Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11720 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:34:22 pm »
A co rząd wejdzie i mi sprzęt zabierze ? Po to jest prawo by z niego odpowiednio korzystać. Odpisy od podatku itp., ale to mówię - inny temat.
Z Vatem podałem przykład. Jak bym poszukał to by się znalazło parę rzeczy gdzie PIS zawalił gospodarczo... hmm o nawet mi się przypomina.

Taka mała analiza o której nawet dyskutowałem z paroma osobami. Chodzi o sytuację sprzed kryzysu. Złotówka stała wysoko, eksport w normie, handel szedł świetnie a PKB na średnim poziomie. Niektórzy twierdzili że stał całkiem wysoko ale w porównaniu do innych krajów nie za bardzo. Mówiono że Polska się super rozwija i że dzięki PISowi wszystko. Tylko wracając do tego PKB właśnie. Był wzrost bo była zajebista sytuacja na rynkach światowych, kupa nowych firm powstawała a PKB średnie ? Może właśnie gdyby ówczesny rząd się bardziej postarał to by wycisnął o wiele więcej. Z tego co pamiętam to wtedy kupa firm zagranicznych chciała otworzyć zakłady w Polsce, wiele zrezygnowało bo kwestie prawne, bo papierów za dużo itp. Ciężko było to poprawić ? Niesamowite ilości nowych miejsc pracy, masa pieniędzy zainwestowana w naszym kraju. Teraz nie co na to liczyć bo każda firma (zwłaszcza międzynarodowa) liczy skrupulatnie każdego dolca.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 20:38:47 pm wysłana przez szmajdzik »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11721 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:40:14 pm »
Tomasz przeczytaj i ty:

Cytuj
Cytuj
IMF praises Poland
2011-01-24

“Poland’s very strong economic policies in the decade prior to the global crisis contributed to very strong economic fundamentals. At the outset of the global crisis, Poland had limited macroeconomic imbalances: credit and domestic demand growth had remained relatively moderate, inflation was contained, current account and fiscal deficits had been restrained, and as a result public and external debt were at comfortable levels.

This performance owed much to a track record of sound policies. Poland’s commitment to the EU Stability and Growth Pact helped to lower the fiscal deficit and limit government debt. Comprehensive pension reforms helped to address the long-term challenges of an aging population. A determined anti-inflationary focus—in the context of an effective inflation targeting regime and a floating exchange rate policy—built confidence in monetary institutions and anchored inflation expectations. Finally, a strong financial supervisory framework fostered a well-capitalized banking system” wrote the International Monetary Fund in a decision granting it a new two-year arrangement (flexible credit line) in the amount of approx. USD 30 million.

Flexible Credit Line (FCL) is granted only to countries with strong macroeconomic foundations and sound, transparent economic policy. According to IMF, the FCL will strengthen the ability of Polish government to act effectively in case of a deterioration on the global financial market.

pelny raport:

http://www.imf.org/external/pubs/ft/scr/2011/cr1124.pdf

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11722 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:40:24 pm »
za czasów PIS'u żyło sie lepiej i wali mnie jak oni to robili.

Taaaa... może na tym zakończ swoją karierę w tym temacie. Widzisz, postawienie obok siebie dwóch faktów takich jak "w pewnym okresie rządziło pewne ugrupowanie" i "w tym samym okresie mój status socjoekonomiczny był lepszy niż jest obecnie" nie znaczy absolutnie nic jeżeli nie jesteś w stanie wykazać związku przyczynowo-skutkowego między tymi stwierdzeniami.

Cytat: Londek
UK

Za chujową sytuację gospodarczą w UK odpowiada m.in. najazd przygłupich emigrantów. 

Tak i nie. Tania siła robocza jest im potrzebna, gorzej że ta tania siła robocza to urocze polaczyny, które nie mogą pójść spać jeśli nie zrobią jakiegoś wału. Żeby nie było to nie jest kwestia tylko polaków, większość emigrantów do oporu wyzyskuje socjal.
Mało Ci faktów?

Czytaj mój post tak długo aż go zrozumiesz.
Chcesz przyczyny tego stanu, dobrze napisze Ci raz jeszcze, za czasów PIS nie miałeś vatu 23% i tak drogiej benzyny, żywnośći i nie chciano Ci odebrać emerytury. Idać do sedna przyczyny tego stanu teraz rządi PO i masz odpowiedz na swoje idiotyczne pytanie

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11723 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:42:11 pm »
Chcesz przyczyny tego stanu, dobrze napisze Ci raz jeszcze, za czasów PIS nie miałeś vatu 23% i tak drogiej benzyny, żywnośći i nie chciano Ci odebrać emerytury. Idać do sedna przyczyny tego stanu teraz rządi PO i masz odpowiedz na swoje idiotyczne pytanie

Zdajesz sobie sprawe, ze globalny kryzys wymusil takie dzialanie rzadu. Jakos trzeba zapelnic budzet kiedy wszystko sie sypie.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11724 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:42:39 pm »
A co rząd wejdzie i mi sprzęt zabierze ? Po to jest prawo by z niego odpowiednio korzystać. Odpisy od podatku itp., ale to mówię - inny temat.
Z Vatem podałem przykład. Jak bym poszukał to by się znalazło parę rzeczy gdzie PIS zawalił gospodarczo... hmm o nawet mi się przypomina.

