Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 652289 razy)

0 użytkowników i 77 Gości przegląda ten wątek.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11760 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:52:04 pm »
On jest po prostu POwcem nienawidzącym PiSowców. Zaakceptujcie ten fakt zamiast go relatywizować i usprawiedliwiać jego winę.
Wtedy będzie można wyciągnąć wnioski.

Nikt nie usprawiedliwia jego winy, tylko że zrzucanie winy za zabójstwo na PO jest bezpodstawne.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11761 dnia: Stycznia 25, 2011, 13:05:52 pm »
Nie twierdziłem, że zamachu dokonał fanatyk PISu tylko pytałem, kontrująć Twoje wyssane z palca teorie (tam jest znak zapytania, nie zauważyłes cytując?) - tylko to można wtedy było robić, nie znając faktów.

Ale już znamy fakty. I okazało się że ja miałem rację, ty strzeliłeś dwa babole. Rozumiem skąd ta wściekłość i wyzwiska. Kłócisz się z lekarzami, kłócisz się z faktami, kłócisz się nawet ze swoimi własnymi słowami. Straciłeś kontakt z rzeczywistością, i tu radzę się doszukiwać choroby psychicznej. Ryszard C był poczytalny, twoja żałośnie śmieszna próba odwrócenia kota ogonem i wrzeszczenie teraz że "psychol" to nie była ocena stanu psychicznego, tylko moralności, może powodować tylko salwy śmiechu. Nie bierz udziału w dyskusji, jak nie potrafisz.

Wuher - współpracował z milicją, prawdopodobnie był w SB, pisali o tym od GW po ND. Zresztą to mało istotne.

Wiadomość scalona: Stycznia 25, 2011, 13:08:51 pm
Tobie oczywiście to nie przeszkadzało, żeby widziec w tym spisek i zlecenie z wewnątrz PO.

Zaraz gdzie pisałem coś o jakimś zleceniu? Czekam na cytaty. Złapany na dwóch kłamstwach rzucasz trzecie? Cytaty, ze spiskiem i zleceniem, kłamczuszku.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 13:08:51 pm wysłana przez el becetol »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11762 dnia: Stycznia 25, 2011, 13:13:29 pm »
To teraz mam Cię uczyć czym jest kłamstwo? Po co, i tak nie rozumiesz co czytasz.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11763 dnia: Stycznia 25, 2011, 13:14:04 pm »
Tobie oczywiście to nie przeszkadzało, żeby widziec w tym spisek i zlecenie z wewnątrz PO.

Zaraz gdzie pisałem coś o jakimś zleceniu? Czekam na cytaty. Złapany na dwóch kłamstwach rzucasz trzecie? Cytaty, ze spiskiem i zleceniem, kłamczuszku.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11764 dnia: Stycznia 25, 2011, 13:31:18 pm »
Zmusiłeś mnie do czytania po raz kolejny Twoich wypocin, jeszcze trochę i przestanę Cię pisać z wielkiej.

To było wyrachowane, zaplanowane morderstwo z zimną krwią na tle politycznym, kontynuujące działania PO, wprowadzające w życie rozkazy Sikorskiego ("dorżnąć watahę pisowską"), Palikota ("zastrzelić i wypatroszyć") i reszty, a nie spontaniczne działanie jakiegoś niespełna rozumu furiata w losowym miejscu.

Cytować Palikota który kazał strzelać i patroszyć przeciwników? Przypominam że Ryszard jedną osobę zastrzelił a drugą chciał wypatroszyć nożem. Dożynanie watah? Jedna osoba z poderżniętym gardłem, tylko dlatego ze należała do "watahy" pisowskiej? A nie pamiętamy jak Palikot nakazał na blogu lemingom przynieść krzyż z puszek po "zimnym lechu" pod pałac i już wieczorem rozbawieni fanatycy PO z takim krzyżem brylowali na Krakowskim? To też nie ma związku? To był przykład, jak się okazało nie ostatni, na to że polecenia tych ludzi masa wykonuję bezwolnie. Teraz mieliśmy kolejny. I niestety coś mi mówi, że nie ostatni.

Czym to było jak nie sugerowaniem, że całe zajście to robota PO (partii a nie jej byłego członka)?

