Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11480 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:19:19 pm »
Meh, Macierewicz po zmianie władzy dalej jest na wolności, więc nie sądzę, żeby Tuska ktoś ścigał.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11481 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:24:43 pm »
z ich zaciętością. jestem tego pewien. nawet kwacha postawili przed komisją, tuska nienawidzą 100x bardziej.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11482 dnia: Stycznia 15, 2011, 14:59:33 pm »
Chociaż z drugiej strony Ziobro już prawie prawie jest przed Trybunałem Stanu więc jakaś nadzieja jest.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11483 dnia: Stycznia 15, 2011, 15:26:32 pm »
Wuher to już bez kitu jak Music, jak Macierewiczem się nie da zakrzyczeć kompromitacji Tuska, to wyciąga Ziobre.  :lol:
Troll harder.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11484 dnia: Stycznia 15, 2011, 15:43:18 pm »
Wuher to już bez kitu jak Music, jak Macierewiczem się nie da zakrzyczeć kompromitacji Tuska, to wyciąga Ziobre.  :lol:
Troll harder.

Nie wyciągałem ich po to żeby cokolwiek zakrzyczeć, tylko żeby pokazać jak w takich kwestiach w tym kraju sądownictwo jest upośledzone. Ziobrę przytoczyłem bo akurat przeczytałem, że raport komisji w sprawie Blidy jest ponoć gotowy więc może kutasowi się ktoś w końcu dobierze do dupska. A czy twierdzę, że Tusk nie powinien wylądować przed sądem? Nigdzie tak nie napisałem. I nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli PiS do władzy wróci, to przed trybunałem wyląduje każdy kto z tym rządem miał cokolwiek wspólnego.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11485 dnia: Stycznia 15, 2011, 17:03:55 pm »
Ziobrę przytoczyłem bo akurat przeczytałem, że raport komisji w sprawie Blidy jest ponoć gotowy więc może kutasowi się ktoś w końcu dobierze do dupska.

Ta śmiechowa komisja może Ziobrze naskakać. Liczy się to co robi prokuratura, a ta (o ile mnie pamięć nie myli) stwierdziła, że nacisków nie było (oczywiście komisja w swojej radosnej twórczości wykaże, że naciski były :lol:).

Wiadomość scalona: Stycznia 15, 2011, 17:11:58 pm
I nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli PiS do władzy wróci, to przed trybunałem wyląduje każdy kto z tym rządem miał cokolwiek wspólnego.

Tak jak wylądował Miller czy Kwaśniewski.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2011, 17:11:58 pm wysłana przez dante0 »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11486 dnia: Stycznia 16, 2011, 11:36:03 am »
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/polaczki-na-kolanach,1583024,2789
Nadzwyczaj ostro napisany tekst przez Ziemiekiwcza, krytykujący działania Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wyraźnie widać, że tłumił w sobie silne emocje.

Cytuj
Geniusz człowieka, któremu ogłupiali Polacy pozwolili skupić całą władzę, sprawił, że całemu światu udowodniono, iż z Polską można zrobić wszystko, że jest ona krajem równie bezradnym i pozbawionym międzynarodowego znaczenia, jak saska Rzeczpospolita Obojga Narodów.

To już nie jest smutne, to zaczyna przerażać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 11:38:23 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11487 dnia: Stycznia 16, 2011, 12:25:03 pm »
I nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli PiS do władzy wróci, to przed trybunałem wyląduje każdy kto z tym rządem miał cokolwiek wspólnego.

Tak jak wylądował Miller czy Kwaśniewski.

chyba coś ci się pomylyło.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11488 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:04:52 pm »
I nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli PiS do władzy wróci, to przed trybunałem wyląduje każdy kto z tym rządem miał cokolwiek wspólnego.

Tak jak wylądował Miller czy Kwaśniewski.

chyba coś ci się pomylyło.

a co dokładnie?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11489 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:13:26 pm »
nietrudno zgadnąć. ani kwach, ani miller przed trybunałem nie stanęli.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11490 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:29:37 pm »
nietrudno zgadnąć. ani kwach, ani miller przed trybunałem nie stanęli.