Taka mała analiza o której nawet dyskutowałem z paroma osobami. Chodzi o sytuację sprzed kryzysu. Złotówka stała wysoko, eksport w normie, handel szedł świetnie a PKB na średnim poziomie. Niektórzy twierdzili że stał całkiem wysoko ale w porównaniu do innych krajów nie za bardzo. Mówiono że Polska się super rozwija i że dzięki PISowi wszystko. Tylko wracając do tego PKB właśnie. Był wzrost bo była zajebista sytuacja na rynkach światowych, kupa nowych firm powstawała a PKB średnie ? Może właśnie gdyby ówczesny rząd się bardziej postarał to by wycisnął o wiele więcej. Z tego co pamiętam to wtedy kupa firm zagranicznych chciała otworzyć zakłady w Polsce, wiele zrezygnowało bo kwestie prawne, bo papierów za dużo itp. Ciężko było to poprawić ? Niesamowite ilości nowych miejsc pracy, masa pieniędzy zainwestowana w naszym kraju. Teraz nie co na to liczyć bo każda firma (zwłaszcza międzynarodowa) liczy skrupulatnie każdego dolca.
Cięzko wszystko zmeinić w niedokończonej kadencji.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11725 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:42:45 pm »
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/235905,financial-times-jak-kryzys-ominal-polske.htm
o o o właśnie, tu jest wspomniane mniej więcej o tym wszystkim co mam na myśli. Dopiero teraz przeczytałem twojego posta Londek :) Masz może ten numer ?

Cięzko wszystko zmeinić w niedokończonej kadencji.
[/quote]
Z czym się wiążę jeden z moich pierwszych postów żeby powiększyć kadencję. Ale z drugiej strony takie zmiany można i w parę miesięcy wprowadzić. Nie wmawiaj że nie. Bierzesz za priorytet poprawienie warunków w kraju i FAKTYCZNIE się za to zabierasz od normalnej a nie dupy strony.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 20:45:09 pm wysłana przez szmajdzik »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11726 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:43:39 pm »
Chcesz przyczyny tego stanu, dobrze napisze Ci raz jeszcze, za czasów PIS nie miałeś vatu 23% i tak drogiej benzyny, żywnośći i nie chciano Ci odebrać emerytury. Idać do sedna przyczyny tego stanu teraz rządi PO i masz odpowiedz na swoje idiotyczne pytanie

Zdajesz sobie sprawe, ze globalny kryzys wymusil takie dzialanie rzadu. Jakos trzeba zapelnic budzet kiedy wszystko sie sypie.

No tak najlepiej na kryzys zwalić, a ludzi ograbić i będzie gitara :)  :wall_bash:

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 24, 2011, 21:46:10 pm[/time]
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/235905,financial-times-jak-kryzys-ominal-polske.htm
o o o właśnie, tu jest wspomniane mniej więcej o tym wszystkim co mam na myśli. Dopiero teraz przeczytałem twojego posta Londek :) Masz może ten numer ?

Cięzko wszystko zmeinić w niedokończonej kadencji.
Z czym się wiążę jeden z moich pierwszych postów żeby powiększyć kadencję. Ale z drugiej strony takie zmiany można i w parę miesięcy wprowadzić. Nie wmawiaj że nie. Bierzesz za priorytet poprawienie warunków w kraju i FAKTYCZNIE się za to zabierasz od normalnej a nie dupy strony.
[/quote]W tym wyadku nie chodziło  o wydłużenie kadencji i sam dobrze o tym wiesz, powstał kryzys między koalicjantami, afery, dymisje i posypało sie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 20:46:49 pm wysłana przez Tomasz »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11727 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:47:10 pm »
Weź przestań narzekać a sypnij czymś konkretnym. Twoje "jednolinijkowe" odpowiedzi mówią mi dużo nt. tego co może powodować taki stan. Poza oczywiście otwartą nienawiścią do PO i wychwalaniu PISu.

Ale to jest propozycja na przyszłość. PO z PISem nawzajem się podżegają do wojny to trzeba przyznać i stąd to się głównie bierze. PIS porządnie wziął się za lustrację niewątpliwie (i fajnie bo trzeba kutasów udupić  :mad:), publika zadowolniona że komuchów łapią, ale odnoszę wrażenie że inne aspekty były zaniedbywane (jak np. wyżej wspomniane ułatwienia dla firm zagranicznych jak i Polskich oczywiście)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 21:51:37 pm wysłana przez szmajdzik »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11728 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:50:39 pm »
Weź przestań narzekać a sypnij czymś konkretnym. Twoje "jednolinijkowe" odpowiedzi mówią mi dużo nt. tego co może powodować taki stan. Poza oczywiście otwartą nienawiścią do PO i wychwalaniu PISu.
Ale PIS też nie jest świety i nigdzie nie pisałem ze jest, rozchdozi sie tylko o to ,ze za czasów PIS'u było lepiej, a przynajmniej zaczynało być, szkoda ze nie dokończyli kadencji bo kto wie jak dzisiaj nasz kraj by stał gospodarczo. A największym FAILEM kaczyńskiego jest wywalenie porządnych ludzi z PIS'u i to mnie wkur**a.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 20:52:53 pm wysłana przez Tomasz »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11729 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:53:30 pm »
o o o właśnie, tu jest wspomniane mniej więcej o tym wszystkim co mam na myśli. Dopiero teraz przeczytałem twojego posta Londek  Masz może ten numer ?


Tu masz caly tekst w PDF:

http://www.icc.org.pl/images/uploads/30-years-after-solidarity.pdf

ja pobralem bo wazy ponad 6mb

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11730 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:54:31 pm »
za czasów PIS'u żyło sie lepiej i wali mnie jak oni to robili.

Taaaa... może na tym zakończ swoją karierę w tym temacie. Widzisz, postawienie obok siebie dwóch faktów takich jak "w pewnym okresie rządziło pewne ugrupowanie" i "w tym samym okresie mój status socjoekonomiczny był lepszy niż jest obecnie" nie znaczy absolutnie nic jeżeli nie jesteś w stanie wykazać związku przyczynowo-skutkowego między tymi stwierdzeniami.

