Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658180 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10160 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:43:11 pm »
Mniej więcej.
Można czas trochę wydłużyć.
Zastanawia mnie skąd wzięli się bogaci ludzie w Polsce, w tym dzisiejszym komuniźmie? Bo powszechnie wszak wiadomo, że największą fortuną obracają pracownice ZUSu i rolnicy bezlitośnie wykorzystujący KRUS.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10161 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:49:02 pm »
Ci zaradni się wzbogacili.
Jednak na pewno by nie narzekali, gdyby mieli ułatwione zadanie w postaci uproszczonej administracji i bez sztucznych regulacji.

Pan Kluska np. nie miał już tyle szczęścia i wszechpotęga urzędników i niejasnych przepisów go dobiła.

Swoją drogą drogą- ostatnio wprowadzono nowe regulacje odnośnie prania brudnych pieniędzy. Totalna groteska- gdyby się uprzeć, każdy bank na daną chwilę można zniszczyć.

Wiadomość scalona: Sierpnia 03, 2010, 18:50:30 pm
i rolnicy bezlitośnie wykorzystujący KRUS.

Największą nie, ale wielu obraca konkretnymi sumami.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10162 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:52:02 pm »
W takim razie elektorat WiP i UPRu to po prostu ludzie niezaradni, którzy nie są w stanie poradzić sobie w obecnej sytuacji? Zastanawia mnie, dlaczego taki genialny przedsiębiorca jak JKM, utrzymuje się wyłącznie z publicystyki? Znając prawo tak doskonale, nie powinien mieć problemów ze zbudowaniem fortuny w jakimkolwiek systemie. Myślę, że przed budowaniem wielkich korporacji powstrzymuje elektorat WiPu brak pomysłu na interes, a nie aparat biurokratyczny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 18:54:05 pm wysłana przez 1man1jar »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10163 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:59:42 pm »
Myślę, że przed budowaniem wielkich korporacji powstrzymuje elektorat WiPu brak pomysłu na interes, a nie aparat biurokratyczny.

Pomysł to swoją drogą.
Zapytaj kogoś kto ma własną firmę i czy narzeka na aparat biurokratyczny.

Dość powiedzieć, że w samych tylko sądach można spędzić ponad 5 lat, by upomnieć się o zapłatę za wykonaną usługę.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10164 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:06:53 pm »
Myślę, że przed budowaniem wielkich korporacji powstrzymuje elektorat WiPu brak pomysłu na interes, a nie aparat biurokratyczny.
Pomysł to swoją drogą.
Zapytaj kogoś kto ma własną firmę i czy narzeka na aparat biurokratyczny.
Narzeka. Tak jak narzekał na każdy rząd, urząd skarbowy czy policję. Ja tam narzekam na policję, i to na każdym stopniu od drogówki po prewencję. I będę narzekał, bo ograniczają mnie cholernie. Czy funkcjonuje nie po mojej myśli? Tak. Czy funkcjonuje wg ogólnie przyjętych kryteriów źle? Tak. Czy to jest powód żeby ją usuwać? Nie. Czy JKM uważa, że należy ją usunąć? Nie. I jak zapragnę być alfonsem, to nawet na tle gospodarczym będzie to pogwałcenie mojej wolności, bo w myśl KONSERWATYWNEGO zaplecza WiP, to jest niegodne. I tak jest ze wszystkim u JKM. Zawsze jest szkopuł. To jest taka "polska partia". Nie jest to an-cap, nie jest to partia prawicowa. To jak zwykle jest półśrodek. Zresztą nawet gdyby w przyszłym roku wygrał WiP bądź UPR, to ty i tak nie dożyjesz zmian przez nich proponowanych, bo świadczenia będą wypłacane każdemu kto został jeszcze objęty "starym systemem". Czyli do ostatniego 16latka zarabiającego teraz w TESCO.