O ironii kolega słyszał?


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11491 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:33:56 pm »
Bez szybkiego wyroku i czapy wątpię, żeby postawienie Tuska przed TS kogoś satysfakcjonowało  :roll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11492 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:35:00 pm »
nietrudno zgadnąć. ani kwach, ani miller przed trybunałem nie stanęli.

O ironii kolega słyszał?



słyszał, słyszał. w tym temacie się nie spotkał.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11493 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:50:11 pm »
Bez szybkiego wyroku i czapy wątpię, żeby postawienie Tuska przed TS kogoś satysfakcjonowało  :roll:

http://www.toxicjunction.com/get.asp?i=V3860

 :whistle:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11494 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:01:03 pm »
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/317852,tu-154-nie-ladowal-pilot-wydal-komende-odchodzimy.html

Cytuj
Komenda padła, gdy samolot zszedł na wysokość 100 metrów. Pilot zaczął wtedy wraz z drugim pilotem wyprowadzanie maszyny. Pierwsza napisała o tym "Gazeta Wyborcza".

DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUUUUUUUUUUUUUM.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11495 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:18:16 pm »
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/317852,tu-154-nie-ladowal-pilot-wydal-komende-odchodzimy.html

Cytuj
Komenda padła, gdy samolot zszedł na wysokość 100 metrów. Pilot zaczął wtedy wraz z drugim pilotem wyprowadzanie maszyny. Pierwsza napisała o tym "Gazeta Wyborcza".

DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUUUUUUUUUUUUUM.

I czego się ku*wa cieszysz?



http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8951482,Decyzja_dowodcy___Odchodzimy____22_sekundy_przed_uderzeniem.html



Myślący samodzielnie wiedzieli o tym zaraz po ujawnieniu stenogramów, ale między innymi naczelny czytelnik GW na GO je**ł mnie wtedy, że co ja wiem o procedurach i powinienem siedzieć cicho.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11496 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:42:41 pm »
abstrahując od tego kto wiedział wcześniej o komendzie "odchodzimy" właśnie jestem po przeczytaniu wywiadu we "wproście" (tym od partyjnego cyngla), który na kilka niezłych stron (5 tekstu+zdjęcie+okładka) publikuje wywiad z pospieszalskim. warto przeczytać. dwa, skrajnie różne, punkty widzenia. brak jednoznacznych wniosków. dla ludzi myślących niezła gratka.

dopiero wziąłem się za lekturę. możliwe, że reszta tekstów w tygodniku jest jednoznaczna do bólu, tego nie wiem, ale ten wywiad przeczytać warto. fajnie, jakby w "naszym dzienniku", lub "frondzie", zrobili podobny wywiad z michnikiem czy, nie daj Boże, urbanem.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11497 dnia: Stycznia 16, 2011, 22:44:47 pm »
 :hihi: :rotfl: :whistle:
''Rządzą jak kur** burdelem'' :dance: :rotfl: :dance: :rotfl: :dance: :yes_anim: :yes_anim:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 22:53:46 pm wysłana przez Tomasz »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11498 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:00:06 pm »
Coś Ci sie chyba pomyliło.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11499 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:00:49 pm »
Coś Ci sie chyba pomyliło.
To znaczy?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11500 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:04:30 pm »
O nic, o nic.

windom nie zrozumiał tej błyskotliwej analizy politycznej jaką wkleiłeś.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11501 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:07:41 pm »
O nic, o nic.

windom nie zrozumiał tej błyskotliwej analizy politycznej jaką wkleiłeś.
Damn.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11502 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:35:50 pm »
"Przełomowy odczyt podważa więc raport MAK. Bo potwierdza, że piloci nie chcieli lądować za wszelką cenę we mgle. Przeświadczeni o tym, że są na odpowiedniej wysokości postanowili poderwać maszynę i odlecieć. Niestety, błędne dane wysokościomierzy, które zmylił głęboki jar tuż przed lotniskiem spowodowały, że zamiast na wysokości 100 m, znajdowali się ok. 60 m niżej i wyprowadzenie samolotu okazało się już niemożliwe."