Cytat: Londek
UK

Za chujową sytuację gospodarczą w UK odpowiada m.in. najazd przygłupich emigrantów.  

Tak i nie. Tania siła robocza jest im potrzebna, gorzej że ta tania siła robocza to urocze polaczyny, które nie mogą pójść spać jeśli nie zrobią jakiegoś wału. Żeby nie było to nie jest kwestia tylko polaków, większość emigrantów do oporu wyzyskuje socjal.
Mało Ci faktów?

Czytaj mój post tak długo aż go zrozumiesz.
Chcesz przyczyny tego stanu, dobrze napisze Ci raz jeszcze, za czasów PIS nie miałeś vatu 23% i tak drogiej benzyny, żywnośći i nie chciano Ci odebrać emerytury. Idać do sedna przyczyny tego stanu teraz rządi PO i masz odpowiedz na swoje idiotyczne pytanie

Jesteś w ogóle w stanie rozróżnić pojęcie przyczyny i skutku? Bo:

Cytuj
tak drogiej benzyny, żywnośći

To skutki. Tylko pytanie czego bo przecież nie:

Cytuj
vatu 23% i nie chciano Ci odebrać emerytury

Bo te zmiany dopiero co wprowadzono. Naprawdę nie rozumiesz, że zmiany w gospodarce nie przekładają się na zmianę jakości życia natychmiastowo? Mniejsza o to, czy podwyższenie VATu było dobrą czy złą decyzją - przyszło Ci w o ogóle do głowy, żeby się zastanowić, dlaczego rząd takie zmiany musiał wprowadzać? Nie potrafisz łączyć przyczyn ze skutkami, nie widzisz długotrwałych procesów ekonomicznych (bo co Cię to obchodzi, że reforma emerytalna jest gównem ciągnącym się od ponad 10 lat, jak zresztą wszystko co Wielki Reformator Buzek zrobił), nie rozumiesz tego, że dzisiejsze reformy będą miały faktyczne efekty w bliższej lub dalszej przyszłości (w tym przypadku w bliższej bo rząd ma nóż na gardle, o ile jakiekolwiek reformy w ogóle będą). To o czym Ty chcesz rozmawiać?


szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11731 dnia: Stycznia 24, 2011, 20:55:52 pm »
Hmm patrząc na działania PISu i PO stwierdzę jedno: z obydwoma partiami byłoby hujowo. Nie dostosowali się do swoich czasów.

Uważam że PO poradziłoby sobie świetnie wtedy kiedy PIS rządził (ze względu na mniej socjalne podejście do gospodarki i w ogóle gospodarka jako priorytet w działaniach rządu) a PIS możliwe że trochę lepiej teraz - ich socjalne podejście blokowałoby takie durne pomysły jak łapanie się za VAT. Ktoś myśli podobnie ?

Dziękówa Londek :) Kurde potężny artykuł, szkoda że mi komórka nie odczytuje PDF - idealnie do pociągu na dojazdy na studia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 20:58:01 pm wysłana przez szmajdzik »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11732 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:00:42 pm »
iękówa Londek  Kurde potężny artykuł, szkoda że mi komórka nie odczytuje PDF - idealnie do pociągu na dojazdy na studia.

Clip number :   S6F
Direct URL :   http://www.heypasteit.com/clip/S6F

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11733 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:01:12 pm »
Starasz sie wymądrzać ale słabo Ci to idzie, nie mam zamiaru tłumaczyć Ci skutków i przyczyń tego stanu rzeczy bo to jest chyba oczywiste dla myslącego człowieka. Jak widać nie dla Ciebie. Dzięki ze mi powiedziałeś iż reformy nie działają od zaraz, nagle, normalnie niedomyśliłbym sie, tylko jakbyś użył tego czegoś co masz po kopułą zamist sie wymądrzać,to zrozumiałbyś ze oszczedzać na gospodarce nie wolno i nie obnizać statusu majątkowego Polaków który i tak do najlepszychj nie należy, też nie wolno, czemu nie zrobią jak w szwecji czy norwegii gdzie najbogatsze firmy maja nawet po 70% podatku, u nas za miast tych najbogatszych skubać to skubają ale tych najbiedniejszych. Jak widać racjonalne myślenie u Ciebie nie wystepuje, jedyne co potrafisz to udawać mądrzejszego niż jesteś. Panie wuher
PS i co do vatu, PIS proponował zamist podnoszenia stawki vat wprowadzenie podatku dla banków i wyszło by podobnie z tym ze zwykli przedsiembiorcy nie odczuliby tego jak właśnie podniesienia Vatu!!!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 21:12:08 pm wysłana przez Tomasz »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11734 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:06:47 pm »
Starasz sie wymądrzać ale słabo Ci to idzie, nie mam zamiaru tłumaczyć Ci skutków i przyczyń tego stanu rzeczy bo to jest chyba oczywiste dla myslącego człowieka. Jak widać nie dla Ciebie. Dzięki ze mi powiedziałeś iż reformy nie działają od zaraz, nagle, normalnie niedomyśliłbym sie, tylko jakbyś użył tego czegoś co masz po kopułą zamist sie wymądrzać,to zrozumiałbyś ze oszczedzać na gospodarce nie wolno i nie obnizać i statusu majątkowego Polaków który i tak do najlepszychj nie należy, też nie wolno, czemu nie zrobią jak w szwecji czy norwegii gdzie najbogatsze firmy maja nawet po 70% podatku, u nas za miast tych najbogatszych skubać to skubają ale tych najbiedniejszych. Jak widać racjonalne myślenie u Ciebie nie wystepuje, jedyne co potrafisz to udawać mądrzejszego niż jesteś. Panie wuher
PS i co do vatu, PIS proponował zamist podnoszenia stawki vat wprowadzenie podatku dla banków i wyszło by podobnie z tym ze zwykli przedsiembiorcy nie odczuliby tego jak właśnie podniesienia Vatu!!!