Zresztą nie ma co rozmawiać w tym temacie o historycznych ciekawostkach i fenomenach. Do tego nadają się inne tematy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 19:11:05 pm wysłana przez 1man1jar »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10165 dnia: Sierpnia 03, 2010, 19:11:40 pm »
A tak liczyłem na armatki. :cry:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10166 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:28:01 pm »
pierwsze 5 minut  


http://www.tvn24.pl/fakty.html


ja pier*ole to jedyne co mi do glowy przychodzi, dzicz, agresja, atakowanie strazy miejskiej, policji, rzucanie obelgami na kler itp. cos niesamowitego, fantazym , ale nie religijny ci ludzie poprostu sa chorzy - hahah i te czubki skandowaly imie Jaroslaw... duzo to mowi o elektoracie PiS.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:30:41 pm wysłana przez LoNdEk »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10167 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:33:31 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia. :roll:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10168 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:34:24 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia.
ludzie normalni sie tak nie zachowuja

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10169 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:35:50 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia.
ludzie normalni sie tak nie zachowuja
Żebyś ty wiedział jak się policja w Polsce zachowuje. :roll: Ale to akurat tak na marginesie, bo tutaj nic nie zrobili. Z drugiej strony co mogła straż miejska zrobić. Fotoradar postawić i dać mandaty za złe stanie?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10170 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:39:50 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia.
ludzie normalni sie tak nie zachowuja
Żebyś ty wiedział jak się policja w Polsce zachowuje. :roll: Ale to akurat tak na marginesie, bo tutaj nic nie zrobili. Z drugiej strony co mogła straż miejska zrobić. Fotoradar postawić i dać mandaty za złe stanie?

Chodzilo mi ogolnie o ta cala, akcje, bo to co w Faktach pokazali to szok...ja myslalem, ze tam to sie skonczy na spiewaniu Bogurodzicy i kilku wyzwiskach, ale tam przeciez widac, ze ci ludzie zachowuja sie jakby naprawde byli mocno kopnieci, dziwie sie sam sobie, ze mnie to zaskakuje, bo przeciez nie raz widzialem juz zwolennikow RM czy starszych (nie tylko!) ludzi na wiecach wyborczych Jarka - chodzi mi o ta agresje w nich, werbalna i czasami i fizyczna.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10171 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:40:08 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia. :roll:
Życzę ci aby ktoś ci skopał w bramie, idziesz na policję, a oni do ciebie "za napierdalanie takiego jak ty zawsze propsy dla znajomych z ulicy". :-?

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10172 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:43:38 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia. :roll:
Życzę ci aby ktoś ci skopał w bramie, idziesz na policję, a oni do ciebie "za napierdalanie takiego jak ty zawsze propsy dla znajomych z ulicy". :-?
Nie wiem gdzie się wychowałeś. Ale przy obecnym skorumpowaniu jak tylko bym zadzwonił na policję przy pierwszej lepszej jatce, to bym mógł już nigdy z domu nie wychodzić bo zaraz byłaby kosa. Tak ładnie policja zachowuje się wobec obywateli, że zaraz wszyscy wiedzą kto strzelił z dupy. Gdyby policja funkcjonowała tak jak powinna, to w ogóle przyjeżdżała by kiedy ta jatka się toczy, a nie potem żeby oglądać krew na chodniku.

A jak mi ktoś nakopie w bramie to i tak mam porobione, bo jak nieznani sprawcy to nigdy ich policja nie znajdzie, a jak znani to samochód na cegłach w najlepszym wypadku.

I wybacz, nie zniżę się do Twojego poziomu i nie będę Ci życzył niczego złego, palancie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:46:54 pm wysłana przez 1man1jar »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10173 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:44:45 pm »
ch** ci w oko londek. Odlać się na ciebie nie warto, a co dopiero z tobą dyskutować. Rzygać się chce od jadu, który bezustannie wylewasz. "Prosimy, nie zabierajcie krzyża, błagamy, zostawcie nam krzyż" - no dzicz po prostu. Świtoń - sami chorzy ludzie. Od dzisiaj dla mnie nie istniejesz. Wyemigrowałeś i zdechłeś.
 

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10174 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:46:10 pm »
Za napieralanie policji zawsze propsy. Nie rozumiem oburzenia. :roll:
Życzę ci aby ktoś ci skopał w bramie, idziesz na policję, a oni do ciebie "za napierdalanie takiego jak ty zawsze propsy dla znajomych z ulicy". :-?
Nie wiem gdzie się wychowałeś. Ale przy obecnym skorumpowaniu jak tylko bym zadzwonił na policję przy pierwszej lepszej jatce, to bym mógł już nigdy z domu nie wychodzić bo zaraz byłaby kosa. Tak ładnie policja zachowuje się wobec obywateli, że zaraz wszyscy wiedzą kto strzelił z dupy.