Teraz każda rzecz będzie podważać cały raport, wszystko się dalej rozchodzi o wysokościomierz i błędny jego odczyt/ustawienie.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11503 dnia: Stycznia 17, 2011, 00:00:24 am »
"Przełomowy odczyt podważa więc raport MAK. Bo potwierdza, że piloci nie chcieli lądować za wszelką cenę we mgle. Przeświadczeni o tym, że są na odpowiedniej wysokości postanowili poderwać maszynę i odlecieć. Niestety, błędne dane wysokościomierzy, które zmylił głęboki jar tuż przed lotniskiem spowodowały, że zamiast na wysokości 100 m, znajdowali się ok. 60 m niżej i wyprowadzenie samolotu okazało się już niemożliwe."

Teraz każda rzecz będzie podważać cały raport, wszystko się dalej rozchodzi o wysokościomierz i błędny jego odczyt/ustawienie.
No bo nietrudno podwarzyć gówniany i pełen głupot raport, c'nie?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11504 dnia: Stycznia 17, 2011, 09:40:15 am »
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/317852,tu-154-nie-ladowal-pilot-wydal-komende-odchodzimy.html

Cytuj
Komenda padła, gdy samolot zszedł na wysokość 100 metrów. Pilot zaczął wtedy wraz z drugim pilotem wyprowadzanie maszyny. Pierwsza napisała o tym "Gazeta Wyborcza".

DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUM DUUUUUUUUUUUUUM.

I czego się ku*wa cieszysz?



http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8951482,Decyzja_dowodcy___Odchodzimy____22_sekundy_przed_uderzeniem.html



Myślący samodzielnie wiedzieli o tym zaraz po ujawnieniu stenogramów, ale między innymi naczelny czytelnik GW na GO je**ł mnie wtedy, że co ja wiem o procedurach i powinienem siedzieć cicho.


Idealnie :lol:

Teraz każda rzecz będzie podważać cały raport, wszystko się dalej rozchodzi o wysokościomierz i błędny jego odczyt/ustawienie.

No i dobrze, zdaniem ruskich i ich polskich kolaborantów w całej sprawie rozchodziło się o naciskającego najebanego generała/Kaczyńskiego i przestraszonych pilotów którzy stając przed dylematem - dostać reprymendę za nie lądowanie czy zginąć - wybrali śmierć. Przez rok wszystkie tuskowe media i politycy rzadzacej partii podawali nam tą teorię jak prawdę objawioną, a każdego kto się nie zgadzał jechali od rusofoba i fanatyka. Na szczęście już koniec idiotycznych teorii spiskowej o naciskach, bo nawet nie przyjmująca tego do wiadomości przez rok wyborcza wreszcie przyznała nam racje i stwierdziła że piloci odchodzili na drugi krąg, a nie próbowali lądować po omacku. Pozostaje mieć nadzieję, że tych, którzy przez ten cały czas roznosili szkalujące Polskich pilotów plotki spotka zasłużona kara.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11505 dnia: Stycznia 17, 2011, 09:53:16 am »
Ja bym to widział pół na pół (nie jestem kolaborantem tak a propo, to tylko moje zdanie ; )), presja na pilotów była co skutkowało w ogóle próbą podejścia do lądowania, próbą której nie powinno być ze względu na pogodę. Ale, w pewnym momencie piloci zorientowali się, że jednak im się nie uda i wtedy oprzytomnieli, tylko, że wysokościomierz pokazywał złe dane, a przynajmniej ten którym się posługiwali, co spowodowało, że byli za nisko, żeby odejść.