Dodatkowo, a propo zdrowia w sensie medycznym (a nie prawnym -> niepoczytalmność) i racji, znalazłem swoją wypowiedź kierowaną do Ciebie:
W takim razie masz rację - jest zwolennikiem PO i jest klinicznie zdrowy.
Ale dla mnie nadal jest jebnięty i to potężnie skoro to zrobił: tym bardziej, że niby popchnęły go do tego wypowiedzi polityków PO. No to trzeba mieć coś z garem (jeśli to prawda).
Więc przestać się kompromitować dalej, lemingu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11765 dnia: Stycznia 25, 2011, 13:50:48 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Człowieku, przecież ja pisałem o publicznych słowach Sikorskiego i Palikota, które potraktował jak rozkaz i wykonał, a nie o żadnym tajnym spisku, co mi zarzucałeś, i nigdzie nie pisałem że dostał wewnętrzne zlecenie od Tuska czy kogoś innego żeby uderzyć akurat na biuro PiS. Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo już komedie odstawiasz.

Cytat: prart
W takim razie masz rację - jest zwolennikiem PO i jest klinicznie zdrowy.

I na tym można zakończyć. Mam rację.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11766 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:13:13 pm »
Jeśli uważasz, że za wydarzeniem w Łodzi stoi partia PO a nie były jej członek szaleniec (co udowodniłem cytatami), to jesteś tak dalego od racji jak tylko można.
Czy Ty kiedykolwiek przynzałes się publicznie do błędu, nawet wobec oczywistych faktów i cytatów? Masz z tym jakiś problem? Pytam retorycznie.
I na tym można zakończyć.
Tu się zgodzę lemingu. Wystarczy Ci tej kompromitacji na dziś.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11767 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:26:46 pm »
prart, takie pytanie:

Jeżeli jakiś biały człowiek, były członek kukluxklanu(albo nawet nie członek, a wyznający te samą ideologię), zabije gdzieś czarnego człowieka, przy czym będzie wiadome, że podczas morderstwa głośno wykrzykiwał "śmierć czarnuchom"...
Gdzie będziesz postrzegał przyczynę tego wydarzenia?


Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11768 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:35:51 pm »
maertin, takie pytanie:
czy nielegalna i zwalczana prawnie organizacja, mająca na celu maksymalne ograniczania praw pewnej grupy ludzi i ich zdominowanie jest tym samym co legalnie działająca i rządząca w wyniku wyborów demokratycznych w wolnym kraju partia polityczna, nie głosząca takich wartości?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11769 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:39:00 pm »
Maertin naprawdę bardzo trafne porównanie. :roll: Może jeszcze napisz o byłym członku grupy terrorystycznej. Przecież to jest to samo co partia polityczna. :roll:

EDIT.
Prart mnie uprzedził.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11770 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:42:11 pm »
KuKluxKlan był legalny, dopóki ich członkowie nie dopuszczali się przemocy. To raz.

Dwa. Co z tego, że jedno jest prawnie zakazane i nielegalne, a drugie legalnie działające i wybrane podczas wyborów, skoro przez pewien okres głosili bardzo sobie bliskie, w sensie bazujące na nienawiści i sugerujące wymordowanie, poglądy?

Co jest nadrzędne, prawo czy etyka/moralność?

Maertin naprawdę bardzo trafne porównanie. :roll: Może jeszcze napisz o byłym członku grupy terrorystycznej. Przecież to jest to samo co partia polityczna. :roll:

EDIT.
Prart mnie uprzedził.

Nieważne czym jest. Ważne jest, jak i jakie poglądy głosi.
Tym tokiem rozumowania nie miałbyś problemu z prawnie wybranym prezydentem, który jest mordercą i w wolnym czasie wybija ludzi. W końcu naród go wybrał...
A kiedy do takiej sytuacji dochodzi, mówimy o demoralizacji, bo oznacza to, że ludzie już nie wiedzą co jest dobre, a co złe.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 14:49:44 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11771 dnia: Stycznia 25, 2011, 14:50:02 pm »
KuKluxKlan był legalny, dopóki ich członkowie nie dopuszczali się przemocy. To raz.

Dwa. Co z tego, że jedno jest prawnie zakazane i nielegalne, a drugie legalnie działające i wybrane podczas wyborów, skoro przez pewien okres głosili bardzo sobie bliskie, w sensie bazujące na nienawiści i sugerujące wymordowanie, poglądy?

Co jest nadrzędne, prawo czy etyka/moralność?
Powiesili kilku czarnych i są nielegalna organizacją, sciganą przez prawo - nie ma kompletnie znaczenia, że kiedyś byli legalni (nie zdążyli nabroić). Zbędny argument.
A druga sprawa - to o PiS czy PO? Bo obie strony głosiły takie treści i wytykanie tego tylko PO jest hipokryzją.
Trzecia - zależy, bowiem mamy do czynienia z nieudolnym prawem jak i wypaczoną moralnością bądź różnorodną etyką. Świat nie jest czarno-biały, ale jeśli chcesz abym wybrał, wskażę na moralność - bo uważam, że z moją jest wszystko w porządku.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11772 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:03:26 pm »
prart, takie pytanie:

Jeżeli jakiś biały człowiek, były członek kukluxklanu(albo nawet nie członek, a wyznający te samą ideologię), zabije gdzieś czarnego człowieka, przy czym będzie wiadome, że podczas morderstwa głośno wykrzykiwał "śmierć czarnuchom"...
Gdzie będziesz postrzegał przyczynę tego wydarzenia?