I wybacz, nie zniżę się do Twojego poziomu i nie będę Ci życzył niczego złego, palancie.

Aspirant Wojciech, czy Bogdan spieprzy sprawę, niektórzy się nie nadają do pracy tam czy gdzie indziej. Ale żeby od razu brak szacunku i pogardy dla służby która ma ciebie i innych chronić, która jest instytucją państwową?

Mogłeś powiedzieć "wielu policjantów jest złych, skorumpowanych, itd.", ale ty gardzisz samą formacją. Zupełnie jak ci ludzie pod krzyżem, oni za nic mają księży, Państwo, prawo, policję, itd.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10175 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:47:24 pm »
ch** ci w oko londek. Odlać się na ciebie nie warto, a co dopiero z tobą dyskutować. Rzygać się chce od jadu, który bezustannie wylewasz. "Prosimy, nie zabierajcie krzyża, błagamy, zostawcie nam krzyż" - no dzicz po prostu. Świtoń - sami chorzy ludzie. Od dzisiaj dla mnie nie istniejesz. Wyemigrowałeś i zdechłeś.

Pieknie Iras...naczelny cham na forum! Gratulacje! Innych wykrzywkiwanych slow nie slyszales ?! Wstyd mi jest jako Polakowi, ze ludzie w kraju w ktorym sie wychowalem i urodzilem dzieja sie takie rzeczy.

Tylko dodam ze okreslenie kogos chamem nie jest obrazliwe:

http://www.tvn24.pl/12690,1585429,0,1,cham-palikota-nie-bedzie-scigany,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:52:15 pm wysłana przez LoNdEk »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10176 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:49:17 pm »
Czy ty nie rozumiesz, że system działa źle. Przeczytaj jeszcze raz, dopisałem nawet żebyś to pojął. Czy ty nie rozumiesz, że jak pójdę na policję z konkretami, to skończy się to dla mnie dwa razy gorzej? System jest dziurawy, a zatem i cała policja. I w sumie jestem gorszy od "tych pod krzyżem", bo w dupie mam dużo więcej niż w/w instytucje i grupy społeczne.

Zresztą nie chodzi o człowieka-policjanta, tylko o samą formację. A i pół-żartem, pół-serio napisałem, że propsy, bo sam nie zamierzam żadnego policjanta uderzać. Po prostu ich działanie na moją korzyść jest znikome, więc nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób ich komplementować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 20:59:45 pm wysłana przez 1man1jar »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10177 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:54:50 pm »
Już myślałem że apogeum beki dawno za nami a tu nagle Londek dostał oficjalną wersje prawdy z TVWyroczni24 i odgrzewa temat, ale jak,  :lol:, oburzając się że pod pałacem miało miejsce m.in.

rzucanie obelgami na kler itp.

No,  :lol:, tak, Londek, ten sam Londek który pisał to:

Cytat: Londek
To jest imo. najwiekszy szok, ze majac takie poparcie tej "zorganizowanej grupy przetepczej" aka. KLER, Kaczyński poległ
i np. to:
Cytat: Londek
kler kradnie, jest ponad prawem i ma wszystkich gleboko w powazaniu
i jeszcze,  :lol:, to:
Cytat: Londek
Czarna mafia nic wiecej.

