshotem, ale w to nie wierzę, bo zbliżyłbyś się niebezpiecznie blisko do poziomu żenuy beceta.

Btw. Ten screen też przeszedł przez program do obróbki zdjęć.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Też jest bullshotem? Też był retuszowany? Widać na nim ramkę tv, więc jak to jest panowie? Bo ja czuję, że wpadliście we własne gówno i teraz zaczynacie sie w nim topić.

Poza tym każdy kto ma w domu GT5:P niech sobie odpali i w połowie przejazdu w tunelu na Eigerze zatrzyma auto, a potem na replay'u wciśnie trójkąt. No i jak? Czyżby jednak te screeny nie były bullshotami, tylko pokazywały faktycznie jak wyglądają modele aut? Hmmm?


Wiadomość scalona: [time]Lipiec 21, 2011, 21:16:38 pm[/time]
EDIT: Czy ja napisałem coś o bullshocie? Unlimited wrzuca felgę z Photo Travel, które jest praktycznie odpowiednikiem Autovisty i pisze, że GT5 jest piękne. Na tej zasadzie to F4 jest równie dokurwione i nie ma o czym gadać, gdyż samochody z Autovisty wyglądają mega.

A co mnie ch** obchodzi co Unlimited pisał. Bronisz zdania beceta to odpowiedz czemu screen z BMK'ą to bullshot, gdyż tak właśnie twierdzi becet po zapoznaniu się z exifem zdjęcia. No walcz Tarniak, bo ja naprawdę jestem bardzo ciekawy jak z tego wybrniecie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:17:36 pm wysłana przez BoBaN »

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #625 dnia: Lipca 21, 2011, 21:21:04 pm »
Napisałem, że nie bronię beceta, tylko napisałem o retuszu. A ty co?

Cytuj
Bronisz zdania beceta

Napisałem, że mnie nie obchodzą offscreeny. A ty co?

Cytuj
jak z tego wybrniecie.
Wybrniecie? Z czego ja mam wybrnąć człowieku. Że napisałem, że wkleiłem 2 zdania o retuszu? Że nie podoba mi się w ogóle wrzucanie offscreenów? Że ktoś napisał coś o bullshocie? Chcesz gadać ze mną to gadaj, a nie wymagaj ode mnie żebym ja pisał "co becetol miał na myśli".

Odniosłem się wyżej do idei offscreenów. BTW. kilka stron wcześniej był lincz na kimś, bo wrzucił offscreeny z FORZY to się zdecydujcie w końcu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:24:32 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #626 dnia: Lipca 21, 2011, 21:24:15 pm »
Odniosłem się wyżej do idei offscreenów. BTW. kilka stron wcześniej był lincz na kimś, bo wrzucił offscreeny z FORZY to się zdecydujcie w końcu.

Ja nikogo za offscreeny z Forzy nie linczowałem. Sprawa, o której dyskutujemy dotyczy tego, że becetol twierdzi iż screen z BMK'ą to bullshot. Ja się więc pytam dlaczego to jest bullshot? On nie potrafi na to podpowiedzieć (co akurat w jego przypadku mnie nie dziwi). Może Ty będziesz potrafił skoro bronisz jego zdania. 

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #627 dnia: Lipca 21, 2011, 21:28:34 pm »
Może Ty będziesz potrafił skoro bronisz jego zdania.  
kur**, chłopie. Wklejasz nagle zdjęcie telewizora i pytasz: czy to jest bullshot? Nie, to nie jest bullshot. Kto napisał, że to bullshot? Becet? Ja?

I CZEMU kur** JA MAM GO BRONIĆ? Czy jest jakiś domyślny pakt, którego muszę się trzymać, bo przyznałem mu rację (nawet nie jemu, bo wspomniałem tylko o użytym słowie)? :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:30:14 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #628 dnia: Lipca 21, 2011, 21:31:35 pm »
Bullshot -A screenshot fabricated by a company or a fanboy to misrepresent the graphics of a game. Bullshots look a lot better than the actual game.(combination of Bullshit and Screenshot)

Fixed, bo nie zacytowałeś do końca. Każdy screen który jest w jakiś sposób retuszowany, tak aby wyglądać lepiej niż rzeczywisty gameplay to bullshot, co za różnica czy robi to firma czy zaślepiony fanboy?

Boban, ja bym nie brnął:

Retusz oznacza poprawianie fotografii, poprzez jej odnowienie, zmianę barwną fotografii, wykadrowanie, poprawę szczegółów, a także zmiany poza obszarem kadru np. dodanie ramki. Retuszem jest również wykreowanie fotografii na styl dawnych fotografii.