Były policjant, który zastrzeli bandytę krzycząc "śmierć złoczyńcom!" też będzie dowodem, że policja pierze mózgi? Były lekarz zabijający swoich pacjentów wykrzykujący "śmierć chorym" to też przykład złych lekarzy?
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11773 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:09:07 pm »
Za pomocą jakich słów PIS siał nienawiść wobec PO i ludzi popierających tę partię?
A z całą pewnością nikt z ich ramienia nie nawoływał do wymordowania kogokolwiek... A przynajmniej do mnie nie doszło nic takiego. Tym chętniej w tej chwili przyjmę takie informacje.

prart, takie pytanie:

Jeżeli jakiś biały człowiek, były członek kukluxklanu(albo nawet nie członek, a wyznający te samą ideologię), zabije gdzieś czarnego człowieka, przy czym będzie wiadome, że podczas morderstwa głośno wykrzykiwał "śmierć czarnuchom"...
Gdzie będziesz postrzegał przyczynę tego wydarzenia?



Były policjant, który zastrzeli bandytę krzycząc "śmierć złoczyńcom!" też będzie dowodem, że policja pierze mózgi? Były lekarz zabijający swoich pacjentów wykrzykujący "śmierć chorym" to też przykład złych lekarzy?

Nie będę ci tłumaczył tego co piszę.

Prart zrozumiał i kontrargumentuje. Ucz się od niego, albo daruj.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 15:13:53 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11774 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:17:27 pm »
Cytat: Adam Hofman, członek PIS
"Po tym, co powiedział Palikot o Przemysławie Gosiewskim, co doprowadziło do łez jego syna, który powiadomiony w przedszkolu przez kolegów myślał, że jego tata naprawdę żyje, puściły mi wszelkie tamy. Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź"
Z tego co kojarzę (ale mogę się mylić), upomnienie dostał tylko z Komisji Etyki Poselskiej, władze PiS go publicznie nie skrytykowały za to.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11775 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:20:57 pm »
prart, takie pytanie:

Jeżeli jakiś biały człowiek, były członek kukluxklanu(albo nawet nie członek, a wyznający te samą ideologię), zabije gdzieś czarnego człowieka, przy czym będzie wiadome, że podczas morderstwa głośno wykrzykiwał "śmierć czarnuchom"...
Gdzie będziesz postrzegał przyczynę tego wydarzenia?



Były policjant, który zastrzeli bandytę krzycząc "śmierć złoczyńcom!" też będzie dowodem, że policja pierze mózgi? Były lekarz zabijający swoich pacjentów wykrzykujący "śmierć chorym" to też przykład złych lekarzy?

Oczywiście, że nie. Nie wiem czemu niektórzy nie mogą, lub nie chcą tego zrozumieć.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11776 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:29:57 pm »
Cytat: Adam Hofman, członek PIS
"Po tym, co powiedział Palikot o Przemysławie Gosiewskim, co doprowadziło do łez jego syna, który powiadomiony w przedszkolu przez kolegów myślał, że jego tata naprawdę żyje, puściły mi wszelkie tamy. Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź"
Z tego co kojarzę (ale mogę się mylić), upomnienie dostał tylko z Komisji Etyki Poselskiej, władze PiS go publicznie nie skrytykowały za to.

Przykład mocno dyskusyjny zważywszy na kontekst. Do tego odnosi się tylko do jednej osoby.
Ale nawet uznając, że obie partie są sobie równe.

Czy zatem przyznajesz, że PO także siało nienawiść? No bo w istocie nie wiem jak można inaczej interpretować słowa polityków PO, które są zdecydowanie gorsze od tego przykładu co podałeś.

Tym samym ponawiam pytanie: Gdzie postrzegasz przyczynę wydarzenia, wyżej przeze mnie opisanego?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11777 dnia: Stycznia 25, 2011, 15:35:02 pm »
Były policjant, który zastrzeli bandytę krzycząc "śmierć złoczyńcom!" też będzie dowodem, że policja pierze mózgi?