Teraz oburza się bo ktoś śmiał obrazić kler! To już nawet nie jest hipokryzja, to jest tak obłudne zakłamanie że pozostaje tylko pusty śmiech. Już myślałem że PiS i PO jako "konserwatywna lewica" to hit dnia, ale widzę że dopiero się rozkręcacie.  :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10178 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:57:41 pm »
el becelot specjalnie urzylem okreslenia kler(ktore jest samo w sobie obrazliwe - ma pokazac ta organizacje jako przestepcza) zamiast ksieza/kosciol itp. szokuje mnie to, dlatego, ze ci ludzie zapewne maja sie za oddanych katolikow, zyjacych w mysl zsady Bog Honor Ojczyzna, a teraz obrzucaja kler obelgami, a w niedziele pewnie pojda do kosciola, ba oni sie caly czas modlili pod tym krzyzem, ryzykownie moze, zaloze ze sluchaja jedynego slusznego radia, dlatego opisalem cala akcje jako niesamowita, znow nie zrozumiales, ale spox, bylem na to przygotowany  8) 8)

btw. rispekt ze ci sie chce werowac strony tematu zeby wyrwac z kontekstu kilka slow
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 21:01:13 pm wysłana przez LoNdEk »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10179 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:00:42 pm »
el becelot specjalnie urzylem okreslenia kler(ktore jest samo w sobie obrazliwe - ma pokazac ta organizacje jako przestepcza) zamiast ksieza/kosciol itp. szokuje mnie to, dlatego, ze ci ludzie zapewne maja sie za oddanych katolikow, zyjacych w mysl zsady Bog Honor Ojczyzna, a teraz obrzucaja kler obelgami, a w niedziele pewnie pojda do kosciola, ba oni sie caly czas modlili pod tym krzyzem, ryzykownie moze, zaloze ze sluchaja jedynego slusznego radia, dlatego opisalem cala akcje jako niesamowita, znow nie zrozumiales, ale spox, bylem na to przygotowany  8) 8)
Od kiedy słowo "kler" jest niby obraźliwe?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10180 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:02:09 pm »
http://sjp.pwn.pl/slownik/2563583/kler

Cytuj
kler «ogół duchownych chrześcijańskich»

Obraźliwe zdaniem Londka.  :lol:

Ale spokojnie, zaraz powie że nie zrozumieliśmy. Nikt go nie rozumie na tym świecie, nawet słownik, biedny Londek  :cry:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 21:04:00 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10181 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:03:55 pm »
el becelot specjalnie urzylem okreslenia kler(ktore jest samo w sobie obrazliwe - ma pokazac ta organizacje jako przestepcza) zamiast ksieza/kosciol itp. szokuje mnie to, dlatego, ze ci ludzie zapewne maja sie za oddanych katolikow, zyjacych w mysl zsady Bog Honor Ojczyzna, a teraz obrzucaja kler obelgami, a w niedziele pewnie pojda do kosciola, ba oni sie caly czas modlili pod tym krzyzem, ryzykownie moze, zaloze ze sluchaja jedynego slusznego radia, dlatego opisalem cala akcje jako niesamowita, znow nie zrozumiales, ale spox, bylem na to przygotowany  8) 8)
Od kiedy słowo "kler" jest niby obraźliwe?



No wg. Wikipedi to jest jedno z normalnych okreslen duchowienstwa, ale dla mnie zawsze bylo to obrazliwe okreslenie ludzi w czernii. Tak jak kogos uposledzonego nazwc debilem, tez niby nie powinno to byc obrazliwe ale jednak jest. Klerem najczesciej okresla sie duchowieenstwo kiedy mowi sie o tej mafii w negatywnym kontekscie.

Moze sie myle, ale dla mnie to okreslnie ma znaczenie negatywne.


http://sjp.pwn.pl/slownik/2563583/kler

Cytuj
kler «ogół duchownych chrześcijańskich»

Obraźliwe zdaniem Londka.  :lol:

Ale spokojnie, zaraz powie że nie zrozumieliśmy. Nikt go nie rozumie na tym świecie, nawet słownik, biedny Londek  :cry:


Ja to wiem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10182 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:36:49 pm »
No wg. Wikipedi to jest jedno z normalnych okreslen duchowienstwa, ale dla mnie zawsze bylo to obrazliwe okreslenie ludzi w czernii.

Kler jest normalnym określeniem, nie ma w nim nic negatywnego.