I tyle w temacie. Fanatyków zostawiam samych sobie, dzisiaj dowiedzieli się co to jest "retusz", a sami pokazali nam co to jest poziomy dwukropek. Czuję się jak na nietypowej wymiany informacji, jakbym spotkał się z przedstawicielami niepiśmiennych dzikusów z dżungli.  :lol:

Ciapkas

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #629 dnia: Lipca 21, 2011, 21:34:11 pm »
Kto pierwszy wypowie się po moim poście ten gbur i wredny spaśluch!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #630 dnia: Lipca 21, 2011, 21:39:31 pm »
Może Ty będziesz potrafił skoro bronisz jego zdania.  
kur**, chłopie. Wklejasz nagle zdjęcie telewizora i pytasz: czy to jest bullshot? Nie, to nie jest bullshot. Kto napisał, że to bullshot? Becet? Ja?

Dziękuje. Tyle w temacie. Becet wiem, że ci teraz głupio, ale mogłeś w to nie brnąć. Ostrzegałem.

Jacek84

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #631 dnia: Lipca 21, 2011, 21:41:32 pm »
No ziomuś, a skąd ta pewność, że ten screen był chociażby kadrowany?
Moja pewność ma wynikać z wklejonej definicji? Aha.

Cytuj
został obcięty jedynie tv widoczny na fotce.
Od kiedy "obcięty" != kadrowany?

Cytuj
Nie zmienia to jednak faktu, że choćby nawet kadr był zmieniany, to nie ma to nic wspólnego z tym, że ten screen jest bullshotem.
Nikt tak nie napisał, a już na pewno nie ja, więc z łaski swojej możesz się już odpierdolić. Wkleiłeś foto o którym nikt wcześniej nie pisał i robisz zgrywę.

A poziomy dwukropek jest od dzisiaj memem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:43:45 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #632 dnia: Lipca 21, 2011, 21:43:25 pm »
Boban się przyznał że jest gbur i wredny spaśluch.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #633 dnia: Lipca 21, 2011, 21:43:30 pm »
Oki Tarniak. Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot. Tyle w temacie. Odpierdalam się.

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 21, 2011, 21:46:29 pm[/time]
Bullshot -A screenshot fabricated by a company or a fanboy to misrepresent the graphics of a game. Bullshots look a lot better than the actual game.(combination of Bullshit and Screenshot)
Fixed, bo nie zacytowałeś do końca. Każdy screen który jest w jakiś sposób retuszowany, tak aby wyglądać lepiej niż rzeczywisty gameplay to bullshot, co za różnica czy robi to firma czy zaślepiony fanboy?

A już teraz potrafisz odpowiedzieć czemu niby ten screen BMK'ki wygląda lepiej niż rzeczywisty gameplay, czy nadal będziesz unikał tej odpowiedzi? Bo jak dla mnie to on wygląda gorzej niż gameplay, gdyż zdjęcie jest skompresowane do jpeg i wylazły jakieś ohydne artefakty oraz pojawiło się chamskie przejście tonalne na masce. No, ale to nie ja jestem specem od fotografii, więc może ty nam powiesz co takiego retuszowanego jest w tym screenie co powoduje iż jest ładniejszy niż gameplay.

PS. Dodatkowo wylazł aliasing i ubogość w polygony przy nerce. Coś ch**owy ten retusz. Czekamy na wyjaśnienia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:56:38 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #634 dnia: Lipca 21, 2011, 21:47:27 pm »
Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot jak twierdził becet.

Przecież ja o tym drugim zdjęciu BMKi nic nawet nie napisałem.  o_O

Wkleiłeś foto o którym nikt wcześniej nie pisał i robisz zgrywę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #635 dnia: Lipca 21, 2011, 21:50:00 pm »
Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot jak twierdził becet.

Przecież ja o tym drugim zdjęciu BMKi nic nawet nie napisałem.  o_O

Jakim drugim zdjęciu BMK'ki? Ja w tej dyskusji widzę tylko jedno zdjęcie BMK'ki. To które nazwałeś bullshotem i uznałeś na podstawie exifa, że zostało retuszowane. O czy ty bredzisz tym razem?
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 21:53:58 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #636 dnia: Lipca 21, 2011, 22:02:56 pm »
Tarniak pisał o zdjęciu telewizora które nagle wrzuciłeś w ostatnich postach dopiero (o którym nikt z nas nic nie pisał), a ty napisałeś że tam była BMK'a, potem usunąłeś wcześniejszego posta i się pytasz jaka BMK'a bo widzisz jedną. :o Boban ja nie wiem co ty piłeś ale może wróć jak wytrzeźwiejesz.. (dwukropek)


« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:05:03 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #637 dnia: Lipca 21, 2011, 22:07:56 pm »
Niezła beka. Pomyliłeś Lancera z BMK'ką i teraz znowu próbujesz odwracać kota ogonem. Na zdjęciu z tv był Lancer. Ale jaja. :lol:

Btw. Tarniak przyznał, że te offscreeny (zdjęcia telewizora) to nie bullshoty. Zresztą to logiczne, bo każdy kto grał w GT5:P to potwierdzi.