Jeśli policjant na emeryturze interweniuje i strzela do bandyty, to znaczy że został dobrze wyszkolony i wyniósł odpowiednie wartości moralne z organizacji którą reprezentował - po prostu kontynuował to do czego go wyszkolono. Z tego twojego porównania, wynika że również Ryszard C. robiąc zamach na biuro PiS hołdował wartościom które wyniósł z PO, organizacji do której należał - po prostu robił to do czego go wyszkolono. No, ale to twoje porównanie.

Cytat: Palpatine
Były lekarz leczący swoich pacjentów to też przykład złych lekarzy?

Fixed, bo z tego co wiem lekarzy uczą leczenia chorych, a nie ich zabijania, a my tu mówimy o ludziach którzy po odejściu z danej organizacji robią to czego ich nauczyła (przykład z KKK, policjantem, neonazistami). I nie, nie jest to zły lekarz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 15:41:44 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11778 dnia: Stycznia 25, 2011, 16:55:36 pm »
 czyli wg. Ciebie becet w PO ucza zabijania czlonkow PIS ...lol...dalej twierdzisz natomiast ze gosc ktory posluchal wypowiedzi palikota jest normalny

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11779 dnia: Stycznia 25, 2011, 17:06:52 pm »
czyli wg. Ciebie becet w PO ucza zabijania czlonkow PIS

Według mnie?

Były policjant, który zastrzeli bandytę krzycząc "śmierć złoczyńcom!" też będzie dowodem, że policja pierze mózgi?

Jeśli policjant na emeryturze interweniuje i strzela do bandyty, to znaczy że został dobrze wyszkolony i wyniósł odpowiednie wartości moralne z organizacji którą reprezentował - po prostu kontynuował to do czego go wyszkolono. Z tego twojego porównania, wynika że również Ryszard C. robiąc zamach na biuro PiS hołdował wartościom które wyniósł z PO, organizacji do której należał - po prostu robił to do czego go wyszkolono. No, ale to twoje porównanie.

To wynika tylko z tego porównania, a nie ja jestem jego autorem. To nie ja morderstwo w biurze PiS porównałem do strzelania do bandytów (sic!).

Cytat: Londek
dalej twierdzisz natomiast ze gosc ktory posluchal wypowiedzi palikota jest normalny

Że jest poczytalny, klinicznie zdrowy. Nie jest chory psychicznie, obłąkany. To stwierdzili psychiatrzy. W tej dziedzinie też uważasz że znasz się lepiej niż specjaliści?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2011, 17:34:45 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11780 dnia: Stycznia 25, 2011, 19:44:12 pm »
Według mnie?

Tak wedlug ciebie:


Wątpiłeś się czy on był zdrowy psychicznie i jakie miał sympatie polityczne, to właśnie potwierdziła to policja.
To było wyrachowane, zaplanowane morderstwo z zimną krwią na tle politycznym, kontynuujące działania PO, wprowadzające w życie rozkazy Sikorskiego ("dorżnąć watahę pisowską"), Palikota ("zastrzelić i wypatroszyć") i reszty, a nie spontaniczne działanie jakiegoś niespełna rozumu furiata w losowym miejscu.


i to nie swiadczy o chorbie psychicznej, ze gosc slyszy w TV jakies nagabywanie, bierze klamke i idzie postrzelac do ludzi ????

Przykro mi becet, ale nie masz racji.






Że jest poczytalny, klinicznie zdrowy. Nie jest chory psychicznie, obłąkany. To stwierdzili psychiatrzy. W tej dziedzinie też uważasz że znasz się lepiej niż specjaliści?

Tak, takiego samego jak od samolotow i od kazdego tematu o jakim sie tu rozmawia, zreszta tak jak wiekszosc na tym forum becet, wlaczajac w to i ciebie.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11781 dnia: Stycznia 25, 2011, 19:58:21 pm »
wysokie podatki dla bogatych i mniejsze dla biednych, tak powinno być w Polsce.
"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Jak się kiedyś dorobisz ładnej kasy, to będziesz mówił "z jakiej racji mam płacić ogromne podatki z moich ciężko zapracowanych w życiu pieniędzy, żeby utrzymywać całą resztę ludzi, którzy nie potrafią się ich dorobić?"