70% ....ciekawe...


http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_around_the_world
http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 21:08:27 pm wysłana przez LoNdEk »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11735 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:09:46 pm »
Starasz sie wymądrzać ale słabo Ci to idzie, nie mam zamiaru tłumaczyć Ci skutków i przyczyń tego stanu rzeczy bo to jest chyba oczywiste dla myslącego człowieka. Jak widać nie dla Ciebie. Dzięki ze mi powiedziałeś iż reformy nie działają od zaraz, nagle, normalnie niedomyśliłbym sie, tylko jakbyś użył tego czegoś co masz po kopułą zamist sie wymądrzać,to zrozumiałbyś ze oszczedzać na gospodarce nie wolno i nie obnizać i statusu majątkowego Polaków który i tak do najlepszychj nie należy, też nie wolno, czemu nie zrobią jak w szwecji czy norwegii gdzie najbogatsze firmy maja nawet po 70% podatku, u nas za miast tych najbogatszych skubać to skubają ale tych najbiedniejszych. Jak widać racjonalne myślenie u Ciebie nie wystepuje, jedyne co potrafisz to udawać mądrzejszego niż jesteś. Panie wuher
PS i co do vatu, PIS proponował zamist podnoszenia stawki vat wprowadzenie podatku dla banków i wyszło by podobnie z tym ze zwykli przedsiembiorcy nie odczuliby tego jak właśnie podniesienia Vatu!!!

70% ....ciekawe...


http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_around_the_world


Te procenty napisałem z kapelusza geniuszu, bo jeszcze jak chodziłem na studia to pamietam wykład o gospodarkach światowych i tak jakoś utarło mi sie to w głowie, więc nie wklejaj mi tu iditycznych linków.Wiem tylko ze w państwach skańdynawskich tak właśnie działa gospodarka, najbogatszych opodatkowuje sie wysoko a biednych nisko.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11736 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:17:41 pm »
Starasz sie wymądrzać ale słabo Ci to idzie, nie mam zamiaru tłumaczyć Ci skutków i przyczyń tego stanu rzeczy bo to jest chyba oczywiste dla myslącego człowieka. Jak widać nie dla Ciebie. Dzięki ze mi powiedziałeś iż reformy nie działają od zaraz, nagle, normalnie niedomyśliłbym sie, tylko jakbyś użył tego czegoś co masz po kopułą zamist sie wymądrzać,to zrozumiałbyś ze oszczedzać na gospodarce nie wolno i nie obnizać statusu majątkowego Polaków który i tak do najlepszychj nie należy, też nie wolno, czemu nie zrobią jak w szwecji czy norwegii gdzie najbogatsze firmy maja nawet po 70% podatku, u nas za miast tych najbogatszych skubać to skubają ale tych najbiedniejszych. Jak widać racjonalne myślenie u Ciebie nie wystepuje, jedyne co potrafisz to udawać mądrzejszego niż jesteś. Panie wuher
PS i co do vatu, PIS proponował zamist podnoszenia stawki vat wprowadzenie podatku dla banków i wyszło by podobnie z tym ze zwykli przedsiembiorcy nie odczuliby tego jak właśnie podniesienia Vatu!!!

Te procenty napisałem z kapelusza geniuszu, bo jeszcze jak chodziłem na studia to pamietam wykład o gospodarkach światowych i tak jakoś utarło mi sie to w głowie, więc nie wklejaj mi tu iditycznych linków.Wiem tylko ze w państwach skańdynawskich tak właśnie działa gospodarka, najbogatszych opodatkowuje sie wysoko a biednych nisko.
Dziękuję już temu panu za rozmowę, życzę powodzenia w życiu i współczuję odsłuchania tamtego wykładu (i zapewne nie do końca zrozumienia go).

Londek normalnie stawiam ci piwo kiedyś  :angel: Najlepiej tutaj:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 21:20:33 pm wysłana przez szmajdzik »

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11737 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:35:42 pm »
Chcesz przyczyny tego stanu, dobrze napisze Ci raz jeszcze, za czasów PIS nie miałeś vatu 23% i tak drogiej benzyny, żywnośći i nie chciano Ci odebrać emerytury. Idać do sedna przyczyny tego stanu teraz rządi PO i masz odpowiedz na swoje idiotyczne pytanie

Czemu obwiniasz polski rząd za ceny ropy? Ceny ropy rosną w polsce pod wpływem wzrostów cen za baryłkę na światowych rynkach i umacniający się dolar.

Generalnie twoje myślenie wygląda tak : "Za czasów PiS było mi dobrze, teraz jest mi źle. PiS>PO". Zrozum tylko jedno, że gdyby teraz rządziła inna ekipa, przykładowo z SLD czy PiSu, to narzekał byś teraz na nich.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11738 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:59:14 pm »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11739 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:23:04 pm »
Uważam że PO poradziłoby sobie świetnie wtedy kiedy PIS rządził (ze względu na mniej socjalne podejście do gospodarki i w ogóle gospodarka jako priorytet w działaniach rządu) a PIS możliwe że trochę lepiej teraz - ich socjalne podejście blokowałoby takie durne pomysły jak łapanie się za VAT.
:roll:

Przynajmniej 4 błędy w jednym zdaniu. Nie każdy się musi na wszystkim znać, ale po co wypowiadać się nie mając pojęcia o temacie?