NIE ZAPOMNIJ O ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE:

A już teraz potrafisz odpowiedzieć czemu niby ten screen BMK'ki wygląda lepiej niż rzeczywisty gameplay, czy nadal będziesz unikał tej odpowiedzi? Bo jak dla mnie to on wygląda gorzej niż gameplay, gdyż zdjęcie jest skompresowane do jpeg i wylazły jakieś ohydne artefakty oraz pojawiło się chamskie przejście tonalne na masce. No, ale to nie ja jestem specem od fotografii, więc może ty nam powiesz co takiego retuszowanego jest w tym screenie co powoduje iż jest ładniejszy niż gameplay.

PS. Dodatkowo wylazł aliasing i ubogość w polygony przy nerce. Coś ch**owy ten retusz. Czekamy na wyjaśnienia.

Dodatkowo jakbyś mógł to możesz przy okazji pokazać mi gdzie ja komuś wciskałem, że fotki z photo travel to gameplay. No chyba, że to było po prostu twoje kolejne bezczelne kłamstwo i będziesz udawał, że nie widzisz tego pytania.

« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:18:12 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #638 dnia: Lipca 21, 2011, 22:17:03 pm »
Wkleiłeś foto o którym nikt wcześniej nie pisał i robisz zgrywę.

kur**, chłopie. Wklejasz nagle zdjęcie telewizora i pytasz: czy to jest bullshot? Nie, to nie jest bullshot. Kto napisał, że to bullshot? Becet? Ja?

Cytat: Boban
Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot.

Piszę o tym. Stwierdziłeś że na screenie o którym Tarniak pisał jest jakieś BMW (a nie mówi o tym BMW o którym pisaliśmy wczesniej, tylko o focie którą wrzuciłeś nagle, o której nikt nic wcześniej nie pisał). Jeśli Tarniak pisal o fotce Lancera, a ty mu odpowiadasz że to "screen BMW" to niezły z ciebie fan motoryzacji :lol: I jeszcze mi to próbujesz przypiąć  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:19:01 pm wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #639 dnia: Lipca 21, 2011, 22:18:25 pm »
Becet a wiesz co jest najlepszym pociskiem, który sam sobie w kolano sprzedałeś, a teraz przez to robisz z siebie głupka? To:

Łap zoom'a.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

LOL najpierw wrzuca gameplay z Forzy a dla porównania daje z GT5 bullshoty z photomode od producenta.
 

Buhahaha!!! To się pogrążyłeś. To nie są bullshoty. Te screeny są łapane podczas powtórki na Eigerze i zoom'owania za pomocą trójkąta. FAIL!!!

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 16, 2011, 13:29:10 pm[/time]
Dokładnie w ten sposób.



Screen z BMK'ką uznałeś za bullshot z photomde. :lol: :lol: :lol: Czekałem dziś aż będziesz brnął w ten temat, żeby w końcu wkleić ci tamten post. Jest beczunia, oj jest. Nawet potem jak pokazałem ci filmik jak robi się tego typu fotki w GT5:P, to ty nie chciałeś w to uwierzyć, bo juz wtedy wiedziałeś, że zajebałeś mega faila. O tutaj:

Uhum, pewnie.

To wszystko jest elegancko widocznie na 11 stornie tego tematu.

Wiadomość scalona: Lipca 21, 2011, 22:21:36 pm
Wkleiłeś foto o którym nikt wcześniej nie pisał i robisz zgrywę.

kur**, chłopie. Wklejasz nagle zdjęcie telewizora i pytasz: czy to jest bullshot? Nie, to nie jest bullshot. Kto napisał, że to bullshot? Becet? Ja?

Cytat: Boban
Tamten post usunąłem, bo przyznałeś potem, że ten screen BMK'ki to nie bullshot.

Piszę o tym. Stwierdziłeś że na screenie o którym Tarniak pisał jest jakieś BMW (a nie mówi o tym BMW o którym pisaliśmy wczesniej, tylko o focie którą wrzuciłeś nagle, o której nikt nic wcześniej nie pisał). Jeśli Tarniak pisal o fotce Lansera, a ty mu odpowiadasz że to "screen BMW" to niezły z ciebie fan motoryzacji :lol: I jeszcze mi to próbujesz przypiąć  :lol:

Tarniak nie pisał o fotce z Lancerem. On pisał o fotkach tv, czyli ogólnie o offscreen'ach. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

Btw. Nie pisze się Lanser tylko Lancer. Nie dość, że na zdjęciu mylisz BMW z Lancerem, to jeszcze nazwy nie potrafisz dobrze napisać. :lol:

PS. Tak jak się spodziewałem, odpowiedzi na trudne pytania nie ma. To dobrze po części, bo to świadczy o twojej niezmierzonej hipokryzji. Komuś zarzucasz, że unika odpowiedzi, a sam robisz to nagminnie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2011, 22:21:36 pm wysłana przez BoBaN »