Zamiast wysłać Jarosława na zasłużoną emeryturę, znaleźć jakiegoś młodszego i "przebojowego" następce i zacząć głośno krzyczeć o gospodarce, zmianach jakie proponują, rzeczach które robili jak byli u władzy (obudzony w środku nocy bym powiedział bez zastanowienia, że PiS jest bardziej liberalną partią niż PO, jak to becetol ładnie opisał), to oni robią protesty pod wawelem i ciągle i ciągle o tym smoleńsku

Jeśli ktoś w najbliższej przyszłości przejmie władze w PiS-ie, pewnie będzie to Ziobro, co raczej niczego nie zmieni, bo jest to kolejny radykał.
Pamiętam, że jak byli u władzy, to zajmowali się głównie tropieniem nieistniejących układów i korupcji wśród polityków (głównie koalicjantów i opozycji ^^) a w polityce zagranicznej z potencjalnymi partnerami gospodarczymi rozmawiali przez pryzmat polityki historycznej (niemcy, rosja). Nic dziwnego, że teraz też nie zajmują się gospodarką, tylko sprawą smoleńska.
Wiadomo, było to wydarzenie, tragedia, ale minął rok a życie toczy się dalej. Nie wyjaśni się dzisiaj, wyjaśni się jutro (przykład choćby katynia - skoro podczas wojny światowej nie udało im się ukryć niemal idealnie przygotowanej i zaplanowanej zbrodni, to tutaj też niczego im się nie uda ukryć).

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11782 dnia: Stycznia 25, 2011, 21:14:32 pm »
i to nie swiadczy o chorbie psychicznej, ze gosc slyszy w TV jakies nagabywanie, bierze klamke i idzie postrzelac do ludzi ????

Przykro mi becet, ale nie masz racji.

Nie pisz że ja nie mam racji, tylko że racji nie mają biegli psychiatrzy, którzy stwierdzili:

Cytuj
Ryszard C., podejrzany o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka i ranienie nożem drugiego pracownika, jest poczytalny - wynika z opinii biegłych. Poinformował o tym prokurator Rafał Sławnikowski z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Jak powiedział Sławnikowski, z opinii biegłych wynika, że Ryszard C. w czasie popełnienia przestępstwa "rozumiał znaczenie swojego zachowania i mógł nim pokierować. Był poczytalny". Prokurator dodał, że podejrzany może brać udział w toczącym się śledztwie. Oznacza to również, że Ryszard C. będzie mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Z psychiatrami się kłóć.


Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11783 dnia: Stycznia 25, 2011, 21:33:58 pm »
Jak dla mnie każdy kto zabija człowieka nie w obronie własnej jest szaleńcem i nie chodzi tu o poczytalność psychiczną.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11784 dnia: Stycznia 25, 2011, 21:40:41 pm »
Jak dla mnie każdy kto zabija człowieka nie w obronie własnej jest mordercą.


Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11785 dnia: Stycznia 25, 2011, 21:41:58 pm »
Zgadzam się. A żeby popełnić morderstwo, trzeba mieć nierówno pod sufitem, bo chyba nikt normalny nie atakuje ludzi z celem pozbawienia ich życia.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11786 dnia: Stycznia 25, 2011, 21:44:04 pm »
Więc zlikwidujmy więzienia. Trzeba tych biednych chorych ludzi do senatorium pod palmami na wczasy, a nie jakieś kary im narzucamy.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11787 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:01:19 pm »
Według mnie?

Tak wedlug ciebie:


Wątpiłeś się czy on był zdrowy psychicznie i jakie miał sympatie polityczne, to właśnie potwierdziła to policja.
To było wyrachowane, zaplanowane morderstwo z zimną krwią na tle politycznym, kontynuujące działania PO, wprowadzające w życie rozkazy Sikorskiego ("dorżnąć watahę pisowską"), Palikota ("zastrzelić i wypatroszyć") i reszty, a nie spontaniczne działanie jakiegoś niespełna rozumu furiata w losowym miejscu.



Zapomniales sie do tego odniesc.

Ja sie nie bede klusil z psychiatrami, bo po co, oni maja racje, bardziej dla mnie nie chorzy byli ludzie na krakowskim przedmiesciu. Chodzi mi o twoj tok rozumowania, bo wg. ciebie ktos normalny slucha palikota i sikorskiego (rozkazy) i idzie zabijac ich przeciwnikow politycznych, gosc albo jest "cynglem" albo jest nie do konca poczytalny, no chyba, ze wypowiedzi politykow PO nie mialy wplywu na jego decyzje, wtedy wychodzi na to, ze sam jestes lemingiem, i ze biegli mieli racje.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11788 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:08:06 pm »
Ja sie nie bede klusil z psychiatrami, bo po co, oni maja racje, bardziej dla mnie nie chorzy byli ludzie na krakowskim przedmiesciu. Chodzi mi o twoj tok rozumowania, bo wg. ciebie ktos normalny slucha palikota i sikorskiego (rozkazy) i idzie zabijac ich przeciwnikow politycznych, gosc albo jest "cynglem" albo jest nie do konca poczytalny, no chyba, ze wypowiedzi politykow PO nie mialy wplywu na jego decyzje, wtedy wychodzi na to, ze sam jestes lemingiem, i ze biegli mieli racje.