Londek dalej czytasz z artykułów tylko lead? Bo wkleiłeś źródła które udowadniają że ja miałem rację, a ty się myliłeś. No chyba że zmieniłeś zdanie.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11740 dnia: Stycznia 24, 2011, 22:25:41 pm »
Chodzi ci o zbyt ogólnikowe wyrażenia? Chyba nie zaprzeczysz że PIS jest mocno socjalną partią?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11741 dnia: Stycznia 24, 2011, 23:00:17 pm »


Hehe moglo by to kogos zaskoczyc gdyby nie to ze w wiekszosci EU takie ceny sa ,:-D

Wiadomość scalona: Stycznia 24, 2011, 23:02:47 pm
Uważam że PO poradziłoby sobie świetnie wtedy kiedy PIS rządził (ze względu na mniej socjalne podejście do gospodarki i w ogóle gospodarka jako priorytet w działaniach rządu) a PIS możliwe że trochę lepiej teraz - ich socjalne podejście blokowałoby takie durne pomysły jak łapanie się za VAT.


 :roll:

Przynajmniej 4 błędy w jednym zdaniu. Nie każdy się musi na wszystkim znać, ale po co wypowiadać się nie mając pojęcia o temacie?

Londek dalej czytasz z artykułów tylko lead? Bo wkleiłeś źródła które udowadniają że ja miałem rację, a ty się myliłeś. No chyba że zmieniłeś zdanie.


nie zmienilem zdania ale wydaje mi sie ze to ja wlasnie mialem racje
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 23:02:47 pm wysłana przez LoNdEk »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11742 dnia: Stycznia 24, 2011, 23:30:09 pm »
Starasz sie wymądrzać ale słabo Ci to idzie, nie mam zamiaru tłumaczyć Ci skutków i przyczyń tego stanu rzeczy bo to jest chyba oczywiste dla myslącego człowieka. Jak widać nie dla Ciebie. Dzięki ze mi powiedziałeś iż reformy nie działają od zaraz, nagle, normalnie niedomyśliłbym sie, tylko jakbyś użył tego czegoś co masz po kopułą zamist sie wymądrzać,to zrozumiałbyś ze oszczedzać na gospodarce nie wolno i nie obnizać statusu majątkowego Polaków który i tak do najlepszychj nie należy, też nie wolno, czemu nie zrobią jak w szwecji czy norwegii gdzie najbogatsze firmy maja nawet po 70% podatku, u nas za miast tych najbogatszych skubać to skubają ale tych najbiedniejszych. Jak widać racjonalne myślenie u Ciebie nie wystepuje, jedyne co potrafisz to udawać mądrzejszego niż jesteś. Panie wuher
PS i co do vatu, PIS proponował zamist podnoszenia stawki vat wprowadzenie podatku dla banków i wyszło by podobnie z tym ze zwykli przedsiembiorcy nie odczuliby tego jak właśnie podniesienia Vatu!!!

Te procenty napisałem z kapelusza geniuszu, bo jeszcze jak chodziłem na studia to pamietam wykład o gospodarkach światowych i tak jakoś utarło mi sie to w głowie, więc nie wklejaj mi tu iditycznych linków.Wiem tylko ze w państwach skańdynawskich tak właśnie działa gospodarka, najbogatszych opodatkowuje sie wysoko a biednych nisko.
Dziękuję już temu panu za rozmowę, życzę powodzenia w życiu i współczuję odsłuchania tamtego wykładu (i zapewne nie do końca zrozumienia go).

Londek normalnie stawiam ci piwo kiedyś  :angel: Najlepiej tutaj:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
kur** człowieku wkurwiasz mnie, to ze sie pomyliłem o jakiś tam procent nie zmienia ideii jakim kierują sie najbardziej rozwinięte kraje europy, czyli wysokie podatki dla bogatych i mniejsze dla biednych, tak powinno być w Polsce.
PS ja już kończe temat bo nie myśle podnosić sobie ciśnienia niepotrzebnie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 23:38:41 pm wysłana przez Tomasz »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11743 dnia: Stycznia 24, 2011, 23:52:22 pm »
Szmajdzik, weź jakąś książkę do WOSu dla gimnazjalistów i przeczytaj. Nie wierzę żeby takich podstaw jak odróżnianie doktryny liberalnej od prosocjalnej nie uczyli obowiązkowo w szkołach. Ok, rozwinę:

Cytat: Szmajdzik
Uważam że PO poradziłoby sobie świetnie wtedy kiedy PIS rządził (ze względu na mniej socjalne podejście do gospodarki i w ogóle gospodarka jako priorytet w działaniach rządu) a PIS możliwe że trochę lepiej teraz - ich socjalne podejście blokowałoby takie durne pomysły jak łapanie się za VAT.