Wracając do sprawy krzyża- głównym przegranym został dzisiaj kościół właśnie, bo nie potrafił wyegzekwować podjętej już decyzji o przeniesieniu. Ci ludzie pod krzyżem to konsekwencja tolerowania właśnie rydzyka chociażby.
Państwo także popisało się bezsilnością, będą jednak mieli ładne usprawiedliwienie, jeśli teraz jednak użyją tej siły.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10183 dnia: Sierpnia 03, 2010, 21:52:58 pm »
ja ogólnei ciekaw jestem co by było, gdyby w samolocie zamiast prezia był premier Tusk. Ta hołota też by tak toczyła pianę? Śmiem twierdzić, że ta dzicz by nie dopuściła do POSTAWIENIA krzyża jego upamiętniającego.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10184 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:03:09 pm »
No wg. Wikipedi to jest jedno z normalnych okreslen duchowienstwa, ale dla mnie zawsze bylo to obrazliwe okreslenie ludzi w czernii.

Kler jest normalnym określeniem, nie ma w nim nic negatywnego.


Wracając do sprawy krzyża- głównym przegranym został dzisiaj kościół właśnie, bo nie potrafił wyegzekwować podjętej już decyzji o przeniesieniu. Ci ludzie pod krzyżem to konsekwencja tolerowania właśnie rydzyka chociażby.
Państwo także popisało się bezsilnością, będą jednak mieli ładne usprawiedliwienie, jeśli teraz jednak użyją tej siły.

Krakowskie przedmieście nowym placem Tiananmen.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10185 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:05:29 pm »
@Londek: uwazasz, ze skoro w tv pokazali jak kilka razy ktos tam wybiegl poza barierki, raz czy dwa czyms rzucil, to od razu automatycznie oznacza to, ze przed Palacem caly czas wszyscy sie napier**lali i napier**lac beda 24/7? :lol: Zawsze wiedzialem, ze media bardzo lubia koloryzowac i oglupiac, ale dzis dopiero przekonalem sie jak bardzo :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10186 dnia: Sierpnia 03, 2010, 22:11:06 pm »
Krakowskie przedmieście nowym placem Tiananmen.

Nasz wielbiciel totalitarnych reżimów raczej nie miałby nic przeciwko.

Spidey^

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10187 dnia: Sierpnia 03, 2010, 23:45:14 pm »
Ciemny lud podnieca się krzyżem, tymczasem politycy dzielą się tortem ---> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8209901,Rzad_przyjal_nowy_plan.html

cytat z innego forum:
Cytuj
zwróćcie uwagę, że na niepopularną decyzję jaką jest podniesienie VATu, Tusk wybrał fenomenalny moment nasilonej ofensywy oszołomstwa PiSu.
Tak, łamią obietnice wyborcze i podnoszą podatki. Tak, są beznadziejnymi impotentami. Tak, objawiają powoli wszelkie syndromy partii władzy.
I co z tego? Zagłosujesz na PiS?


Ja Wam mówię, oni to ukartowali.
Dwie partie prawicowe podzieliły między siebie scenę polityczną w Polsce.
To lepsze niż jednomandatowe okręgi wyborcze.

Tomasz Terlowski:
Cytuj
"PO osiągnęła sukces krótkoterminowy, jakim jest przykrycie posiedzenia rządu, na którym zajmowano się podniesieniem podatków". Kto przegrał? "Kościół, który zupełnie niepotrzebnie dał się wmanewrować w rzekome wspieranie "przeniesienia krzyża"" i PiS "który ustawił się dokładnie w tej roli, w jakiej chciały go widzieć media. I nie ma w tym momencie znaczenia, czy w tej konkretnej sprawie miał on, czy nie miał racji. Liczy się to, że dorobiono mu gębę (a żeby uczciwie powiedzieć, to trochę i sam sobie ją dorobił) zainteresowanego wyłącznie sprawami symbolicznymi, a lekceważącego realne problemy ludzkie".

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10188 dnia: Sierpnia 04, 2010, 00:07:12 am »
Chociaż jedna dobra strona tej calej maskarady  :lol:
Nikt nie rzuca sie w związku z podwyżką VATu )))

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10189 dnia: Sierpnia 04, 2010, 00:10:05 am »
Ano, bo podwyżka vat'u to jest to czego potrzebujemy.