Może to ktoś przetłumaczyć z niepełnosprawnego na polski? Dzięki.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11789 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:23:58 pm »
Ja sie nie bede klusil z psychiatrami, bo po co, oni maja racje, bardziej dla mnie nie chorzy byli ludzie na krakowskim przedmiesciu. Chodzi mi o twoj tok rozumowania, bo wg. ciebie ktos normalny slucha palikota i sikorskiego (rozkazy) i idzie zabijac ich przeciwnikow politycznych, gosc albo jest "cynglem" albo jest nie do konca poczytalny, no chyba, ze wypowiedzi politykow PO nie mialy wplywu na jego decyzje, wtedy wychodzi na to, ze sam jestes lemingiem, i ze biegli mieli racje.


Może to ktoś przetłumaczyć z niepełnosprawnego na polski? Dzięki.

A co tu tlumaczyc?


Przeciez wszystko jasne jest, nie?!

1. Sikorski i Palikot mowia zeby ("dorżnąć watahę pisowską"), ("zastrzelić i wypatroszyć")
2. Gosciu zmeczony zyciem wchodzi do siedziby PiS i strzela
3. Okazuje sie, ze kilka lat wczesniej byl czlonkiem PO
4. Becet wskazuje jako glownego winnego polityke nienawisci PO
5. Becet zawsze ma racje.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11790 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:31:11 pm »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11791 dnia: Stycznia 26, 2011, 08:22:14 am »
Cytat: Adam Hofman, członek PIS
"Po tym, co powiedział Palikot o Przemysławie Gosiewskim, co doprowadziło do łez jego syna, który powiadomiony w przedszkolu przez kolegów myślał, że jego tata naprawdę żyje, puściły mi wszelkie tamy. Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź"
Z tego co kojarzę (ale mogę się mylić), upomnienie dostał tylko z Komisji Etyki Poselskiej, władze PiS go publicznie nie skrytykowały za to.

Przykład mocno dyskusyjny zważywszy na kontekst. Do tego odnosi się tylko do jednej osoby.
Ale nawet uznając, że obie partie są sobie równe.

Czy zatem przyznajesz, że PO także siało nienawiść? No bo w istocie nie wiem jak można inaczej interpretować słowa polityków PO, które są zdecydowanie gorsze od tego przykładu co podałeś.

Tym samym ponawiam pytanie: Gdzie postrzegasz przyczynę wydarzenia, wyżej przeze mnie opisanego?
Dyskusyjny? Bynajmniej - publicznie i dosadnie wskazuje że chce zabić innego człowieka i wyraźnie do tego namawia i zachęca. Z czym tu chcesz dyskutować?

Nie będę ważył, czy wypowiedź Hofmana jest gorsza i bardziej zaszkodziła od wypowiedzi Palikota i Sikorskiego, bo to nie ma znaczenia - żadna z nich nie powinna mieć miejsca i w debacie publicznej politycy nie mogą stosować takiej retoryki. Jest to tak niestosowne, że aż żenujące, ale miało miejsce po stronie PO jak i stronie PiS, o czym członkowie i zwolennicy tej drugiej regularnie "zapominają".

Gdzie postrzegam przyczynę wydarzenia (łódzkiego jak się domyślam)? W chorej głowie sprawcy (frustrat?), o czym już pisałem.

simian raticus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2006
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 1
  • Råtten tomat and potet
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11792 dnia: Stycznia 26, 2011, 09:33:54 am »
Kara śmierci w Polsce musi być dla degeneratów, którzy w społeczeństwie żyć nie umieją i rodziny patologiczne, które ich zpłodziły muszą mieć utęperowane geny by dalej się nie rozmnażali! Eutanazja i krematorium dla złodzieji, gwałcicieli, piratów drogowych i kłamców oraz dla zabójców! Patologia zawsze się wytworzy w każdym systemie i trzeba ją natychmiast wyeliminować, bo ona rozrasta się jak rak! Pijaków trzeba eliminować, a nie karać! Dlaczego jedni chodzą spobie spokojnie, gdy drudzy dokuczają innym? Dlaczego nie mogę sobie broni palnej kupić bez pozwolenia, wciągnąc dobrej amfetaminy z apteki czy kokainy z wolnego rynku? Dlaczego musze pic piwo Karmi i dopalacza Funny Buny zażywać? A no, ze legalne to jest! Dlaczego nie mogę sobie zapalić marihuany cudownej? Dlaczego prostytutki nie mają naliczania sekundowego jeśli mam przedwczesny wytsrysk, a jeśli jestem impotentem urodzonym to przecież, może mi kobieta palcem prostatę wymasowac wkładając go w owłosiony i ofajdany odbyt!
Åtte død koffkongen! Underholdsbidrag! Amentia! Interfetus! Debilis denatus! Rødhåret bjørn!