Do tego oczywiście należy dodać te dziesiątki i setki okoliczności i niedopatrzeń (z obu stron). Taką mam wizję całości.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11506 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:12:19 am »
No i dobrze, zdaniem ruskich i ich polskich kolaborantów w całej sprawie rozchodziło się o naciskającego najebanego generała/Kaczyńskiego i przestraszonych pilotów którzy stając przed dylematem - dostać reprymendę za nie lądowanie czy zginąć - wybrali śmierć.
A Twym drugim imieniem - przesada.
Nie wybrali śmierci tylko próbę lądowania, której w ogóle nie powinno być. To, że zdecydowali się na nią było błędem, do którego z całą pewnością przysłużyła się wywierana na nich presja.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11507 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:47:40 am »
Jak wylądował. Wojskowy Ił na wojskowym lotnisku podjął dwie (!!!) próby lądowania. Wydaje mi się, że mieli dość przesłanek, żeby spróbować podejścia, zwłaszcza że piloci Jaka zachęcali, a wieża pozwoliła zejść na 50 metrów. Do obowiązków wieży należy ocena realnych warunków na lotnisku, bo będąc w powietrzu nie sposób określić czy widoczność wynosi 50, 100 czy 300 metrów. Również wieża powinna kontrolować kurs i wysokość. Prawie do samego końca informowali o prawidłowej ścieżce podejścia, a samolot rozpierdolił się o zbocze jaru dwa kilometry przed lotniskiem...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11508 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:51:53 am »
Cytat: Milford_Cubicle
próbą podejścia do lądowania, próbą której nie powinno być ze względu na pogodę.

Cytat: prart
próbę lądowania, której w ogóle nie powinno być.

1. Nie było próby lądowania. Gdyby na wysokości 100 metrów podjęli decyzję o lądowaniu, dopiero rozpoczeła by się zgodnie z nomenklaturą lotniczą "próba lądowania". A padło "odchodzimy", czyli odchodzili na drugi krąg, a nie próbowali lądowania.
2. Fajnie że jesteście takimi specami od lotnictwa i doskonale wiecie że warunki nie pozwalały na lądowanie. Przypominam, że zarówno załoga JAKa, wieży jak i załoga Tupolewa jeszcze na zimno ocenili że można spokojnie rozpocząć zniżanie i dopiero na 100 metrach zdecydować czy lądują czy nie. Zdecydowali że nie lądują.

Cytuj
TU-154, kapitan Protasiuk: "Dziękuję, no jeśli można, to spróbujemy podejścia, ale jeśli nie będzie pogody, odejdziemy na drugi krąg"
Tu-154, drugi pilot: „A wylądowaliście już?”
Jak 40: ”No, nam się tak udało w ostatniej chwili wylądować. No natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować, jak najbardziej. Dwa APM-y są, bramkę zrobili, tak że możecie spróbować”.  

Cytat: prart
To, że zdecydowali się na nią było błędem, do którego z całą pewnością przysłużyła się wywierana na nich presja.

Napisz własny raport, skoro wiesz co było z całą pewnością. Jak na razie nie ma żadnych dowodów na wywierane naciski, chyba że presją samą w sobie jest obecność ważnych ludzi na pokładzie. Przypominam że wstępną wersją rosyjskiego lobby było że naje**ny Kaczyński zmuszał pilotów do lądowania za wszelką cenę machając szabelką i strasząc, dlatego samolot 4 razy podchodzil do lądowania, a głupi piloci lecąc na oślep ku ziemi wrzeszczeli "patrzcie jak lądują debeściaki!". Jak na razie nie było najebanego Kaczyńskiego, nie było żadnej komendy zmuszającej do lądowania, nie było tekstu o debeściakach, nie było 4 podjeść, ba, nie było nawet próby lądowania. No ale ok, chociaż już dawno obalona, dalej upierajcie się przy swojej naciskowej teorii spiskowej, ale już w tym temacie:

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

Tu trzymajmy się faktów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 11:53:30 am wysłana przez el becetol »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11509 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:02:06 pm »
Źle się wyraziłem, chodziło mi o jakiekolwiek myśli o tym, że można tam wylądować. Powinni od razu polecieć na zapasowe, tutaj wchodzi presja plus wieża i dalszy ciąg znamy.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11510 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:17:14 pm »
Jak na razie nie ma żadnych dowodów na wywierane naciski, chyba że presją samą w sobie jest obecność ważnych ludzi na pokładzie.
Zaczynasz się przybliżać do zrozumienia.