Wkurzają te wyliczenia, że 1% da ponad 5 mld zł zysku jak pokazują symulacje. Nie pokazują jednak potencjalnej szarej strefy która może wzrosnąć, oraz kosztów dla firm i urzędów by wprowadzić taką zmianę.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10190 dnia: Sierpnia 04, 2010, 00:41:53 am »
Ciemny lud podnieca się krzyżem, tymczasem politycy dzielą się tortem ---> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8209901,Rzad_przyjal_nowy_plan.html

cytat z innego forum:
Cytuj
zwróćcie uwagę, że na niepopularną decyzję jaką jest podniesienie VATu, Tusk wybrał fenomenalny moment nasilonej ofensywy oszołomstwa PiSu.
Tak, łamią obietnice wyborcze i podnoszą podatki. Tak, są beznadziejnymi impotentami. Tak, objawiają powoli wszelkie syndromy partii władzy.
I co z tego? Zagłosujesz na PiS?


Ja Wam mówię, oni to ukartowali.
Dwie partie prawicowe podzieliły między siebie scenę polityczną w Polsce.
To lepsze niż jednomandatowe okręgi wyborcze.

Tomasz Terlowski:
Cytuj
"PO osiągnęła sukces krótkoterminowy, jakim jest przykrycie posiedzenia rządu, na którym zajmowano się podniesieniem podatków". Kto przegrał? "Kościół, który zupełnie niepotrzebnie dał się wmanewrować w rzekome wspieranie "przeniesienia krzyża"" i PiS "który ustawił się dokładnie w tej roli, w jakiej chciały go widzieć media. I nie ma w tym momencie znaczenia, czy w tej konkretnej sprawie miał on, czy nie miał racji. Liczy się to, że dorobiono mu gębę (a żeby uczciwie powiedzieć, to trochę i sam sobie ją dorobił) zainteresowanego wyłącznie sprawami symbolicznymi, a lekceważącego realne problemy ludzkie".
Raczej Terlikowski jak już, a w dodatku kościół niczego nie przegrał w Polsce od 21 lat. W sumie Terlikowski jak Terlikowski, zawsze gada to samo tylko kontekst zmienia dostosowując do rozmowy.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10191 dnia: Sierpnia 04, 2010, 08:35:34 am »
Ja chciałem tylko zauważyć, że ludzie pod Pałacem Prezydenckim nie próbowali obalić prezydenta - nie próbowali wywlec Bronka z pałacu i go ukrzyżować. Chcieli jedynie kłaść kwiaty, palić znicze i modlić się przed krzyżem właśnie w tym konkretnym miejscu. Gdyby nie napuszczono na nich policjantów, żadnych przejawów agresji by nie było. Niezależnie od tego, co niektórzy próbują tu domalować, sytuacja właśnie tak wygląda.
nikt nie napuscil na nich policji, cos masz z oczami czy jak? policja i starz miejska biernie stala i  odgradzala ta cholote od krzyza - przyjeli postawe obronna. czy sam fakt obecnosci w tym miejscu i tym czasie policjantow uwazasz za "napuszczenie"? dziecinada.

Wiadomość scalona: [time]Sierpień 04, 2010, 08:35:38 am[/time]
Teraz z cyklu funfact! Czy wiesz że, w Polsce instnieje inicjatywa ludowa, która daje 100k obywateli inicjatywę ustawodawczą? Czy 100tys w 38mln kraju to większość? Nie. Czy jest to mechanizm demokratyczny? W 100%. Bo demokracja to szerokie pojęcie i czasem warto sobie przyswoić troszkę wiedzy.
nie jaraj sie tak, zupelnie niepotrzebnie zreszta - obywatelska inicjatywa ustawodawcza jest kierowana do sejmu, ktory to ostatecznie decyduje o jej losie. i tu wracamy do wladz wybranych w wolnych demokratycznych wyborach, ktore dbaja o to, zeby pomysly 100k grupy oszolomow nie weszly w zycie. akcja z krzyzem to bardziej anarchia i rozjebal bym to cale towarzystwo bez mrugniecia oka. w takich chwilach tesknie za starymi czasami, gdzie motloch sral w gacie na widok biegnacej policji.