London asylum and Chicago madhouse! Horror & nightmare!

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11793 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:48:30 am »
Cytat: Adam Hofman, członek PIS
"Po tym, co powiedział Palikot o Przemysławie Gosiewskim, co doprowadziło do łez jego syna, który powiadomiony w przedszkolu przez kolegów myślał, że jego tata naprawdę żyje, puściły mi wszelkie tamy. Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź"
Z tego co kojarzę (ale mogę się mylić), upomnienie dostał tylko z Komisji Etyki Poselskiej, władze PiS go publicznie nie skrytykowały za to.

Przykład mocno dyskusyjny zważywszy na kontekst. Do tego odnosi się tylko do jednej osoby.
Ale nawet uznając, że obie partie są sobie równe.

Czy zatem przyznajesz, że PO także siało nienawiść? No bo w istocie nie wiem jak można inaczej interpretować słowa polityków PO, które są zdecydowanie gorsze od tego przykładu co podałeś.

Tym samym ponawiam pytanie: Gdzie postrzegasz przyczynę wydarzenia, wyżej przeze mnie opisanego?
Dyskusyjny? Bynajmniej - publicznie i dosadnie wskazuje że chce zabić innego człowieka i wyraźnie do tego namawia i zachęca. Z czym tu chcesz dyskutować?

Nie będę ważył, czy wypowiedź Hofmana jest gorsza i bardziej zaszkodziła od wypowiedzi Palikota i Sikorskiego, bo to nie ma znaczenia - żadna z nich nie powinna mieć miejsca i w debacie publicznej politycy nie mogą stosować takiej retoryki. Jest to tak niestosowne, że aż żenujące, ale miało miejsce po stronie PO jak i stronie PiS, o czym członkowie i zwolennicy tej drugiej regularnie "zapominają".

Gdzie postrzegam przyczynę wydarzenia (łódzkiego jak się domyślam)? W chorej głowie sprawcy (frustrat?), o czym już pisałem.

Ja nie opisałem wydarzenia łódzkiego, tylko przytoczyłem hipotetyczną sytuację z udziałem kukluxklanu. I na to pytanie chcę odpowiedź, której jeszcze mi ani razu nie udzieliłeś.

Skoro zgadzasz się, że PO sieje nienawiść i publicznie namawia do mordowania ludzi, to ja się pytam, gdzie postrzegasz przyczynę wydarzenia w opisywanym przeze mnie przykładzie?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11794 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:03:55 am »
Ja nie opisałem wydarzenia łódzkiego, tylko przytoczyłem hipotetyczną sytuację z udziałem kukluxklanu. I na to pytanie chcę odpowiedź, której jeszcze mi ani razu nie udzieliłeś.
Jakże? Zaraz po Twoim pytaniu z przykładem kukluxklanu masz moją odpowiedź. Idealnie pasuje do Twojego przykładu, jaki zestawiasz z PO.

Skoro zgadzasz się, że PO sieje nienawiść i publicznie namawia do mordowania ludzi, to ja się pytam, gdzie postrzegasz przyczynę wydarzenia w opisywanym przeze mnie przykładzie?
Nie zgodziłem się z tym stwierdzeniem o PO, pisałem o Hofmanie jako o namawiającym bezpośrednio i w sposób oczywisty do zabójstwa. Ale rozumiem do czego dążysz maertin - gdyby ta (niesformułowana jeszcze przez Ciebie) teza byłaby prawdziwa, to Palikot już dawno by dyndał. Nie zgadzam się z nią.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11795 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:27:34 am »
Cytuj
Jakże? Zaraz po Twoim pytaniu z przykładem kukluxklanu masz moją odpowiedź. Idealnie pasuje do Twojego przykładu, jaki zestawiasz z PO.

Nie, nie udzieliłeś mi konkretnej odpowiedzi. Odpowiedziałeś pytaniem, na pytanie. I sugerowało ono co najwyżej, że analogia jest niewłaściwa ze względu na różnice w ideologii.
Dowodów na to, że PO siało ideologię nienawiści i namawiając do mordowania nie brakuje - przeczysz?