1. To socjalista, a nie liberał, pierwszy sięga do kieszeni podatnika. Twoje ostatnie zdanie - "ich socjalne podejście blokowałoby takie durne pomysły jak łapanie się za VAT" brzmi równie absurdalnie jak "ich wegetarianizm blokowałby tak idiotyczne pomysły jak jedzenie warzyw".
2. PiS jest paradoksalnie bardziej liberalną gospodarczą partią niż PO. Świadczą o tym podjęte przez nich konkretne działania:

Cytuj
'Socjaliści' z PiS:

1. Wprowadzenie dwóch stawek w podatku PiT – 18 i 32% zamiast obowiązujących trzech stawek- 19, 30 i 40%

2. Likwidacja podatku od spadków i darowizn.

3. Możliwość odliczenia pełnej kwoty podatku VAT przy zakupie samochodów w celach służbowych.

4. Zwolnienie małych firm z obowiązku instalowania kas fiskalnych.

5. Obniżenie składki rentowej.

6. Zniesienie akcyzy na kosmetyki.

7. Ułatwienia w przekazywaniu 1% podatku na organizacje pożytku publicznego.

8. Zatrzymanie wzrostu zatrudnienia w administracji publicznej


'Liberałowie' z PO:

1. Wzrost akcyzy na sprowadzane samochody

2. Wzrost akcyzy na węgiel i koks

3. Wzrost akcyzy na oleje opałowe

4. Wzrost akcyzy na gaz ziemny opałowy i pozostałe paliwa gazowe opałowe

5. Wzrost akcyzy na papierosy

6. Likwidacja zwolnienia VAT na zakup aut z kratką

7. Wzrost podatków od środków transportowych

8. Wzrost podatków gruntowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, zbiornikami wodnymi i retencyjnymi, budynkami mieszkalnymi itp.

9. Wzrost zatrudnienia w administracji publicznej.

10. Podwyżka podatku VAT.

3. Gospodarka nie jest priorytetem dla PO. Priorytetem dla PO jest PR.

 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 23:56:12 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11744 dnia: Stycznia 25, 2011, 08:29:29 am »
PiS szykuje wielką manifestację pod Wawelem

Cytuj
- Na manifestacji rozprowadzane mają być widokówki przedstawiające m.in. karykatury Donalda Tuska i Władimira Putina w serdecznym uścisku – mówi "GW" jeden z działaczy małopolskiego PiS. Własne uroczystości to ma być kolejny znak, że PiS odcina się od działań rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej - twierdzi "Gazeta Wyborcza" we wtorkowej publikacji.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/pis-szykuje-wielka-manifestacje-pod-wawelem,1,4153870,wiadomosc.html

Wiadomość scalona: Stycznia 25, 2011, 08:31:16 am
Polska w ogniu krytyki obrońców praw człowieka

Cytuj
W ogłoszonym wczoraj raporcie nowojorska organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) wytknęła Polsce szereg mankamentów w tej dziedzinie, przypominając m.in. sprawę domniemanych tajnych więzień CIA i wskazując na dyskryminację gejów.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-w-ogniu-krytyki-obroncow-praw-czlowieka,1,4140661,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 08:31:16 am wysłana przez LoNdEk »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11745 dnia: Stycznia 25, 2011, 08:44:09 am »
Zamiast wysłać Jarosława na zasłużoną emeryturę, znaleźć jakiegoś młodszego i "przebojowego" następce i zacząć głośno krzyczeć o gospodarce, zmianach jakie proponują, rzeczach które robili jak byli u władzy (obudzony w środku nocy bym powiedział bez zastanowienia, że PiS jest bardziej liberalną partią niż PO, jak to becetol ładnie opisał), to oni robią protesty pod wawelem i ciągle i ciągle o tym smoleńsku -_-
Znam sporo osób które zawsze PiS popierały, ale teraz zwyczajnie się boją głosować na tych ludzi z Kaczyńskim na czele, a PO sobie na tych krzykach korzysta i znów wygrają.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11746 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:21:27 am »
Zamiast wysłać Jarosława na zasłużoną emeryturę, znaleźć jakiegoś młodszego i "przebojowego" następce i zacząć głośno krzyczeć o gospodarce, zmianach jakie proponują, rzeczach które robili jak byli u władzy (obudzony w środku nocy bym powiedział bez zastanowienia, że PiS jest bardziej liberalną partią niż PO, jak to becetol ładnie opisał), to oni robią protesty pod wawelem i ciągle i ciągle o tym smoleńsku -_-
Znam sporo osób które zawsze PiS popierały, ale teraz zwyczajnie się boją głosować na tych ludzi z Kaczyńskim na czele, a PO sobie na tych krzykach korzysta i znów wygrają.
Zgadzam sie w pełni, kaczyńskiemu odwaliło, moze przez to ze stracił brata, nie wiem, wiem jedno mają na tyle kompetentnych ludzi w partii ze nadają sie do rządzenia, tylko własnie, prezesa mogliby odsunąć od władzy o ile w ogóle jest takie coś możliwe.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 09:41:21 am wysłana przez Tomasz »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11747 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:32:00 am »
Londek każdy sobie może wejść na serwis informacyjny i poczytać wiadomości. Tu ma się rozmawiać, jak nie masz nic do powiedzenia to nie próbuj żałośnie wkręcić się w temat spamując losowymi linkami na poziomie pisze "Gazeta Wyborcza" powołując się na anonimowe źródła.

Milford - PiS robi wiele innych rzeczy, także w kwestii gospodarki, ale to już nie ich wina że media zamiast rozpisywać się na pierwszych stronach np. o Zespole Gospodarczym ( http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-powolal-zespol-gospodarczy,1,4102497,wiadomosc.html ), wolą bombardować nadchodzące uroczystości anonimowymi donosami. Zresztą zobacz do ilu osób docierają obie wiadomości na onecie, chociażby po liczbie komentujących - sprawy gospodarcze - 13 osób (a news wisi juz dwa tygodnie), Smoleńsk - 807 (a w tym przypadku news wisi dopiero 3 godziny). Selektywne dobieranie wiadomości to część polityki prowadzonej przez media, a jak już dawno ustalono warto myśleć samodzielnie a nie łykać tylko to co pojawia się na głównej, bo istotne rzeczy często na główną nie trafiają. Media robią z głowy jajo, panowie ;)


prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11748 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:34:17 am »
Ten jeden akurat był. I co zrobisz? Jak się buduje strategię rządu na nienawiści i podżeganiu do fizycznej eliminacji opozycji, to takie są efekty. Był zamach fanatyka PO na biuro PiS - celem zamachu było wymordowanie ludzi ze względu na ich poglądy. Taka jest prawda, od początku miałem rację - nie mieli jej za to ludzie tworzący teorie spiskowe w stylu:

Cytuj
Szukając winnego zbrodni, przede wsyzstkim zadaje się pytanie, kto miał motyw i jakiś zysk z tego. Wszystkie poszlaki wskazują na PiS. Po trupach do celu?