Wiadomość scalona: [time]Sierpień 04, 2010, 08:35:40 am[/time]
Fajnie że tylko tyle masz do powiedzenia. Plac pod pałacem prezydenckim nie jest miejscem publicznym - jest "własnością" Kancelarii Prezydenta.
mylisz sie. to czy dane miejsce jest miejscem publicznym czy tez nie, nie ma absolutnie zadnego odniesienia do jego prawa wlasnosci. ulice, chodniki, place, rynki, galerie handlowe itp sa miejscami publicznymi i kazde z nich jest czyjas wlasnoscia, czesto prywatna.

Wiadomość scalona: [time]Sierpień 04, 2010, 08:35:45 am[/time]
O ile elektorat PiSu, szczególnie ten silnie związany z nurtem chrześcijańskim zupełnie mnie nie szokuje, tak jestem zaskoczony postawą "to nie nasza wojna" w wykonaniu mainstreamu PO. Najwyraźniej zdecydowali, że słupki będzie traciła ich para-militarna pacynka-bankrut, a baty zbierał znany wszem i wobec nowy szef klubu.
cale mainstream z tuskiem na czele nie umywa rak od problemu i mowia o tym wyraznie. a wiesz kto tak robi? kosciol. jak zwykle zreszta - najlepiej sie wycofac i patrzec z boku, jak rozkwita sekta radiomaryjna.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10192 dnia: Sierpnia 04, 2010, 09:04:51 am »
pierwsze 5 minut   


http://www.tvn24.pl/fakty.html


ja pier*ole to jedyne co mi do glowy przychodzi, dzicz, agresja, atakowanie strazy miejskiej, policji, rzucanie obelgami na kler itp. cos niesamowitego, fantazym , ale nie religijny ci ludzie poprostu sa chorzy - hahah i te czubki skandowaly imie Jaroslaw... duzo to mowi o elektoracie PiS.

Wczoraj jak to zobaczyłem w TV to miałem identyczne odczucia. Nie mówię, że wszyscy którzy tam się zgromadzili tak się zachowywali. Jednak ci, którzy zwracali na siebie uwagę najbardziej to po prostu jacyś psychole. Naprawdę wyglądamy w mediach jak dziki kraj. Po prostu pogratulować PiS'u sposobu w jaki niszczy Polskę.

Wiadomość scalona: Sierpnia 04, 2010, 09:33:21 am
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bp-Pieronek-ci-ktorzy-bronia-krzyza-to-fanatyczna-sekta,wid,12538531,wiadomosc_prasa.html

No to sobie Pieronek teraz nagrabił. Zjedzą go.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 09:33:21 am wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10193 dnia: Sierpnia 04, 2010, 10:18:56 am »
Nie mówię, że wszyscy którzy tam się zgromadzili tak się zachowywali. Jednak ci, którzy zwracali na siebie uwagę najbardziej to po prostu jacyś psychole. Naprawdę wyglądamy w mediach jak dziki kraj.

Fakt. W 'mediach' wyglądamy jak dziki kraj od lat. Wierz mi że jakbym miał jeden dzień na latanie z kamerą po Twoim domu to w 2 minutowym newsie bez problemu przedstawił go jako centrum patologii. Sztuka montażu. Sprawdź sobie jak sytuacje przedstawił TVN, a jak opisał ją obecny na miejscu juve26.

Cieszę się również że zauważyłeś że nie wszyscy.

Cytat: juve26
Zawsze wiedzialem, ze media bardzo lubia koloryzowac i oglupiac, ale dzis dopiero przekonalem sie jak bardzo  :-?

Też się o tym kiedyś przekonałem na własnej skórze, kiedy widziałem na żywo sytuację, która w mediach potem wyglądała kompletnie inaczej. Każdy wie że media koloryzują, ale trzeba się z tym spotkać osobiście żeby zobaczyć jaka jest tego skala. Od tego czasu dziele wszystko co pokazują media przez dwa (a to co pokazuje TVN i GW - dziele przez, nie wiem, 36). Może inni forumowcy też kiedyś nauczą się że przekaz medialny =/= prawda.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 10:20:30 am wysłana przez el becetol »