Cytuj
Nie zgodziłem się z tym stwierdzeniem o PO(...)
To co, z jednym przykładem z ramienia PIS nie masz problemu, aby wskazać, że sieją nienawiść, ale jeżeli chodzi o PO - to już się nie zgadzasz?
No to odpowiedz w końcu na to pytanie(dotyczące działań PO). Zresztą, powinieneś tylko przytaknąć, bo:

Cytuj
to o PiS czy PO? Bo obie strony głosiły takie treści i wytykanie tego tylko PO jest hipokryzją.

Tym samym pozwoliłem sobie wywnioskować, że PO również oskarżasz o sianie nienawiści i namawianie do mordowania - no chyba, że jesteś hipokrytą. A skoro tak jest, to nie różnili się przez ten czas niczym od KKK.

Dlatego nadal oczekuję konkretnej odpowiedzi:
Gdzie leży właściwa przyczyna śmierci tego czarnego człowieka? Masz dwie opcje do wyboru, pytanie sugeruje właściwie formę zamkniętą, a Ty cały czas unikasz!

Cytuj
Ale rozumiem do czego dążysz maertin - gdyby ta (niesformułowana jeszcze przez Ciebie) teza byłaby prawdziwa, to Palikot już dawno by dyndał. Nie zgadzam się z nią.
To może odpowiedz na moje pytanie, pozwól mi ją sformułować i wtedy wyjdź z krytyką. Bo na razie to dmuchasz, ale nie tyle na zimne, co po prostu ot tak sobie...

I tak, masz rację, w obliczu tego co mam na myśli, Palikot już powinien wisieć i nie byłoby żadnego zdziwienia, gdyby takie coś się stało - w szczególności dla Ciebie i całej reszty tych, którzy twierdzą, że Ryszard C. jest "tylko pomyleńcem". Pomimo przeczących temu dowodów.
A jednak w przypadku PO, z takim uporem relatywizujecie przyczynę wydarzenia, że mnie to przeraża. Bo nie przemawia za tym ani logika, ani idea obiektywizmu. A tym samym musi przyświecać temu jakaś obca ideologia, POwska ideologia, albo własne zakłamanie.

Odnieś się w końcu proszę konkretnie do moich pytań, abyśmy mogli dotrzeć do konkluzji w tej kwestii, bo nie mam już ochoty zbaczać z tematu i rozwodzić się na tematy, które niczego nie wnoszą do mojej analogii.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11796 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:35:48 am »
Cytuj
Jakże? Zaraz po Twoim pytaniu z przykładem kukluxklanu masz moją odpowiedź. Idealnie pasuje do Twojego przykładu, jaki zestawiasz z PO.

Nie, nie udzieliłeś mi konkretnej odpowiedzi. Odpowiedziałeś pytaniem, na pytanie. I sugerowało ono co najwyżej, że analogia jest niewłaściwa ze względu na różnice w ideologii.


No bo jest niewłaściwa i nie tylko Prart to zauważył.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11797 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:37:32 am »
Cytuj
Jakże? Zaraz po Twoim pytaniu z przykładem kukluxklanu masz moją odpowiedź. Idealnie pasuje do Twojego przykładu, jaki zestawiasz z PO.

Nie, nie udzieliłeś mi konkretnej odpowiedzi. Odpowiedziałeś pytaniem, na pytanie. I sugerowało ono co najwyżej, że analogia jest niewłaściwa ze względu na różnice w ideologii.


No bo jest niewłaściwa i nie tylko Prart to zauważył.

Nie jest niewłaściwa, bo łączą ich poglądy, które wówczas głosili! A kwestia prawa i rodzaj ugrupowania nie mają znaczenia! Pisałem to już wcześniej!

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11798 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:44:21 am »
Wybacz maertin, ale nie wejdę w dyskusję, w której zakładasz równość PiS i PO z KejKejKej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11799 dnia: Stycznia 26, 2011, 11:48:00 am »
Mylisz się. To tak jakby porównać partię polityczną do grupy terrorystycznej. Takie porównanie jest kompletnie bezsensu, bo partia polityczna ma w założeniu zarządzać krajem, a grupa terrorystyczna ma w założeniu zabijać ludzi. Jeśli więc były członek partii politycznej popełnia morderstwo, to nie ma to nic wspólnego z tym, że kiedyś był w jakiejś partii. Natomiast jeśli były członek grupy terrorystycznej wysadza się w powietrze i zabija ludzi, to jako główny tego powód powinno być rozpatrywane jego wcześniejsze powiązanie z terrorystami.

Gdyby miał się posunąć dalej idąc Twoim tokiem rozumowania, to mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że Ryszard C. po słowach PiSu o powieszeniu Palikota na gałęzi, chciał go przed tym ochronić i postanowił powstrzymać ludzi partii, która do tego namawiała. Skąd wiesz, że to nie miało wpływu na Ryszarda C?