Cytuj
a moze to jakis fanatyk pisu, wkur**ony za ostatnie rankingi?

Nie liczę co prawda aby ktoś z ludzi którzy te bzdury wypisywali teraz wejdą, przeproszą i przyznają mi rację. Nie mają na tyle honoru, zresztą nie jest mi to do niczego potrzebne. Faktów nie zakrzyczycie. To nie PiS, jak twierdziły forumowe lemingi, odpowiada za zamach - zbrodni dokonał dawny działacz PO.
Odpisuję tylko dlatego, że pozwoliłeś sobie cytować moją archwalną odpowiedź:
Kto i za co ma Ciebie przepraszać? Dobrze się czujesz?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11749 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:39:43 am »
Nie chodzi przepraszanie mnie, chodzi o zwykłe męskie "Przepraszam wszystkich za zamieszanie, myliłem się, nie miałem racji. Następnym razem pomyślę zanim zacznę bezpodstawnie oskarżać". Dasz radę?


prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11750 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:46:17 am »
Pogarsza Ci się becet. To tak tylko w kwestii czy z kimś takim warto w ogóle wchodzić w polemikę i czy będzie potrafił uznać, że ktokolwiek poza nim ma racje.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11751 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:51:29 am »
Ciekawe jak sie czują twórcy MW2 i słynnej misji na lotnisku zważywszy na ostatnie doniesienia z Rosji. Chłopaki chyba za dużo powtarzali ten level

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11752 dnia: Stycznia 25, 2011, 09:54:55 am »
@el becetol no to też jest oczywiście racja, ale moim zdaniem, to głównie przez Jarosława tak jest, on jest prezesem, jego zdanie jest najgłośniejsze, a ostatnio jego zdanie dotyczy tylko i wyłącznie smoleńska. PO nie zależy na gadaniu o tym, więc gdyby PiS dał sobie z tym spokój (przynajmniej do czasu zakończenia śledztwa prokuratury), to myślę, że w mediach by było coraz więcej o problemach gospodarczych, a tu już idealne miejsce do wkroczenia ze swoimi pomysłami na te problemy.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11753 dnia: Stycznia 25, 2011, 10:01:18 am »
Pogarsza Ci się becet. To tak tylko w kwestii czy z kimś takim warto w ogóle wchodzić w polemikę i czy będzie potrafił uznać, że ktokolwiek poza nim ma racje.

Mógłbyś rozwinąć myśl?
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego według Ciebie uwaga beceta wykracza poza twoje "normy" rozumowania.

Zacytował słowa, które stanowiły przykład stanowiska oderwanego od rzeczywistości. Zaznaczył, że osoba odpowiedzialna za takie pierdolenie powinna się przyznać do swojego błędu.
Normalna, oczywista norma związana z dyskursem bazującym na wzajemnym szacunku i próbie wzajemnego zrozumienia.
Co tutaj jest do krzywienia się?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 10:08:03 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11754 dnia: Stycznia 25, 2011, 10:29:48 am »
Tak samo oderwane od rzeczywistości jak obwinianie PO za te wydarzenia w Łodzi. Ale becet tego nie jest w stanie pojąć, nie mieści mu się to w światopoglądzie - interpretuje fakty tak, aby pasowały to jego wersji, jego wyobrażenia o danej sytuacji, będąc całkowicie zamkniętym na inne postawy. Śledziłeś naszą długą dyskusję o marszu niepodległości? Pomimo argumentów i oczywistej "nie racji" nie zmienił zdania. Tak się w tym zagalopował, że usprawiedliwiał nawet działania faszystów. Z kims takim nie będę dyskutował, bo szkoda mi na to klawiatury, ale skoro mnie cytował, nie mogłem tego zostawić bez komentarza.
A o to krzywienie się to już jego musisz spytać.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11755 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:09:05 pm »
Słabo, słabo. Najpierw twierdziłeś że zamachu dokonał fanatyk PiSu, a okazało się że nie dość że był to przeciwnik PiSu, jak twierdzili ogarnięci użytkownicy, to w dodatku były radny platformy. No, ale ok, zamiast przyznać się do błędu tego lepiej coś wrzeszczeć o faszystach i skrzywieniach  :lol:

A propos

Cytat: Wuher
A ustalili w końcu jak tam z jego zdrowiem psychicznym?