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10194 dnia: Sierpnia 04, 2010, 10:27:40 am »
nie jaraj sie tak, zupelnie niepotrzebnie zreszta - obywatelska inicjatywa ustawodawcza jest kierowana do sejmu, ktory to ostatecznie decyduje o jej losie. i tu wracamy do wladz wybranych w wolnych demokratycznych wyborach, ktore dbaja o to, zeby pomysly 100k grupy oszolomow nie weszly w zycie. akcja z krzyzem to bardziej anarchia i rozjebal bym to cale towarzystwo bez mrugniecia oka. w takich chwilach tesknie za starymi czasami, gdzie motloch sral w gacie na widok biegnacej policji..
Przecież chodziło o sam fakt, że demokracja nie jest ograniczona do Twojego wyboru prezydenta, parlamentarzystów, radnych. Chodziło o SZANSĘ zmiany i jak "ta mniejszosć co wąsa nie wybrała", może wciąż mieć coś do gadania. Jakbyś czytał uważnie to byś wiedział.

Trochę śmiesznie wypada, jak KK nazywa coś sektą. Trochę jak gadanie z pozycji złodzieja, że ktoś go okradł.

A w TVN jest ta sama jedna sytuacja pokazana z 5 kątów i wygląda jakby tam były zamieszki jak w Grecji. :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 10:33:44 am wysłana przez 1man1jar »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10195 dnia: Sierpnia 04, 2010, 12:01:56 pm »
Krótki przykład jak pis manipuluje faktami. Mówią, że podwyżka VAT to będzie kilkanaście groszy na osobę dziennie. Później powiedzieli, że dla przeciętnej kilkuosobowej rodziny to będzie około 50zł miesięcznie i 600zł rocznie. Ja się pytam jak oni to wyliczyli?

Biorąc najbardziej skrajny przypadek, gdzie kilkanaście groszy to 0.19zł, a rodzina składa się z 7 osób (co jest 2 razy więcej niż średnia) to daje 1.33zł dziennie i 39.9zł miesięcznie oraz 478.8 rocznie.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10196 dnia: Sierpnia 04, 2010, 12:04:55 pm »
Krótki przykład jak pis manipuluje faktami. Mówią, że podwyżka VAT to będzie kilkanaście groszy na osobę dziennie. Później powiedzieli, że dla przeciętnej kilkuosobowej rodziny to będzie około 50zł miesięcznie i 600zł rocznie. Ja się pytam jak oni to wyliczyli?

Źródło?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10197 dnia: Sierpnia 04, 2010, 13:02:46 pm »
Ano, bo podwyżka vat'u to jest to czego potrzebujemy.

Wkurzają te wyliczenia, że 1% da ponad 5 mld zł zysku jak pokazują symulacje. Nie pokazują jednak potencjalnej szarej strefy która może wzrosnąć, oraz kosztów dla firm i urzędów by wprowadzić taką zmianę.

Ale przecież ten 1% to całe nic.
Dla czego miała by powiększyć się szara strefa?
Np ceny paliw wzrosły kolosalnie w ostatnim czasie ,ale i tak je kupujemy , bo nie mamy innego wyjścia.
Chipsy tez raczej kupię , bo te kilka groszy różnicy to całe nic :P Albo TV , którego cena wzrośnie o raptem 10zł przy cenie 2000zl bez VATu.

Ale np jeszcze lepiej było by jak najszybciej wyprowadzić żołnierzy z tej bezsensownej wojny Amerykanów.
Po co na nich kasę marnujemy?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10198 dnia: Sierpnia 04, 2010, 13:18:40 pm »
Po co na nich kasę marnujemy?

Jak to po co? Żeby mieć przekurwapotężną armię zaprawionych w boju wojaków, bo przecież bezcenne doświadczenie bojowe zdobyte na bliskim wschodzie będzie pewnego dnia niezbędne w walce z najeźdźcą. GERMAŃSKIM kur** OPRAWCĄ.

1man1jar

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10199 dnia: Sierpnia 04, 2010, 14:21:30 pm »
Ale np jeszcze lepiej było by jak najszybciej wyprowadzić żołnierzy z tej bezsensownej wojny Amerykanów.
Po co na nich kasę marnujemy?
Bo od czasu kiedy jesteśmy w NATO, każda bezsensowna wojna naszych sojuszników, jest też naszą wojną. Ile osób tutaj chciałoby, żeby Poldon z NATO wystąpił? Obawiam się, że niewiele.