Przypominam że wstępną wersją rosyjskiego lobby było że naje**ny Kaczyński zmuszał pilotów do lądowania za wszelką cenę machając szabelką i strasząc, dlatego samolot 4 razy podchodzil do lądowania, a głupi piloci lecąc na oślep ku ziemi wrzeszczeli "patrzcie jak lądują debeściaki!". Jak na razie nie było najebanego Kaczyńskiego, nie było żadnej komendy zmuszającej do lądowania, nie było tekstu o debeściakach, nie było 4 podjeść, ba, nie było nawet próby lądowania. No ale ok, chociaż już dawno obalona, dalej upierajcie się przy swojej naciskowej teorii spiskowej, ale już w tym temacie:

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

Tu trzymajmy się faktów.

A mam Ci przypomnieć wstępną wersję rusofobów, lansowaną przez zespół Macierwicza? I proszę mnie tu nie szufladkować jako "rosyjskiego lobby" chłopcze. Za mały jesteś.

Oba raporty będą mało warte, bo niepotrzebnie polityczne a prawda leży po środku - były i błędy na wieży i błędy w kabinie. Jednak rosyjska wersja wydarzeń jest oburzająca.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11511 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:41:31 pm »
Jednak rosyjska wersja wydarzeń jest oburzająca.

Zaczynasz się przybliżać do zrozumienia.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11512 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:48:29 pm »
Ja mam tylko nadzieje ze to nie był zamach ,bo w inny mwypadku mogą być ładne jaja.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11513 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:54:58 pm »
Ja mam tylko nadzieje ze to nie był zamach ,bo w inny mwypadku mogą być ładne jaja.

To prawda. Mogłoby to mieć poważne konsekwencje. Na tyle poważne, że nie wiem, czy dla Rosji w ogóle opłacalne - co stanowi argumentacje przeciw takiemu scenariuszowi. Z drugiej strony mogli być na tyle aroganccy, że nie przypuszczali iż to kiedykolwiek wyjdzie na jaw. A jak wyjdzie, to tak zanegują, że nikogo to nie ruszy - zupełnie jak Zbrodnię Katyńską.

Niemniej tym razem mogłoby nie być już tak łatwo zakrzyczeć i zataić prawdę, stąd i ja mam nadzieję, że to nie był zamach, bo w przeciwnym razie może być naprawdę źle.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11514 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:41:10 pm »
http://www.tvn24.pl/0,1689788,0,1,icao-nie-zajmie-sie-raportem-mak,wiadomosc.html

I by chyba było na tyle, jeśli chodzi o odwołanie od raportu MAK. Polscy śledczy pewnie jeszcze przez kilka miesięcy poudają badanie przyczyn katastrofy, Tusk podziękuje Rosjanom za owocną współpracę i ogłosi wszem i wobec, że teraz trzeba zmierzyć się z trudną prawdą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11515 dnia: Stycznia 18, 2011, 09:47:24 am »

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11516 dnia: Stycznia 18, 2011, 15:54:04 pm »
O kur** :o Ta analiza wykonana przez komisję tylko utwierdziła mnie w przekonaniu ile w ostatniej fazie lotu było winy po stronie obsługi tego lotniska i osób postronnych po stronie Rosyjskiej. Ja pier**lę..ta informacja powinna pójść w Świat wcześniej. :-?

Ps. Rosja za dużo spraw ukrywa i tuszuję, czekam teraz z ich strony na prawdę i przeprosiny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 15:57:11 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11517 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:11:04 pm »
Wygląda na to, że wiele osób po obu stronach nie chciało tego lotu, ale ranga tej wizyty przerosła wszystkich. Ruscy popełnili taki błąd, że nie zamknęli lotniska, a Polacy źle zrobili, że zeszli tak nisko.

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11518 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:12:42 pm »
Być może zeszli tak nisko, bo obsługa błędnie ich informowała, lub nie informowała ich wcale. :roll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11519 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:15:06 pm »
Przecież mają przyrządy do pomiaru wysokości w samolocie.