Już ustalili.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sprawca-ataku-w-biurze-PiS-byl-poczytalny,wid,13068243,wiadomosc.html?ticaid=1ba9c&_ticrsn=3

Cytuj
Sprawca ataku w biurze PiS był poczytalny

Tak więc i te wasze teorie:

Cytat: Soul hunter 16
psychol
Cytat: Kerth
szaleniec
Cytat: prart
dla mnie jest przede wszystkim szalencem
Cytat: prart
wariaci i szalency
Się nie sprawdziły. Nie każdy morderca jest niepoczytalnym wariatem. To był w pełni władz umysłowych działający na zimno dawny radny PO, nienawidzący PiSu. Dobrze wiedział co robi, dobrze wiedział jakie wartości reprezentuje. Nie był niepoczytalny, nie był psycholem. Chociaż tak jak w poprzednim przypadku, nawet nie podejrzewam że przyznacie się do błędu. Ale każdy widzi kto od początku miał rację.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 12:12:01 pm wysłana przez el becetol »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11756 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:17:52 pm »
działający na zimno

Tu się już trochę rozpędziłeś, bo zbrodnia polegająca na wparowaniu przez drzwi i strzelaniu raczej nie wymagała wielu miesięcy planowania. Wierzę psychiatrom, ale jak dla mnie to, że jest poczytalny raczej nie trzyma się kupy z tym jak dokonał zbrodni. Jedyne co mnie boli, to to, że ta tragedia (jak zresztą każda inna) nie doprowadziła do poważnej refleksji na temat tego dlaczego tak się stało, i jak tego uniknąć w przyszłości. Miała za to efekt dokładnie odwrotny tzn wzajemne zrzucanie na siebie winy, i dalsza eskalacja konfliktu politycznego. Ehh.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11757 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:36:05 pm »
Nie każdy potrafi przeprowadzić akcje w stylu Szakala. Przyjechał specjalnie, wynajął hotel niedaleko, odwiedzał okolice biura poselskiego, planował morderstwo od dawna, zbierał wycinki prasowe na temat PiSu, żeby wiedzieć gdzie zaatakować. Planował zamach od dawna, ale był tylko siepaczem służb PRL. W więzieniach za morderstwa siedzą mordercy którzy znacznie mniej dokładnie planują zbrodnie niż ten POwiec, a jednak sąd uznał ich za poczytalnych i chłodno przeprowadzających swoje działania. Zresztą psychiatrzy dokłanie go zbadali.

On jest po prostu POwcem nienawidzącym PiSowców. Zaakceptujcie ten fakt zamiast go relatywizować i usprawiedliwiać jego winę.
Wtedy będzie można wyciągnąć wnioski.



Wiadomość scalona: [time]Styczeń 25, 2011, 13:38:21 pm[/time]
Zresztą tu zostało to doskonale powiedziane:

Gdyby był to były członek neonazistów i zamordował Żyda krzycząc "śmierć wszystkim Żydom", nie mielibyście najmniejszych problemów postrzegać przyczynę w tym właśnie ruchu, a nie tylko w umyśle tego człowieka.
Relatywizujecie na korzyść PO, nie wiedzieć dlaczego. A najgorsze jest to, że robicie to w imię logiki i obiektywizmu.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 12:39:23 pm wysłana przez el becetol »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11758 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:42:41 pm »
Słabo, słabo. Najpierw twierdziłeś że zamachu dokonał fanatyk PiSu, a okazało się że nie dość że był to przeciwnik PiSu, jak twierdzili ogarnięci użytkownicy, to w dodatku były radny platformy. No, ale ok, zamiast przyznać się do błędu tego lepiej coś wrzeszczeć o faszystach i skrzywieniach  :lol:

Bardzo słabo becet.
Nie twierdziłem, że zamachu dokonał fanatyk PISu tylko pytałem, kontrująć Twoje wyssane z palca teorie (tam jest znak zapytania, nie zauważyłes cytując?) - tylko to można wtedy było robić, nie znając faktów. Tobie oczywiście to nie przeszkadzało, żeby widziec w tym spisek i zlecenie z wewnątrz PO. Bo to udowadniałeś wcześniej i jak się okazuje (i co było oczywiste) - nie miałeś i nie masz racji. Domagająć się jakiś przeprosin robisz z siebie kompletnego idiotę.
Kompletnym failem jest tekst o skrzywieniach zakończony "lolem" - spytaj maertina o co chodziło, bo nie ogarniasz - ja nie mam ochoty Ci tego tłumaczyć.

Już ustalili.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sprawca-ataku-w-biurze-PiS-byl-poczytalny,wid,13068243,wiadomosc.html?ticaid=1ba9c&_ticrsn=3

Cytuj
Sprawca ataku w biurze PiS był poczytalny

Tak więc i te wasze teorie:

Cytat: Soul hunter 16
psychol
Cytat: Kerth
szaleniec
Cytat: prart
dla mnie jest przede wszystkim szalencem
Cytat: prart
wariaci i szalency
Się nie sprawdziły. Nie każdy morderca jest niepoczytalnym wariatem. To był w pełni władz umysłowych działający na zimno dawny radny PO, nienawidzący PiSu. Dobrze wiedział co robi, dobrze wiedział jakie wartości reprezentuje. Nie był niepoczytalny, nie był psycholem. Chociaż tak jak w poprzednim przypadku, nawet nie podejrzewam że przyznacie się do błędu. Ale każdy widzi kto od początku miał rację.
Żenująco wręcz słabo becet.
Nigdy nie twierdziłem, że koleś był niepoczytalny. Niepoczytalność to termin prawny a nie medyczny, wynikający z ustawy. To, że w sensie prawnym koleś był poczytalny nie oznacza, że nie jest szaleńcem.
Jak można twierdzić, że człowiek dokonujący takiego czynu nie jest psycholem/szaleńcem/wariatem (niezależnie od swojej poczytalności w trakcie zdarzenia), to ręce mi opadają. Moralność, kur** jego mać. Powinieniem zakończyć tą dyskusję na dzisiejszym pierwszym poście, bo reprezentuje zbyt niski poziom.

I nie odpowiadaj PISowy lemingu.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11759 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:43:01 pm »
ale był tylko siepaczem służb PRL.

Wait, wat?